logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu
Kviečia naujausias šalyje Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras: skelbiami 2024 m. repertuaro renginiai!
Skaityti daugiau

SIRENOS24 LT vitrina: DILETANTAS (rež. Ž. Vingelis) | PREMJERA

Jean’as Cocteau - sunkiai aprėpiama, vargiai iki galo perprantama asmenybė, kurio diletantizmas skirtingose meno srityse liejosi, kaip ypatingai tiršto poetinio pasaulio fragmentai – neišbaigti, neištobulinti, skuboti, nieko neprimenantys, į nieką nepanašūs.

Naujas meškinų muziejus ”PLUSHY B 55” Raganiukės teatre!

Kviečiame atvykti į kerintį meškiukų muziejų Raganiukės teatre, kur įnoringas žavesys atitinka istorinę reikšmę. Pasinerkite į švelnių lokių pasaulį ir tyrinėkite turtingą šios unikalios vietos erdves. Atraskite įspūdingą šių mylimų žaislų, kurie jau daugiau nei šimtmetį užkariauja širdis, istoriją ir kultūrinę reikšmę.

VMT UŽDARO SEZONĄ: IŠ NAUJO ATRASTAS MAŽASIS TEATRAS IR AMBICINGI 36-OJO SEZONO PLANAI

Valstybinis Vilniaus mažasis teatras užbaigė 35-ąjį sezoną, kurio repertuarą papildė premjeros „Neištikimoji“ (rež. Naubertas Jasinskas), „Orfėjas“ (rež. Žilvinas Vingelis) ir dramaturgo Mariaus Ivaškevičiaus pjesės „Kantas“ eskizas-skaitymai (rež. Oskaras Koršunovas). Pasak teatro vadovo Simono Keblo, šis sezonas buvo sėkmingas, įdomus ir kalbantis apie bendrą nuojautą, kurioje mes visi atsidūrėme.

Didžiausi liepos renginiai: muzikos festivaliai Vilniuje, šimtmetį mininti Lietuvos dainų šventė ir jubiliejinės 1006 km lenktynės

Liepą dauguma didžiausių renginių Lietuvoje vyks sostinėje ir pajūryje. Žiūrovai Vilniuje minės Lietuvos dainų šventės 100-metį ir mėgausis muzikos festivaliais, o Palangoje autosporto mėgėjus sutrauks jubiliejinės 1006 km lenktynės.

Kurti erdvę diskusijoms – pristatoma įvairiapusė „Sirenų“ Lietuvos teatro vitrina

Kokius geriausius per pastarąjį sezoną Lietuvoje sukurtus spektaklius parodyti „Sirenų“ užsienio svečiams ir dar jų nespėjusiems atrasti šalies žiūrovams? Kaip juos atrinkti? Peržiūrėjusios beveik 50 spektaklių tai sprendė dvi skirtingų kartų ir skirtingas mokyklas baigusios teatrologės Alma Braškytė ir Kristina Steiblytė – šių metų Vilniaus tarptautinio teatro festivalio „Sirenos“ Lietuvos teatro vitrinos kuratorės.

20 metų Lietuvos renginių rinkoje: nuo eilių kasose iki skaitmeninio perversmo

Didžiausias šalies bilietų pardavimo tinklas „Bilietai.lt“ šiemet mini 20-ąjį jubiliejų. Įmonės vadovo Ramūno Šaučikovo teigimu, šiandieninė renginių pasiūla Lietuvoje, lyginant su gyventojų skaičiumi, yra labai plati ir kokybiška, o rinkos pokyčius diktuoja kintantys vartotojų įpročiai.

Sutikite didžiausias metų žiemos šventes ir Naujus metus „pasakiškai“

Jauni, žavūs ir talentingi atlikėjai – Vakarė Jarmalavičiūtė ir Orestas Vyšniauskas, įkūnys gražiausią pasakų porą - Pelenę ir Princą, kompozitoriaus Mariaus Matulevičiaus ir tekstų autorės Viktorijos M Anangen muzikinėje pasakoje „Riešutėliai Pelenei “

Režisierius Dainius Kazlauskas apie naują spektaklį: pjesę parašiau tam, kad suskambėtų mylima daina

Vos praėjusiais metais į teatro sceną po beveik 12 metų pertraukos sugrįžęs režisierius Dainius Kazlauskas pristato naujausią savo darbą – muzikinį spektaklį „Kurortinis romanas“, kuriame kartu su žymiais Lietuvos aktoriais vaidins ir pats. Istorija pasakos apie vyro bei moters santykį ir nukels žiūrovus į praėjusio amžiaus antrąją pusę, į miestą, kuriame kone kiekvienas turi šiltų prisiminimų ir sentimentų – Palangą.

Festivalis „Sirenos“ skelbia tarptautinę programą

Erdvė, kurioje gimsta teatras – žiūrovo vaizduotė. Fizinė scena – tai tik pradžia, atspirties taškas, vedantis į neapčiuopiamą ir begalinę atminties, patirčių ir įpročių teritoriją. Šių metų Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“ siūlo atsigręžti į tai, ką šiuolaikiniame teatre reiškia erdvė, kokią ją kuria gyvai spektaklyje dalyvaujantys žmonės, kiekvienas atsinešdamas savo mintis ir kontekstus. VšĮ „Teatro informacijos centras” ir VšĮ „Vilniaus festivaliai“ rengiamas didžiausias šalyje teatro festivalis vyks jau dvidešimt pirmą kartą – nuo rugsėjo 25 iki spalio 13 dienos.

Vaikų rašytojo Tomo Dirgėlos sukurti personažai Domas ir Tomas debiutuos miuziklo scenoje

Vieno populiariausių mūsų šalies vaikų rašytojų Tomo Dirgėlos sukurti personažai – Domas ir Tomas – išlipa iš knygų puslapių ir kviečia vaikus bei jų tėvelius susitikti miuzikle „Domas ir Tomas: dingusių veikėjų byla“. Susitikimai su vaikų mylimais herojais įvyks net devyniuose Lietuvos miestuose.

VILNIAUS MAŽAJAME TEATRE ĮVYKO KOMPOZITORIAUS GIEDRIAUS PUSKUNIGIO ALBUMO „LAIKO TILTAI“ PRISTATYMAS

Gegužės 28 d. Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre įvyko kompozitoriaus Giedriaus Puskunigio kompaktinės plokštelės „Laiko tiltai“ pristatymas, į kurį susirinko gausus būrys kultūrininkų, menininkų, artimiausi kompozitoriaus kūrybos bendraminčiai, kolegos, bičiuliai.

LNDT KAMPANIJA „NEIK Į TEATRĄ“ PRIPAŽINTA GERIAUSIA ĮVAIZDINE KAMPANIJA

84-ąjį Lietuvos nacionalinio dramos teatro sezoną pristačiusi reklaminė kampanija „Neik į teatrą“, kurią sukūrė reklamos agentūra TRUTH, gegužės 7 d. „Verslo žinių“ organizuojamuose „Password“ apdovanojimuose pelnė prizą kaip efektyviausia mažo biudžeto įvaizdinė rinkodaros kampanija.

Populiariausio spektaklio Lietuvoje režisierius – apie sėkmės paslaptį

Daugiausiai bilietų Lietuvoje pardavusiu praėjusių metų teatro spektakliu tapo „Nuostabūs dalykai“, kuriame vaidina vos vienas aktorius, o spektaklio režisierius Kirilas Glušajevas pasidalino mintimis apie sėkmės paslaptį bei iššūkius, kuriuos reikia įveikti norint sudominti žiūrovus.

Atskleisti teatro lankytojų įpročiai ir populiariausi 2023 m. spektakliai

2023 metais Lietuvos teatro rinka išlaikė stabilią paklausą. Tarptautinės teatro dienos proga, didžiausias Lietuvos bilietų platinimo tinklas „Bilietai.lt“ ir jų teatro bilietų platinimo platforma „Teatrai.lt“ atskleidė, kad praėjusiais metais šiuos portalus aplankė virš 1 mln. lankytojų, o populiariausiu metų spektakliu tapo „Nuostabūs dalykai“.

Tenusišypso Jums Viešpats, Maestro Rimai Tuminai

Eidamas 73-iuosius metus, kovo 6 d. mirė Valstybinio Vilniaus mažojo teatro įkūrėjas, ilgametis šio teatro meno vadovas režisierius Rimas Tuminas. Simboliška, kad vos prieš keletą dienų, kovo 2-ąją, paminėję Valstybinio Vilniaus mažojo teatro 34-ąjį gimtadienį, dabar atsisveikiname su jo pradininku Maestro Rimu Tuminu, kurio spektakliai jau daugelį metų jaudina žiūrovų širdis ir rodomi pilnose teatrų salėse ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Reiškiame nuoširdžią užuojautą Maestro Rimo Tumino šeimai, bičiuliams, artimiesiems, bendražygiams ir visai teatro bendruomenei.

Slaptus laimės ir šventinio stalo ingredientus atskleidžia Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro darbuotojai

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro menininkams svarbi šeima ir bendrystė. „Žmogiškos laimės ir stiprios sveikatos. Jei būsite sveiki – viskas pavyks, pildysis visos svajonės“,- sako solistas Mindaugas Rojus. To visiems ir linkime artėjančių švenčių proga.

Bilietų platinimo paslauga su „Bilietai.lt“

Planuojate koncertą, spektaklį, sporto varžybas ar kitą renginį ir ieškote patikimo partnerio bilietų platinimui? Rinkitės „Bilietai.lt“ renginių bilietų platinimo paslaugas!

Zigmars Liepiņš jubiliejui – jo sukurta opera „Paryžiaus katedra“ ir keturi debiutai

Lapkričio 4 dieną 18.30 valandą Žvejų rūmuose rodoma Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro opera „Paryžiaus katedra“ skiriama kompozitoriaus Zigmars Liepiņš 70 metų jubiliejui. Publikos laukia net keturi naujus vaidmenis pristatančių solistų debiutai.

Kviečia naujausias šalyje Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras: skelbiami 2024 m. repertuaro renginiai!

Iš miesto ir jo istorijos, iš meno amžinybės alsavimo ir gamtos begalybės įkvėpimo semiasi ne tik žmonės, bet ir kūrybinės įstaigos. Jau netrukus, balandžio 20 d., naujojo pastato duris atversiantis moderniausias šalyje Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras (KVMT) pristato 2024-ųjų repertuarą.
Teatro kuriamas kokybės ženklas – aukšto profesionalumo pastatymai ir  amžinasis meno alsavimas, savyje vienijantis istorinių įvykių suformuotą Klaipėdos miesto veidą,  pajūrio kraštovaizdį ir teatro pastato architektūrą bei vidaus interjerą. Nors teatro atidarymo gala koncerto vyksiančio balandžio 20-ąją detalės dar neatskleidžiamos, norinčiųjų apsilankyti netrūksta. Taip jau būna su istoriniais, kartą per kelis šimtmečius vykstančiais renginiais!
Pasaulyje pripažintų kūrinių banga
Gegužės 17 d. teatras publiką kviečia į iškilmingą baleto gala koncertą, dedikuotą Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 20-mečiui. Koncerto programoje - talentingi KVMT baleto trupės artistai bei svečiai iš garsių Europos ir Baltijos šalių teatrų.
Šokio spektakliai –  „Sapnai ir kaktusai” žiūrovų naujojo teatro scenoje lauks balandžio 27 ir 28 d., o  du vienaveiksmiai šokio spektakliai „Stabat Mater“ (pagal Giovanni Battista Pergolesi muziką) ir Igorio Stravinskio „Šventasis pavasaris“  - gegužės 10 ir 11 dienomis.
„Sapnai ir kaktusai“ Klaipėdoje tapo pirmuoju žinomo choreografo Alexanderio Ekmano (Švedija) pastatymu Baltijos šalyse. Kaip minėjo šokio kritikė Sigita Ivaškaitė, „Ekmano darbas ir jo reikalavimai atveria stipresniąją Klaipėdos muzikinio teatro šokėjų pusę – ritmiškumą ir sinchroniškumą (...). Griežta ritminė struktūra, kampuotos, lyg kaktusai dygios šokio pozos, galbūt mažiau artimos „Žizel“ plastiką tobulinantiems baleto artistams, sėkmingai „limpa“ dabartinei Klaipėdos trupei, kurios repertuaras, mano manymu, dėsningai formuojamas šiuolaikinio baleto kryptimi. („Atsparūs laikui „Kaktusai“, jau matyti „Sapnai“ ir daugiau...“ (www.menufaktura.lt)).
Vienas ryškiausių Europos šiuolaikinio šokio kūrėjų, choreografas ir Slovėnijos nacionalinio teatro Mariboro baleto trupės vadovas Edwardas Clugas pripažinimą visame pasaulyje pelnė savo abstrakčia, minimalistine šiuolaikinio baleto kalba ir netikėtomis, provokatyviomis klasikinio repertuaro interpretacijomis. Klaipėdos festivalio scenoje elinge E. Clugas debiutavo dviem vienaveiksmiais baletais, kuriuos jungia pasakojimas apie moteris ir jų nepaprastą stiprybę – „Šventasis pavasaris“ ir „Stabat Mater“. 2022 M. kovą KVMT baleto trupei už vienaveiksmius šokio spektaklius „Stabat Mater“ ir „Šventasis pavasaris“ skirta „Padėkos kaukė“, nominacija Metų teatro meno kūrybinė komanda. Spektaklis yra perkeliamas į naujojo teatro sceną. Jis tampa iššūkiu baleto artistams bei pastatymų tarnybai, nes spektaklio siužetas pasakojamas vandeniu užlietoje scenoje. Tačiau būtent šis netikėtumas suteikė ir suteiks daugybę neišdildomų įspūdžių žiūrovams. Gegužės 10 ir 11 dienomis turėsime galimybę pamatyti kaip vandens stichija užlieja ir naujojo teatro pastato sceną.
Ant aukščiausios bangos keteros
Spalio 4,5,6 dienomis Klaipėdos, Lietuvos ir Europos žiūrovus kviečia Philipo Glasso operos „Kelionė“ premjera. Šios unikalios premjeros režisierių buvo nuspręsta atrinkti konkurso keliu – 2023 m. rudenį teatras skelbė konkursą Ph. Glasso operos „Kelionė“ režisieriui ir kūrybinės komandos nariams atrinkti. Dalyvauti konkurse buvo kviečiami profesionalūs režisieriai, turintys darbo muzikiniame teatre patirtį. Konkursas sulaukė didelio susidomėjimo – buvo gautos net 43 paraiškos iš Lietuvos ir užsienio šalių – Italijos, Vokietijos, D. Britanijos, Lenkijos, Meksikos, Ispanijos ir kt. Konkurso laimėtojai bus paskelbti artimiausiu metu. Bilietai į šią premjerą tirpsta taip sparčiai, kaip ir laikas likęs iki premjeros!
Lapkričio 29, 30 dienomis publikos laukia šokio spektaklio „Legenda“ premjera, kurią ruošia žinomi kūrėjai: choreografas iš Slovėnijos, KVMT baleto trupės meno vadovas Gaj Žmavc,  kompozitorius Antanas Jasenka, scenografė Sigita Šimkūnaitė, šviesų dailininkas Andrius Stasiulis, grimo dailininkė Aira Braždienė.

Gyvuos ir naujojo teatro scenoje
Balandžio 25, 26 d. į naujojo teatro sceną sugrįžta G. Donizetti komiška opera „Pulko duktė“, atnešusi garbingus apdovanojimus pagrindinio Mari vaidmens atlikėjoms: operos solistei Linai Dambrauskaitei skirtas „Auksinis scenos kryžius“ (2022 m.), o operos solistei Ritai Petrauskaitei „Pagauk bangą“ (2022 m.). Liepos 13, 14 d., ir net Naujųjų metų vakarą, jūsų lauks J. Offenbacho operetė „Orfėjas pragare“, birželio 7, 8 d. šokio spektaklių triptikas „Dona Kichotė“, atnešęs  „Auksinį scenos kryžių“ (2023 m.) už šviesų dizainą Andriui Stasiuliui. Gegužės 11 ir 12 d. „Marių“ salėje lauks vienas naujausių pastatymų – G. Donizetti komiškos operos „Meilės eliksyras“ kamerinė versija.
Svarbi sukaktis
Stanislavo Domarko 85 metų sukakčiai skirtas koncertas „Vivat, Maestro!“ klausytojų „Jūros“ salėje lauks gegužės 30 d. 18.30 val. „Gyvenimas – ne muzika. Labai sunku jį įvertinti. Draugais vadinu absoliučiai visus kūrybinėje veikloje sutiktus žmones. Visi man vienodai brangūs, vienodai formavo mane kaip asmenybę. Ir aš labai dėkingas savo gyvenimo pakeleiviams“, – teigia iki šio vienintelis KVMT garbės dirigentas S. Domarkas, garsėjantis daugybe reikšmingų darbų bei neblėstančia meile operetėms. Šio žanro kūriniai suskambės ir maestro jubiliejui skirtame koncerte. S. Domarkas – svarbi Muzikinio teatro istorijos dalis, tad visus kviečiame tądien kartu sušukti „Vivat, Maestro!“.
Istorijos banga užlies ne tik Klaipėdą
Vienas naujausių Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro spektaklių – mažasis spektaklis istorijų opera „Klaipėda“ – išvyksta publikos labai lauktų gastrolių: kovo 7 d. 18 val. pristatomas Tauragės kultūros centre, o kovo 10 d. 17 val. – Šilutės kultūros ir pramogų centre.
Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui paminėti skirtą istorijų operą, KVMT užsakymu parašė net keturi Klaipėdos kompozitoriai – Loreta Narvilaitė, Vladimiras Konstantinovas, Kristijonas Lučinskas ir Donatas Bielkauskas, libretą sukūrė Arvydas Juozaitis. Spektaklio muzikos vadovas ir dirigentas Tomas Ambrozaitis, režisierius Gytis Padegimas, scenografė ir kostiumų dailininkė Birutė Ukrinaitė, choreografė Aušra Krasauskaitė. Operos dramaturgijos centrinės ašys – Klaipėdos krašto istoriją apibūdinančios sąvokos – žmogus, tikėjimas, kalba. Šiandien, neramaus pasaulio kontekste, šios tiesos svarbios kaip niekada.
Gegužės 19 d. 15 val. Jūros vardu pavadintoje didžiojoje naujojo teatro salėje bus pristatytas kitas didžiulio pasididžiavimo vertas istorinis kūrinys – Alvido Remesos oratorija „Sakmė apie Mėmelburgą“. Pasaulinė kūrinio premjera, 2022 m. įvykusi istorinėje piliavietėje, buvo skirta Klaipėdos miesto 770-ajam gimtadieniui. Oratorijos pastatymo kūrėjų ir premjeros atlikėjų komanda išskirtinai klaipėdietiška: muzikos vadovas ir dirigentas Tomas Ambrozaitis, režisierė Rūta Bunikytė, kostiumų dailininkė Vilija Šuklytė. Oratorijos libreto autorius, Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolyno vyresnysis br. Sigitas Benediktas Jurčys OFM. Tai sakmė apie Klaipėdą, jos atradimą, pažinimą, pasitikėjimą, meilę ir pasišventimą šiai vietai tarnauti savo darbais. Oratorija rodyta tik kartą, tad didžiulio būrio gerbėjų lūkestis išvysti šį kūrinį scenoje pagaliau išsipildys!
Laukiama ir mažųjų žiūrovų
Jaunųjų teatro gerbėjų lauks daug staigmenų, kol kas repertuare tik birželio 1-ąją rodoma mažųjų pamėgta J. Gaižausko edukacinė opera vaikams „Buratinas. Šis spektaklis jaunuosius teatro žiūrovus supažindins su nauju teatro pastatu ir „Marių“ sale, kuri numačiusi ir daugiau staigmenų mažiesiems. Kviečiame sekti mūsų repertuarą, socialinius tinklus, kur bus paskelbtos ir edukacinės programos, ekskursijos naujame pastate.

Naujas teatro pastatas – išsipildžiusi svajonė, kurios siekė ir laukė meno kolektyvai gyvendami ir kurdami sudėtingomis sąlygomis. Pagaliau menininkai kurs unikalius projektus naujame teatro pastate.  
Teatro kolektyvas ilgus penkerius metus repetavo skirtingose Klaipėdos miesto erdvėse ir visą šį laiką rodė spektaklius, rengė didžiulio Lietuvos žiūrovų dėmesio ir palankaus meno kritikų vertinimo ir tarptautinio pripažinimo sulaukusias premjeras. Pagaliau visi šie spektakliai persikelia į naujojo teatro sales su skambiais ir romantiškais Jūros bei Marių pavadinimais. 

Su teatro repertuaru iki 2024 m. gruodžio 31 d., kuris pildomas, susipažinti galima puslapyje www.klaipedosmuzikinis.lt
 
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti