logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu
Paieška žemėlapyje
Pasirinkite periodą
Skaityti daugiau

Sulaukėme! Apkeliavęs skirtingas Lietuvos teatro scenas, į Nacionalinį Kauno dramos teatrą atvyksta Godo

Naujausias Klaipėdos jaunimo teatro (KJT) kūrinys – pavasarį žiūrovams pristatytas režisieriaus Pauliaus Pinigio spektaklis „Belaukiant Godo“. Pasirinkti klasikinę medžiagą ir savaip interpretuoti Samuelio Becketto absurdo pjesę „Belaukiant Godo“ – įpareigojanti užduotis. Tačiau jauno režisieriaus bandymai atsipirko – Lietuvos profesionalių teatrų festivalyje „Vaidiname žemdirbiams“ „Belaukiant godo“ pelnė 3 apdovanojimus už geriausius vaidmenis ir scenografiją.

Jaunimui pagalbos ranką tiesia projektas „Meilės eliksyras“

Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre prasidėjo netikėto G. Donizetti komiškos operos „Meilės eliksyras“ pastatymo kūrybinis procesas. Netikėto, nes šį projektą teatras įgyvendina kartu su Klaipėdos pedagogine psichologine tarnyba. Spektaklių metu jaunuoliai ne tik bus supažindinami su klasikinės operos specifika, bet ir kviečiami aktyviai įsijungti į spektaklį, drauge ieškant spektaklio herojus kankinančių bėdų sprendimo būdų.

Mažųjų spektaklių ciklas „Sveika, opera! Labas, šoki!” leidžiasi į kelionę po Lietuvą!

Jei jums sudėtinga pasiekti pajūrį ir pamatyti pripažintus Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro spektaklius, pasidomėkite - gal jau netrukus susitiksime jūsų mieste? Į kelionę po Lietuvą ruošiasi naujas KVMT projektas – mažųjų spektaklių ciklas „Sveika, opera! Labas, šoki!”.

Trupė „Les Ballets Trockadero de Monte Carlo“ atvyksta į Lietuvą – jiems plojo ir pati karalienė Elžbieta II

Pirmą kartą Lietuvos gyventojai klasikinius baleto kūrinius galės išvysti iš visiškai naujos perspektyvos – į mūsų šalį atvyksta visame pasaulyje žinoma baleto trupė „Les Ballets Trockadero de Monte Carlo“, rugpjūčio 23-iosios vakarą savo pasirodymą surengsianti Vilniaus koncertų salėje „Compensa“.

Įteikti Muzikinio teatro apdovanojimai „Pagauk bangą“

Didžiausius kūrybinius iššūkius įveikę bei aukščiausių meno bangų keteras 2022 m. pasiekę Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro (KVMT) kūrėjai ir darbuotojai tradiciškai įvertinti profesionalaus teatro kūrėjų apdovanojimuose „Pagauk bangą“. Ceremonijos netikėtumas: vienai iš solisčių atiteko net du apdovanojimai!

Zigmars Liepiņš jubiliejui – jo sukurta opera „Paryžiaus katedra“ ir keturi debiutai

Lapkričio 4 dieną 18.30 valandą Žvejų rūmuose rodoma Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro opera „Paryžiaus katedra“ skiriama kompozitoriaus Zigmars Liepiņš 70 metų jubiliejui. Publikos laukia net keturi naujus vaidmenis pristatančių solistų debiutai.

„Sapnai ir kaktusai“: premjera Klaipėdoje gėrėjosi ir pasaulyje žinomi šiuolaikinio šokio kūrėjai

Tik likus pusantros valandos iki premjeros Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre Palangoje nusileido lėktuvas pirmą kartą į Lietuvą atskraidinęs baleto pasaulio įžymybę, choreografą Alexanderį Ekmaną. Kūrėjas nusprendė kartu su publika ir kolega choreografu Robertu Bondara pasimėgauti pirmą kartą Baltijos šalyse pastatytu savo kūriniu „Cacti“ (Kaktusai).

Savaitgalį Žvejų rūmuose publikos laukė šokio spektaklis „Sapnai ir kaktusai”, kur greta Alexanderio Ekmano (Švedija) „Cacti“ (Kaktusai) buvo pristatytos ir Roberto Bondaros (Lenkija) choreografinės kompozicijos „Žagsulys“ (Hiccup) bei „8m68“.  Trečioji premjera publika Žvejų rūmuose rodoma kovo 31 dieną, tad nemačiusieji dar turi vilties išvysti išskirtinį reginį vardan kurio į Klaipėdą rinkosi ne šalies šokio gerbėjai, žinomi žmonės, bet ir atvykusieji iš užsienio.
 
Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras, gebantis paversti tikrove atrodytų sunkiausiai įgyvendinamas vizijas, kurios daugumai atrodytų per sudėtingos, vėjuotame šalies pajūryje „išaugino“ visose pasaulio scenose laukiamus „Cacti“ (Kaktusai). Pasaulinio garso choreografo Alexanderio Ekmano „Cacti“ (Kaktusai) tarsi pripažinimas ir įvertinimas ne tik jaunai ir ambicingai Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupei, bet visam kolektyvui gebančiam pristatyti pasaulinio garso kūrinius net neturint savo „namų“. „Cacti“ (Kaktusai) premjeros vien šiuo metu ruošiamos net penkiose šalyse, o Klaipėdos publika buvo pamaloninta greičiau nei vokiečių, kur choreografinė kompozicija pristatoma tik kovo 27 dieną. Klaipėda gali didžiuotis ir tuo, kad tai pirmas A. Ekmano kūrinys sukurtas Baltijos šalyse! 
Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovė Laima Vilimienė akcentuoja, kad „Sapnai ir kaktusai“ premjera tarsi Muzikinio teatro penkerių metų veiklos viršukalnė: „Jei Klaipėdoje savo kūrinius pristato pasaulyje žinomi jaunosios kartos choreografų atstovai – A.Ekmanas ir R.Bondara, tai parodo, kad svajoti būtina drąsiai ir tuomet viskas pavyksta.“

Choreografas A. Ekmanas negalėjo prisiminti kokiomis aplinkybėmis įvyko lemtingas sprendimas – statyti „Cacti“ (Kaktusai) Klaipėdoje. „Nebesvarbu. Svarbiausia, kad publikai tai patiktų, kad kuo daugiau gerų jausmų iš to ką šoka patirtų baleto artistai. Kad jie šoktų iš visos širdies ir parodytų visą savo savitumą! Kaip man pasakojo ne vieną savaitę Klaipėdoje dirbusi asistentė-statytoja Ana Maria Lucaciu baleto artistai čia puikūs bei nuoširdžiai gilinosi į „Cacti“ (Kaktusai), tad labai noriu išvysti rezultatą“,- belaukiant premjeros, susitikime su publika ir žurnalistais akcentavo A. Ekmanas.

Daugiau nei dešimt metų pasaulio scenose karaliaujantys „Cacti“ (Kaktusai) pastatyti daugiau nei dvidešimtyje šokio trupių. Kai kur net po kelis kartus, o po kurio laiko publikos prašymu spektaklis kuriamas vėl.

Begalinio pozityvumo bei pačių geriausių minčių apie Klaipėdos muzikinio teatro baleto trupę kupinas ir žinomas lenkų choreografas, Stanislovo Moniuškos didžiojo teatro Poznanėje baleto meno vadovas Robertas Bondara. „Profesionali baleto trupė ir kurti trokštantys baleto artistai“,- taip ne pirmo atvykimo į pajūrį priežastį įvardina R.Bondara už choreografiją 2020 m. KVMT sukurtam šokio spektakliui „Faustas“ nominuotas „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimui.  

Šokio spektaklio „Sapnai ir kaktusai“ žiūrovai gėrėjosi dviem R. Bondaros sukurtomis choreografinėmis kompozicijomis. „Choreografinė kompozicija „8m68“ pasakoja apie mūsų egzistenciją, o „Žagsulys“ (Hiccup) – tarsi nėrimas į mūsų vidinio pasaulio slėpinius su daugybe skirtingų pasirinkimų galimybių“,- sako R. Bondara, publikai visada nuoširdžiai linkintis susikurti savitą vaizdo scenoje supratimą. 

Susidomėjote? „Sapnai ir kaktusai“ Klaipėdos Žvejų rūmuose jūsų lauks kovo 31 dieną 18.30 valandą!    
 

 
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti