logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu
Skaityti daugiau

SIRENOS24 LT vitrina: DILETANTAS (rež. Ž. Vingelis) | PREMJERA

Jean’as Cocteau - sunkiai aprėpiama, vargiai iki galo perprantama asmenybė, kurio diletantizmas skirtingose meno srityse liejosi, kaip ypatingai tiršto poetinio pasaulio fragmentai – neišbaigti, neištobulinti, skuboti, nieko neprimenantys, į nieką nepanašūs.

Naujas meškinų muziejus ”PLUSHY B 55” Raganiukės teatre!

Kviečiame atvykti į kerintį meškiukų muziejų Raganiukės teatre, kur įnoringas žavesys atitinka istorinę reikšmę. Pasinerkite į švelnių lokių pasaulį ir tyrinėkite turtingą šios unikalios vietos erdves. Atraskite įspūdingą šių mylimų žaislų, kurie jau daugiau nei šimtmetį užkariauja širdis, istoriją ir kultūrinę reikšmę.

VMT UŽDARO SEZONĄ: IŠ NAUJO ATRASTAS MAŽASIS TEATRAS IR AMBICINGI 36-OJO SEZONO PLANAI

Valstybinis Vilniaus mažasis teatras užbaigė 35-ąjį sezoną, kurio repertuarą papildė premjeros „Neištikimoji“ (rež. Naubertas Jasinskas), „Orfėjas“ (rež. Žilvinas Vingelis) ir dramaturgo Mariaus Ivaškevičiaus pjesės „Kantas“ eskizas-skaitymai (rež. Oskaras Koršunovas). Pasak teatro vadovo Simono Keblo, šis sezonas buvo sėkmingas, įdomus ir kalbantis apie bendrą nuojautą, kurioje mes visi atsidūrėme.

Didžiausi liepos renginiai: muzikos festivaliai Vilniuje, šimtmetį mininti Lietuvos dainų šventė ir jubiliejinės 1006 km lenktynės

Liepą dauguma didžiausių renginių Lietuvoje vyks sostinėje ir pajūryje. Žiūrovai Vilniuje minės Lietuvos dainų šventės 100-metį ir mėgausis muzikos festivaliais, o Palangoje autosporto mėgėjus sutrauks jubiliejinės 1006 km lenktynės.

Kurti erdvę diskusijoms – pristatoma įvairiapusė „Sirenų“ Lietuvos teatro vitrina

Kokius geriausius per pastarąjį sezoną Lietuvoje sukurtus spektaklius parodyti „Sirenų“ užsienio svečiams ir dar jų nespėjusiems atrasti šalies žiūrovams? Kaip juos atrinkti? Peržiūrėjusios beveik 50 spektaklių tai sprendė dvi skirtingų kartų ir skirtingas mokyklas baigusios teatrologės Alma Braškytė ir Kristina Steiblytė – šių metų Vilniaus tarptautinio teatro festivalio „Sirenos“ Lietuvos teatro vitrinos kuratorės.

20 metų Lietuvos renginių rinkoje: nuo eilių kasose iki skaitmeninio perversmo

Didžiausias šalies bilietų pardavimo tinklas „Bilietai.lt“ šiemet mini 20-ąjį jubiliejų. Įmonės vadovo Ramūno Šaučikovo teigimu, šiandieninė renginių pasiūla Lietuvoje, lyginant su gyventojų skaičiumi, yra labai plati ir kokybiška, o rinkos pokyčius diktuoja kintantys vartotojų įpročiai.

Sutikite didžiausias metų žiemos šventes ir Naujus metus „pasakiškai“

Jauni, žavūs ir talentingi atlikėjai – Vakarė Jarmalavičiūtė ir Orestas Vyšniauskas, įkūnys gražiausią pasakų porą - Pelenę ir Princą, kompozitoriaus Mariaus Matulevičiaus ir tekstų autorės Viktorijos M Anangen muzikinėje pasakoje „Riešutėliai Pelenei “

Režisierius Dainius Kazlauskas apie naują spektaklį: pjesę parašiau tam, kad suskambėtų mylima daina

Vos praėjusiais metais į teatro sceną po beveik 12 metų pertraukos sugrįžęs režisierius Dainius Kazlauskas pristato naujausią savo darbą – muzikinį spektaklį „Kurortinis romanas“, kuriame kartu su žymiais Lietuvos aktoriais vaidins ir pats. Istorija pasakos apie vyro bei moters santykį ir nukels žiūrovus į praėjusio amžiaus antrąją pusę, į miestą, kuriame kone kiekvienas turi šiltų prisiminimų ir sentimentų – Palangą.

Festivalis „Sirenos“ skelbia tarptautinę programą

Erdvė, kurioje gimsta teatras – žiūrovo vaizduotė. Fizinė scena – tai tik pradžia, atspirties taškas, vedantis į neapčiuopiamą ir begalinę atminties, patirčių ir įpročių teritoriją. Šių metų Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“ siūlo atsigręžti į tai, ką šiuolaikiniame teatre reiškia erdvė, kokią ją kuria gyvai spektaklyje dalyvaujantys žmonės, kiekvienas atsinešdamas savo mintis ir kontekstus. VšĮ „Teatro informacijos centras” ir VšĮ „Vilniaus festivaliai“ rengiamas didžiausias šalyje teatro festivalis vyks jau dvidešimt pirmą kartą – nuo rugsėjo 25 iki spalio 13 dienos.

Vaikų rašytojo Tomo Dirgėlos sukurti personažai Domas ir Tomas debiutuos miuziklo scenoje

Vieno populiariausių mūsų šalies vaikų rašytojų Tomo Dirgėlos sukurti personažai – Domas ir Tomas – išlipa iš knygų puslapių ir kviečia vaikus bei jų tėvelius susitikti miuzikle „Domas ir Tomas: dingusių veikėjų byla“. Susitikimai su vaikų mylimais herojais įvyks net devyniuose Lietuvos miestuose.

VILNIAUS MAŽAJAME TEATRE ĮVYKO KOMPOZITORIAUS GIEDRIAUS PUSKUNIGIO ALBUMO „LAIKO TILTAI“ PRISTATYMAS

Gegužės 28 d. Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre įvyko kompozitoriaus Giedriaus Puskunigio kompaktinės plokštelės „Laiko tiltai“ pristatymas, į kurį susirinko gausus būrys kultūrininkų, menininkų, artimiausi kompozitoriaus kūrybos bendraminčiai, kolegos, bičiuliai.

LNDT KAMPANIJA „NEIK Į TEATRĄ“ PRIPAŽINTA GERIAUSIA ĮVAIZDINE KAMPANIJA

84-ąjį Lietuvos nacionalinio dramos teatro sezoną pristačiusi reklaminė kampanija „Neik į teatrą“, kurią sukūrė reklamos agentūra TRUTH, gegužės 7 d. „Verslo žinių“ organizuojamuose „Password“ apdovanojimuose pelnė prizą kaip efektyviausia mažo biudžeto įvaizdinė rinkodaros kampanija.

Populiariausio spektaklio Lietuvoje režisierius – apie sėkmės paslaptį

Daugiausiai bilietų Lietuvoje pardavusiu praėjusių metų teatro spektakliu tapo „Nuostabūs dalykai“, kuriame vaidina vos vienas aktorius, o spektaklio režisierius Kirilas Glušajevas pasidalino mintimis apie sėkmės paslaptį bei iššūkius, kuriuos reikia įveikti norint sudominti žiūrovus.

Atskleisti teatro lankytojų įpročiai ir populiariausi 2023 m. spektakliai

2023 metais Lietuvos teatro rinka išlaikė stabilią paklausą. Tarptautinės teatro dienos proga, didžiausias Lietuvos bilietų platinimo tinklas „Bilietai.lt“ ir jų teatro bilietų platinimo platforma „Teatrai.lt“ atskleidė, kad praėjusiais metais šiuos portalus aplankė virš 1 mln. lankytojų, o populiariausiu metų spektakliu tapo „Nuostabūs dalykai“.

Tenusišypso Jums Viešpats, Maestro Rimai Tuminai

Eidamas 73-iuosius metus, kovo 6 d. mirė Valstybinio Vilniaus mažojo teatro įkūrėjas, ilgametis šio teatro meno vadovas režisierius Rimas Tuminas. Simboliška, kad vos prieš keletą dienų, kovo 2-ąją, paminėję Valstybinio Vilniaus mažojo teatro 34-ąjį gimtadienį, dabar atsisveikiname su jo pradininku Maestro Rimu Tuminu, kurio spektakliai jau daugelį metų jaudina žiūrovų širdis ir rodomi pilnose teatrų salėse ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Reiškiame nuoširdžią užuojautą Maestro Rimo Tumino šeimai, bičiuliams, artimiesiems, bendražygiams ir visai teatro bendruomenei.

Slaptus laimės ir šventinio stalo ingredientus atskleidžia Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro darbuotojai

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro menininkams svarbi šeima ir bendrystė. „Žmogiškos laimės ir stiprios sveikatos. Jei būsite sveiki – viskas pavyks, pildysis visos svajonės“,- sako solistas Mindaugas Rojus. To visiems ir linkime artėjančių švenčių proga.

Bilietų platinimo paslauga su „Bilietai.lt“

Planuojate koncertą, spektaklį, sporto varžybas ar kitą renginį ir ieškote patikimo partnerio bilietų platinimui? Rinkitės „Bilietai.lt“ renginių bilietų platinimo paslaugas!

Zigmars Liepiņš jubiliejui – jo sukurta opera „Paryžiaus katedra“ ir keturi debiutai

Lapkričio 4 dieną 18.30 valandą Žvejų rūmuose rodoma Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro opera „Paryžiaus katedra“ skiriama kompozitoriaus Zigmars Liepiņš 70 metų jubiliejui. Publikos laukia net keturi naujus vaidmenis pristatančių solistų debiutai.

Minint 80-ąsias Vilniaus geto uždarymo metines – paskutinis balerinos šokis, parklupdęs nacių sargybinius

Tragiška žydų balerinos iš Lenkijos Francescos Mann (1917 – 1943) istorija, neginčytinai, – išskirtinė. Viena perspektyviausių savo kartos balerinų Lenkijoje 1943-aisiais buvo sušaudyta Aušvico-Birkenau koncentracijos stovykloje. Minint 80-ąsias geto uždarymo Vilniuje metines, lapkričio 26 dieną numatomas nacionalinės Izraelio baleto trupės „Jeruzalės baletas“ („Jerusalem Ballet“) pasirodymas „Memento…“, kuriame ir bus pasakojama apie baleriną F. Mann. Šio projekto sumanytoja ir įgyvendintoja Vlada Mikhaylova įsitikinusi, kad šis baleto pasirodymas visiems primins: blogis – visada baigiasi: „Norėtume, kad žmonės, kurie ateis pasižiūrėti šio baleto, iš jo išeitų su geromis mintimis, kad prisimintų, ir džiaugtųsi, kad viskas pasibaigė.“

Tapo legenda F. Mann didvyriška laikysena mirties akivaizdoje tapo tikra legenda – apie ją rašoma Filipo Mullerio knygoje „Aušvico liudininkas: treji metai dujų kamerose“ („Eyewitness Auschwitz: Three Years in the Gas Chambers“,1979), šią istoriją taip pat patvirtina istoriniai šaltiniai ir dokumentai, surinkti Niurnbergo proceso metu.

Varšuvoje talentinga balerina F. Mann buvo vertinama kaip nepaprasto sceninio temperamento ir potencialo artistė. Mokėsi baleto ir modernaus šokio choreografės, pedagogės Tacjannos Wysockos mokykloje, vėliau – pas Ireną Prusicką. Likus keliems mėnesiams iki Antrojo pasaulinio karo pradžios, ji netgi laimėjo prizą tarptautiniame šokių konkurse Briuselyje, kur sušoko partiją, įkvėptą prancūzų menininko Edgaro Dega baleto eskizų. Okupuotoje Lenkijoje ji vaidino Varšuvos geto teatre „Femina“. 1943-ųjų pavasarį, F. Mann atsidūrė Aušvico-Birkenau koncentracijos stovykloje.

Kartu su kitais atvykėliais F. Mann nuvesta į dujų kamerą, kur visiems įsakyta išsirengti. Liudininkų teigimu, balerina nacių sargybinių dėmesį atitraukė gundančiais šokio judesiais. Šitaip jai pavyko įgyvendinti savo sumanymą: išplėšti iš vieno jų ginklą. Paleisti trys šūviai, sužeisti du esesininkai. Balerina buvo sušaudyta, tačiau šis jos poelgis niekada neliko užmirštas – Holokausto metu žydėms moterims suteikė jėgų priešintis.

Minint 80-ąsias geto uždarymo Vilniuje metines, įkvėpti tragiškos žydų balerinos istorijos, Izraelio baleto trupė „Jeruzalės baletas“ („Jerusalem Ballet“) mūsų šalyje pristatys pasaulinę baleto „Memento…“ premjerą. Tikrais istoriniais faktais paremtas baleto pastatymas, anot V. Mikhaylovos, atskleis žiaurius žydų tautos išgyvenimus Holokausto metu, tad į tai ji žvelgianti ypač jautriai. „Bendradarbiaujame su Izraelio ambasada, su mūsų Lietuvos žydų bendruomene, vilniečiais, bandome klausti patarimų apie baleto pastatymą, kokios būtų emocijos. 80-osios geto uždarymo Vilniuje metinės – džiugi žinia. Džiaugiamės, kad sulaukėme tokios geros reakcijos iš Lietuvos. Tikėkimės, kad ir patys baleto artistai, kurie atvyks, pajaus, kad mes palaikome, mylime, prisimename. Mes papasakosime griaužiančią širdį, stiprią istoriją, priversiančią išspausti ašarą...“, – sakė V. Mikhaylova.

Nepasidavė iki paskutinio atodūsio Kodėl pasakojimui pasirinkta būtent ši herojė – balerina F. Mann? „Tai moteris, kuri pateko į nelaimingą situaciją, bet iki paskutinio atodūsio išstovėjo, nepasidavė, buvo žvaigždė, balerina. Baleto artistai stiprūs, kiekvieną mielą dieną dirba, visas savo valandas atiduoda tik tam, kad šoktų. Šokti – iki paskutinio. Tai nuostabi istorija“, – pažymėjo pašnekovė. Choreografiją baletui „Memento…“ sukūrė choreografė Nadya Timofeyeva, „Jeruzalės baleto“ ir baleto mokyklos vadovė nuo 2007-ųjų. 2014-aisiais ji laimėjo Jurijaus Sterno prizą menininkams imigrantams už ypatingą indėlį į Izraelio visuomenę ir kultūrą.

„Ši baleto trupė yra gerai žinoma, vienas populiariausių spektaklių – „Smuikininkas ant stogo“ pagal to paties pavadinimo miuziklą, parašytą Jerry Bocko, Josepho Steino ir Sheldono Harnicko, naudojantis Šolomo Aleichemo apysakomis. Trupė aktyviai keliaujanti po Europą, visą pasaulį, nuostabu, kad jie sutiko pas mus atvažiuoti, parodyti spektaklį, kuris žydų kultūrai labai svarbus – tai verta dėmesio“, – sakė V. Mikhaylova.

Iš lūpų į lūpas Nors F. Mann gyvenimo istorija skamba kaip scenarijus filmui, V. Mikhaylova sakė negirdėjusi, kad toks būtų pastatyas. „Deja, šita istorija nėra tokia žinoma visur. Kol kas pagal F. Mann gyvenimo istoriją baletą pastatė „Jeruzalės baleto“ trupė“, – pažymėjo ji. Galbūt po šio baleto parodymo ir kiti kūrėjai susidomės šia istorija, ji pradės eiti iš lūpų į lūpas? „Šita istorija atsirado tik todėl, kad buvo liudininkai, matę jos mirtį. Norime, kad ji eitų iš lūpų į lūpas, kad visi prisimintų šitą jauną ir ambicingą baleriną, kuri nukentėjo per Holokaustą, bet vis tiek išlaikė baleto artistės jėgas, stiprią nugarą, kuri niekada nesusilenkia... Kai jai pasakė, kad viskas, tavo gyvenimas jau tuoj pasibaigs, ji pradėjo šokti, tuo pačiu sužeisdama nacių pareigūnus. Francescai tuo metu tebuvo vos 26-eri, bet ji buvo ambicinga, siekianti savo tikslo. Ji laikyta viena perspektyviausių savo kartos balerinų Lenkijoje – tiek klasikiniame, tiek šiuolaikiniame repertuare. Kad dramatišku gyvenimo momentu nenulenkė galvos, tai, apskritai, parodo moterų stiprybę, apie kurią pravartu pakalbėti ir šiandien.“
 

 
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti