logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu
Paieška žemėlapyje
Pasirinkite periodą
Skaityti daugiau

Kviečia naujausias šalyje Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras: skelbiami 2024 m. repertuaro renginiai!

Iš miesto ir jo istorijos, iš meno amžinybės alsavimo ir gamtos begalybės įkvėpimo semiasi ne tik žmonės, bet ir kūrybinės įstaigos. Jau netrukus, balandžio 20 d., naujojo pastato duris atversiantis moderniausias šalyje Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras (KVMT) pristato 2024-ųjų repertuarą.

Svarbiausi kovo renginiai Lietuvoje: „Hiperbolės legendų“ ir „Mokinukių“ sugrįžimas, „Freaks on Floor“ atsisveikinimas bei Moters diena

Pirmasis pavasario mėnuo džiugins ne tik bundančia gamta, bet ir renginių gausa visoje Lietuvoje. Kovo mėnuo bus paženklintas legendinių grupių sugrįžimais – vėl išvysime „Mokinukes“ ir „Hiperbolės“ legendas, tuo metu „Freaks on Floor“ su Justinu Jaručiu priešakyje savo klausytojams „ačiū“ ištars paskutinįkart.

„EMBank“ tapo Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro generaliniu rėmėju

„European Merchant Bank“ („EMBank“) pasirašė partnerystės sutartį su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru (LVSO) ir tapo generaliniu jo rėmėju.

Moderniausias šalyje Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras - miesto identiteto ir pajūrio kraštovaizdžio dalis

Balandžio 20 d. duris atversiantis naujasis Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro (KVMT) pastatas taps moderniausia menininkų poreikius įprasminančia profesionalaus meno įstaiga šalyje. Teatro kuriamas kokybės ženklas – amžinasis meno alsavimas, vienijantis istorinių įvykių suformuotą Klaipėdos miesto veidą ir pajūrio kraštovaizdį. Muzikinio teatro veikla - lyg bangavimas, nepaliaujamas amžinybės, kūrybos ir skambesio pojūtis!

Istorijų opera „Klaipėda“: legenda apie Mažosios ir Didžiosios Lietuvos suvienijimą bus papasakota Šilutėje ir Tauragėje

Vienas naujausių Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro spektaklių – mažasis spektaklis istorijų opera „Klaipėda“ išvyksta publikos labai lauktų gastrolių: kovo 7 d. 18 val. jūs laukiami Tauragės kultūros centre, o kovo 10 d.17 val. - Šilutės kultūros ir pramogų centre.

Per amžius - Dainų šventės 100-mečiui skirta programa

Artėjant skambiausiam šimtmečio įvykiui, ansamblis „Lietuva“ kviečia pradėti švęsti su koncertine programa „Per amžius“. Nes per amžius keičiasi pasaulis, bet ne vertybės. Per amžius žaliuoja giria, o lapais skleidžiasi gyvybė – iš žmogaus į žmogų, iš atminties – į ateitį. Tradicija, kuri toliau mus vienija bei augina per amžius, o nenutrūkstama daina stiprina mus kaip bendruomenę. Dar iki būsimo renginio kviečiama prisiminti istoriją, prasidėjusią 1924-aisiais su pirma Dainų švente ir skaičiuojančią 100 metų.

,,Hiperbolės“ Legendos atskleidžia, kokie atlikėjai kartu pasirodys jubiliejiniuose koncertuose ir skelbia papildomą šou

Neseniai Lietuvą apskriejo džiugi žinia – 50-mečio proga į sceną grįžta grupės ,,Hiperbolės“ legendos. Planavę surengti tris koncertus Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, muzikantai dėl didelio susidomėjimo skelbia papildomą pasirodymą – balandžio 19 dieną jie savo šou surengs ir Šiaulių arenoje.

Praėjusių metų „Eurovizijoje“ sužibėję „Joker Out“ atvyksta į Lietuvą

Praeitais metais „Eurovizijos“ sceną su kūriniu „Carpe Diem“ sudrebinusi Slovėnijos roko sensacija „Joker Out“ atvyksta į Lietuvą. Moters dieną, kovo 8-ąją, vaikinų grupė savo pasirodymą surengs Vilniaus menu fabrike „Loftas“. Tai – jų koncertinio turo po Europą „See you soon“ dalis.

Slaptus laimės ir šventinio stalo ingredientus atskleidžia Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro darbuotojai

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro menininkams svarbi šeima ir bendrystė. „Žmogiškos laimės ir stiprios sveikatos. Jei būsite sveiki – viskas pavyks, pildysis visos svajonės“,- sako solistas Mindaugas Rojus. To visiems ir linkime artėjančių švenčių proga.

Bilietų platinimo paslauga su „Bilietai.lt“

Planuojate koncertą, spektaklį, sporto varžybas ar kitą renginį ir ieškote patikimo partnerio bilietų platinimui? Rinkitės „Bilietai.lt“ renginių bilietų platinimo paslaugas!

Zigmars Liepiņš jubiliejui – jo sukurta opera „Paryžiaus katedra“ ir keturi debiutai

Lapkričio 4 dieną 18.30 valandą Žvejų rūmuose rodoma Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro opera „Paryžiaus katedra“ skiriama kompozitoriaus Zigmars Liepiņš 70 metų jubiliejui. Publikos laukia net keturi naujus vaidmenis pristatančių solistų debiutai.

Festivalyje „Kaunas Jazz“ koncertuos kylanti Brazilijos žvaigždė Dora Morelenbaum

Pavasarį vyksiantis 34-asis festivalis „Kaunas Jazz“ skelbia dar vieną šių metų programos vardą.

Šįkart gaivus ir švelnus muzikos gūsis melomanus pasieks iš Pietų Amerikos – balandžio 29-ąją Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje, pasirodymą surengs vis daugiau dėmesio sulaukianti jaunosios kartos brazilų dainininkė Dora Morelenbaum.

Kaip skelbta anksčiau, didžiausiame Lietuvoje džiazo festivalyje šįmet pasirodys garsūs JAV muzikantai „Snarky Puppy“, Ledisi, Theo Crokeris, o taip pat – žymus Kubos pianistas Alfredo Rodriguezas su Kauno miesto simfoniniu orkestru.

Bilietus į visus „Kaunas Jazz“ renginius platina BILIETAI.LT.

Festivalio publika jau ne sykį galėjo susipažinti su aukščiausio kalibro džiazu iš Brazilijos.

Ištikimi „Kaunas Jazz“ lankytojai prisimena įspūdingus šios šalies legendų Tanios Marios ir Joao Bosco, trijulės „Nosso Trio“, prieš dvejus metus Kaune viešėjusio braziliškos mandolinos virtuozo Hamiltono de Holandos pasirodymus.

Šįkart į Lietuvos sceną pirmą sykį žengsianti Dora Morelenbaum – pastaruosius kelerius metus vis garsiau Brazilijos (ir ne tik) muzikinėje žiniasklaidoje aptariama jauna vokalistė, gitaristė ir dainų kūrėja, spėjusi pasižymėti ir žinomos šios šalies grupės sudėtyje.

„Bala Desejo“, kurią būrys bičiulių subūrė pandemijos metu, greitai tapo šalies muzikos sensacija ir pelnė Lotynų Amerikos „Grammy“ apdovanojimą – jos debiutas „SIM SIM SIM“ buvo pripažintas geriausiu šiuolaikinės popmuzikos albumu, įrašytu portugalų kalba.

Teigiama, kad ši grupė, kurios kūryboje galima rasti ir psichodelinio roko ar net avangardo elementų, braziliškai muzikai atvėrė duris į visiškai naują auditoriją.

Už jos ribų Dora Morelenbaum vysto sėkmingą solinę karjerą, kurdama lengvesnio, svajingo skambesio dainas.
 


Puikių atsiliepimų sulaukė jos debiutinis minialbumas „Vento De Beirada”, pakvietęs pasinerti į jausmingą šios atlikėjos muzikos pasaulį. Kritikai pastebi, kad šis įrašas demonstruoja naują požiūrį, bet tuo pačiu ir pagarbą vyresnės kartos Brazilijos žvaigždėms, tokioms kaip Gal Costa ar Maria Bethania.

Prie jo įrašų prisidėjo ir dainininkės bendražygiai iš grupių „Bala Desejo“, „Dônica”, viena dabartinės Rio de Žaneiro naujosios scenos lyderių Ana Frango Elétrico.

Taip pat – dainininkės tėvas, mat Dora yra kilusi iš žinomos Brazilijos muzikantų šeimos. Dainininkės tėvai Jaques’as ir Paula Morelenbaumai dešimtmetį koncertavo su brazilų muzikos legenda Antonio Carlosu Jobimu, taip pat grojo trio su žymiu japonų kompozitoriumi Ryuichi Sakamoto. Dainininkės mama – taip pat vokalistė, išleidusi keliolika sėkmingų albumų.

Dora Morelenbaum – „Japão”: https://www.youtube.com/watch?v=uh0fKaEMCKQ

Įdomu tai, kad Dora vos nepasuko kitu karjeros keliu, tačiau laiku suprato, jog muzika – didžiausia jos meilė.

„Dainavau nuo mažens, tai visada buvo mano kalbos dalis. Dainuoti man – labai natūralu. Pirmieji mano mokytojai buvo močiutė ir teta. Muzika buvo tokia įprasta mano gyvenimo dalis, jog net negalvojau, kad tai gali būti mano profesija.

Nekilo mintis studijuoti muziką – baigusi mokyklą, dvejus metus mokiausi architektūros. Bet tada suvokiau, jog nenoriu dirbti šio darbo. Pradėjau rimtai galvoti apie muziką, o galutinai apsisprendžiau, kai pradėjau rašyti savo dainas”, - pasakoja šių metų „Kaunas Jazz“ viešnia.

Muzikos pasaulis dėl to tik laimėjo, nes dainininkė jau vadinama vienu ryškiausių naujos Brazilijos muzikos bangos balsų.

„Tai – visiškai nauja muzika, bet skamba taip, lyg būtų gerai pažįstama“, - taip dainininkę apibūdina jos koncertuose apsilankę melomanai.

Kaip skelbta anksčiau, „Kaunas Jazz“ šį pavasarį aplankys keletas ryškių žvaigždžių iš JAV. Nacionaliniame Kauno dramos teatre balandžio 26 dieną koncertuos trimitininkas Theo Crokeris (pirmojoje koncerto dalyje su savo projektu pasirodys lietuvių pianistas Giedrius Nakas), balandžio 27 dieną – džiazo legendos Ninos Simone dainų programą atliksianti dainininkė Ledisi. Balandžio 28 dieną Kauno „Žalgirio“ arenoje koncertą surengs net penkiomis „Grammy“ statulėlėmis įvertinta grupė „Snarky Puppy“. Baigiamąjį festivalio sezono koncertą gruodžio 4 dieną Kauno „Žalgirio“ arenoje surengs kubiečių pianistas Alfredo Rodriguezas su Kauno miesto simfoniniu orkestru.

Visas festivalio naujienas galima sekti interneto svetainėje www.kaunasjazz.lt 
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti