logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu
Skaityti daugiau

Nelauk rudens – pakviesk draugą į teatrą

Atsisveikindamas su žiūrovais iki rudens Jaunimo teatras kviečia pamatyti paskutinius šio sezono spektaklius ir kviečia pasinaudoti sezono pabaigos akcija – įsigyti du bilietus į spektaklį už vieno bilieto kainą.

LNDT KAMPANIJA „NEIK Į TEATRĄ“ PRIPAŽINTA GERIAUSIA ĮVAIZDINE KAMPANIJA

84-ąjį Lietuvos nacionalinio dramos teatro sezoną pristačiusi reklaminė kampanija „Neik į teatrą“, kurią sukūrė reklamos agentūra TRUTH, gegužės 7 d. „Verslo žinių“ organizuojamuose „Password“ apdovanojimuose pelnė prizą kaip efektyviausia mažo biudžeto įvaizdinė rinkodaros kampanija.

Populiariausio spektaklio Lietuvoje režisierius – apie sėkmės paslaptį

Daugiausiai bilietų Lietuvoje pardavusiu praėjusių metų teatro spektakliu tapo „Nuostabūs dalykai“, kuriame vaidina vos vienas aktorius, o spektaklio režisierius Kirilas Glušajevas pasidalino mintimis apie sėkmės paslaptį bei iššūkius, kuriuos reikia įveikti norint sudominti žiūrovus.

Įdomiausi gegužės renginiai Lietuvoje: Pasaulio ledo ritulio čempionatas, lotynų megažvaigždės J Balvin šou ir sugrįžtantis „Comic Con“

Nors vasariškų orų Lietuvoje dar tenka palaukti, šalies renginių rinka kaista itin sparčiai. Paskutinį pavasario mėnesį mūsų laukia lotynų megažvaigždės J Balvin šou, tūkstančius dalyvių sutraukiantis „Comic Con“ festivalis ir aistrų kupinas pasaulio ledo ritulio čempionatas.

Tarptautinės teatro dienos proga apdovanoti geriausi metų aktoriai

Kovo 29 d. Valstybiniame Šiaulių dramos teatre įvyko šventinis renginys, skirtas Tarptautinei teatro dienai. Jo metu pagerbti geriausieji praėjusio sezono teatro kūrėjai. Kiekvienais metais inicijuojami apdovanojimai tapo gražia tradicija, kuria siekiama pažymėti svarbiausius praėjusių metų teatrinius įvykius. Šventinio vakaro metu apdovanoti teatro kūrėjai už įsimintiniausius, reikšmingiausius bei labiausiai publiką sužavėjusius darbus.

Šiuolaikinio cirko festivalyje „Cirkuliacija“ – trys pasaulinės premjeros

Trys savaitgaliai ir šešios asmeniškos cirko kalba papasakotos istorijos. Iš jų – trys pasaulinės premjeros. Visa tai galės pamatyti, patirti, pajausti gegužės 30–birželio 16 dienomis jau aštuntą kartą Lietuvoje vyksiančio tarptautinio šiuolaikinio cirko festivalio „Cirkuliacija“ žiūrovai.

„Auksiniais scenos kryžiais“ pagerbti geriausi 2023 metų scenos menininkai

Kovo 27-ąją, Tarptautinę teatro dieną, Klaipėdos dramos teatre įteiktos Kultūros ministerijos Profesionaliojo scenos meno premijos ir atminimo ženklai – „Auksiniai scenos kryžiai“, „Boriso Dauguviečio auskaras“ ir Padėkos premija.

Atskleisti teatro lankytojų įpročiai ir populiariausi 2023 m. spektakliai

2023 metais Lietuvos teatro rinka išlaikė stabilią paklausą. Tarptautinės teatro dienos proga, didžiausias Lietuvos bilietų platinimo tinklas „Bilietai.lt“ ir jų teatro bilietų platinimo platforma „Teatrai.lt“ atskleidė, kad praėjusiais metais šiuos portalus aplankė virš 1 mln. lankytojų, o populiariausiu metų spektakliu tapo „Nuostabūs dalykai“.

Tenusišypso Jums Viešpats, Maestro Rimai Tuminai

Eidamas 73-iuosius metus, kovo 6 d. mirė Valstybinio Vilniaus mažojo teatro įkūrėjas, ilgametis šio teatro meno vadovas režisierius Rimas Tuminas. Simboliška, kad vos prieš keletą dienų, kovo 2-ąją, paminėję Valstybinio Vilniaus mažojo teatro 34-ąjį gimtadienį, dabar atsisveikiname su jo pradininku Maestro Rimu Tuminu, kurio spektakliai jau daugelį metų jaudina žiūrovų širdis ir rodomi pilnose teatrų salėse ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Reiškiame nuoširdžią užuojautą Maestro Rimo Tumino šeimai, bičiuliams, artimiesiems, bendražygiams ir visai teatro bendruomenei.

Kviečia naujausias šalyje Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras: skelbiami 2024 m. repertuaro renginiai!

Iš miesto ir jo istorijos, iš meno amžinybės alsavimo ir gamtos begalybės įkvėpimo semiasi ne tik žmonės, bet ir kūrybinės įstaigos. Jau netrukus, balandžio 20 d., naujojo pastato duris atversiantis moderniausias šalyje Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras (KVMT) pristato 2024-ųjų repertuarą.

„EMBank“ tapo Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro generaliniu rėmėju

„European Merchant Bank“ („EMBank“) pasirašė partnerystės sutartį su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru (LVSO) ir tapo generaliniu jo rėmėju.

Moderniausias šalyje Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras - miesto identiteto ir pajūrio kraštovaizdžio dalis

Balandžio 20 d. duris atversiantis naujasis Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro (KVMT) pastatas taps moderniausia menininkų poreikius įprasminančia profesionalaus meno įstaiga šalyje. Teatro kuriamas kokybės ženklas – amžinasis meno alsavimas, vienijantis istorinių įvykių suformuotą Klaipėdos miesto veidą ir pajūrio kraštovaizdį. Muzikinio teatro veikla - lyg bangavimas, nepaliaujamas amžinybės, kūrybos ir skambesio pojūtis!

Slaptus laimės ir šventinio stalo ingredientus atskleidžia Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro darbuotojai

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro menininkams svarbi šeima ir bendrystė. „Žmogiškos laimės ir stiprios sveikatos. Jei būsite sveiki – viskas pavyks, pildysis visos svajonės“,- sako solistas Mindaugas Rojus. To visiems ir linkime artėjančių švenčių proga.

Bilietų platinimo paslauga su „Bilietai.lt“

Planuojate koncertą, spektaklį, sporto varžybas ar kitą renginį ir ieškote patikimo partnerio bilietų platinimui? Rinkitės „Bilietai.lt“ renginių bilietų platinimo paslaugas!

Zigmars Liepiņš jubiliejui – jo sukurta opera „Paryžiaus katedra“ ir keturi debiutai

Lapkričio 4 dieną 18.30 valandą Žvejų rūmuose rodoma Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro opera „Paryžiaus katedra“ skiriama kompozitoriaus Zigmars Liepiņš 70 metų jubiliejui. Publikos laukia net keturi naujus vaidmenis pristatančių solistų debiutai.

LNDT PRISTATĖ NAUJĄ SEZONĄ IR REKLAMINĖS KAMPANIJOS „NEIK Į TEATRĄ“ ATOMAZGĄ

„Neik į teatrą, nes priprasi. Neik į teatrą, nes skaudės ir skaudins. Neik į teatrą, nes užsikrėsi. Neik į teatrą, nes primins, į ką nenori žiūrėti, kur nenori kreipti minties ir nuo ko esame įpratę nusisukti. Šis laikotarpis – naujojo jautrumo laikas, kai per sekundę viskas skyla į juoda ir balta, kai nuo tavęs lengvai gali nusisukti, kai pats esi linkęs apmėtyti kitą akmenimis, kai nuomonė – didžiausias ginklas. Tai laikas, kai mus žeidžia tai, kas seniau buvo savaime suprantama, kai drįstame atsistoti ir kalbėti, o kartu esame priversti tylėti, nes esame nutildyti. Neik į teatrą, jei bijai nesuprasti ir būti nesuprastas. Neik į teatrą, jei nenori pamatyti, kaip iš žaizdos teka visuomenės pūliai, kaip iš priešais stovinčio žmogaus veržiasi riksmas. Neik į teatrą, nes reikės mąstyti, kovoti, reaguoti. Neik į teatrą, nes jame skaudžiai susitinka privilegija ir skurdas, galios pozicijoje esantys ir tie, už kuriuos nuspręsta, kur jų vieta. Galiausiai, neik į teatrą, jei bijai mirties: tikros mirties ir tos, kuri primena mirtingumą: planetos nykimo, nutrūkusio ryšio, pakitusios sąmonės būsenos, atvirumo, kūnų maišto, kovos už identitetą, kartų konflikto. Neik į teatrą, jei bijai gyventi“, – naują Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) sezoną pristatė meno vadovai Kamilė Gudmonaitė, Antanas Obcarskas ir Eglė Švedkauskaitė. Pasak jų, 84-asis sezonas suteiks stiprių išgyvenimų, todėl teatras įspėja, kad atėjus į šio sezono premjeras sukrėtimas gali likti ilgam.
 

Pirmadienį buvo atskleista LNDT naujo sezono reklaminės kampanijos koncepcija, kuri prasidėjo įvadiniais plakatais su lakonišku užrašu „Neik į teatrą“, sukėlusiais atgarsį ne tik teatro bendruomenėje, bet ir visuomenėje. Nuo šio pirmadienio – prie teatro ir mieste jau pasirodė nauji plakatai su pirmosios sezono premjeros „Ruletė“ reklama, kurioje – spektaklyje vaidinanti aktorė Rimantė Valiukaitė. Meno vadovai pabrėžia, kad afišoje esantis šūkis „Neik į teatrą. Priprasi“ skirtas reklamuoti pirmąją sezono premjerą. Kiekviena premjera turės atskirą afišą su skirtingu šūkio „Neik į teatrą“ prierašu.

„Pasirinkę provokuojančią ir rezonansą sukeliančią kampaniją mes su minimaliomis investicijomis sugebėjome sutelkti milžinišką auditoriją ir sukurti netikėtą dialogą apie teatro temą, kuri paprastai nesulaukia pagrindinių antraščių. Teatras, ir Lietuvos nacionalinis dramos teatras vėl aktualus. Tai parodo ir pardavimų rezultatai – tą savaitę, kai vyko kampanija, LNDT bilietų pardavimai išaugo dvigubai“, – teigia LNDT meno vadovai.

Pasak jų, jautriausiai į reklamą sureagavo ne žiūrovai, bet nevyriausybinių teatrų atstovai. Valstybinių bei nevalstybinių teatrų susipriešinimas ar priešinimas yra sena skaudi tema. Nevyriausybinis sektorius gauna neadekvačiai mažą finansavimą, bet valstybiniai teatrai taip pat gauna nepakankamai lėšų. Kultūros sektoriaus finansavimas yra bendras valstybės politikos klausimas. Ši reklaminė kampanija vėl paskatino sugrįžti prie senų ir skaudžių klausimų.

Bilietai.lt ir Teatrai.lt duomenimis, po „Neik į teatrą“ kampanijos pasirodymo, jų platinamų Vilniaus teatrų bilietų pardavimai vidutiniškai padidėjo 50 proc. Akivaizdu, kad ši reklaminė kampanija paskatino susidomėjimą ne tik LNDT, bet ir kitų teatrų renginiais. „Vieno teatro sukurta reklaminė kampanija tapo Lietuvos teatrų reklamine kampanija – džiugu, kad susidomėjimas naujuoju teatrų sezonu toks didžiulis ir dar daugiau žmonių mėgausis kokybišku kultūriniu turiniu“, – teigia didžiausios bilietų platinimo platformos Bilietai.lt atstovai.

Taigi pirmoji sezono premjera, kuriai skirtos naujos LNDT afišos, – žiūrovams puikiai pažįstamo režisieriaus ir choreografo Jo Strømgreno „Ruletė“. Šis norvegų kūrėjas prieš penkerius metus sukurtu spektakliu „Durys“ įrodė, kad refleksijai reikalinga distancija, – ten analizavęs lietuvių tautinio charakterio bruožus ir ydas, šįkart Jo Strømgrenas imasi tyrinėti, kokias svajones ir troškimus savyje užspaudžiame taip, kad jas išlaisvinti gali tik svaigalai. Tarsi ruletė besisukančios scenos režisieriaus ir aktorių pateikiamos kaip situacijų komedija, kur kiekvienas personažas bando pabėgti nuo kasdienybės, tikėdamasis svaigulyje patirti bent laikiną laimės jausmą. Į šią premjerą rugsėjo 6 dieną LNDT kviečia tiek jaunąją publiką, tiek vyresniuosius.

Mažojoje salėje premjerai intensyviai ruošiasi po šešerių metų pertraukos į LNDT sugrįžtanti Yana Ross. Jos spektaklis „Apmąstant omarą“ yra vienas iš šio sezono koncepcijos vėliavnešių – kūrybinė grupė tyrinės mūsų galimybes suprasti kito skausmą. Ar galime susitapatinti su verdamu gyvu omaru? Ar omarą verdantys šefai, kurie išeina iš virtuvės, kad nematytų jo kančios, gali būti palyginti su žmonėmis, nusigręžiančiais nuo kenčiančio artimo? Kokios yra empatijos ribos ir kokios aplinkybės jas nubrėžia? Atsakymų ieškosime nuo rugsėjo 21-osios. 

Šiemet Lietuvos nacionalinis dramos teatras trumpam atvers žiūrovams Didžiosios salės duris. Iš dalies rekonstruotoje salėje  bus parodyti legendiniai LNDT spektakliai „Lokis“, „Išvarymas“, „Tartiufas“, „Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija“. Gruodžio 1 d. čia bus pristatyta laukiamiausia šio sezono premjera – LNDT meno vadovė Kamilės Gudmonaitės režisuojama šiuolaikinė opera. Vasario viduryje Didžioji salė vėl užsidarys iki naujo sezono pradžios (2024 m. rudens), kad būtų baigti rekonstrukcijos darbai.

Kamilės Gudmonaitės režisuojama taksofono opera „Dalykai, kurių neišdrįsau pasakyti, ir dabar jau per vėlu“ yra bendras LNDT ir VšĮ „Operomanija“ bei Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro projektas. Šis darbas – puikus dviejų nacionalinių kultūros įstaigų ir aktyviai naujosios operos lauką keičiančios viešosios įstaigos bendradarbiavimo pavyzdys. Šioje šiuolaikinėje operoje Kamilė Gudmonaitė sujungs gyvą orkestro muziką, chorą ir aktorius bei vizualiuosius menus, kad galėtume išgyventi atsisveikinimą su tais, kurių jau nebėra arba su kuriais mūsų ryšiai skaudžiai nutrūko. Tai proga kolektyviniam apsivalymui, ritualui, suvienijančiam visus kada nors mylėjusius ir praradusius. Į Didžiosios salės premjerą kviečiame gruodžio 1–3 dienomis.

„Džiaugiamės, kad Mažosios salės repertuarą papildys naujas spektaklis itin reikliems žiūrovams – vaikams“ – sakė K. Gudmonaitė, A. Obcarskas ir E. Švedkauskaitė. Pagal Jurgos Vilės knygą „Sibiro haiku“ išgyvenimo sunkiomis sąlygomis vadovą mažiesiems kuria režisierius Augustas Gornatkevičius, kurio spektaklis vaikams „Emilių Emilis“ 2021 metais nominuotas Auksiniam scenos kryžiui. Su režisieriumi dirba ir Auksinio scenos kryžiaus laureatė, scenaristė, režisierė bei dramaturgė Birutė Kapustinskaitė. 

Dresdene pagrindinį prizą už spektaklį „Sirenų tyla“ jaunųjų režisierių konkurse „Fast Forward“ pelniusi režisierė Laura Kutkaitė sugrįžta į LNDT Mažąją salę su spektakliu „Teiresijo krūtis“ pagal Guillaume’o Apollinaire’o kūrinį. Siurrealizmo manifestu laikomą pjesę režisierė ir jos bendražygiai pavers choreografiniu sapnu apie pyktį, švelnumą ir bandymus susikalbėti skirtingų lyčių atstovams. 

Įžengus į 2024-uosius Mažojoje salėje spektaklį pristatys ir LNDT meno vadovas Antanas Obcarskas. „Pjesė gyvenantiems išnykimo laikais“ – LNDT kartu su dvylika garsiausių Europos teatrų vykdomo tvaraus teatro projekto STAGES dalis. Antano Obcarsko spektaklis, kuris bus rodomas naudojant tik spektaklio metu dviračiais generuojamą elektros energiją, pasakos apie vis gilėjantį žmogaus veiklos pėdsaką Žemėje, kurio pasekmes netikėtai pajutome šią vasarą Europą siaubiant klimato pokyčių sukeltiems gaisrams ir audroms. 

Sezoną užbaigs Lietuvos teatro meistras Gintaras Varnas, ruošiantis žiūrovams kandžią satyrą pavadinimu „Viktoras, arba vaikai valdžioje“ pagal siurrealisto Roger Vitraco kūrinį. Tai akylas žvilgsnis į mus, pasiduodančius troškimui būti valdomiems ir savo laisvę spręsti atiduoti už iliuzinę ramybės minutėlę. Režisierius į Lietuvos nacionalinį dramos teatrą sugrįžta po 2016 m. kurto spektaklio „Oidipo mitas“ ir tęsia socialinės realybės įkvėptos vaizduotės tyrinėjimus. 


 
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti