logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu
20 metų Lietuvos renginių rinkoje: nuo eilių kasose iki skaitmeninio perversmo
Skaityti daugiau

SIRENOS24 LT vitrina: DILETANTAS (rež. Ž. Vingelis) | PREMJERA

Jean’as Cocteau - sunkiai aprėpiama, vargiai iki galo perprantama asmenybė, kurio diletantizmas skirtingose meno srityse liejosi, kaip ypatingai tiršto poetinio pasaulio fragmentai – neišbaigti, neištobulinti, skuboti, nieko neprimenantys, į nieką nepanašūs.

Naujas meškinų muziejus ”PLUSHY B 55” Raganiukės teatre!

Kviečiame atvykti į kerintį meškiukų muziejų Raganiukės teatre, kur įnoringas žavesys atitinka istorinę reikšmę. Pasinerkite į švelnių lokių pasaulį ir tyrinėkite turtingą šios unikalios vietos erdves. Atraskite įspūdingą šių mylimų žaislų, kurie jau daugiau nei šimtmetį užkariauja širdis, istoriją ir kultūrinę reikšmę.

VMT UŽDARO SEZONĄ: IŠ NAUJO ATRASTAS MAŽASIS TEATRAS IR AMBICINGI 36-OJO SEZONO PLANAI

Valstybinis Vilniaus mažasis teatras užbaigė 35-ąjį sezoną, kurio repertuarą papildė premjeros „Neištikimoji“ (rež. Naubertas Jasinskas), „Orfėjas“ (rež. Žilvinas Vingelis) ir dramaturgo Mariaus Ivaškevičiaus pjesės „Kantas“ eskizas-skaitymai (rež. Oskaras Koršunovas). Pasak teatro vadovo Simono Keblo, šis sezonas buvo sėkmingas, įdomus ir kalbantis apie bendrą nuojautą, kurioje mes visi atsidūrėme.

Didžiausi liepos renginiai: muzikos festivaliai Vilniuje, šimtmetį mininti Lietuvos dainų šventė ir jubiliejinės 1006 km lenktynės

Liepą dauguma didžiausių renginių Lietuvoje vyks sostinėje ir pajūryje. Žiūrovai Vilniuje minės Lietuvos dainų šventės 100-metį ir mėgausis muzikos festivaliais, o Palangoje autosporto mėgėjus sutrauks jubiliejinės 1006 km lenktynės.

Kurti erdvę diskusijoms – pristatoma įvairiapusė „Sirenų“ Lietuvos teatro vitrina

Kokius geriausius per pastarąjį sezoną Lietuvoje sukurtus spektaklius parodyti „Sirenų“ užsienio svečiams ir dar jų nespėjusiems atrasti šalies žiūrovams? Kaip juos atrinkti? Peržiūrėjusios beveik 50 spektaklių tai sprendė dvi skirtingų kartų ir skirtingas mokyklas baigusios teatrologės Alma Braškytė ir Kristina Steiblytė – šių metų Vilniaus tarptautinio teatro festivalio „Sirenos“ Lietuvos teatro vitrinos kuratorės.

Sutikite didžiausias metų žiemos šventes ir Naujus metus „pasakiškai“

Jauni, žavūs ir talentingi atlikėjai – Vakarė Jarmalavičiūtė ir Orestas Vyšniauskas, įkūnys gražiausią pasakų porą - Pelenę ir Princą, kompozitoriaus Mariaus Matulevičiaus ir tekstų autorės Viktorijos M Anangen muzikinėje pasakoje „Riešutėliai Pelenei “

Režisierius Dainius Kazlauskas apie naują spektaklį: pjesę parašiau tam, kad suskambėtų mylima daina

Vos praėjusiais metais į teatro sceną po beveik 12 metų pertraukos sugrįžęs režisierius Dainius Kazlauskas pristato naujausią savo darbą – muzikinį spektaklį „Kurortinis romanas“, kuriame kartu su žymiais Lietuvos aktoriais vaidins ir pats. Istorija pasakos apie vyro bei moters santykį ir nukels žiūrovus į praėjusio amžiaus antrąją pusę, į miestą, kuriame kone kiekvienas turi šiltų prisiminimų ir sentimentų – Palangą.

Festivalis „Sirenos“ skelbia tarptautinę programą

Erdvė, kurioje gimsta teatras – žiūrovo vaizduotė. Fizinė scena – tai tik pradžia, atspirties taškas, vedantis į neapčiuopiamą ir begalinę atminties, patirčių ir įpročių teritoriją. Šių metų Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“ siūlo atsigręžti į tai, ką šiuolaikiniame teatre reiškia erdvė, kokią ją kuria gyvai spektaklyje dalyvaujantys žmonės, kiekvienas atsinešdamas savo mintis ir kontekstus. VšĮ „Teatro informacijos centras” ir VšĮ „Vilniaus festivaliai“ rengiamas didžiausias šalyje teatro festivalis vyks jau dvidešimt pirmą kartą – nuo rugsėjo 25 iki spalio 13 dienos.

Vaikų rašytojo Tomo Dirgėlos sukurti personažai Domas ir Tomas debiutuos miuziklo scenoje

Vieno populiariausių mūsų šalies vaikų rašytojų Tomo Dirgėlos sukurti personažai – Domas ir Tomas – išlipa iš knygų puslapių ir kviečia vaikus bei jų tėvelius susitikti miuzikle „Domas ir Tomas: dingusių veikėjų byla“. Susitikimai su vaikų mylimais herojais įvyks net devyniuose Lietuvos miestuose.

VILNIAUS MAŽAJAME TEATRE ĮVYKO KOMPOZITORIAUS GIEDRIAUS PUSKUNIGIO ALBUMO „LAIKO TILTAI“ PRISTATYMAS

Gegužės 28 d. Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre įvyko kompozitoriaus Giedriaus Puskunigio kompaktinės plokštelės „Laiko tiltai“ pristatymas, į kurį susirinko gausus būrys kultūrininkų, menininkų, artimiausi kompozitoriaus kūrybos bendraminčiai, kolegos, bičiuliai.

LNDT KAMPANIJA „NEIK Į TEATRĄ“ PRIPAŽINTA GERIAUSIA ĮVAIZDINE KAMPANIJA

84-ąjį Lietuvos nacionalinio dramos teatro sezoną pristačiusi reklaminė kampanija „Neik į teatrą“, kurią sukūrė reklamos agentūra TRUTH, gegužės 7 d. „Verslo žinių“ organizuojamuose „Password“ apdovanojimuose pelnė prizą kaip efektyviausia mažo biudžeto įvaizdinė rinkodaros kampanija.

Populiariausio spektaklio Lietuvoje režisierius – apie sėkmės paslaptį

Daugiausiai bilietų Lietuvoje pardavusiu praėjusių metų teatro spektakliu tapo „Nuostabūs dalykai“, kuriame vaidina vos vienas aktorius, o spektaklio režisierius Kirilas Glušajevas pasidalino mintimis apie sėkmės paslaptį bei iššūkius, kuriuos reikia įveikti norint sudominti žiūrovus.

Atskleisti teatro lankytojų įpročiai ir populiariausi 2023 m. spektakliai

2023 metais Lietuvos teatro rinka išlaikė stabilią paklausą. Tarptautinės teatro dienos proga, didžiausias Lietuvos bilietų platinimo tinklas „Bilietai.lt“ ir jų teatro bilietų platinimo platforma „Teatrai.lt“ atskleidė, kad praėjusiais metais šiuos portalus aplankė virš 1 mln. lankytojų, o populiariausiu metų spektakliu tapo „Nuostabūs dalykai“.

Tenusišypso Jums Viešpats, Maestro Rimai Tuminai

Eidamas 73-iuosius metus, kovo 6 d. mirė Valstybinio Vilniaus mažojo teatro įkūrėjas, ilgametis šio teatro meno vadovas režisierius Rimas Tuminas. Simboliška, kad vos prieš keletą dienų, kovo 2-ąją, paminėję Valstybinio Vilniaus mažojo teatro 34-ąjį gimtadienį, dabar atsisveikiname su jo pradininku Maestro Rimu Tuminu, kurio spektakliai jau daugelį metų jaudina žiūrovų širdis ir rodomi pilnose teatrų salėse ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Reiškiame nuoširdžią užuojautą Maestro Rimo Tumino šeimai, bičiuliams, artimiesiems, bendražygiams ir visai teatro bendruomenei.

Slaptus laimės ir šventinio stalo ingredientus atskleidžia Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro darbuotojai

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro menininkams svarbi šeima ir bendrystė. „Žmogiškos laimės ir stiprios sveikatos. Jei būsite sveiki – viskas pavyks, pildysis visos svajonės“,- sako solistas Mindaugas Rojus. To visiems ir linkime artėjančių švenčių proga.

Bilietų platinimo paslauga su „Bilietai.lt“

Planuojate koncertą, spektaklį, sporto varžybas ar kitą renginį ir ieškote patikimo partnerio bilietų platinimui? Rinkitės „Bilietai.lt“ renginių bilietų platinimo paslaugas!

Zigmars Liepiņš jubiliejui – jo sukurta opera „Paryžiaus katedra“ ir keturi debiutai

Lapkričio 4 dieną 18.30 valandą Žvejų rūmuose rodoma Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro opera „Paryžiaus katedra“ skiriama kompozitoriaus Zigmars Liepiņš 70 metų jubiliejui. Publikos laukia net keturi naujus vaidmenis pristatančių solistų debiutai.

20 metų Lietuvos renginių rinkoje: nuo eilių kasose iki skaitmeninio perversmo

Didžiausias šalies bilietų pardavimo tinklas „Bilietai.lt“ šiemet mini 20-ąjį jubiliejų. Įmonės vadovo Ramūno Šaučikovo teigimu, šiandieninė renginių pasiūla Lietuvoje, lyginant su gyventojų skaičiumi, yra labai plati ir kokybiška, o rinkos pokyčius diktuoja kintantys vartotojų įpročiai.

„Bilietai.lt“ savo veiklą pradėjo 2004 metų vasarą. Panašiu metu tokios įmonės, kaip „Facebook“ ir „Gmail“ dar tik kūrėsi, Lietuva buvo tik ką prisijungusi prie Europos Sąjungos ir NATO, o Vilniuje duris atvėrė pirmoji šalies universali arena.

Pirmuoju „Bilietai.lt“ renginiu tapo Davido Copperfieldo magijos šou sostinėje, kurio bilietus norėję įsigyti žmonės suformavo didžiulę eilę šalia Vilniaus „Akropolio“ prekybos centro bilietų kasos.

Savo veikloje įmonė sėkmingai naudojosi technologinės pažangos, susijungimų, talentingų darbuotojų pritraukimo galimybėmis bei prisitaikė prie kintančių vartotojų įpročių. Dabar tai didžiausias bilietų pardavimo tinklas šalyje, kasmet išplatinantis virš 2 mln. bilietų į maždaug 13 tūkst. renginių.

Šiandien Lietuvoje net 9 iš 10 bilietų yra įsigyjami internetu, o ne fizinėje kasoje. Negana to, prieš penkerius metus dominavusi tendencija bilietus įsigyti kompiuteriu pastaruoju metu vietą užleidžia išmaniesiems telefonams, kuriais lietuviai atlieka tiek renginių paiešką, tiek ir patį bilietų pirkimo procesą.

Nuo 2004 metų „Bilietai.lt“ bendradarbiavo su dauguma didžiųjų Lietuvos atlikėjų, kurių pasiekimus jau trylika metų švenčia Muzikos asociacijos metų apdovanojimai (M.A.M.A.). Renginio organizatorius Martynas Tyla pripažįsta, jog šalies renginių rinka tikrai nestovi vietoje.

„Per 20 metų perėjome nuo popierinių bilietų į šiuolaikiškas, mobilias sistemas, kurios organizatoriams yra be galo patogus įrankis, nes galima viską sekti, analizuoti, sutapatinti reklaminius periodus. Per tą laiką taip pat atsirado daugybė naujų erdvių renginiams, nors Vilniuje ir Kaune jų galėtų būti ir dar daugiau, nes pastebime salių trūkumą mažesnio formato koncertams iki kelių tūkstančių žiūrovų“, – teigia M. Tyla.

„Turėtume būti dėkingi krepšiniui, dėl kurio Lietuvoje atsirado arenos, su kuriomis užaugo ir mūsų šalies atlikėjai. Žvelgiant į mūsų kolegas latvius, estus ar suomius, manau, esame rinkos lyderiai, kuo turime džiaugtis ir didžiuotis, nes tai reiškia, kad pramogos žmonėms yra aktualios. Esant stipriai paklausai, turime ir įvairią bei augančią pasiūlą – tokios pramogų verslo taisyklės“, – priduria pašnekovas.

2023-ieji metai šalies muzikos renginių rinkai buvo išties neeiliniai. Septynis M.A.M.A. apdovanojimus susižėrusi Jessica Shy pilnai išpardavė 4 iš 5 savo turo koncertų, Vilniuje vykęs „Imagine Dragons“ šou tapo didžiausiu mokamu koncertu nepriklausomos Lietuvos istorijoje, o vos per pusantros paros išparduoti bilietai į Edo Sheerano koncertą stadione – greičiausiu tokiu pasiekimu Baltijos šalyse.

Šalia minėtų atlikėjų, „Bilietai.lt“ per du dešimtmečius taip pat dirbo su tokiais atlikėjais ir renginiais, kaip „Metallica“ „Rammstein“, Robbie Williams, „Måneskin“, „Red Hot Chili Peppers“, Rod Stewart, Sting, Elton John, „Depeche Mode“, „OneRepublic“, „Aerosmith“, Bon Jovi, Dua Lipa ar Eurolygos finalo ketvertas.

Vietoje nestovi ne tik muzikos rinka, bet teatrai, sporto ir meno organizacijos. Pavyzdžiui, jau 15 metų su „Bilietai.lt“ dirbantis teatras „Kitas Kampas“ gali didžiuotis ne tik susidomėjimo neprarandančiomis improvizacijomis, bet ir spektakliu „Nuostabūs dalykai“, kuris praėjusiais metais tapo populiariausiu spektakliu Lietuvoje.

„Manau, kad mūsų sėkmės paslaptis yra ryšys, kurį mes kuriame su žiūrovu –  neapsimestinis, ne gundantis, viliojantis ar paperkantis, o toks, kuriame atviri aktoriai ateina pas žiūrovus, kurie irgi yra atviri. Mes gyvenam kurdami, kuriam gyvendami ir gyvename pagal tai, ką ir išpažįstame – improvizuojame visur ir visada“, – teigia spektaklio „Nuostabūs dalykai“ režisierius Kirilas Glušajevas.

„Reikia rūpintis savo žiūrovais – domėtis jais, savo kaimynais, savo miesto ir šalies gyventojais ir norėti juos praturtinti, nes, kai kviečiame į teatrą, kviečiame žmones iš   jų realaus gyvenimo į iliuzijų pasaulį. Vadinasi iliuzijos, kurias mes turime ir kuriame, turi prisotinti ir praturtinti žiūrovus. Tai didelė atsakomybė“, – priduria režisierius.

Vieno iš seniausių „Bilietai.lt“ partnerių, nuo 2000-ųjų metų „Aurum 1006 km lenktynes“ organizuojančio Dariaus Jonušio teigimu, didžiausią įtaką bilietų pardavimams turi bendras fonas visuomenėje.

„Neturiu statistikos, tačiau lenktynes rengiu jau beveik 25 metus ir matau tam tikras tendencijas. Manau, kad viskas, įskaitant ir bilietų pardavimus, Lietuvoje susiję su bendra nuotaika. Kai šviečia saulė, o žiniasklaidoje matome geras naujienas – žmonės daugiau pramogauja ir daugiau visko daro“, – teigia lenktynių sumanytojas.

„Dirbame su „Bilietai.lt“ jau 20 metų, per kuriuos kartu augome, ištobulinome sistemas ir procesus, kurie šiandien leidžia išnaudoti jų turimą platformą ne tik bilietų pardavimui, bet ir, pavyzdžiui, automobilių sporte itin svarbiai zonų kontrolei, kuria užtikriname dalyvių ir žiūrovų saugumą“, – priduria D. Jonušis.

„Bilietai.lt“ kartu su „Bilešu Serviss“ (Latvija), „Piletilevi“ (Estija), „Bilete.ro“ (Rumunija), „GoOut.net“ (Čekija, Slovakija,nLenkija ir Vokietija), „kicket“ ir „Biletomat“ (Lenkija) priklauso didžiausiai bilietų platinimo bendrovei Vidurio Europoje – „AS Piletilevi Group“.

„Didžiuojamės tuo, ką sukūrėme per 20 metų – nuo šimtų organizacijų ir atlikėjų tinklo, tūkstančių renginių iki šimtų tūkstančių klientų. Esame tarsi tiltas, jungiantis paprastus žmones ir gyvų patirčių kūrėjus bei padedantis įgyvendinti savo svajones tiek vieniems, tiek kitiems“, – teigia „Bilietai.lt“ vadovas Ramūnas Šaučikovas.

„Lyginant Lietuvą su daugeliu kitų šalių, esame tikrai nedideli – 21 iš 27  Europos Sąjungos valstybių pagal gyventojų skaičių. Nepaisant to, mūsų renginių rinka yra labai aktyvi, dinamiška ir nuolat auganti. Turime išties stiprų tarptautinių atlikėjų ir vietinių talentų renginių asortimentą, kuo galime džiaugtis“, – tikina R. Šaučikovas.
 
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti