logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu
Paieška žemėlapyje
Pasirinkite periodą
Skaityti daugiau

Jaunimui pagalbos ranką tiesia projektas „Meilės eliksyras“

Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre prasidėjo netikėto G. Donizetti komiškos operos „Meilės eliksyras“ pastatymo kūrybinis procesas. Netikėto, nes šį projektą teatras įgyvendina kartu su Klaipėdos pedagogine psichologine tarnyba. Spektaklių metu jaunuoliai ne tik bus supažindinami su klasikinės operos specifika, bet ir kviečiami aktyviai įsijungti į spektaklį, drauge ieškant spektaklio herojus kankinančių bėdų sprendimo būdų.

Mažųjų spektaklių ciklas „Sveika, opera! Labas, šoki!” leidžiasi į kelionę po Lietuvą!

Jei jums sudėtinga pasiekti pajūrį ir pamatyti pripažintus Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro spektaklius, pasidomėkite - gal jau netrukus susitiksime jūsų mieste? Į kelionę po Lietuvą ruošiasi naujas KVMT projektas – mažųjų spektaklių ciklas „Sveika, opera! Labas, šoki!”.

Trupė „Les Ballets Trockadero de Monte Carlo“ atvyksta į Lietuvą – jiems plojo ir pati karalienė Elžbieta II

Pirmą kartą Lietuvos gyventojai klasikinius baleto kūrinius galės išvysti iš visiškai naujos perspektyvos – į mūsų šalį atvyksta visame pasaulyje žinoma baleto trupė „Les Ballets Trockadero de Monte Carlo“, rugpjūčio 23-iosios vakarą savo pasirodymą surengsianti Vilniaus koncertų salėje „Compensa“.

Įteikti Muzikinio teatro apdovanojimai „Pagauk bangą“

Didžiausius kūrybinius iššūkius įveikę bei aukščiausių meno bangų keteras 2022 m. pasiekę Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro (KVMT) kūrėjai ir darbuotojai tradiciškai įvertinti profesionalaus teatro kūrėjų apdovanojimuose „Pagauk bangą“. Ceremonijos netikėtumas: vienai iš solisčių atiteko net du apdovanojimai!

Artūro Areimos teatro premjera „Arti / Близько”: nepakeliama dabartis ir kolektyvinis išgyvenimas

Gegužės 5,6 dienomis (Alytaus Miesto teatre) bei Birželio 7 dieną (Menų Spaustuvėje, Vilniuje) Artūro Areimos teatro trupė pristato spektaklio „Arti / Близько” premjerą.

Artūro Areimos teatro spektaklio „Arti / Близько” kūrėjai: negalime leisti sau pamiršti, jog vyksta karas

Gegužės 5,6 dienomis (Alytaus Miesto teatre) bei Birželio 7 dieną (Menų Spaustuvėje, Vilniuje) Artūro Areimos teatro trupė pristato spektaklio „Arti / Близько” premjerą.

Zigmars Liepiņš jubiliejui – jo sukurta opera „Paryžiaus katedra“ ir keturi debiutai

Lapkričio 4 dieną 18.30 valandą Žvejų rūmuose rodoma Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro opera „Paryžiaus katedra“ skiriama kompozitoriaus Zigmars Liepiņš 70 metų jubiliejui. Publikos laukia net keturi naujus vaidmenis pristatančių solistų debiutai.

Klaipėdos muzikinio teatro kvietimas aukoti kraują sulaukė didelio donorų susidomėjimo

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro organizuota kraujo donorystės akcija sulaukė didelio susidomėjimo: kraują aktyviai aukojo ne tik Muzikinio teatro darbuotojai, bet ir aplinkinių įstaigų darbuotojai, studentai ar tiesiog praeiviai. 

Pirmuoju kraujo donoru tapo Muzikinio teatro scenos montuotojas Dmitrij Artemov, netrukus pasirodė choro artistė Dina Mataitienė, kuri akcentavo, kad kolegų paraginimas tapo svarbiu akstinu seniai planuotai donorystei. „Kraują aukoju pirmą kartą, nors seniai apie tai galvojau ir planavau. Vis nerasdavau laiko, tad Muzikinio teatro kvietimas jungtis į kraujo donorystės akciją tapo lemtingu – užsiregistravau vos paskaičiusi. Džiaugiuosi, kad paaukojau kraujo. Jaučiuosi nuveikusi svarbią misiją bei būtinai tai kartosiu“,- planuoja D. Mataitienė. 

Muzikinio teatro vadovės pavaduotoja rinkodarai Janina Stankevičienė kraują dovanojo ne pirmą kartą. „Pirmą kartą susiruošti sunkiausia, o vėliau stengiesi pasinaudoti kiekviena palankia proga. Pamatai kvietimą ar netyčia skubi pro šalį – ir paaukoji. Visus kviečiu išbandyti ir, jei leidžia sveikata, daryti tai kuo dažniau“,- ragino J. Stankevičienė.  

Tarp pirmą kartą aukojusių kraują – ir Muzikinio teatro vyriausiasis choreografas Aurelijus Liškauskas, Kūrybinės veiklos planavimo ir solistų skyriaus koordinatorė Lina Žygaitienė, antrą kartą tai darė personalo specialistė Rita Voveraitė. Visi jie tikino planuojantys kraują aukoti dar ne kartą, o A. Liškauskas juokavo, kad dabar su publika jis pajus ne tik meno, bet ir kraujo bendrumo ryšį. „Kraują aukojau pirmą kartą, nes, kaip ir dauguma, vengiu skausmo. Pabandęs galiu užtikrinti, kad ši procedūra neskausminga. Gyvenime stengiuosi vadovautis taisykle: kai gali – padėk, tad taip ir padariau“,- pasakojo A. Liškauskas. 

Į kraujo donorystės akciją aktyviai įsijungė visos daugiau nei du šimtus darbuotojų jungiančio Muzikinio teatro tarnybos, ypač gausiai dalyvavo baleto artistai, choro artistai, orkestro muzikantai. Sulaukta daug LMTA Klaipėdos fakulteto studentų, aplinkinių įstaigų darbuotojų, medikų, kurie kraują aukoja nuolat bei tiesiog pro šalį skubėjusių ir skelbimą išvydusių praeivių.  

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras nuoširdžiai dėkoja kraujo donorystės akcijos partneriui LMTA Klaipėdos fakultetui. Kraują aukoję Muzikinio teatro darbuotojai juokavo, kad po šios donorystės akcijos Lietuvoje turėtų atsirasti dar daugiau meno gerbėjų. To ir linkime! 

KVMT inf. 
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti