logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu
Paieška žemėlapyje
Pasirinkite periodą
Skaityti daugiau

Šokio spektaklio premjera: „I SLAVE: šiuolaikinė meilės istorija“

Ar kada nors pastebėjote, kiek daug romantinių filmų premjerų vyksta žiemą? Ar pagalvojote apie tai, jog iš esmės prieš Šv. Kalėdas mums stengiamasi parduoti... jaukumą? Jaukumą, kuris turėtų atspindėti, o kitiems – pakeisti intymumą: mūsų kultūroje taip plačiai apdainuotą buvimą kartu su kitu. Tačiau ar buvimas kartu ir meilė yra tas pats? Ar ieškodami santykių nepamirštame mylėti, ir ką labiausiai mylėti reikia – kitą, ar save? Gruodžio 9, 10 d. Menų spaustuvėje „Be kompanijos“ įkūrėjos ir choreografės Greta Grinevičiūtė ir Agnietė Lisičkinaitė pristatys premjerą „I Slave: šiuolaikinė meilės istorija“, klausdamos ar meilė egzistuoja tik tokia, kokią mes ją jau esame pažinę?

Solistė Beata Ignatavičiūtė atsakingai ruošiasi susitikimui su „Čikagos“ publika

Gruodį po didžiausias šalies arenas keliausiantis Brodvėjaus miuziklas „Čikaga“ - baudžiamojo teisingumo satyra, pasakojanti apie dvi dėmesio ir pripažinimo siekiančias nusikaltėles, vieną kurių scenoje įkūnys publikai puikiai pažįstama solistė B. Ignatavičiūtė.

Šiuolaikinio šokio asociacija mini jubiliejų: 15 metų šokio ir judesio

2007 metais įsikūrė Šiuolaikinio šokio asociacija (ŠŠA) – tada, kai ši šokio kryptis dar tik skynėsi kelią Lietuvoje ir neramiai ieškojo savo vietos. Tuo metu šalyje vyravo klasikinės šokio formos, o šiuolaikinio šokio kūrėjai dažnai buvo laikomi neprofesionaliais.

Dramaturgas Rimantas Ribačiauskas antikos mitą atrakina laiko temos raktu

Dramaturgas, „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas Rimantas Ribačiauskas šiuolaikinio baleto „Orfėjas, Euridikė“ premjeros, kuri lapkričio paskutinę dieną vyks „Dūmų fabrike“, su kūrybine komanda nešvęs. Tuo metu Italijoje dramaturgas gilinsis į socialinį teatrą – iš 11 šalių į Neapolį suvažiavę kūrėjai dirba su įvairiomis šio miesto socialinėmis grupėmis ir pagarsėjusių rajonų gyventojais.

Miuziklo „Čikaga“ herojės nepripažįsta žodžių „vėliau“ ar „palauk“!

Kultinio Brodvėjaus miuziklo „Čikaga“ žaviosios nusikaltėlės Velma Keli ir Roxie Hart jau netrukus stos prieš prisiekusiųjų arba žiūrovų teismą didžiosiose Lietuvos arenose: gruodžio 15 d. Klaipėdos „Švyturio“, o gruodžio 20 d. Kauno „Žalgirio“. Neabejojama, kad žaviosioms solistėms ir jų advokatui vėl pavyks pavergti publikos širdis!

Ukmergėje vyks muzikinis performansas – „30 metų šviesos“

Lapkričio 25 d.18.00 val., Ukmergės kultūros centre vyks koncertas „30 metų šviesos“, kuris yra tarptautinio XXXIX festivalio RESURREXIT dalis.

Klaipėdos publikai pristatytas su didele meile „išskaptuotas“ „Buratinas“

Savaitgalį pajūrio publika audringomis ovacijomis pasitiko Jurgio Gaižausko edukacinės operos vaikams „Buratinas“ premjerą. Klaipėdos valstybiniam muzikiniam teatrui teko ieškoti didesnės salės, bet ir tai nepadėjo patenkinti visų mažų ir didelių žiūrovų noro pamatyti „Buratiną".

Marijonas Mikutavičius ir Aistė Smilgevičiūtė: legendinis „Meilės duetas“ atgimsta vaizdo klipe

Marijono Mikutavičiaus ir Aistės Smilgevičiūtės atliekamas „Meilės duetas“ – viena tų dainų, kurias pelnytai gali vadinti legendinėmis. Sukurtas prieš du dešimtmečius roko operai „Jūratė ir Kastytis“, šiandien kūrinys atgimsta naujai perrašytas ir pirmą kartą istorijoje – su vaizdo klipu.

Zigmars Liepiņš jubiliejui – jo sukurta opera „Paryžiaus katedra“ ir keturi debiutai

Lapkričio 4 dieną 18.30 valandą Žvejų rūmuose rodoma Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro opera „Paryžiaus katedra“ skiriama kompozitoriaus Zigmars Liepiņš 70 metų jubiliejui. Publikos laukia net keturi naujus vaidmenis pristatančių solistų debiutai.

Giedrius Savickas: visiems įdomu slapta pažiūrėti, kaip gyvena kiti

„Gera komanda, gera pjesė ir geras pastatymas“, – paklaustas, kaip trumpai apibūdintų naujausią spektaklį „Gal nedarom tragedijos“, sako Giedrius Savickas. Komedija „Gal nedarom tragedijos“ pradeda turą po Lietuvos sales ir, nors kol kas buvo rodyta tik du kartus Palangoje, garsas apie ją pasklido plačiai – žiūrovai išgraibstė beveik visus bilietus, kai kuriuose miestuose prireikė ir papildomo parodymo.

Marijonas Mikutavičius grįžta į legendinę roko operą „Jūratė ir Kastytis“

Marijonas Mikutavičius lygiai po dvidešimties metų grįžta į roko operą „Jūratė ir Kastytis“. Drauge su Aiste Smilgevičiūte pagrindiniuose vaidmenyse jis pasirodys trijuose išskirtiniuose arenų parodymuose gruodžio mėnesį – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

Mantas Stonkus: Gelminei sunku bučiuotis su manim prie kitų žmonių

Komedija „Gal nedarom tragedijos“ su Giedriumi Savicku, Mantu Stonkumi, Gelmine Glemžaite ir Milda Noreikaite leidosi į gastroles po Lietuvą. Paskelbus spalio ir lapkričio datas, publikos susidomėjimas muša rekordus – kai kur jau prireikė papildomų parodymų. „Sprendžiant iš žiūrovų reakcijos, mums gerai pavyko“, – sako G. Savickas.

„Labai geras spektaklis“, – paprašyta apibūdinti komediją trimis žodžiais tiesiai šviesiai faktą konstatavo ir Gelminė Glemžaitė. Ji spektaklyje vaidina drauge su sužadėtiniu Mantu Stonkumi. Nors tai ne pirmas jų bendras pasirodymas scenoje, tačiau pirmas, kai abu vaidina sutuoktinius. Aneta ir Armandas yra berniuko, kuris išmušė lazda du dantis kitam vaikui, tėvai. Jie atvyksta pas nukentėjusią šeimą Valentiną (G. Savickas) ir Veroniką (M. Noreikaitė) taikiai išspręsti susidariusios situacijos.

Nereikia būti aiškiaregiu, kad nuspėtum, jog jiems nepavyks. Priešais žiūrovų akis išsiskleis visa konflikto anatomija. Netrūks ne tik žodinių, bet ir fizinių dvikovų. Pusės ir sąjungininkai čia keičiasi vietomis. Neapykantos pliūpsnius lydi aistros proveržiai. Žodžiai nevyniojami į vatą, o poelgiai salę kartais priverčia aiktelėti. „Tai tokio organiškumo komedija, kokios tikrai nesate matę“, – sako M. Stonkus. „Galime pro rakto skylutę pažiūrėti, kaip gyvena kiti žmonės. O jei jie gyvena pykdamiesi, konfliktuodami – mums dar įdomiau“, – sako G. Savickas.

Anot M. Noreikaitės, „Gal nedarom tragedijos“ – spektaklis, kuris sukuria kino efektą. Veiksmas čia vystosi itin greitai. Žiūrovai negali patikėti, kaip ideali porelė Valentinas ir Veronika staiga tarsi zuikius iš skrybėlės ima traukti savo ydas, o Armandas ir Aneta, kurių šeimynine laime iš pirmo žvilgsnio gali ir suabejoti, staiga susilieja į ilgą ir aistringą bučinį.

Anetos ir Armanto bučinį bei daugiau spektaklio ištraukų galite pamatyti čia:


M. Stonkus ir G. Glemžaitė juokiasi, kad faktas, jog jie yra pora ir gyvenime, šioje intymioje scenoje tikrai praverčia. „Bučinį tikrai būtų sunkiau suvaidinti su aktoriumi, kuris būtų tik kolega, nes vis tiek tai yra ganėtinai didelė intervencija į kito burną“, – sako G. Glemžaitė. „Bet Gelminei vis tiek sunku bučiuotis su manim prie kitų žmonių, nes ji yra mergaitė“, – su meile apie sužadėtinę kalba M. Stonkus.

Pagal garsios prancūzų dramaturgės Yasminos Rezos kūrinį „Le Dieu du carnage“ sukurtas spektaklis stebina lietuviškomis aktualijomis, pažįstamais išsireiškimais ir juokeliais. Paversti prancūzų tragikomediją lietuviška, itin sėkmingai pavyko režisieriui Simonui Aškelavičiui. Spektaklio scenografė ir kostiumų dailininkė – Kotryna Daujotaitė.

Būtina priminti, kad „Gal nedarom tragedijos“ nerekomenduojamas nepilnamečiui žiūrovui. Spektaklyje – rūkoma, gali būti vartojama necenzūrinė leksika, kai kurios scenos gali šokiruoti.

„Gal nedarom tragedijos“ – visoje Lietuvoje: spalio 18 d. – Radviliškyje, 19 d. – Marijampolėje, 20 d. – Panevėžyje, 22 d. – Mažeikiuose, 23 d. – Šiauliuose, 25 d. – Vilniuje, 26 d. – Kaune, 27 d. – Alytuje, 29 d. – Birštone, 30 d. – Klaipėdoje, lapkričio 13 d. – Kaune (papildomas), 15 d. – Plungėje, 19 d. – Tauragėje, 24 d. – Utenoje, 26 d. – Šiauliuose (papildomas) , gruodžio 17 d. – Palangoje.
Išparduota PAPILDOMAS. Spektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS'' (Yasmina REZA). Premjera! / Kaunas IšparduotaIšparduotaPAPILDOMAS. Spektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS'' (Yasmina REZA). Premjera! / Kaunas VDU didžioji salė, Kaunas
Pirkti bilietą PAPILDOMAS. Spektaklis ,,GAL NEDAROM TRAGEDIJOS'' (Yasmina REZA). Premjera! / Vilnius PopuliarusPopuliarusPAPILDOMAS. Spektaklis ,,GAL NEDAROM TRAGEDIJOS'' (Yasmina REZA). Premjera! / Vilnius COMPENSA koncertų salė, Vilnius 29.00 - 39.00
Išparduota PAPILDOMAS. Spektaklis ,,GAL NEDAROM TRAGEDIJOS'' (Yasmina REZA). Premjera! / Šiauliai IšparduotaIšparduotaPAPILDOMAS. Spektaklis ,,GAL NEDAROM TRAGEDIJOS'' (Yasmina REZA). Premjera! / Šiauliai Šiaulių kultūros centras, Šiauliai
Pirkti bilietą Spektaklis ,,GAL NEDAROM TRAGEDIJOS'' (Yasmina REZA). Premjera! / Palanga PopuliarusPopuliarusSpektaklis ,,GAL NEDAROM TRAGEDIJOS'' (Yasmina REZA). Premjera! / Palanga Palangos senoji gimnazija, Palanga 39.00
Išparduota PAPILDOMAS. Spektaklis ,,GAL NEDAROM TRAGEDIJOS (Yasmina REZA)". Premjera! / Panevėžys IšparduotaIšparduotaPAPILDOMAS. Spektaklis ,,GAL NEDAROM TRAGEDIJOS (Yasmina REZA)". Premjera! / Panevėžys Panevėžio bendruomenių rūmai, Panevėžys
Pirkti bilietą Spektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS'' (Yasmina REZA) / Kaunas PopuliarusPopuliarusSpektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS'' (Yasmina REZA) / Kaunas VDU didžioji salė, Kaunas 31.20 - 46.20
Pirkti bilietą Spektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS (Yasmina REZA)'' / Klaipėda PopuliarusPopuliarusSpektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS (Yasmina REZA)'' / Klaipėda Kultūros centras Žvejų rūmai, Klaipėda 29.90 - 39.90
Pirkti bilietą Spektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS (Yasmina REZA)'' / Jonava PopuliarusPopuliarusSpektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS (Yasmina REZA)'' / Jonava Jonavos kultūros centras, Jonava 29.90 - 39.90
Pirkti bilietą Spektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS'' (Yasmina REZA) / Šiauliai PopuliarusPopuliarusSpektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS'' (Yasmina REZA) / Šiauliai Šiaulių kultūros centras, Šiauliai 29.90 - 39.90
Pirkti bilietą Spektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS (Yasmina REZA)" / Panevėžys PopuliarusPopuliarusSpektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS (Yasmina REZA)" / Panevėžys Panevėžio bendruomenių rūmai, Panevėžys 29.90 - 39.90
Pirkti bilietą Spektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS'' (Yasmina REZA) / Alytus PopuliarusPopuliarusSpektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS'' (Yasmina REZA) / Alytus Alytaus kultūros centras, Alytus 26.20 - 36.20
Pirkti bilietą Spektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS (Yasmina REZA)" / Marijampolė PopuliarusPopuliarusSpektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS (Yasmina REZA)" / Marijampolė Marijampolės kultūros centras, Marijampolė 29.90 - 41.90
Pirkti bilietą Spektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS'' (Yasmina REZA) / Palanga PopuliarusPopuliarusSpektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS'' (Yasmina REZA) / Palanga Palangos koncertų salė, Palanga 29.90 - 45.00
Pirkti bilietą PAPILDOMAS. Spektaklis ,,GAL NEDAROM TRAGEDIJOS'' (Yasmina REZA). Premjera! / Šiauliai (Perkeltas iš 2022.11.26) PopuliarusPopuliarusPAPILDOMAS. Spektaklis ,,GAL NEDAROM TRAGEDIJOS'' (Yasmina REZA). Premjera! / Šiauliai (Perkeltas iš 2022.11.26) Šiaulių kultūros centras, Šiauliai 26.20 - 36.20
Pirkti bilietą PAPILDOMAS. Spektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS (Yasmina REZA)''. Premjera! / Klaipėda (Perkeltas iš 2022.11.27) PopuliarusPopuliarusPAPILDOMAS. Spektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS (Yasmina REZA)''. Premjera! / Klaipėda (Perkeltas iš 2022.11.27) Kultūros centras Žvejų rūmai, Klaipėda 29.00 - 39.00
Pirkti bilietą Spektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS'' (Yasmina REZA) / Mažeikiai PopuliarusPopuliarusSpektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS'' (Yasmina REZA) / Mažeikiai Mažeikių kultūros centras, Mažeikiai 29.90 - 39.90
Pirkti bilietą Spektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS'' (Yasmina REZA) / Birštonas PopuliarusPopuliarusSpektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS'' (Yasmina REZA) / Birštonas Birštono kultūros centras, Birštonas 29.90 - 39.90
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti