logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu
Paieška žemėlapyje
Pasirinkite periodą
LNDT DARBĄ PRADEDA NAUJIEJI MENO VADOVAI
Skaityti daugiau

Moderniausias šalyje Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras - miesto identiteto ir pajūrio kraštovaizdžio dalis

Balandžio 20 d. duris atversiantis naujasis Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro (KVMT) pastatas taps moderniausia menininkų poreikius įprasminančia profesionalaus meno įstaiga šalyje. Teatro kuriamas kokybės ženklas – amžinasis meno alsavimas, vienijantis istorinių įvykių suformuotą Klaipėdos miesto veidą ir pajūrio kraštovaizdį. Muzikinio teatro veikla - lyg bangavimas, nepaliaujamas amžinybės, kūrybos ir skambesio pojūtis!

Artėja Valentino diena: 14 renginių romantiškam vasario 14-osios vakarui

Nors Valentino dieną švenčia ne visi, galime drąsiai teigti, jog vasario 14-ąją meilė tiesiog tvyro ore. Šiais metais įsimylėjėlių ir meilės diena pravardžiuojama šventė bus trečiadienį, todėl pateikiame jums 14 kokybiškų renginių įvairiuose Lietuvos miestuose, kurie garantuos puikų vakarą ir nustebins jūsų antrąją pusę.

Intriguojantis vaizdo klipas ir naujoji “Man-go” daina

“Apie ką ši daina? Apie moteriškumą!”, - vieningai atsako “Man-go” merginos, paklaustos, koks pagrindinis naujojo kūrinio „Kur gi tu?“ leitmotyvas.

Svarbiausi vasario renginiai Lietuvoje: Eurovizijos atrankos finalas, krepšinio rinktinės dvikova ir romantiškoji Valentino diena

Šiemet trumpiausias metų mėnuo bus ypatingas ne tik vasario 29 dieną gimusiems, bet ir kokybiškų renginių mylėtojams, nes rinktis tikrai bus iš ko – nuo grandiozinių koncertų ar unikalių spektaklių iki ledo šou ar Lietuvos krepšinio rinktinės rungtynių.

Istorijų opera „Klaipėda“: legenda apie Mažosios ir Didžiosios Lietuvos suvienijimą bus papasakota Šilutėje ir Tauragėje

Vienas naujausių Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro spektaklių – mažasis spektaklis istorijų opera „Klaipėda“ išvyksta publikos labai lauktų gastrolių: kovo 7 d. 18 val. jūs laukiami Tauragės kultūros centre, o kovo 10 d.17 val. - Šilutės kultūros ir pramogų centre.

Vienos šeimos paveikslas „Patina“ keliasi į Vilniaus ir Kauno teatrų scenas

Auksiniu scenos kryžiumi įvertintos režisierės Eglės Švedkauskaitės naujausias darbas –Valstybiniame Šiaulių dramos teatre pagal Virginijos Rimkaitės pjesę sukurtas spektaklis „Patina“, vasarį ir kovą bus rodomas Vilniaus ir Kauno žiūrovams.

Per amžius - Dainų šventės 100-mečiui skirta programa

Artėjant skambiausiam šimtmečio įvykiui, ansamblis „Lietuva“ kviečia pradėti švęsti su koncertine programa „Per amžius“. Nes per amžius keičiasi pasaulis, bet ne vertybės. Per amžius žaliuoja giria, o lapais skleidžiasi gyvybė – iš žmogaus į žmogų, iš atminties – į ateitį. Tradicija, kuri toliau mus vienija bei augina per amžius, o nenutrūkstama daina stiprina mus kaip bendruomenę. Dar iki būsimo renginio kviečiama prisiminti istoriją, prasidėjusią 1924-aisiais su pirma Dainų švente ir skaičiuojančią 100 metų.

,,Hiperbolės“ Legendos atskleidžia, kokie atlikėjai kartu pasirodys jubiliejiniuose koncertuose ir skelbia papildomą šou

Neseniai Lietuvą apskriejo džiugi žinia – 50-mečio proga į sceną grįžta grupės ,,Hiperbolės“ legendos. Planavę surengti tris koncertus Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, muzikantai dėl didelio susidomėjimo skelbia papildomą pasirodymą – balandžio 19 dieną jie savo šou surengs ir Šiaulių arenoje.

Festivalyje „Kaunas Jazz“ koncertuos kylanti Brazilijos žvaigždė Dora Morelenbaum

Pavasarį vyksiantis 34-asis festivalis „Kaunas Jazz“ skelbia dar vieną šių metų programos vardą.

Praėjusių metų „Eurovizijoje“ sužibėję „Joker Out“ atvyksta į Lietuvą

Praeitais metais „Eurovizijos“ sceną su kūriniu „Carpe Diem“ sudrebinusi Slovėnijos roko sensacija „Joker Out“ atvyksta į Lietuvą. Moters dieną, kovo 8-ąją, vaikinų grupė savo pasirodymą surengs Vilniaus menu fabrike „Loftas“. Tai – jų koncertinio turo po Europą „See you soon“ dalis.

Koncertu „Tu, Klaipėda, esi, Tu, Lietuva, esi“ pažymėtas ypatingos svarbos istorinis įvykis

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoninis orkestras, vadovaujamas vyriausiojo dirigento Tomo Ambrozaičio, choras ir solistai publikai dovanojo koncertą „Tu, Klaipėda, esi, Tu, Lietuva, esi“, skirtą Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos progai paminėti. Istoriniai 1923 m. įvykiai lėmė, kad šiandien Lietuva - jūrinė valstybė, Europos Baltijos regiono šalis. Ir tai puiki proga džiaugtis bei didžiuotis!

Slaptus laimės ir šventinio stalo ingredientus atskleidžia Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro darbuotojai

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro menininkams svarbi šeima ir bendrystė. „Žmogiškos laimės ir stiprios sveikatos. Jei būsite sveiki – viskas pavyks, pildysis visos svajonės“,- sako solistas Mindaugas Rojus. To visiems ir linkime artėjančių švenčių proga.

Bilietų platinimo paslauga su „Bilietai.lt“

Planuojate koncertą, spektaklį, sporto varžybas ar kitą renginį ir ieškote patikimo partnerio bilietų platinimui? Rinkitės „Bilietai.lt“ renginių bilietų platinimo paslaugas!

Zigmars Liepiņš jubiliejui – jo sukurta opera „Paryžiaus katedra“ ir keturi debiutai

Lapkričio 4 dieną 18.30 valandą Žvejų rūmuose rodoma Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro opera „Paryžiaus katedra“ skiriama kompozitoriaus Zigmars Liepiņš 70 metų jubiliejui. Publikos laukia net keturi naujus vaidmenis pristatančių solistų debiutai.

LNDT DARBĄ PRADEDA NAUJIEJI MENO VADOVAI

Pradedant naują veiklos etapą ir keičiant kūrybinės programos kryptį, Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) meno vadovais pradeda dirbti trys režisieriai – Kamilė Gudmonaitė, Antanas Obcarskas ir Eglė Švedkauskaitė. Naujieji meno vadovai formuos LNDT kūrybinę ir meninę kryptį, užtikrins teatro premjerų meninę kokybę, plės alternatyvias veiklas, leisiančias teatrą įvairiapusiškai integruoti į visuomenės gyvenimą ir dar labiau priartinti prie šiuolaikinės auditorijos. 

„Nacionalinis dramos teatras nuolat išgyvena kūrybinį virsmą ir šiandien verčiame naują lapą, kuriame savo ir viso teatro istoriją kurs trys naujosios kartos režisieriai. Pakviesti dirbti trisdešimtmečius kūrėjus – dėsningas mūsų teatro veiklos etapas, mat visą laiką, kai vadovavau LNDT, siekiau, kad jame kurtų ne tik pripažinti kūrėjai, bet ir savo profesinį kelią pradedantys menininkai. Atvirumas naujovėms ir permainoms – tai ypač puoselėjamos vertybės šiame teatre. Meno vadovų komanda aprėps plačiau, galės skirti dėmesio visoms teatro veikloms – repertuaro formavimui, spektaklių kokybei, edukacijai, teatro socialinei atsakomybei“, – sako Lietuvos nacionalinio dramos teatro vadovas Martynas Budraitis.

 

Pasak naujųjų meno vadovų, jų vizija yra teatras, sugebantis jungti ne tik skirtingas kartas, bet ir dvi kūrybines kryptis: kokybiškus, šiuolaikinius klasikinių kūrinių pastatymus, kurie leidžia pažvelgti į amžinas temas per šio laiko estetikos ir filosofijos kontekstus, ir spektaklius, kvestionuojančius socialines bei politines struktūras ir besiremiančius dokumentiniais tekstais ar socialiniais tyrimais.

„Esame trys jauni kūrėjai, atstovaujame skirtingas menines kryptis, tačiau mus vienija įsitikinimas, jog teatras turi kalbėti apie individualias patirtis, gilintis į nutylėtas temas ir ieškoti išgyvenimo formų politinės, socialinės ir ekologinės katastrofos akivaizdoje. Mes atnešame į teatrą naujojo jautrumo kategoriją ir norime žvelgti į pasaulį kaip į erdvę, kuri yra skirta pokyčiui ir ryšių tyrinėjimams. Šiandien kaip niekad svarbu pamatyti kitą žmogų su visu jo pažeidžiamumu ir neužtikrintumu. Tai yra mūsų trijų kūrybinė pozicija, su kuria pradedame naują teatro gyvavimo periodą“, – prisistato naujieji meno vadovai.

 

K. Gudmonaitė, A. Obcarskas ir E. Švedkauskaitė premjerų meninę kokybę ketina užtikrinti per atnaujintą repertuaro formavimo strategiją ir spektaklių kokybės peržiūrą. Atsižvelgiant į kūrėjų ir teatro darbuotojų išreikštą poreikį, planuojama  sumažinti tempą ir prailginti kūrybinį procesą. Be to, siekiama sukurti įvairialypę programą, aprėpiant skirtingus žanrus bei įvairių auditorijų lūkesčius, daugiau spektaklių vaikams ir jaunimui. Ketinama įgyvendinti kiekvienos premjeros trijų išankstinių peržiūrų sistemą, leisiančią priimti sprendimus dėl spektaklių tobulinimo iki juos pristatant publikai.

Žiūrovų laukia pripažintų meistrų – Gintaro Varno, Yanos Ross spektakliai, į Lietuvą vėl sugrįšiančių Jo Strømgeno, Łukaszo Twarkowskio ir Annos Smolar darbai. Spektaklius toliau kurs ir patys meno vadovai – kovo mėnesį pasirodys E. Ionesco „Raganosiai“, kurį režisuoja Antanas Obcarskas, balandį žiūrovai išvys Eglės Švedkauskaitės spektaklį „Fossilia“, o metų pabaigoje rekonstruotą LNDT Didžiąją salę atidarys Kamilės Gudmonaitės režisuojama šiuolaikinė opera „Dalykai, kurių neišdrįsau pasakyti, o dabar jau per vėlu“.

Teatro meno vadovai yra baigę režisūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ir dirba laisvai samdomais režisieriais Lietuvoje ir užsienyje.

Kamilė Gudmonaitė savo kūrybinį kelią pradėjo Lietuvos nacionaliniame dramos teatre pristačiusi spektaklį pagal Augusto Strindbergo pjesę „Sapnas“. Už jį pelnė net keletą apdovanojimų (Spoleto festivalyje Italijoje, „Setkání/Encounter“ festivalyje Čekijoje ir konkurse „Il Teatro Nudo di Teresa Pomodoro“ Milane). Ji yra sukūrusi ne vieną spektaklį OKT / Vilniaus miesto teatre, dirbo Kaune, Klaipėdoje, o pastaruoju metu – užsienyje: Taline, Berlyne, Freiburge. Kamilė Gudmonaitė imasi sudėtingų socialinių temų ir paveikiai pristato jas publikai. Spektaklis apie lyčių tapatybę „Trans Trans Trance“ buvo ne kartą rodytas užsienyje ir pelnė prizus Milane bei Lygybės apdovanojimuose Lietuvoje, o vienas naujausių spektaklių „Šventė“, kuriame vaidina ir įvairią negalią turintys asmenys, sulaukė pripažinimo festivalyje „Sirenos“. 2022 m. Romoje K. Gudmonaitė buvo apdovanota G. Bertollucci vardo premija kaip geriausia jaunoji Europos teatro režisierė.

Antanas Obcarskas Lietuvos nacionaliniame dramos teatre (Jaunųjų kūrėjų programoje) pristatė debiutinį spektaklį „Voicekas“, už kurio režisūrą buvo nominuotas „Auksiniam scenos kryžiui“ Jaunojo menininko kategorijoje. Šiuo metu LNDT rodomi keturi A. Obcarsko režisuoti spektakliai: „Voicekas“, „Alisa“ (pelniusi tris „Auksinius scenos kryžius“), „Kas nužudė mano tėvą“ ir „Boksas“. Jo spektakliuose analizuojamos jaunam žmogui aktualios tapatybės ir būties temos, gvildenami sudėtingi individo, skirtingų kartų santykių klausimai. A. Obcarskas taip pat yra pastatęs spektaklį Kaune ir Helsinkyje. 2022 m. pabaigoje buvo apdovanotas Kultūros ministerijos įsteigtu Jaunojo menininko prizu.

Eglė Švedkauskaitė debiutavo spektakliu „Heda Gabler“ Vilniaus senajame teatre. Už spektaklį „I dreamt that somebody called me darling“ Spoleto festivalyje pelnė I-ąją vietą. 2020 metais buvo nominuota „Auksiniam scenos kryžiui“ Jaunojo menininko kategorijoje už spektaklio „Žmogus iš žuvies“ režisūrą Jaunimo teatre. E. Švedkauskaitės kūryboje vyrauja atminties, prisiminimų temos, gilinimasis į savo šalies ir jos žmonių praeitį bei paliktus pėdsakus. Pastarųjų metų režisierės darbai: „Sieros magnolijos“ (LNDT), performansas „Žiūrėdama viena į kitą“, „Jauno žmogaus memuarai“ (Valstybinis jaunimo teatras) sulaukė itin daug palankių kritikų ir žiūrovų atsiliepimų.

K. Gudmonaitės, A. Obcarsko ir E. Švedkauskaitės sukurtą meninę programą žiūrovai pamatys 84-ajame Lietuvos nacionalinio dramos teatro sezone, kuris prasidės 2023 m. rudenį.

D. Matvejevo nuotr.

Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti