logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu
Paieška žemėlapyje
Pasirinkite periodą
Skaityti daugiau

Šiuolaikinio šokio asociacija mini jubiliejų: 15 metų šokio ir judesio

2007 metais įsikūrė Šiuolaikinio šokio asociacija (ŠŠA) – tada, kai ši šokio kryptis dar tik skynėsi kelią Lietuvoje ir neramiai ieškojo savo vietos. Tuo metu šalyje vyravo klasikinės šokio formos, o šiuolaikinio šokio kūrėjai dažnai buvo laikomi neprofesionaliais.

Dramaturgas Rimantas Ribačiauskas antikos mitą atrakina laiko temos raktu

Dramaturgas, „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas Rimantas Ribačiauskas šiuolaikinio baleto „Orfėjas, Euridikė“ premjeros, kuri lapkričio paskutinę dieną vyks „Dūmų fabrike“, su kūrybine komanda nešvęs. Tuo metu Italijoje dramaturgas gilinsis į socialinį teatrą – iš 11 šalių į Neapolį suvažiavę kūrėjai dirba su įvairiomis šio miesto socialinėmis grupėmis ir pagarsėjusių rajonų gyventojais.

Miuziklo „Čikaga“ herojės nepripažįsta žodžių „vėliau“ ar „palauk“!

Kultinio Brodvėjaus miuziklo „Čikaga“ žaviosios nusikaltėlės Velma Keli ir Roxie Hart jau netrukus stos prieš prisiekusiųjų arba žiūrovų teismą didžiosiose Lietuvos arenose: gruodžio 15 d. Klaipėdos „Švyturio“, o gruodžio 20 d. Kauno „Žalgirio“. Neabejojama, kad žaviosioms solistėms ir jų advokatui vėl pavyks pavergti publikos širdis!

Klaipėdos publikai pristatytas su didele meile „išskaptuotas“ „Buratinas“

Savaitgalį pajūrio publika audringomis ovacijomis pasitiko Jurgio Gaižausko edukacinės operos vaikams „Buratinas“ premjerą. Klaipėdos valstybiniam muzikiniam teatrui teko ieškoti didesnės salės, bet ir tai nepadėjo patenkinti visų mažų ir didelių žiūrovų noro pamatyti „Buratiną".

Marijonas Mikutavičius ir Aistė Smilgevičiūtė: legendinis „Meilės duetas“ atgimsta vaizdo klipe

Marijono Mikutavičiaus ir Aistės Smilgevičiūtės atliekamas „Meilės duetas“ – viena tų dainų, kurias pelnytai gali vadinti legendinėmis. Sukurtas prieš du dešimtmečius roko operai „Jūratė ir Kastytis“, šiandien kūrinys atgimsta naujai perrašytas ir pirmą kartą istorijoje – su vaizdo klipu.

Zigmars Liepiņš jubiliejui – jo sukurta opera „Paryžiaus katedra“ ir keturi debiutai

Lapkričio 4 dieną 18.30 valandą Žvejų rūmuose rodoma Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro opera „Paryžiaus katedra“ skiriama kompozitoriaus Zigmars Liepiņš 70 metų jubiliejui. Publikos laukia net keturi naujus vaidmenis pristatančių solistų debiutai.

Giedrius Savickas: visiems įdomu slapta pažiūrėti, kaip gyvena kiti

„Gera komanda, gera pjesė ir geras pastatymas“, – paklaustas, kaip trumpai apibūdintų naujausią spektaklį „Gal nedarom tragedijos“, sako Giedrius Savickas. Komedija „Gal nedarom tragedijos“ pradeda turą po Lietuvos sales ir, nors kol kas buvo rodyta tik du kartus Palangoje, garsas apie ją pasklido plačiai – žiūrovai išgraibstė beveik visus bilietus, kai kuriuose miestuose prireikė ir papildomo parodymo.

Marijonas Mikutavičius grįžta į legendinę roko operą „Jūratė ir Kastytis“

Marijonas Mikutavičius lygiai po dvidešimties metų grįžta į roko operą „Jūratė ir Kastytis“. Drauge su Aiste Smilgevičiūte pagrindiniuose vaidmenyse jis pasirodys trijuose išskirtiniuose arenų parodymuose gruodžio mėnesį – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

Ukmergėje vyks muzikinis performansas – „30 metų šviesos“

Lapkričio 25 d.18.00 val., Ukmergės kultūros centre vyks koncertas „30 metų šviesos“, kuris yra tarptautinio XXXIX festivalio RESURREXIT dalis.

Išskirtinio – dokumentinio koncerto idėjos autorius – valstybinio choro „Polifonija“ meno vadovas  vyr. dirigentas dr. Linas Balandis, subūręs profesionalius atlikėjus kūrybiniam eksperimentui, scenoje sujungusiam dokumentiką, originalius tekstus, vaizdus ir muziką.

Prie jo įgyvendinimo, įprasmindami Lietuvos laisvės ir nepriklausomybės metus, prisidėjo jaunosios kartos kūrėjai – dainų autorė ir atlikėja Raminta Naujanytė – Bjelle, režisierius Augustas Gornatkevičius ir choras „Polifonija“, kurių talentas, patirtis ir kūrybinis entuziazmas padės sukurti išskirtinį ir įtraukiantį pasirodymą.

Linas Balandis džiaugiasi, kad jam pavyko suburti jaunus žmones su įdomiu požiūriu ir idėjomis, tačiau neeilinio formato koncertas pareikalavo ir iššūkių. „Į dienos šviesą ištraukėme choristus, kas, man atrodo, Lietuvoje nėra labai aktualizuojama, na ir jų nuomonėmis kursime visą renginio naratyvą. Tad sudėtingiausia buvo įkalbinti pačius choristus kalbėti prieš filmavimo kamerą ir dalytis savo mintimis.“ – kalbėjo Linas Balandis.

Nestandartinių sprendimų koncertas pareikalavo ir iš teatro režisieriaus Augusto Gornatkevičiaus, kuris tokio projekto ėmėsi pirmą kartą, tačiau pasirūpino, jog žiūrovai išvystų specialiai šiam pasirodymui kurtus vizualinius elementus ir ne tik. „Teko gerokai pasistengti derinant vizualines projekcijas ir šviesų dailę, tačiau daugiausia darbo įdėta, kuriant pasirodymo dramaturgiją, kurioje pinasi tikri choristų atsiminimai ir ateities vizijos, jų asmeniški interviu tampa viso koncerto pagrindu.“ – kalbėjo Augustas Gornatkevičius.

Pasak muzikinio performaso kūrėjų, pagrindinė koncerto tema – laikas ir žmogus, tautos bei valstybės santykis su laiko keliamais iššūkiais, kai siekiama žvelgti ne atgal, o į priekį. Visa tai ir apjungia, choro „Polifonija“ organizuojamas projektas „30 metų šviesos“ – ekperimentuojant skirtingomis muzikos dermėmis, šiuolaikinėmis technologijomis ir netradicine dramaturgija.

Bilietus platina Bilietai.lt ir Ukmergės KC kasa.
 
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti