logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu
Paieška žemėlapyje
Pasirinkite periodą
Skaityti daugiau

Spektaklyje „Storas sąsiuvinis“ rašomas žmogiškumo išsaugojimo dienoraštis

Jų pasaulis žiaurus, tad norėdami jame išlikti jie turi savo sielas išvalyti nuo švelnaus sentimentalumo. Su aklu užsispyrimu jie alina savo kūnus sunkiais fiziniais pratimais ir mokosi gyventi neveikiami jausmų. Jei kažkam reikia maisto – jie pasidalins, jei kažkas norės mirti – jie taip pat padės. Tokie yra iki šiol skaitytojų vaizduotę jaudinantys broliai dvyniai iš Agotos Kristof romano „Storas sąsiuvinis“. Režisierius Jokūbas Brazys pagal šį modernios klasikos kūrinį kuria spektaklį Klaipėdos dramos teatre, o įspūdinguosius brolius scenoje įkūnys aktoriai Saulius Ambrozaitis ir Džiugas Grinys. Likus savaitei iki premjeros jie dalinasi savo mintimis apie „Storą sąsiuvinį“, savo personažus ir darbą su J. Braziu.

Arturo Bumšteino garso instaliacija-performansas „Olympian Machine“ – vasarį Kaune ir Vilniuje

„Olympian Machine“ neveikia nė vienas realus žmogus, bet šis kūrinys – labai žmogiškas, apie žmones“, – apie garso menininko, Boriso Dauguviečio auskaro laureato Arturo Bumšteino garso instaliaciją-performansą „Olympian Machine“ pasakojo viena jo dalyvių, šokėja Greta Grinevičiūtė. „Iliados“ istoriją savotiškai dekonstruojantis atminties tyrimą žiūrovai galės išvysti vasario 8 d., trečiadienį, 18 val., Kauno miesto kameriniame teatre, o vasario 9 d., ketvirtadienį, 18 val., Menų spaustuvėje Vilniuje.

Nuo super galią turinčių asmenų iki senjorų – Šiuolaikinio šokio asociacija kviečia šokti kiekvieną

2007 m. įsikūrusi Šiuolaikinio šokio asociacija (ŠŠA) šokiu jungia ne tik 63 asociacijos narius, bet ir kiekvieną norintį šokti bei skirtingus miestus Lietuvoje. Šiais metais ŠŠA ir vėl startuoja su šiuolaikinio šokio pamokomis Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, o prisijungti prie jų kviečia ne tik šokio mėgėjus ir profesionalus, bet ir senjorus bei specialiuosius poreikius turinčius asmenis.

LNDT DARBĄ PRADEDA NAUJIEJI MENO VADOVAI

Pradedant naują veiklos etapą ir keičiant kūrybinės programos kryptį, Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) meno vadovais pradeda dirbti trys režisieriai – Kamilė Gudmonaitė, Antanas Obcarskas ir Eglė Švedkauskaitė. Naujieji meno vadovai formuos LNDT kūrybinę ir meninę kryptį, užtikrins teatro premjerų meninę kokybę, plės alternatyvias veiklas, leisiančias teatrą įvairiapusiškai integruoti į visuomenės gyvenimą ir dar labiau priartinti prie šiuolaikinės auditorijos.

Šokio spektaklis „Altorių šešėly“ pasiruošęs atskleisti nepranokto lietuviško psichologinio romano paslaptis

Publikai belaukiant vieno populiariausių Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro kūrinių – šokio spektaklio „Altorių šešėly“, skirto Vinco Mykolaičio-Putino 130-osioms gimimo metinėms, poeto, prozininko ir dramaturgo kūrybos ir gyvenimo vingius aptariame su Aldona Ruseckaite neseniai pristačiusia biografinį romaną „Emmi. Vinco Mykolaičio-Putino gyvenimo moterys“.

Jokūbo Brazio režisuoto „Storo sąsiuvinio“ premjera įvyks po beveik metų pauzės

Autobiografiniais motyvais remiantis rašyta Agotos Kristof knyga „Storas sąsiuvinis“ ne vieną jo skaitytoją nuo 1986 m. privertė pašiurpti ar nejaukiai pasimuistyti. Knygoje vaizduojamas švelnumą praradęs pasaulis, jis nurengtas iki esminių buities darbų, jame nėra puošnių smulkmenų ir jaukių patogumų. Tai – karo suniokotas pasaulis, o jo žmonės sunkiausiomis akimirkomis jėgų turi tiesiog išgyvenimui, niekam daugiau.

Pasaulinio lygio žvaigždė Džonas Malkovičius atvyksta į Lietuvą

2023 m. balandį į Lietuvą atvyks pasaulinio lygio žvaigždė Džonas Malkovičius. Jis kartu su lietuvių aktore Ingeborga Dapkūnaite atliks pagrindinius vaidmenis spektaklyje „Medvilnės laukų vienatvėje“. Režisieriaus Timofėjaus Kulabino spektaklį pagal prancūzų dramaturgo Bernardo-Marie Koltèso pjesę žiūrovai galės išvysti balandžio 26-27 d. Vilniuje.

Vinco Mykolaičio-Putino 130-osioms gimimo metinėms – aktualumo neprarandantis „Altorių šešėly“

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras Vinco Mykolaičio-Putino 130-osioms gimimo metinėms skiria milžiniško pasisekimo gastrolėse Lietuvoje ir užsienyje sulaukusį šokio spektaklį „Altorių šešėly“, choreografo Aurelijaus Liškausko sukurtą pagal poeto, prozininko ir dramaturgo romaną. Vasario 22 dieną, trečiadienį, 18.30 valandą Žvejų rūmuose išvysite visą Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupę ir daugybę debiutų.

Klaipėdos muzikinis teatras - tarptautiniame baleto pasaulio žemėlapyje: čia šiuo metu gimsta Alexanderio Ekmano „Kaktusai“!

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupė šiuo metu repetuoja pasaulinio garso choreografo Alexanderio Ekmano choreografinę kompoziciją „Kaktusai“. Kovo 17, 18 ir 31 dienomis teatras pakvies į išskirtinę premjerą. Tai vienas populiariausių choreografo kūrinių, sulaukiantis didžiulio publikos susidomėjimo bei nuolat statomas garsiausiuose pasaulio teatruose. Vien šiuo metu „Kaktusų“ premjeros ruošiamos net penkiose šalyse!

Jadvygai Grikšienei ir Viačeslavui Tarasovui suteikti emeritų solistų garbės vardai

Spalio 18-ąją, prieš operą „Paryžiaus katedra“, pajūris pasitiko ypatingą, išskirtinį, istorinį įvykį – pirmą kartą Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro istorijoje buvo suteikti teatro emeritų garbės vardai. Ilgamečiai solistai – Jadvyga Grikšienė ir Viačeslavas Tarasovas – paskelbti Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro emeritais solistais.

Lėlių spektaklis suaugusiems pasakos apie po karo išlikusių šišioniškių likimus

Naujausiame „Lino lėlių“ spektaklyje „Šišion“ spektaklio sumanytojas, dramaturgas, lėlių ir scenografijos autorius Linas Zubė su komanda imasi nepatogios ir viešajame diskurse primirštos temos – pokariu vykdytos Klaipėdos krašto autochtonų, dar vadinamų šišioniškiais, kolonizacijos ir naikinimo pasekmių analizės. Spektaklis lėlių teatro priemonėmis permąsto vietinių Klaipėdos krašto gyventojų išstūmimo ir naikinimo procesą pokariu bei išlikusiųjų gyvenimus sovietmečiu ir ankstyvaisiais Nepriklausomybės metais.

Zigmars Liepiņš jubiliejui – jo sukurta opera „Paryžiaus katedra“ ir keturi debiutai

Lapkričio 4 dieną 18.30 valandą Žvejų rūmuose rodoma Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro opera „Paryžiaus katedra“ skiriama kompozitoriaus Zigmars Liepiņš 70 metų jubiliejui. Publikos laukia net keturi naujus vaidmenis pristatančių solistų debiutai.

Populiariausias Brodvėjaus miuziklas „Čikaga“ sieks sužavėti publiką bet kokia kaina

Kai užvaldo siekis bet kokia kaina tapti populiariu ir įsisukti į šou verslą – belieka tik pasikliauti savimi ir siekti tikslo. Tik ar visos priemonės pateisinamos? Fatališkosios miuziklo „Čikaga“ herojės įsitikinusios, kad taip!

Aistringi šokiai, fantastiška muzika ir aštrus siužetas įtrauks žiūrovus į aistringą muzikinį detektyvą. Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro miuziklas „Čikaga“ gruodžio 15 d. pristatomas „Švyturio“, o gruodžio 20-ąją - „Žalgirio“ arenose. Gero laiko narpliojant šį detektyvą!

Kiekvienam - sava „Čikaga“
1975 m. Brodvėjuje pirmąkart pastatytas miuziklas „Čikaga“ (rež. ir choreografas Bobas Fosse) įvertintas šešiais „Tony“, dviem „Olivier“ bei „Grammy“ apdovanojimais. „Čikaga“ – vienas ilgiausiai rodomų ir didžiausios sėkmės sulaukusių miuziklų. Jis yra statytas Tokijuje, Limoje, Londone, pagal šią istoriją sukurta filmų, o Robo Marshallo režisuotas muzikinis filmas „Čikaga“ jį dar labiau išpopuliarino. Talentingi atlikėjai išgarsino „Čikagos“ muziką, o ypač publikai atpažįstamos arijos: „All That Jazz“, „Cell Block Tango“, „When You're Good to Mama“, „Roxie“ gyvena savo gyvenimą. Jos skamba įvairiuose muzikiniuose televizijos projektuose, koncertuose, dainuojamos karaokės konkursuose.

„John Kander muzika ir solisto Virginijaus Pupšio versti tekstai lyg „šaudanti energija“ iššaukia „Čikagos“ vaizdą. Tekstas ir muzika atgyja didžiulėje scenos erdvėje, miuziklą kuria puikūs atlikėjai. Žiūrovas „inspiruojamas“ susimąstyti apie mūsų gyvenimo kasdienybę – bandymą save „parduoti“ populiariomis priemonėmis, susikurti savitą didesnį ar mažesnį šou. Tai Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro miuziklas „Čikaga““,- pasakoja miuziklo režisierė Rūta Bunikytė.

Pagrindinėmis miuziklo herojėms taps - Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistė Beata Ignatavičiūtė (Velma Keli) ir kviestinė solistė Viktorija Zeilikovičiūtė (Roksė Hart). Kaip Bilis Flynas pasirodys solistas Rokas Spalinskas, dainuos solistė Kristina Jatautaitė (Mama Morton). Į miuziklo veiksmą įsilies Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistai: Tadas Jakas (Eimosas Hartas), Rita Petrauskaitė (Merė Sanšain), Gytis Šimelionis (Seržantas Fogartis), Martynas Kazlauskis (Aronas), Valdas Kazlauskas (Teisėjas), Vytautas Bytautas (Teismo klerkas), Vilius Trakys (Martinas Harisonas), Ernesta Stankutė (Mona), Oksana Auškalnytė-Mockuvienė (Lizė), Vitalija Trinkė (Enė), Živilė Subačiūtė (Džiunė), Viktorija Galvanauskienė (Katalina Hunjak), choras, baleto trupė ir orkestras vadovaujamas dirigento Vladimiro Konstantinovo.

Lyg Marilyn Monroe
„Roksė Hart –  itin charakteringa ir šarminga moteris, kuri man kažkuo primena net Marilyn Monroe. Koketiška, fatališka ir subtiliai seksuali dama, tačiau gudri kaip lapė, sugebanti apvynioti visus aplink savo pirštą. Kurdama šį vaidmenį stengiausi, pirmiausia, surasti savo viduje kažkokių panašumų į Roksę –  taip man buvo lengviau užsikabinti ir vidumi pajausti ją. Vėliau tiesiog leidau sau bandyti įvairias intonacijas, manieras, kol kartu su režisiere atradome, kas tinka ir kas įtikinama“,- akcentuoja solistė Viktorija Zeilikovičiūtė.
„Mano Velma Keli - energijos bomba. Jei kažko jai prireikė, tai turi įvykti čia ir dabar. Jei vienas noras įgyvendintas, tuomet žaibišku greičiu jos galvoje atsiranda naujas planas ar strategija... Velma – impulsyvi, savanaudė ir egoistė... Velma seksuali, kerinti, užburianti, tam tikrais momentais stačiokiška... Niekam nevalia stoti jai skersai kelio (juokiasi)...“,- sako solistė Beata Ignatavičiūtė.

Tai tik „Čikaga“!
„Mama Morton yra moterų kalėjimo viršininkė – karalienė, ryški, valdinga, ypatinga, užsukusi juodų pinigų sistemėlę – paslauga už dovanėlę. Niekas kalėjime nevyksta be Mamos žinios!“, – tikina miuziklo „Čikaga“ atlikėja Kristina Jatautaitė.
„Miuzikle „Čikaga“ aš kuriu egzaltuotą moterį, spaudos magnatę Merę Sanšain, kuri su advokatu Biliu Flynu veikia išvien, iškeldami arba sumenkindami nusikaltusių moterų istorijas. Naudodamiesi tomis istorijomis jie pelnosi didelius pinigus ir užsidirba savo nemažus procentus“,- atskleidžia solistė Rita Petrauskaitė.

„Advokatas Bilis Flynas – puikiai išmanantis savo darbą specialistas. Ieškodamas spragų įstatymuose ir jomis naudodamasis, advokatas bet kokiomis priemonėmis bando pasiekti išsikeltą tikslą – išteisinti savo klientą. Šaltas, gana arogantiškas, savimi pasitikintis, žinantis savo kainą ir galią žmogus, kuriam iš esmės rūpi tik jis pats ir jo gerovė. Ko vertas jo pasisakymas?! Visa tai - cirkas, vaikuti, kur vyksta trys pasirodymai vienu metu: teismo salė, šou verslas ir visas pasaulis!“,- pasakoja solistas Rokas Spalinskas.
„Tai tik teismo scena: supažindinu liudytoją su byla, kurioje yra jo žmonos parašas. Martinas Harisonas -paprastas ir ramus, tačiau kai liudytojas patvirtina jo klausimą įvyksta kone „sprogimas“!“,- intriguoja solistas Vilius Trakys.

„Čikagosׅ“ išskirtinumai
„Artėja gražiausios metų šventės, kai norisi nors trumpam užmiršti kasdienius rūpesčius, o miuziklas „Čikaga“ – puikiai tinka atsipalaidavimui su draugais. Siūlau tai ir padaryti. Šis miuziklas nėra per saldus, nei per daug rimtas. Jis sukuria pozityvią nuotaiką, ten gausu progų smagiai pasijuokti ar bent nusišypsoti. Kaip choreografė miuziklo „Čikaga“ choreografiją pavadinčiau išskirtine, nes tik čia viename pasirodyme galima rasti tris skirtingus šokius. Tiesiog, trys viename, nes solistams, baletui ir čia dainuojančiam chorui vieno šokio metu kuriamos trys skirtingos choreografijos! „Čikaga“ skirta įvairaus amžiaus publikai, o ypač jaunimui, kurį domina graži muzika ir šokiai. Net jau mačiusieji šį miuziklą sako, kad ateis vėl. Kūrybinei grupei - tai didžiausias įvertinimas!“,- sako miuziklo choreografė Inga Briazkalovaitė.

KVMT inf.
 
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti