logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu
Tarptautinės teatro dienos proga apdovanoti geriausi metų aktoriai
Skaityti daugiau

SIRENOS24 LT vitrina: DILETANTAS (rež. Ž. Vingelis) | PREMJERA

Jean’as Cocteau - sunkiai aprėpiama, vargiai iki galo perprantama asmenybė, kurio diletantizmas skirtingose meno srityse liejosi, kaip ypatingai tiršto poetinio pasaulio fragmentai – neišbaigti, neištobulinti, skuboti, nieko neprimenantys, į nieką nepanašūs.

Naujas meškinų muziejus ”PLUSHY B 55” Raganiukės teatre!

Kviečiame atvykti į kerintį meškiukų muziejų Raganiukės teatre, kur įnoringas žavesys atitinka istorinę reikšmę. Pasinerkite į švelnių lokių pasaulį ir tyrinėkite turtingą šios unikalios vietos erdves. Atraskite įspūdingą šių mylimų žaislų, kurie jau daugiau nei šimtmetį užkariauja širdis, istoriją ir kultūrinę reikšmę.

VMT UŽDARO SEZONĄ: IŠ NAUJO ATRASTAS MAŽASIS TEATRAS IR AMBICINGI 36-OJO SEZONO PLANAI

Valstybinis Vilniaus mažasis teatras užbaigė 35-ąjį sezoną, kurio repertuarą papildė premjeros „Neištikimoji“ (rež. Naubertas Jasinskas), „Orfėjas“ (rež. Žilvinas Vingelis) ir dramaturgo Mariaus Ivaškevičiaus pjesės „Kantas“ eskizas-skaitymai (rež. Oskaras Koršunovas). Pasak teatro vadovo Simono Keblo, šis sezonas buvo sėkmingas, įdomus ir kalbantis apie bendrą nuojautą, kurioje mes visi atsidūrėme.

Didžiausi liepos renginiai: muzikos festivaliai Vilniuje, šimtmetį mininti Lietuvos dainų šventė ir jubiliejinės 1006 km lenktynės

Liepą dauguma didžiausių renginių Lietuvoje vyks sostinėje ir pajūryje. Žiūrovai Vilniuje minės Lietuvos dainų šventės 100-metį ir mėgausis muzikos festivaliais, o Palangoje autosporto mėgėjus sutrauks jubiliejinės 1006 km lenktynės.

Kurti erdvę diskusijoms – pristatoma įvairiapusė „Sirenų“ Lietuvos teatro vitrina

Kokius geriausius per pastarąjį sezoną Lietuvoje sukurtus spektaklius parodyti „Sirenų“ užsienio svečiams ir dar jų nespėjusiems atrasti šalies žiūrovams? Kaip juos atrinkti? Peržiūrėjusios beveik 50 spektaklių tai sprendė dvi skirtingų kartų ir skirtingas mokyklas baigusios teatrologės Alma Braškytė ir Kristina Steiblytė – šių metų Vilniaus tarptautinio teatro festivalio „Sirenos“ Lietuvos teatro vitrinos kuratorės.

20 metų Lietuvos renginių rinkoje: nuo eilių kasose iki skaitmeninio perversmo

Didžiausias šalies bilietų pardavimo tinklas „Bilietai.lt“ šiemet mini 20-ąjį jubiliejų. Įmonės vadovo Ramūno Šaučikovo teigimu, šiandieninė renginių pasiūla Lietuvoje, lyginant su gyventojų skaičiumi, yra labai plati ir kokybiška, o rinkos pokyčius diktuoja kintantys vartotojų įpročiai.

Sutikite didžiausias metų žiemos šventes ir Naujus metus „pasakiškai“

Jauni, žavūs ir talentingi atlikėjai – Vakarė Jarmalavičiūtė ir Orestas Vyšniauskas, įkūnys gražiausią pasakų porą - Pelenę ir Princą, kompozitoriaus Mariaus Matulevičiaus ir tekstų autorės Viktorijos M Anangen muzikinėje pasakoje „Riešutėliai Pelenei “

Režisierius Dainius Kazlauskas apie naują spektaklį: pjesę parašiau tam, kad suskambėtų mylima daina

Vos praėjusiais metais į teatro sceną po beveik 12 metų pertraukos sugrįžęs režisierius Dainius Kazlauskas pristato naujausią savo darbą – muzikinį spektaklį „Kurortinis romanas“, kuriame kartu su žymiais Lietuvos aktoriais vaidins ir pats. Istorija pasakos apie vyro bei moters santykį ir nukels žiūrovus į praėjusio amžiaus antrąją pusę, į miestą, kuriame kone kiekvienas turi šiltų prisiminimų ir sentimentų – Palangą.

Festivalis „Sirenos“ skelbia tarptautinę programą

Erdvė, kurioje gimsta teatras – žiūrovo vaizduotė. Fizinė scena – tai tik pradžia, atspirties taškas, vedantis į neapčiuopiamą ir begalinę atminties, patirčių ir įpročių teritoriją. Šių metų Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“ siūlo atsigręžti į tai, ką šiuolaikiniame teatre reiškia erdvė, kokią ją kuria gyvai spektaklyje dalyvaujantys žmonės, kiekvienas atsinešdamas savo mintis ir kontekstus. VšĮ „Teatro informacijos centras” ir VšĮ „Vilniaus festivaliai“ rengiamas didžiausias šalyje teatro festivalis vyks jau dvidešimt pirmą kartą – nuo rugsėjo 25 iki spalio 13 dienos.

Vaikų rašytojo Tomo Dirgėlos sukurti personažai Domas ir Tomas debiutuos miuziklo scenoje

Vieno populiariausių mūsų šalies vaikų rašytojų Tomo Dirgėlos sukurti personažai – Domas ir Tomas – išlipa iš knygų puslapių ir kviečia vaikus bei jų tėvelius susitikti miuzikle „Domas ir Tomas: dingusių veikėjų byla“. Susitikimai su vaikų mylimais herojais įvyks net devyniuose Lietuvos miestuose.

VILNIAUS MAŽAJAME TEATRE ĮVYKO KOMPOZITORIAUS GIEDRIAUS PUSKUNIGIO ALBUMO „LAIKO TILTAI“ PRISTATYMAS

Gegužės 28 d. Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre įvyko kompozitoriaus Giedriaus Puskunigio kompaktinės plokštelės „Laiko tiltai“ pristatymas, į kurį susirinko gausus būrys kultūrininkų, menininkų, artimiausi kompozitoriaus kūrybos bendraminčiai, kolegos, bičiuliai.

LNDT KAMPANIJA „NEIK Į TEATRĄ“ PRIPAŽINTA GERIAUSIA ĮVAIZDINE KAMPANIJA

84-ąjį Lietuvos nacionalinio dramos teatro sezoną pristačiusi reklaminė kampanija „Neik į teatrą“, kurią sukūrė reklamos agentūra TRUTH, gegužės 7 d. „Verslo žinių“ organizuojamuose „Password“ apdovanojimuose pelnė prizą kaip efektyviausia mažo biudžeto įvaizdinė rinkodaros kampanija.

Populiariausio spektaklio Lietuvoje režisierius – apie sėkmės paslaptį

Daugiausiai bilietų Lietuvoje pardavusiu praėjusių metų teatro spektakliu tapo „Nuostabūs dalykai“, kuriame vaidina vos vienas aktorius, o spektaklio režisierius Kirilas Glušajevas pasidalino mintimis apie sėkmės paslaptį bei iššūkius, kuriuos reikia įveikti norint sudominti žiūrovus.

Atskleisti teatro lankytojų įpročiai ir populiariausi 2023 m. spektakliai

2023 metais Lietuvos teatro rinka išlaikė stabilią paklausą. Tarptautinės teatro dienos proga, didžiausias Lietuvos bilietų platinimo tinklas „Bilietai.lt“ ir jų teatro bilietų platinimo platforma „Teatrai.lt“ atskleidė, kad praėjusiais metais šiuos portalus aplankė virš 1 mln. lankytojų, o populiariausiu metų spektakliu tapo „Nuostabūs dalykai“.

Tenusišypso Jums Viešpats, Maestro Rimai Tuminai

Eidamas 73-iuosius metus, kovo 6 d. mirė Valstybinio Vilniaus mažojo teatro įkūrėjas, ilgametis šio teatro meno vadovas režisierius Rimas Tuminas. Simboliška, kad vos prieš keletą dienų, kovo 2-ąją, paminėję Valstybinio Vilniaus mažojo teatro 34-ąjį gimtadienį, dabar atsisveikiname su jo pradininku Maestro Rimu Tuminu, kurio spektakliai jau daugelį metų jaudina žiūrovų širdis ir rodomi pilnose teatrų salėse ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Reiškiame nuoširdžią užuojautą Maestro Rimo Tumino šeimai, bičiuliams, artimiesiems, bendražygiams ir visai teatro bendruomenei.

Slaptus laimės ir šventinio stalo ingredientus atskleidžia Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro darbuotojai

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro menininkams svarbi šeima ir bendrystė. „Žmogiškos laimės ir stiprios sveikatos. Jei būsite sveiki – viskas pavyks, pildysis visos svajonės“,- sako solistas Mindaugas Rojus. To visiems ir linkime artėjančių švenčių proga.

Bilietų platinimo paslauga su „Bilietai.lt“

Planuojate koncertą, spektaklį, sporto varžybas ar kitą renginį ir ieškote patikimo partnerio bilietų platinimui? Rinkitės „Bilietai.lt“ renginių bilietų platinimo paslaugas!

Zigmars Liepiņš jubiliejui – jo sukurta opera „Paryžiaus katedra“ ir keturi debiutai

Lapkričio 4 dieną 18.30 valandą Žvejų rūmuose rodoma Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro opera „Paryžiaus katedra“ skiriama kompozitoriaus Zigmars Liepiņš 70 metų jubiliejui. Publikos laukia net keturi naujus vaidmenis pristatančių solistų debiutai.

Tarptautinės teatro dienos proga apdovanoti geriausi metų aktoriai

Kovo 29 d. Valstybiniame Šiaulių dramos teatre įvyko šventinis renginys, skirtas Tarptautinei teatro dienai. Jo metu pagerbti geriausieji praėjusio sezono teatro kūrėjai. Kiekvienais metais inicijuojami apdovanojimai tapo gražia tradicija, kuria siekiama pažymėti svarbiausius praėjusių metų teatrinius įvykius. Šventinio vakaro metu apdovanoti teatro kūrėjai už įsimintiniausius, reikšmingiausius bei labiausiai publiką sužavėjusius darbus.

Po šventinio koncerto, kurį surengė garsūs šalies atlikėjai Domantas Razauskas, Saulius Petreikis ir Paulius Rukas įvyko apdovanojimų ceremonija. Šiais metais svarbiausio prizo –  Šiaulių miesto savivaldybės Kultūros ir meno premijų laureatais tapo aktorė Nomeda Bėčiūtė ir aktorius Josifas Baliukevič. Abu jie apdovanoti už vaidmenis Eglės Švedkauskaitės režisuotame spektaklyje „Patina“ pagal V. Rimkaitės pjesę. N. Bėčiūtė įvertinta ir už Ilonos vaidmenį tragikomedijoje „Skraidantis Travolta“ (rež. Toms Treinis). Šiaulių m. meras Artūras Visockas aktoriams įteikė originalaus dizaino vardines Kazio Bimbos skulptūrėlės ir pinigines premijas.

Apdovanojimų metu didžiulėmis ovacijomis pasveikintas aktorius Severinas Norgaila, šiais metais į Šiaulius atvežęs reikšmingiausią teatro apdovanojimą Lietuvoje - „Auksinį scenos kryžių“. Šią ypatingai svarbią nominaciją Severinas pelnė už Ivaro vaidmenį spektaklyje „Skraidantis Travolta“ (rež. Toms Treinis“). Tai pirmas kartas, kai VŠDT aktorius pelno „Kryžių“ už pagrindinį vaidmenį.

Pagrindiniai rėmėjų  prizai atiteko dviem aktoriams. Juos įteikė ilgamečiai pagrindinių premijų steigėjai – Moterų klubas „Šiaulietė“ ir elektroninių ryšių bendrovė „Splius“. Abi premijos atiteko spektaklio su gidu „Didieji Šiauliai“ režisieriams, VŠDT aktoriams Aidui Matučiui ir Ingai Jarkovai- Bučienei. A. Matutis įvertintas ir už Travoltos vaidmenį spektaklyje „Skraidantis Travolta“. I. Jarkova-Bučienė – už Magdalenos vaidmenį spektaklyje „Patina“.

Viena didžiausių vakaro intrigų – žiūrovų internetiniu balsavimu renkamas Metų aktorius. Šiemet žiūrovai balsavo už du savo favoritus – aktorių ir aktorę. Palankiausiai fortūna susiklostė Nomedai Bėčiūtei ir Severinui Norgailai. Jiems įteiktos saldainių fabriko „Rūta“ saldžios dovanos, didžiausio Lietuvoje pramogų platintojo „Gera dovana“ rinkinys „Skonio atradimai“, teatro bilietų platintojas „Bilietai.lt“ dovanojo JBL garso kolonėlę, o parduotuvė „S-sportas“ dovanų čekį.

Antrus metus iš eilės teikiamas prizas „Aktorių ansambliui“. Specialus teatro rėmėjo "Šiaulių banko" prizas – V. Žalos kolekcijos smėlio laikrodis ir edukacinė programa „Bubių dvaro bravore“ atiteko šokio spektaklio „Laimės žodynas“ aktoriams. Nauja nominacija – padėkos prizas, kurį įsteigė kraujo laboratorija „Rezus“, už profesines ribas peržengiantį geranoriškumą, atiteko Arnoldui Jalianiauskui, kuris kalėdiniame spektaklyje „Kalėdų Senelio planeta“ su didžiule empatija suteikė galimybę beveik trims tūkstančiams vaikų būti apkabintais Kalėdų Senelio. Dar viena nauja nominacija - Metų darbštuolis, skirta daugiausiai vaidmenų 2023-aisiais metais atlikusiam aktoriui. Juo tapo – Dalius Jančiauskas, suvaidinęs 147 spektakliuose iš 215. Daliui įteiktas didžiausio bilietų pardavimo tinklo Lietuvoje „Bilietai.lt“ specialus prizas - dvi vietos į bet kurį pasirinktą renginį.

Nepamiršti liko ir šventinio renginio žiūrovai. Kaip teigė vakarą vedęs teatro vadovas Aurimas Žvinys, be žiūrovų – nebūtų ir teatro, o jų teatre 2023-aisiais sulaukta itin daug -  per trisdešimt du tūkstančius. Burtų keliu salėje esantiems žiūrovams buvo išdalinta dešimt  „Šiaulių banko“ įsteigtų Vaidoto Žalos kolekcijos rašiklių rinkinių.

Tradiciškai teatralus apdovanojo Šiaulių dramos teatro „Aktorių Gildija“. Vadovaujami pirmininkės Linos Bocytės, gildija šiemet skyrė tris apdovanojimus. „Kolegų prizas“ už kilnų poelgį scenoje, itin dėmesingą partnerystę atiteko Daliui Jančiauskui. Už nebylų, bet iškalbingą našlės Knechling vaidmenį komedijoje „Bydermanas ir padegėjai“ Rusnei Navickaitei įteiktas stiklainis su riešutais, simbolizuojantis darbštumą ir kolegų palaikymą. Speciali nominacija „Aktoriai dėkoja“ atiteko scenos dekoracijų statytojų–montuotojų penkių vyrų komandai.

Išskirtinio dėmesio sulaukė ir šiemet jubiliejus švenčiantys aktoriai – Juozas Žibūda (70 m.), Dalius Jančiauskas (50 m.) ir Danguolė Petraitytė. Padėkos raštus jiems skyrė Kultūros ministras Simonas Kairys bei VŠDT teatro vadovas Aurimas Žvinys. Jubiliatus pasveikino kolegos bei visa teatro bendruomenė.

Už viso gyvenimo nuopelnus ir reikšmingą indėlį pagerbtas aktorius Sigitas Jakubauskas. Jam įteikta Kultūros ministerijos padėka ir autorinė Martyno Gaubo sukurta atminimo skulptūrėlė „Auksinis pegasas“. Iš aktyvaus scenos gyvenimo pasitraukusį talentingą ir mylimą aktorių sveikino būrys gerbėjų, teatro rėmėjai, draugai ir šeima.

VŠDT informacija

S. Jankausko nuotr.
 
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti