logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu
Paieška žemėlapyje
Pasirinkite periodą
Skaityti daugiau

Spektaklyje „Storas sąsiuvinis“ rašomas žmogiškumo išsaugojimo dienoraštis

Jų pasaulis žiaurus, tad norėdami jame išlikti jie turi savo sielas išvalyti nuo švelnaus sentimentalumo. Su aklu užsispyrimu jie alina savo kūnus sunkiais fiziniais pratimais ir mokosi gyventi neveikiami jausmų. Jei kažkam reikia maisto – jie pasidalins, jei kažkas norės mirti – jie taip pat padės. Tokie yra iki šiol skaitytojų vaizduotę jaudinantys broliai dvyniai iš Agotos Kristof romano „Storas sąsiuvinis“. Režisierius Jokūbas Brazys pagal šį modernios klasikos kūrinį kuria spektaklį Klaipėdos dramos teatre, o įspūdinguosius brolius scenoje įkūnys aktoriai Saulius Ambrozaitis ir Džiugas Grinys. Likus savaitei iki premjeros jie dalinasi savo mintimis apie „Storą sąsiuvinį“, savo personažus ir darbą su J. Braziu.

Arturo Bumšteino garso instaliacija-performansas „Olympian Machine“ – vasarį Kaune ir Vilniuje

„Olympian Machine“ neveikia nė vienas realus žmogus, bet šis kūrinys – labai žmogiškas, apie žmones“, – apie garso menininko, Boriso Dauguviečio auskaro laureato Arturo Bumšteino garso instaliaciją-performansą „Olympian Machine“ pasakojo viena jo dalyvių, šokėja Greta Grinevičiūtė. „Iliados“ istoriją savotiškai dekonstruojantis atminties tyrimą žiūrovai galės išvysti vasario 8 d., trečiadienį, 18 val., Kauno miesto kameriniame teatre, o vasario 9 d., ketvirtadienį, 18 val., Menų spaustuvėje Vilniuje.

Nuo super galią turinčių asmenų iki senjorų – Šiuolaikinio šokio asociacija kviečia šokti kiekvieną

2007 m. įsikūrusi Šiuolaikinio šokio asociacija (ŠŠA) šokiu jungia ne tik 63 asociacijos narius, bet ir kiekvieną norintį šokti bei skirtingus miestus Lietuvoje. Šiais metais ŠŠA ir vėl startuoja su šiuolaikinio šokio pamokomis Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, o prisijungti prie jų kviečia ne tik šokio mėgėjus ir profesionalus, bet ir senjorus bei specialiuosius poreikius turinčius asmenis.

LNDT DARBĄ PRADEDA NAUJIEJI MENO VADOVAI

Pradedant naują veiklos etapą ir keičiant kūrybinės programos kryptį, Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) meno vadovais pradeda dirbti trys režisieriai – Kamilė Gudmonaitė, Antanas Obcarskas ir Eglė Švedkauskaitė. Naujieji meno vadovai formuos LNDT kūrybinę ir meninę kryptį, užtikrins teatro premjerų meninę kokybę, plės alternatyvias veiklas, leisiančias teatrą įvairiapusiškai integruoti į visuomenės gyvenimą ir dar labiau priartinti prie šiuolaikinės auditorijos.

Šokio spektaklis „Altorių šešėly“ pasiruošęs atskleisti nepranokto lietuviško psichologinio romano paslaptis

Publikai belaukiant vieno populiariausių Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro kūrinių – šokio spektaklio „Altorių šešėly“, skirto Vinco Mykolaičio-Putino 130-osioms gimimo metinėms, poeto, prozininko ir dramaturgo kūrybos ir gyvenimo vingius aptariame su Aldona Ruseckaite neseniai pristačiusia biografinį romaną „Emmi. Vinco Mykolaičio-Putino gyvenimo moterys“.

Jokūbo Brazio režisuoto „Storo sąsiuvinio“ premjera įvyks po beveik metų pauzės

Autobiografiniais motyvais remiantis rašyta Agotos Kristof knyga „Storas sąsiuvinis“ ne vieną jo skaitytoją nuo 1986 m. privertė pašiurpti ar nejaukiai pasimuistyti. Knygoje vaizduojamas švelnumą praradęs pasaulis, jis nurengtas iki esminių buities darbų, jame nėra puošnių smulkmenų ir jaukių patogumų. Tai – karo suniokotas pasaulis, o jo žmonės sunkiausiomis akimirkomis jėgų turi tiesiog išgyvenimui, niekam daugiau.

Pasaulinio lygio žvaigždė Džonas Malkovičius atvyksta į Lietuvą

2023 m. balandį į Lietuvą atvyks pasaulinio lygio žvaigždė Džonas Malkovičius. Jis kartu su lietuvių aktore Ingeborga Dapkūnaite atliks pagrindinius vaidmenis spektaklyje „Medvilnės laukų vienatvėje“. Režisieriaus Timofėjaus Kulabino spektaklį pagal prancūzų dramaturgo Bernardo-Marie Koltèso pjesę žiūrovai galės išvysti balandžio 26-27 d. Vilniuje.

Vinco Mykolaičio-Putino 130-osioms gimimo metinėms – aktualumo neprarandantis „Altorių šešėly“

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras Vinco Mykolaičio-Putino 130-osioms gimimo metinėms skiria milžiniško pasisekimo gastrolėse Lietuvoje ir užsienyje sulaukusį šokio spektaklį „Altorių šešėly“, choreografo Aurelijaus Liškausko sukurtą pagal poeto, prozininko ir dramaturgo romaną. Vasario 22 dieną, trečiadienį, 18.30 valandą Žvejų rūmuose išvysite visą Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupę ir daugybę debiutų.

Klaipėdos muzikinis teatras - tarptautiniame baleto pasaulio žemėlapyje: čia šiuo metu gimsta Alexanderio Ekmano „Kaktusai“!

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupė šiuo metu repetuoja pasaulinio garso choreografo Alexanderio Ekmano choreografinę kompoziciją „Kaktusai“. Kovo 17, 18 ir 31 dienomis teatras pakvies į išskirtinę premjerą. Tai vienas populiariausių choreografo kūrinių, sulaukiantis didžiulio publikos susidomėjimo bei nuolat statomas garsiausiuose pasaulio teatruose. Vien šiuo metu „Kaktusų“ premjeros ruošiamos net penkiose šalyse!

Jadvygai Grikšienei ir Viačeslavui Tarasovui suteikti emeritų solistų garbės vardai

Spalio 18-ąją, prieš operą „Paryžiaus katedra“, pajūris pasitiko ypatingą, išskirtinį, istorinį įvykį – pirmą kartą Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro istorijoje buvo suteikti teatro emeritų garbės vardai. Ilgamečiai solistai – Jadvyga Grikšienė ir Viačeslavas Tarasovas – paskelbti Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro emeritais solistais.

Lėlių spektaklis suaugusiems pasakos apie po karo išlikusių šišioniškių likimus

Naujausiame „Lino lėlių“ spektaklyje „Šišion“ spektaklio sumanytojas, dramaturgas, lėlių ir scenografijos autorius Linas Zubė su komanda imasi nepatogios ir viešajame diskurse primirštos temos – pokariu vykdytos Klaipėdos krašto autochtonų, dar vadinamų šišioniškiais, kolonizacijos ir naikinimo pasekmių analizės. Spektaklis lėlių teatro priemonėmis permąsto vietinių Klaipėdos krašto gyventojų išstūmimo ir naikinimo procesą pokariu bei išlikusiųjų gyvenimus sovietmečiu ir ankstyvaisiais Nepriklausomybės metais.

Zigmars Liepiņš jubiliejui – jo sukurta opera „Paryžiaus katedra“ ir keturi debiutai

Lapkričio 4 dieną 18.30 valandą Žvejų rūmuose rodoma Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro opera „Paryžiaus katedra“ skiriama kompozitoriaus Zigmars Liepiņš 70 metų jubiliejui. Publikos laukia net keturi naujus vaidmenis pristatančių solistų debiutai.
2007 metais įsikūrė Šiuolaikinio šokio asociacija (ŠŠA) – tada, kai ši šokio kryptis dar tik skynėsi kelią Lietuvoje ir neramiai ieškojo savo vietos. Tuo metu šalyje vyravo klasikinės šokio formos, o šiuolaikinio šokio kūrėjai dažnai buvo laikomi neprofesionaliais. Subūrusi pirmuosius 25 narius, ŠŠA tapo šiuolaikinio šokio bendruomenę atstovaujančia organizacija, kuri padeda šiuolaikiniam šokiui stiprėti Lietuvoje, prisideda prie kultūros politikos formavimo, Lietuvos šiuolaikinio šokio sklaidos užsienyje, savo veikla skatina visuomenę domėtis profesionaliuoju šiuolaikiniu šokiu ir atrasti jo vertę. Per 15 metų Šiuolaikinio šokio asociacijai pirmininkavo šokėjos ir choreografės Birutė Banevičiūtė, Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė ir Agnietė Lisičkinaitė.

Dabartinė ŠŠA pirmininkė Agnietė Lisičkinaitė juokauja, kad suėjo 15 metų, tad ir gimtadienio norai paaugliški – norisi supratimo, pripažinimo. „Pirmiausia norisi pasidžiaugti ir pasveikinti visus narius! Turime nuostabiais šokio menininkais turtingą, aktyvią, palaikančią bendruomenę – tai vienas svarbiausių mūsų pasiekimų. Nors šiuolaikinio šokio padėtis Lietuvoje stipriai pasikeitė nuo to laiko, kai įsikūrė asociacija, visgi ši meno šaka dar nėra lygiavertė kitoms. Turime galimybę gauti projektinį finansavimą, tačiau dar nesame tokiame pačiame lygyje kaip teatras ar baletas – kol kas neturime tokio pat valstybės užnugario, vis dar nėra ir nė vienos Nacionalinės šiuolaikinio šokio trupės. Pagaliau pasiekti lygiaverčio požiūrio į mūsų meno šaką – to palinkėčiau asociacijai gimtadienio proga“, – teigia A. Lisičkinaitė.

ŠŠA 15-to jubiliejaus proga kviečia susipažinti su 15 faktų apie save:

 
 1. Įsikūrė tais pačiais metais, kai pasirodė pirmas „iPhone“ telefonas.
 2. Startavo su 25 nariais, o dabar vienija 63.
 3. Pirmoji asociacijos pirmininkė 7 metus dirbo neatlygintinai.
 4. 20 proc. narių gyvena užsienyje ir su Lietuvos šokio pasauliu palaiko glaudų ryšį.
 5. Išpopuliarėjo karantino metu, kai „Šiuolaikinio šokio pusryčių“ pamokas peržiūrėjo per 100 tūkst. žiūrovų.
 6. 25 asociacijos narių yra apdovanoti „Auksiniais scenos kryžiais“, Kultūros ministerijos, Vyriausybės ir kitais svarbiais kultūros ir meno apdovanojimais. Kai kurie – po keletą kartų.
 7. Jauniausiam asociacijos nariui 25 metai, o vyriausiam – 69.
 8. Palaiko ryšį su 20 Lietuvos miestų, miestelių, kuriuose šiuolaikinį šokį pristato rezidencijų metu.
 9. Kasmet išrenka ir apdovanoja įsimintiniausią šokėją ir choreografą.
 10. Nuo pat įsikūrimo, asociacijos vadyba rūpinasi stipri moterų komanda.
 11. Asociacijos bendruomenės gretose – ir 40 senjorių, šiuolaikinį šokį šokančių Kaune ir Klaipėdoje.
 12. Asociacijos narių dėka, nuo 2021 metų daugiau nei 1000 Lietuvos moksleivių susipažino su šiuolaikiniu šokiu specialiose asociacijos pamokose.
 13. Kiekvienais metais kūrybiškai mini Tarptautinę šokio dieną, kai scenomis tampa net pėsčiųjų perėjos.
 14. Asociacija per metus surengia net apie 240 šokio pamokų profesionalams Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
 15. 20 Asociacijos narių dėsto šokio srities dalykus aukštosiose mokyklose.

Šiuolaikinio šokio asociacijos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė. Daugiau informacijos apie ŠŠA veiklą: www.lcda.lt
 
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti