logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu
Didžiausi liepos renginiai: muzikos festivaliai Vilniuje, šimtmetį mininti Lietuvos dainų šventė  ir jubiliejinės 1006 km lenktynės
Skaityti daugiau

SIRENOS24 LT vitrina: DILETANTAS (rež. Ž. Vingelis) | PREMJERA

Jean’as Cocteau - sunkiai aprėpiama, vargiai iki galo perprantama asmenybė, kurio diletantizmas skirtingose meno srityse liejosi, kaip ypatingai tiršto poetinio pasaulio fragmentai – neišbaigti, neištobulinti, skuboti, nieko neprimenantys, į nieką nepanašūs.

Naujas meškinų muziejus ”PLUSHY B 55” Raganiukės teatre!

Kviečiame atvykti į kerintį meškiukų muziejų Raganiukės teatre, kur įnoringas žavesys atitinka istorinę reikšmę. Pasinerkite į švelnių lokių pasaulį ir tyrinėkite turtingą šios unikalios vietos erdves. Atraskite įspūdingą šių mylimų žaislų, kurie jau daugiau nei šimtmetį užkariauja širdis, istoriją ir kultūrinę reikšmę.

VMT UŽDARO SEZONĄ: IŠ NAUJO ATRASTAS MAŽASIS TEATRAS IR AMBICINGI 36-OJO SEZONO PLANAI

Valstybinis Vilniaus mažasis teatras užbaigė 35-ąjį sezoną, kurio repertuarą papildė premjeros „Neištikimoji“ (rež. Naubertas Jasinskas), „Orfėjas“ (rež. Žilvinas Vingelis) ir dramaturgo Mariaus Ivaškevičiaus pjesės „Kantas“ eskizas-skaitymai (rež. Oskaras Koršunovas). Pasak teatro vadovo Simono Keblo, šis sezonas buvo sėkmingas, įdomus ir kalbantis apie bendrą nuojautą, kurioje mes visi atsidūrėme.

Kurti erdvę diskusijoms – pristatoma įvairiapusė „Sirenų“ Lietuvos teatro vitrina

Kokius geriausius per pastarąjį sezoną Lietuvoje sukurtus spektaklius parodyti „Sirenų“ užsienio svečiams ir dar jų nespėjusiems atrasti šalies žiūrovams? Kaip juos atrinkti? Peržiūrėjusios beveik 50 spektaklių tai sprendė dvi skirtingų kartų ir skirtingas mokyklas baigusios teatrologės Alma Braškytė ir Kristina Steiblytė – šių metų Vilniaus tarptautinio teatro festivalio „Sirenos“ Lietuvos teatro vitrinos kuratorės.

20 metų Lietuvos renginių rinkoje: nuo eilių kasose iki skaitmeninio perversmo

Didžiausias šalies bilietų pardavimo tinklas „Bilietai.lt“ šiemet mini 20-ąjį jubiliejų. Įmonės vadovo Ramūno Šaučikovo teigimu, šiandieninė renginių pasiūla Lietuvoje, lyginant su gyventojų skaičiumi, yra labai plati ir kokybiška, o rinkos pokyčius diktuoja kintantys vartotojų įpročiai.

Sutikite didžiausias metų žiemos šventes ir Naujus metus „pasakiškai“

Jauni, žavūs ir talentingi atlikėjai – Vakarė Jarmalavičiūtė ir Orestas Vyšniauskas, įkūnys gražiausią pasakų porą - Pelenę ir Princą, kompozitoriaus Mariaus Matulevičiaus ir tekstų autorės Viktorijos M Anangen muzikinėje pasakoje „Riešutėliai Pelenei “

Režisierius Dainius Kazlauskas apie naują spektaklį: pjesę parašiau tam, kad suskambėtų mylima daina

Vos praėjusiais metais į teatro sceną po beveik 12 metų pertraukos sugrįžęs režisierius Dainius Kazlauskas pristato naujausią savo darbą – muzikinį spektaklį „Kurortinis romanas“, kuriame kartu su žymiais Lietuvos aktoriais vaidins ir pats. Istorija pasakos apie vyro bei moters santykį ir nukels žiūrovus į praėjusio amžiaus antrąją pusę, į miestą, kuriame kone kiekvienas turi šiltų prisiminimų ir sentimentų – Palangą.

Festivalis „Sirenos“ skelbia tarptautinę programą

Erdvė, kurioje gimsta teatras – žiūrovo vaizduotė. Fizinė scena – tai tik pradžia, atspirties taškas, vedantis į neapčiuopiamą ir begalinę atminties, patirčių ir įpročių teritoriją. Šių metų Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“ siūlo atsigręžti į tai, ką šiuolaikiniame teatre reiškia erdvė, kokią ją kuria gyvai spektaklyje dalyvaujantys žmonės, kiekvienas atsinešdamas savo mintis ir kontekstus. VšĮ „Teatro informacijos centras” ir VšĮ „Vilniaus festivaliai“ rengiamas didžiausias šalyje teatro festivalis vyks jau dvidešimt pirmą kartą – nuo rugsėjo 25 iki spalio 13 dienos.

Vaikų rašytojo Tomo Dirgėlos sukurti personažai Domas ir Tomas debiutuos miuziklo scenoje

Vieno populiariausių mūsų šalies vaikų rašytojų Tomo Dirgėlos sukurti personažai – Domas ir Tomas – išlipa iš knygų puslapių ir kviečia vaikus bei jų tėvelius susitikti miuzikle „Domas ir Tomas: dingusių veikėjų byla“. Susitikimai su vaikų mylimais herojais įvyks net devyniuose Lietuvos miestuose.

VILNIAUS MAŽAJAME TEATRE ĮVYKO KOMPOZITORIAUS GIEDRIAUS PUSKUNIGIO ALBUMO „LAIKO TILTAI“ PRISTATYMAS

Gegužės 28 d. Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre įvyko kompozitoriaus Giedriaus Puskunigio kompaktinės plokštelės „Laiko tiltai“ pristatymas, į kurį susirinko gausus būrys kultūrininkų, menininkų, artimiausi kompozitoriaus kūrybos bendraminčiai, kolegos, bičiuliai.

LNDT KAMPANIJA „NEIK Į TEATRĄ“ PRIPAŽINTA GERIAUSIA ĮVAIZDINE KAMPANIJA

84-ąjį Lietuvos nacionalinio dramos teatro sezoną pristačiusi reklaminė kampanija „Neik į teatrą“, kurią sukūrė reklamos agentūra TRUTH, gegužės 7 d. „Verslo žinių“ organizuojamuose „Password“ apdovanojimuose pelnė prizą kaip efektyviausia mažo biudžeto įvaizdinė rinkodaros kampanija.

Populiariausio spektaklio Lietuvoje režisierius – apie sėkmės paslaptį

Daugiausiai bilietų Lietuvoje pardavusiu praėjusių metų teatro spektakliu tapo „Nuostabūs dalykai“, kuriame vaidina vos vienas aktorius, o spektaklio režisierius Kirilas Glušajevas pasidalino mintimis apie sėkmės paslaptį bei iššūkius, kuriuos reikia įveikti norint sudominti žiūrovus.

Atskleisti teatro lankytojų įpročiai ir populiariausi 2023 m. spektakliai

2023 metais Lietuvos teatro rinka išlaikė stabilią paklausą. Tarptautinės teatro dienos proga, didžiausias Lietuvos bilietų platinimo tinklas „Bilietai.lt“ ir jų teatro bilietų platinimo platforma „Teatrai.lt“ atskleidė, kad praėjusiais metais šiuos portalus aplankė virš 1 mln. lankytojų, o populiariausiu metų spektakliu tapo „Nuostabūs dalykai“.

Tenusišypso Jums Viešpats, Maestro Rimai Tuminai

Eidamas 73-iuosius metus, kovo 6 d. mirė Valstybinio Vilniaus mažojo teatro įkūrėjas, ilgametis šio teatro meno vadovas režisierius Rimas Tuminas. Simboliška, kad vos prieš keletą dienų, kovo 2-ąją, paminėję Valstybinio Vilniaus mažojo teatro 34-ąjį gimtadienį, dabar atsisveikiname su jo pradininku Maestro Rimu Tuminu, kurio spektakliai jau daugelį metų jaudina žiūrovų širdis ir rodomi pilnose teatrų salėse ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Reiškiame nuoširdžią užuojautą Maestro Rimo Tumino šeimai, bičiuliams, artimiesiems, bendražygiams ir visai teatro bendruomenei.

Slaptus laimės ir šventinio stalo ingredientus atskleidžia Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro darbuotojai

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro menininkams svarbi šeima ir bendrystė. „Žmogiškos laimės ir stiprios sveikatos. Jei būsite sveiki – viskas pavyks, pildysis visos svajonės“,- sako solistas Mindaugas Rojus. To visiems ir linkime artėjančių švenčių proga.

Bilietų platinimo paslauga su „Bilietai.lt“

Planuojate koncertą, spektaklį, sporto varžybas ar kitą renginį ir ieškote patikimo partnerio bilietų platinimui? Rinkitės „Bilietai.lt“ renginių bilietų platinimo paslaugas!

Zigmars Liepiņš jubiliejui – jo sukurta opera „Paryžiaus katedra“ ir keturi debiutai

Lapkričio 4 dieną 18.30 valandą Žvejų rūmuose rodoma Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro opera „Paryžiaus katedra“ skiriama kompozitoriaus Zigmars Liepiņš 70 metų jubiliejui. Publikos laukia net keturi naujus vaidmenis pristatančių solistų debiutai.

Didžiausi liepos renginiai: muzikos festivaliai Vilniuje, šimtmetį mininti Lietuvos dainų šventė ir jubiliejinės 1006 km lenktynės

Liepą dauguma didžiausių renginių Lietuvoje vyks sostinėje ir pajūryje. Žiūrovai Vilniuje minės Lietuvos dainų šventės 100-metį ir mėgausis muzikos festivaliais, o Palangoje autosporto mėgėjus sutrauks jubiliejinės 1006 km lenktynės.

Antrąjį vasaros mėnesį sostinėje vyks festivaliai „Midsummer Vilnius“ ir „Vilnius ORE“, Bryano Adamso ir Jacobo Collier koncertai, taip pat pirmą kartą Baltijos šalių istorijoje vyks Europos jaunimo plaukimo čempionatas. Tuo metu Raudondvarį drebins festivalis „M.A.M.A. vasara“, o Klaipėdą – grupės „SEL“ šou.

Šimtmetį mininti Lietuvos dainų šventė
Liepos 2-6 d. (Vilnius)

Šiemet Lietuvos dainų šventė mini savo 100-ąjį jubiliejų. Liepos 2 dieną Vilniaus Kalnų parke vyks ansamblių vakaro „Gyvybės medis“ generalinė repeticija, o jau kitą dieną čia įvyks ir lauktas koncertas. Liepos 4 dieną Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje bus surengtas vokalinių ansamblių koncertas „Žeme, kas tu esi?“, tuo metu Vilniaus „Twinsbet“ arenoje vyks pučiamųjų instrumentų orkestrų pasirodymas „Vario audra“. Liepos 5-ąją dainas pakeis šokiai, nes laukia šokių diena – Lietuvos futbolo federacijos stadione dieniniame ir vakariniame šou pavadinimu „Amžių tiltais“ išvysime virš 9000 žmonių. Galiausiai, liepos 6 dieną šventę „uždarys“ sostinės Vingio parke vyksianti dainų diena „Kad giria žaliuotų“.

Pirmą kartą Lietuvoje: Europos jaunimo plaukimo čempionatas
Liepos 2–7 d. (Vilnius)

Liepos mėnesio pradžioje Vilniuje vyks Lietuvoje dar neregėtas sporto renginys – Europos jaunimo plaukimo čempionatas. Minint Lietuvos plaukimo šimtmetį, jubiliejinio 50-ojo čempionato dalyvius priims Vilniaus Lazdynų baseinas. Pirmąjį kartą tiek Lietuvoje, tiek Baltijos šalyse vyksiančiame prestižiniame renginyje varžysis perspektyviausi jaunieji plaukikai iš visos Europos, o tarp jų – geriausi Lietuvos jaunieji plaukikai. Visas čempionato dienas vyks rytinės ir vakarinės sesijos.

Bryano Adamso turo „So Happy It Hurts“ šou
Liepos 9 d. (Vilnius)

Viena daugiausiai įrašų pasaulyje pardavusi roko žvaigždė Bryanas Adamsas penktąjį kartą sudrebins Vilniaus Vingio parką, kur liepos 9 dieną pristatys savo pasaulinių gastrolių „So Happy It Hurts Tour“ šou programą. Praėjusiais metais startavęs Kanados atlikėjo turas sulaukė didžiulės sėkmės tiek Šiaurės Amerikoje, tiek Europos šalyse, o albumo tokiu pačiu pavadinimu dainos muzikos platformose renka milijonus perklausų. Koncerte skambės nauja B. Adamso kūryba ir visi žinomiausi hitai, išleisti ir klausytojų pamilti per beveik 50 metų trunkančią dainininko karjerą.

Žymiojo violončelininko Stjepano Hauserio koncertas
Liepos 11 d. (Vilnius)

Sostinės Kalnų parke liepos 11-ąją koncertą surengs vienas garsiausių pasaulyje violončelininkų Stjepanas Hauseris. Pasirodymas Lietuvoje – ilgai laukto klasikinės muzikos „bloguoju berniuku“ vadinamo grupės „2Cellos“ įkūrėjo solinio turo „Rebel with a Cello“ („Maištininkas su violončele”) dalis. Muzikantas žada išskirtinį pasirodymą, kuriame lyg fejerverkas sproginėjanti violončelininko energija persipins su jo lyrine, romantiškąja puse, o šou papildys unikalios vaizdo projekcijos didžiuliame ekrane.

Lino Adomaičio koncertas „Vandenynai“
Liepos 11 d. (Palanga)

Vienas talentingiausių šalies dainininkų ir muzikos prodiuserių Linas Adomaitis liepos 11 dieną Palangos koncertų salėje surengs įspūdingą koncertą „Vandenynai“, kuriam papildomų spalvų suteiks Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO su maestro Gediminu Gelgotu bei Šv. Jonų bažnyčios gospel choras „GospelJonai“, vadovaujamas Kristinos Žaldokaitės. Vieną gražiausių ir populiariausių Lino Adomaičio kūrinių „Vandenynai“ pamilo visa Lietuva, ką įrodo net 11 milijonų dainos vaizdo klipo peržiūrų „Youtube“ platformoje, o didžiulio populiarumo sulaukęs, būtent tokio formato pasirodymas pajūryje vyks jau ne pirmą kartą.

Didžiulis SEL pasirodymas
Liepos 13 d. (Klaipėda)

Klaipėdos vasaros estradoje liepos 13 dieną iškils įspūdingo dydžio scena, nes čia koncertuos grupė „SEL“ su lyderiu Egidijumi Dragūnu priešakyje. „Drąsiai galiu pasakyti, kad tai bus didžiausias vasaros koncertas, kokį yra mačiusi Klaipėda. Ir ne tik vaizdiniais sprendimais, garso technika, bet ir žmonių kiekiu“, – teigia atlikėjas. Artėjant didžiuliam koncertui grupė pristatė naują kūrinį „Nereikia žodžių“, kurį įrašė kartu su vokaliste LIT, o pirmąkart gyvai ši daina suskambės būtent Klaipėdoje.

Dešimt festivalio „Midsummer Vilnius“ koncertų
Liepos 15-26 d. (Vilnius)

Muzikos festivalis „Midsummer Vilnius“ šiemet pristato dešimties renginių programą sostinės Valdovų rūmų kieme. Liepos 15 dieną festivalis startuos su pasaulinės džiazo žvaigždės Gregory Porterio ir Lietuvos kamerinio orkestro koncertu. Liepos 16 dieną čia pasirodys žavingoji Gabrielė Vilkickytė, liepos 17 dieną vakarėlį surengs elektroninės muzikos prodiuseris Roe Deers, o liepos 18 dieną festivalyje debiutuos atlikėjas FC Baseball“. Liepos 19 dieną sostinės publiką užburs talentingoji lenkų pianistė Hania Rani, liepos 22 dieną režisierius Oskaras Koršunovas ir OKT/Vilniaus miesto teatras pristatys spektaklį „Otelas“, o liepos 23-osios vakarą žiūrovus žavės akordeono virtuozas Martynas Levickis. Festivalį užbaigs trys įspūdingi koncertai: Vilniuje pasirodys viena žymiausių pasaulio a capella grupių „Naturally 7“ (liepos 24 d.), vienas talentingiausių Lietuvos operos solistų Edgaras Montvidas su Lietuvos kameriniu orkestru atliks operą „Carmen” (liepos 25 d.), o vyšnią ant torto uždės įspūdingas Justino Jaručio koncertas (liepos 26 d.).

Miesto muzikos festivalis „Vilnius ORE“
Liepos 16-19 d. (Vilnius)

Vilniečius ir miesto svečius daugiau laiko gamtoje kviečiantis leisti muzikos festivalis „Vilnius ORE“, po metų pertraukos, sugrįžta į Vilniaus universiteto Botanikos sodą Vingio parke. Liepos 16-19 dienomis vyksiantį festivalį šiemet sudarys 4 koncertai, kuriuose pasirodys atlikėja Angelou bei grupės „Kamanių Šilelis“, „Golden Parazyth“ ir „Los Secretos de Pablo“. Festivalyje taip pat bus rengiamos unikalios meno instaliacijos, o šiemet bus tęsiama ir graži tradicija – kiekvienas „Vilnius Ore“ atlikėjas VU Botanikos sode pasodins po rožę, taip kuriant unikalų festivalio gėlyną pačiame didžiausio sostinės parko centre.

Jubiliejinis autosporto festivalis: 1006 km lenktynės
Liepos 17-20 d. (Palanga)

Didžiausias Rytų Europos autosporto festivalis „Aurum 1006 km powered by Hankook“ liepos 17-20 dienomis sugrįš į Lietuvos pajūrį jubiliejinį 25-ąjį kartą. Kaip ir kiekvieną vasarą, greitkelis Klaipėda - Palanga - Kretinga virs autosporto pasaulyje puikiai pažįstama lenktynių trasa, kurioje netrūks greičio ir azarto, o lenktynės šiemet išsiskirs itin didžiule konkurencija. Be pagrindinių 1006 kilometrų lenktynių, renginio metu vyks daugybė papildomų renginių, kuriuose žiūrovai galės ne tik stebėti veiksmą, bet ir jame dalyvauti patys.

Jacobo Collier koncertas „The Djesse Solo Show“
Liepos 20 d. (Vilnius)

Antrojo vasaros mėnesio pabaigoje Vilniaus Kalnų parką sudrebins net šešių „Grammy“ statulėlių laimėtojas Jacobas Collier. Anglų muzikos kūrėjas, dainų autorius, instrumentalistas ir prodiuseris „The New York Times“ buvo apibūdintas, kaip „spalvingas Z kartos Mocartas“, o šių metų pavasarį pristatė naujausią albumą „Djesse Vol. 4“, kuriame įrašė dainas kartu su tokiais atlikėjais, kaip Johnas Legendas, Stormzy, Chrisas Martinas iš grupės „Coldplay“ ir daugybe kitų.

Karštas muzikos festivalis „M.A.M.A. vasara“
Liepos 20 d. (Raudondvaris)

Didžiausias vienos dienos lietuviškos muzikos festivalis „M.A.M.A. vasara 2024“ liepos 20 dieną sutrauks tūkstančius melomanų į Raudondvarį. Dar pakankamai jauno, bet kasmet nuolat augančio renginio scenoje šiemet pasirodys mūsų šalyje puikiai pažįstami atlikėjai Vaidas Baumila, Gabrielius Vagelis, Rokas Yan, Monika Liu, Evgenya Redko, Giedrė, Monique, Proflame bei grupės „8 Kambarys“ ir „Mėlyna“. Festivalyje taip pat išvysime elektroninės šokių muzikos asą Leoną Somovą, kuris pristatys būtent šiam renginiui sukurtą programą.

„Super Show“ su Kate Ryan, Real Mccoy ir „Groove Coverage“
Liepos 27 d. (Palanga)

Liepos mėnesio pabaigoje Palangos koncertų salę pirmą kartą aplankys renginys „Super Show“, kuriame žiūrovus į geriausius šokių muzikos ir vakarėlių laikus sugrąžins trys skirtingi atlikėjai. Įsijausti ir užkaitinti atmosferą padės tokių hitų, kaip „Another Night“ ar „Automatic Lover“ atlikėjas Realas Mccoy'us. Vėliau savo žavesiu, energija ir žinomais kūriniais vakarėlį tęs belgų atlikėja ir dainų autorė Kate Ryan, o liepos 27-osios vakarą kulminuos vokiečių šokių ir pop muzikos grupė „Groove Coverage“.
 
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti