logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu
Paieška žemėlapyje
Pasirinkite periodą
Mažųjų spektaklių ciklas „Sveika, opera! Labas, šoki!” leidžiasi į kelionę po  Lietuvą!
Skaityti daugiau

Lėlininkas Linas Zubė: „Lėlių teatrą skaitau kaip eilėraštį“

„Lėlių teatras yra atskiras pasaulis, pasakojantis apie mūsų santykį į buvusį ir esamą laiką, santykį į čia buvusius ir esančius žmones, įvykius ir į save“, – sako lėlininkas, režisierius ir aktorius Linas Zubė, neseniai pristatęs lėlių spektaklį suaugusiems „Šišion“, pasakojantį apie senųjų Klaipėdos krašto gyventojų, šišioniškių, likimus pokariu ir ankstyvaisiais nepriklausomybės metais. „Lėlės kalba apie esmę“, – sako jis.

Lėlių misterija suaugusiesiems „Šišion“ skelbia turą po Lietuvą

„Lino lėlių“ kraupės „Šišion“ – spektaklis, pasakojantis apie vienos senųjų Klaipėdos gyventojų, šeimos likimą, – skelbia turą po septynis Mažosios ir Didžiosios Lietuvos miestus. Per tris mėnesius lėlių misteriją suaugusiesiems galės išvysti Tauragės, Šilutės, Pagėgių, Kauno, Klaipėdos, Rietavo ir Panevėžio žiūrovai. Spektaklį, lėlių teatro priemonėmis permąstantį vietinių Klaipėdos krašto gyventojų išstūmimo ir naikinimo procesą pokariu bei išlikusiųjų gyvenimus sovietmečiu ir ankstyvaisiais Nepriklausomybės metais, lydės susitikimai su specialiais svečiais – mokslininkėmis, tiriančiomis Klaipėdos krašto vietinių gyventojų bendruomenes istoriniu, socialiniu ir antropologiniu žvilgsniu.

Premjera „Kiti“ – priešais ką sunkiausia būti savimi?

Ar esate girdėję frazę „Pragaras – tai kiti“? Legendinio prancūzų filosofo ir rašytojo Jean Paul Sartre‘o pjesėje užgimęs sakinys, spalio 10, 11 dienomis skambės egzistencializmo tekstų įkvėptoje premjeroje „Kiti“. VŠĮ „Darbininkai“ prodiusuojamą spektaklį režisuoja Darius Gumauskas, o Menų spaustuvės scenoje bus galima išvysti ypatingos energijos aktorių kvartetą: Vainių Sodeiką, Vilmą Raubaitę, Justiną Mykolaitytę ir Andrių Alešiūną.

Šokio simfonijos premjera įkvėpė istoriją pažinti per simbolius ir šokį

„Pajutom ryšį tarp Sinajaus dykumos ir Panerių pušyno smėlio“, – kalbėjo žiūrovai, šį savaitgalį išvydę premjerą „Šokio simfonija iš Šiaurės Jeruzalės“. Naujas šokio ir muzikos spektaklis pagal Jievaro Jasinskio muziką tapo vienu svarbiausių renginių, šalyje minint Lietuvos žydų genocido atminimo dieną ir Vilniaus geto likvidavimo 80-metį. Į bendrą ansamblio „Lietuva“ ir „Prabudimo orkestro“ premjerą Vilniuje, Jaunimo teatre atvyko garbūs svečiai – Lietuvos žydų bendruomenės nariai, šalies ir užsienio diplomatai bei kiti, neabejingi lietuvių ir žydų bendrai praeičiai.

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras kviečia naują sezoną pasitikti gerumo kupina donorytės akcija

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras kviečia spalio 18 d. 11-15 val. atvykti į Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto (Donelaičio g. 4) 215 kabinetą ir paaukoti kraujo, kuris išgelbės ne vieną gyvybę! Šiandien jo reikia kaimynui, bendradarbiui, nepažįstamam, o rytoj gali prireikti jums!

Klaipėdos muzikinio teatro abonementų pirkėjams – ne tik 50 procentų nuolaida bilietams, bet ir ekskursija

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras siūlo įsigyti abonementą į 2023–2024 m. sezono rudens-žiemos spektaklius bei kitus renginius su 50 procentų nuolaida bilietams! Abonemento nuolaidos akcija galioja iki spalio 31 d.

Menas, kuris kviečia laisvėti

Praėjusią savaitę nuaidėjo šiuolaikinio šokio organizacijos „Be kompanijos“ organizuota ir septynias dienas trukusi „MAS'23 – Meninių akcijų savaitė“. Jos metu menininkai Vilniaus miesto viešosiose erdvėse tyrinėjo laisvės sampratos įvairovę ir kalbėjo aktualiomis visuomenei temomis. Vertybiniu raktažodiu „laisvėjimai“ žymėta meninių akcijų savaitė liejosi pačiomis netikėčiausiomis formomis, kvietė praeivius stabtelėti bei apmąstyti savo santykį su laisve. Tuo tarpu, Lietuvos šokio informacijos centras pakvietė scenos menų kritikes Ugnę Kačkauskaitę, Miglę Markulytę ir Sigitą Ivaškaitę, pasidalinti savo refleksijomis ir apmąstymais.

Birutės Mar “ANTIGONĖS” sėkmė viename didžiausių Egipto teatro festivalių

Solo teatro komanda sugrįžo iš vieno svarbiausių arabų šalių teatrų forumų – tarptautinio eksperimentinių teatrų festivalio Kaire (Egiptas), vykusio 2023 m. rugsėjo 1-8 dienomis jubiliejinį 30-jį kartą.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras pristatė rekonstruotą Vilniaus kongresų rūmų salę

Rugsėjo 12 d. Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras surengė išskirtinį naujai rekonstruotos Vilniaus kongresų rūmų salės pristatymą. Planuojama, kad 2024 m. duris atversianti pagal naujausius standartus įrengta ir išskirtine simfoninei muzikai pritaikyta akustika pasižyminti koncertų salė taps viena patraukliausių koncertinių erdvių ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse. Pasibaigus pastato rekonstrukcijai ji vadinsis LVSO koncertų sale.

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro sezono atidarymo koncerte – muzikinė upės kelionė

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras naująjį 37-ą sezoną ir Pasaulinę muzikos dieną pasitinka pakylėtai. Po intensyvaus ir premjeromis turtingo III-iojo Klaipėdos festivalio šiandien teatras gyvena artėjančių įkurtuvių naujai pastatytame teatre nuotaikomis. Tapo gražia tradicija spalio 1-ą dieną sezoną pradėti simfoninės muzikos koncertu Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto Didžiojoje salėje. Koncerto programoje – monumentalūs simfoninės muzikos kūriniai, teatro orkestro repertuare skambantys pirmą sykį. Orkestro meno vadovas ir vyriausias dirigentas Tomas Ambrozaitis įsitikinęs – orkestro patirtis ir branda leidžia imtis ir techniškai sudėtingų kūrinių partitūrų.

LNDT „RULETĖS“ REŽISIERIUS JO STRØMGREN: „KURTI ISTORIJĄ NUO NULIO REIKIA DRĄSOS“

Lietuvos nacionalinis dramos teatras 84 sezoną pradės rugsėjo 6 d. premjera paaugliams „Ruletė“, kurią stato žinomas norvegų režisierius ir choreografas Jo Strømgren. 2018 m. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre jo sukurtas spektaklis „Durys“ pelnė net keturis Auksinius scenos kryžius (Jo Strømgren apdovanotas kaip geriausias choreografas).

Į Vilnių sugrįžta smuiko superžvaigždė Davidas Garrettas

Kitų metų pavasarį, 2024 m. kovo 10 d. Vilniaus koncertų salėje „Compensa“ savo pasirodymą surengs pasaulinio garso smuikininkas Davidas Garrettas. Koncertas Vilniuje yra įtrauktas į atlikėjo gastrolinį turą „David Garrett Iconic Tour“, kurio metu klasikinės muzikos žvaigždė pristatys savo naujausią albumą „Iconic“.

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro abonementų akcija

Ištikimiausiems Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro gerbėjams siūlome įsigyti abonementą į 2023 m. sezono rudens spektaklius ir kitus renginius su 50 procentų nuolaida bilietams! Abonemento nuolaidos akcija galioja nuo 2023 m. rugsėjo 5 d. iki spalio 31 d.

Muzikinio teatro orkestrui teks „prisijaukinti“ unikalią naujosios salės akustiką

„Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro salė bus unikaliausia regione ir pasižymės adaptyvia natūralia akustika. Visi kiti įspūdžiai pasipils, kai publika pagaliau galės įvertinti teatro pastato visumą ir juos po renginio užplūdusią emociją. KVMT turi visą išskirtinių savybių rinkinį, kuris leidžia tikėtis gero rezultato“, – sako UAB „Akustika plius“ akustikos konsultantas Viktoras Mekas. „Gera akustika nėra tik skaičiai ar fizika, tai yra visuma to, ką mes matome, girdime ir svarbiausia – jaučiame. Kurdami erdves mes jas ne tik girdime, bet ir matome. Tikimės, publika tai pajus“.

LNDT PRISTATĖ NAUJĄ SEZONĄ IR REKLAMINĖS KAMPANIJOS „NEIK Į TEATRĄ“ ATOMAZGĄ

„Neik į teatrą, nes priprasi. Neik į teatrą, nes skaudės ir skaudins. Neik į teatrą, nes užsikrėsi. Neik į teatrą, nes primins, į ką nenori žiūrėti, kur nenori kreipti minties ir nuo ko esame įpratę nusisukti. Šis laikotarpis – naujojo jautrumo laikas, kai per sekundę viskas skyla į juoda ir balta, kai nuo tavęs lengvai gali nusisukti, kai pats esi linkęs apmėtyti kitą akmenimis, kai nuomonė – didžiausias ginklas.

Rudenį Vilniaus mieste startuoja jau antroji meninių akcijų savaitė – MAS’23

Rugsėjo 11—17 dienomis Vilniaus viešosiose erdvėse vyks jau antroji meninių akcijų savaitė – MAS’23, kurios metu gausus menininkų būrys pristatys net septynias nemokamas menines akcijas. Nepriklausomos šiuolaikinio šokio meno organizacijos „Be kompanijos“ rengiama meninių akcijų savaitė skirta kalbėti aktualiomis visuomenei temomis, reaguoti į bendrą šio laikmečio diskursą bei plėsti meno prieinamumą, iškeliant jį iš įprastų ekspozicinių, scenos erdvių.

Klaipėdos muzikinio teatro pastato dizaine susilies modernumas ir puošyba lietuvišku moliu

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro interjero projekto autorius, dizaineris Marius Mateika kuria šiuolaikišką, jaukų, natūralų, Klaipėdos identitetą reprezentuojantį interjerą.

Minint 80-ąsias Vilniaus geto uždarymo metines – paskutinis balerinos šokis, parklupdęs nacių sargybinius

Tragiška žydų balerinos iš Lenkijos Francescos Mann (1917 – 1943) istorija, neginčytinai, – išskirtinė. Viena perspektyviausių savo kartos balerinų Lenkijoje 1943-aisiais buvo sušaudyta Aušvico-Birkenau koncentracijos stovykloje. Minint 80-ąsias geto uždarymo Vilniuje metines, lapkričio 26 dieną numatomas nacionalinės Izraelio baleto trupės „Jeruzalės baletas“ („Jerusalem Ballet“) pasirodymas „Memento…“, kuriame ir bus pasakojama apie baleriną F. Mann. Šio projekto sumanytoja ir įgyvendintoja Vlada Mikhaylova įsitikinusi, kad šis baleto pasirodymas visiems primins: blogis – visada baigiasi: „Norėtume, kad žmonės, kurie ateis pasižiūrėti šio baleto, iš jo išeitų su geromis mintimis, kad prisimintų, ir džiaugtųsi, kad viskas pasibaigė.“

Zigmars Liepiņš jubiliejui – jo sukurta opera „Paryžiaus katedra“ ir keturi debiutai

Lapkričio 4 dieną 18.30 valandą Žvejų rūmuose rodoma Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro opera „Paryžiaus katedra“ skiriama kompozitoriaus Zigmars Liepiņš 70 metų jubiliejui. Publikos laukia net keturi naujus vaidmenis pristatančių solistų debiutai.

Mažųjų spektaklių ciklas „Sveika, opera! Labas, šoki!” leidžiasi į kelionę po Lietuvą!

Jei jums sudėtinga pasiekti pajūrį ir pamatyti pripažintus Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro spektaklius, pasidomėkite - gal jau netrukus susitiksime jūsų mieste? Į kelionę po Lietuvą ruošiasi naujas KVMT projektas – mažųjų spektaklių ciklas „Sveika, opera! Labas, šoki!”.

Birželio 2 d. 18.30 val. – pirmasis šio projekto spektaklis Renavo dvaro menėje! Jūsų laukia pažintis su opera „Don Žuanas“.

Į kelionę leidžiasi Don Žuanas
Pirmajame ciklo renginyje, Renavo dvaro sodyboje, bus parodyta trumpoji  Wolfgango Amadeaus Mozarto operos „Don Žuanas“ versija. Renginys nemokamas. Didžiojo Vienos klasiko „linksmoji drama“ apie liūdnai pasibaigusius moterų suvedžiotojo Don Žuano nuotykius 2019 m. įgavo naują pavidalą Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro (KVMT) scenoje.

„Pilnametražę“ dviejų veiksmų operą ir jos mažąją versiją režisavo ne vieną muzikinį veikalą Lietuvos ir užsienio scenose pastatęs teatro režisierius Jonas Vaitkus, o W. A. Mozarto muzikos atlikimo subtilybes su atlikėjais gludino iš Zalcburgo „Mozarteumo“ universiteto atvykęs dirigentas Josefas Wallnigas, tituluojamas Austrijos muzikos ambasadoriumi.

Šįkart operos koncertiniame variante Renavo dvaro sodybos menėje pagrindinius Don Žuano, jo tarno Leporelo, jo suvedžiotų moterų – Donos Anos, Donos Elvyros, Cerlinos, apmulkintų jaunikių - Don Otavijaus bei Mazeto ir iš anapusybės už suterštą dukters garbę siekiančio atkeršyti Komandoro vaidmenis atliks KVMT solistai: Mindaugas Rojus, Evert Sooster, Rita Petrauskaitė, Aurimas Raulinavičius, Beata Ignatavičiūtė, Rasa Ulteravičiūtė, Modestas Narmontas, Vilius Trakys veiksmui fortepijonu pritariant koncertmeisterei Loretai Piaseckienei. Atlikėjai pasipuoš Sandros Straukaitės sukurtais kostiumais, didžiuliais puošniais perukais, kaukėmis ir intriguojančiais korsetais, kuriuos scenoje dėvi ne vien moterys... O Don Žuanui puikiai pritinka gaidžio uodegą primenantis frakas, ironiškai pabrėžiantis personažo siekius ir jo padėties komiškumą...

Muzikinio teatro žanrų gerbėjams
Įvairų meninį repertuarą derindamas su teatrinėmis inovacijomis, aukšta atlikimo kokybe ir ugdydamas naują muzikinio teatro talentų kartą, Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras šiuo projektu siekia pritraukti įvairias visuomenės grupes, kviesdamas jų narius tapti nuoširdžiais teatro lankytojais.

Inicijuodami projektą „Sveika, opera! Labas, šoki!”, kviečiame su jais susipažinti kuo platesę žiūrovų auditoriją  Šiaurės Lietuvoje – Utenos, Rokiškio, Biržų, Mažeikių – rajonų gyventojus.

Tikimės, kad spektaklių pristatymas kultūros centrų salėse bei dvaruose prisidės prie kliūčių, trukdančių gyventojams įsilieti į kultūrinį gyvenimą šalinimo. Tos kliūtys minimos „Gyventojų dalyvavimo kultūroje ir pasitenkinimo kultūros paslaugomis tyrime“: laiko stoka dirbantiesiems, sudėtingos logistikos sąlygos, sunkus renginių vietos pasiekimas prastos sveikatos žmonėms, aukštos bilietų kainos socialiai pažeidžiamoms grupėms. Tikime, kad projektas padidins suinteresuotumą kultūros paslaugomis bei pasitarnaus žmonių psichologinei gerovei.

Projekte dalyvauja ir apdovanoti spektakliai
Projekto „Sveika, opera! Labas, šoki!” metu Šiaurės Lietuvos rajonų gyventojams bus parodytos G. Donizetti operos „Pulko duktė“, W. A. Mozarto operos „Don Žuanas“ ir šokio spektaklio „Eglė žalčių karalienė“ pagal E. Balsio baletą trumposios versijos.
KVMT pastatymai vis dažniau sulaukia ypatingo muzikinio teatro mylėtojų ir teatro kritikų įvertinimo: šokio spektaklis „Eglė žalčių karalienė“ pagal E. Balsio baletą 2019 metais tapo Metų spektakliu Klaipėdoje ir pelnė „Padėkos kaukę“ bei du „Auksinius scenos kryžius“.

Dėmesio sulaukė ir kitas „Sveika, opera! Labas, šoki!” projekto spektaklis. Už Mari vaidmenį G. Donizetti komiškoje operoje „Pulko duktė“ „Auksiniu scenos kryžiumi“ buvo apdovanota solistė L. Dambrauskaitė.

Puikių atsiliepimų sulaukė ir pirmajame ciklo renginyje pristatomas „Don Žuanas“. Muzikologė Daiva Kšanienė genialiosios W. A. Mozarto operos „Don Žuanas“ pastatymą Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre įvertino taip: „Šis „Don Žuanas“ nepadarytų gėdos jokiam teatrui! Operos „Don Žuanas“ sėkmė – ne atsitiktinumas: ją lėmė puikios atlikėjų komandos susiklausymas ir įveikta gan aukštai pakelta meninio profesionalumo kartelė“.

Nuo 2019 m. didžioji dauguma KVMT premjerų yra kuriamos dviem versijomis – pilna ir edukacinė. Pastaroji - mobili, iki 1 val. trukmės, spektaklio versija yra skirta įvairioms Lietuvos miestų erdvėms, edukacinėms veikloms regiono mokyklose, bendruomenėse. Įprastų pilno formato pastatymų pagrindu sukurtais spektakliais KVMT stengiasi parengti žiūrovą jam artimoje erdvėje  pažinti profesionalaus scenos meno kūrinį ir auginti poreikį scenos meno kūriniams, ugdant ir lavinant žiūrovo meninį skonį.

KVMT inf.
 
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti