logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu
Skaityti daugiau

Festivalis „Sirenos“ skelbia tarptautinę programą

Erdvė, kurioje gimsta teatras – žiūrovo vaizduotė. Fizinė scena – tai tik pradžia, atspirties taškas, vedantis į neapčiuopiamą ir begalinę atminties, patirčių ir įpročių teritoriją. Šių metų Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“ siūlo atsigręžti į tai, ką šiuolaikiniame teatre reiškia erdvė, kokią ją kuria gyvai spektaklyje dalyvaujantys žmonės, kiekvienas atsinešdamas savo mintis ir kontekstus. VšĮ „Teatro informacijos centras” ir VšĮ „Vilniaus festivaliai“ rengiamas didžiausias šalyje teatro festivalis vyks jau dvidešimt pirmą kartą – nuo rugsėjo 25 iki spalio 13 dienos.

Didžiausi birželio renginiai Lietuvoje: Joninės su A. Mamontovu ir M. Mikutavičiumi, NBA žvaigždės Vilniuje ir „Leon Somov & Jazzu“ sugrįžimas

Birželį tikimės ne tik karštų orų, bet ir didžiausių muzikos žvaigždžių šou. Andriaus Mamontovo, Marijaus Mikutavičiaus ir Povilo Meškėlos muzika Joninių savaitgalį susipins su senosiomis tradicijomis, Justinas Jarutis pakvies į unikalų golfo ir muzikos festivalį, o sostinėje susigrums NBA žvaigždės Domantas Sabonis ir Luka Dončičius.

VILNIAUS MAŽAJAME TEATRE ĮVYKO KOMPOZITORIAUS GIEDRIAUS PUSKUNIGIO ALBUMO „LAIKO TILTAI“ PRISTATYMAS

Gegužės 28 d. Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre įvyko kompozitoriaus Giedriaus Puskunigio kompaktinės plokštelės „Laiko tiltai“ pristatymas, į kurį susirinko gausus būrys kultūrininkų, menininkų, artimiausi kompozitoriaus kūrybos bendraminčiai, kolegos, bičiuliai.

LNDT KAMPANIJA „NEIK Į TEATRĄ“ PRIPAŽINTA GERIAUSIA ĮVAIZDINE KAMPANIJA

84-ąjį Lietuvos nacionalinio dramos teatro sezoną pristačiusi reklaminė kampanija „Neik į teatrą“, kurią sukūrė reklamos agentūra TRUTH, gegužės 7 d. „Verslo žinių“ organizuojamuose „Password“ apdovanojimuose pelnė prizą kaip efektyviausia mažo biudžeto įvaizdinė rinkodaros kampanija.

Populiariausio spektaklio Lietuvoje režisierius – apie sėkmės paslaptį

Daugiausiai bilietų Lietuvoje pardavusiu praėjusių metų teatro spektakliu tapo „Nuostabūs dalykai“, kuriame vaidina vos vienas aktorius, o spektaklio režisierius Kirilas Glušajevas pasidalino mintimis apie sėkmės paslaptį bei iššūkius, kuriuos reikia įveikti norint sudominti žiūrovus.

Tarptautinės teatro dienos proga apdovanoti geriausi metų aktoriai

Kovo 29 d. Valstybiniame Šiaulių dramos teatre įvyko šventinis renginys, skirtas Tarptautinei teatro dienai. Jo metu pagerbti geriausieji praėjusio sezono teatro kūrėjai. Kiekvienais metais inicijuojami apdovanojimai tapo gražia tradicija, kuria siekiama pažymėti svarbiausius praėjusių metų teatrinius įvykius. Šventinio vakaro metu apdovanoti teatro kūrėjai už įsimintiniausius, reikšmingiausius bei labiausiai publiką sužavėjusius darbus.

Šiuolaikinio cirko festivalyje „Cirkuliacija“ – trys pasaulinės premjeros

Trys savaitgaliai ir šešios asmeniškos cirko kalba papasakotos istorijos. Iš jų – trys pasaulinės premjeros. Visa tai galės pamatyti, patirti, pajausti gegužės 30–birželio 16 dienomis jau aštuntą kartą Lietuvoje vyksiančio tarptautinio šiuolaikinio cirko festivalio „Cirkuliacija“ žiūrovai.

„Auksiniais scenos kryžiais“ pagerbti geriausi 2023 metų scenos menininkai

Kovo 27-ąją, Tarptautinę teatro dieną, Klaipėdos dramos teatre įteiktos Kultūros ministerijos Profesionaliojo scenos meno premijos ir atminimo ženklai – „Auksiniai scenos kryžiai“, „Boriso Dauguviečio auskaras“ ir Padėkos premija.

Atskleisti teatro lankytojų įpročiai ir populiariausi 2023 m. spektakliai

2023 metais Lietuvos teatro rinka išlaikė stabilią paklausą. Tarptautinės teatro dienos proga, didžiausias Lietuvos bilietų platinimo tinklas „Bilietai.lt“ ir jų teatro bilietų platinimo platforma „Teatrai.lt“ atskleidė, kad praėjusiais metais šiuos portalus aplankė virš 1 mln. lankytojų, o populiariausiu metų spektakliu tapo „Nuostabūs dalykai“.

Tenusišypso Jums Viešpats, Maestro Rimai Tuminai

Eidamas 73-iuosius metus, kovo 6 d. mirė Valstybinio Vilniaus mažojo teatro įkūrėjas, ilgametis šio teatro meno vadovas režisierius Rimas Tuminas. Simboliška, kad vos prieš keletą dienų, kovo 2-ąją, paminėję Valstybinio Vilniaus mažojo teatro 34-ąjį gimtadienį, dabar atsisveikiname su jo pradininku Maestro Rimu Tuminu, kurio spektakliai jau daugelį metų jaudina žiūrovų širdis ir rodomi pilnose teatrų salėse ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Reiškiame nuoširdžią užuojautą Maestro Rimo Tumino šeimai, bičiuliams, artimiesiems, bendražygiams ir visai teatro bendruomenei.

Kviečia naujausias šalyje Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras: skelbiami 2024 m. repertuaro renginiai!

Iš miesto ir jo istorijos, iš meno amžinybės alsavimo ir gamtos begalybės įkvėpimo semiasi ne tik žmonės, bet ir kūrybinės įstaigos. Jau netrukus, balandžio 20 d., naujojo pastato duris atversiantis moderniausias šalyje Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras (KVMT) pristato 2024-ųjų repertuarą.

„EMBank“ tapo Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro generaliniu rėmėju

„European Merchant Bank“ („EMBank“) pasirašė partnerystės sutartį su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru (LVSO) ir tapo generaliniu jo rėmėju.

Slaptus laimės ir šventinio stalo ingredientus atskleidžia Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro darbuotojai

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro menininkams svarbi šeima ir bendrystė. „Žmogiškos laimės ir stiprios sveikatos. Jei būsite sveiki – viskas pavyks, pildysis visos svajonės“,- sako solistas Mindaugas Rojus. To visiems ir linkime artėjančių švenčių proga.

Bilietų platinimo paslauga su „Bilietai.lt“

Planuojate koncertą, spektaklį, sporto varžybas ar kitą renginį ir ieškote patikimo partnerio bilietų platinimui? Rinkitės „Bilietai.lt“ renginių bilietų platinimo paslaugas!

Zigmars Liepiņš jubiliejui – jo sukurta opera „Paryžiaus katedra“ ir keturi debiutai

Lapkričio 4 dieną 18.30 valandą Žvejų rūmuose rodoma Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro opera „Paryžiaus katedra“ skiriama kompozitoriaus Zigmars Liepiņš 70 metų jubiliejui. Publikos laukia net keturi naujus vaidmenis pristatančių solistų debiutai.

Vaikų rašytojo Tomo Dirgėlos sukurti personažai Domas ir Tomas debiutuos miuziklo scenoje

Vieno populiariausių mūsų šalies vaikų rašytojų Tomo Dirgėlos sukurti personažai – Domas ir Tomas – išlipa iš knygų puslapių ir kviečia vaikus bei jų tėvelius susitikti miuzikle „Domas ir Tomas: dingusių veikėjų byla“. Susitikimai su vaikų mylimais herojais įvyks net devyniuose Lietuvos miestuose.

Pagrindinius personažus vaidins ir originalias miuziklui kurtas dainas atliks profesionalūs aktoriai ir dainininkai – Simonas Storpirštis, Šarūnas Januškevičius, Oneida Kunsunga, Lina Rastokaitė, Tomas Žaibus, scenoje taip pat bus galima išvysti patį neįtikėtinų Domo ir Tomo istorijų autorių Tomą Dirgėlą.

„Kaip man visad smagu išeiti iš įprastų vaikų rašytojo darbo rėmų, taip ir mano veikėjams bus įdomu išeiti iš knygų herojams įprastų puslapių – tiek jie, tiek ir į miuziklą atėję žiūrovai susitikę visiškai kitoje aplinkoje vieni kitus pamatys visai kitokius, daug gyvesnius, net – dainuojančius. O Domas, Tomas ir kiti veikėjai pirmą sykį galės išgirsti, kaip skaitytojai jiems ploja, nes iki tol dar nei vieno savo gerbėjo nebuvo sutikę gyvai!“ – apie būsimą Domo ir Tomo scenos debiutą pasakoja rašytojas.

Miuziklo istorija, beje, taip pat pasakos apie tai, kaip pavojų nebijantys jaunieji detektyvai nusprendžia susipažinti su pasauliu už knygų ribų – tačiau pasileidę į naują nuotykį vaikai patenka į... spąstus. Kaip šį kartą Domui, Tomui ir Upei pavyks nugalėti blogiukus?
Tomas Dirgėla dirbs abejose naujojo miuziklo vaikams pusėse – tiek scenoje, tiek visame kūrybos procese.

„Visada smagu matyti ne tik galutinį rezultatą, bet ir kaip iki jo einama, pradedant rašomu scenarijumi, repeticijomis, baigiant vaidmeniu scenoje ir rodant miuziklą Lietuvos miestų scenose, – sako jis. Rašytojas prideda, jog nors kūriniai scenai jam nėra naujiena, kuriant scenarijų šį kartą reikėjo galvoti ne tik apie įprastus dialogus, bet ir apie dainas. Tačiau ir tai daryti jam patinka – laisvu nuo rašymo laiku T. Dirgėla groja ir dainuoja su kitu bičiuliu rašytoju.

Vaikų literatūros premiją gavęs autorius įsitikinęs, kad miuziklo komanda – tikri profesionalai. Tokie dideli projektai jam visuomet atrodė kaip sunkiai įsivažiuojantis dalykas, tačiau pasiruošimas „Domo ir Tomo“ miuziklo premjerai vyksta greitai ir itin sklandžiai.
„Labiausiai džiaugiuosi dėl komandos pasitikėjimo: tiek į mano rankas atiduodant miuziklo scenarijaus ir dainų kūrimą, tiek ir dėl pasiūlymo scenoje pasirodyti pačiam. O kai gauni tiek pasitikėjimo, tai automatiškai atsiranda ir noras viską padaryti maksimaliai geriausiai kaip tik gali.“

Muzikinių projektų agentūros „Pepper Live“ prodiusuojamam miuziklui „Domas ir Tomas: dingusių veikėjų byla“ dainas kuria talentingas kompozitorius Faustas Venckus, dirbantis su tokiais populiariais Lietuvos atlikėjais kaip Jazzu, Mantas Jankavičius, Giedrė ir kiti. Miuziklą režisuoja Mantas Verbiejus – jo darbų sąraše puikuojasi tokie kūriniai kaip miuziklas „Lituanika“, vaikiškai spektakliai „Didžioji teleportacija“, „Laimė yra lapė“ ir kiti.
 
Pirkti bilietą Domas ir Tomas | Ukmergė PopuliarusPopuliarusDomas ir Tomas | Ukmergė Ukmergės kultūros centras, Ukmergė
Pirkti bilietą Domas ir Tomas | Kaunas PopuliarusPopuliarusDomas ir Tomas | Kaunas VDU didžioji salė, Kaunas
Pirkti bilietą Domas ir Tomas | Marijampolė PopuliarusPopuliarusDomas ir Tomas | Marijampolė Marijampolės kultūros centras, Marijampolė
Pirkti bilietą Domas ir Tomas | Klaipėda PopuliarusPopuliarusDomas ir Tomas | Klaipėda Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda
Pirkti bilietą Domas ir Tomas | Vilnius PopuliarusPopuliarusDomas ir Tomas | Vilnius COMPENSA koncertų salė, Vilnius
Pirkti bilietą Domas ir Tomas | Šiauliai PopuliarusPopuliarusDomas ir Tomas | Šiauliai Šiaulių kultūros centras, Šiauliai
Pirkti bilietą Domas ir Tomas | Alytus PopuliarusPopuliarusDomas ir Tomas | Alytus Alytaus miesto teatras, Alytus
Pirkti bilietą Domas ir Tomas | Palanga PopuliarusPopuliarusDomas ir Tomas | Palanga Palangos koncertų salė, Palanga
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti