logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu
Skaityti daugiau

SIRENOS24 LT vitrina: DILETANTAS (rež. Ž. Vingelis) | PREMJERA

Jean’as Cocteau - sunkiai aprėpiama, vargiai iki galo perprantama asmenybė, kurio diletantizmas skirtingose meno srityse liejosi, kaip ypatingai tiršto poetinio pasaulio fragmentai – neišbaigti, neištobulinti, skuboti, nieko neprimenantys, į nieką nepanašūs.

Naujas meškinų muziejus ”PLUSHY B 55” Raganiukės teatre!

Kviečiame atvykti į kerintį meškiukų muziejų Raganiukės teatre, kur įnoringas žavesys atitinka istorinę reikšmę. Pasinerkite į švelnių lokių pasaulį ir tyrinėkite turtingą šios unikalios vietos erdves. Atraskite įspūdingą šių mylimų žaislų, kurie jau daugiau nei šimtmetį užkariauja širdis, istoriją ir kultūrinę reikšmę.

VMT UŽDARO SEZONĄ: IŠ NAUJO ATRASTAS MAŽASIS TEATRAS IR AMBICINGI 36-OJO SEZONO PLANAI

Valstybinis Vilniaus mažasis teatras užbaigė 35-ąjį sezoną, kurio repertuarą papildė premjeros „Neištikimoji“ (rež. Naubertas Jasinskas), „Orfėjas“ (rež. Žilvinas Vingelis) ir dramaturgo Mariaus Ivaškevičiaus pjesės „Kantas“ eskizas-skaitymai (rež. Oskaras Koršunovas). Pasak teatro vadovo Simono Keblo, šis sezonas buvo sėkmingas, įdomus ir kalbantis apie bendrą nuojautą, kurioje mes visi atsidūrėme.

Didžiausi liepos renginiai: muzikos festivaliai Vilniuje, šimtmetį mininti Lietuvos dainų šventė ir jubiliejinės 1006 km lenktynės

Liepą dauguma didžiausių renginių Lietuvoje vyks sostinėje ir pajūryje. Žiūrovai Vilniuje minės Lietuvos dainų šventės 100-metį ir mėgausis muzikos festivaliais, o Palangoje autosporto mėgėjus sutrauks jubiliejinės 1006 km lenktynės.

Kurti erdvę diskusijoms – pristatoma įvairiapusė „Sirenų“ Lietuvos teatro vitrina

Kokius geriausius per pastarąjį sezoną Lietuvoje sukurtus spektaklius parodyti „Sirenų“ užsienio svečiams ir dar jų nespėjusiems atrasti šalies žiūrovams? Kaip juos atrinkti? Peržiūrėjusios beveik 50 spektaklių tai sprendė dvi skirtingų kartų ir skirtingas mokyklas baigusios teatrologės Alma Braškytė ir Kristina Steiblytė – šių metų Vilniaus tarptautinio teatro festivalio „Sirenos“ Lietuvos teatro vitrinos kuratorės.

20 metų Lietuvos renginių rinkoje: nuo eilių kasose iki skaitmeninio perversmo

Didžiausias šalies bilietų pardavimo tinklas „Bilietai.lt“ šiemet mini 20-ąjį jubiliejų. Įmonės vadovo Ramūno Šaučikovo teigimu, šiandieninė renginių pasiūla Lietuvoje, lyginant su gyventojų skaičiumi, yra labai plati ir kokybiška, o rinkos pokyčius diktuoja kintantys vartotojų įpročiai.

Sutikite didžiausias metų žiemos šventes ir Naujus metus „pasakiškai“

Jauni, žavūs ir talentingi atlikėjai – Vakarė Jarmalavičiūtė ir Orestas Vyšniauskas, įkūnys gražiausią pasakų porą - Pelenę ir Princą, kompozitoriaus Mariaus Matulevičiaus ir tekstų autorės Viktorijos M Anangen muzikinėje pasakoje „Riešutėliai Pelenei “

Režisierius Dainius Kazlauskas apie naują spektaklį: pjesę parašiau tam, kad suskambėtų mylima daina

Vos praėjusiais metais į teatro sceną po beveik 12 metų pertraukos sugrįžęs režisierius Dainius Kazlauskas pristato naujausią savo darbą – muzikinį spektaklį „Kurortinis romanas“, kuriame kartu su žymiais Lietuvos aktoriais vaidins ir pats. Istorija pasakos apie vyro bei moters santykį ir nukels žiūrovus į praėjusio amžiaus antrąją pusę, į miestą, kuriame kone kiekvienas turi šiltų prisiminimų ir sentimentų – Palangą.

Festivalis „Sirenos“ skelbia tarptautinę programą

Erdvė, kurioje gimsta teatras – žiūrovo vaizduotė. Fizinė scena – tai tik pradžia, atspirties taškas, vedantis į neapčiuopiamą ir begalinę atminties, patirčių ir įpročių teritoriją. Šių metų Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“ siūlo atsigręžti į tai, ką šiuolaikiniame teatre reiškia erdvė, kokią ją kuria gyvai spektaklyje dalyvaujantys žmonės, kiekvienas atsinešdamas savo mintis ir kontekstus. VšĮ „Teatro informacijos centras” ir VšĮ „Vilniaus festivaliai“ rengiamas didžiausias šalyje teatro festivalis vyks jau dvidešimt pirmą kartą – nuo rugsėjo 25 iki spalio 13 dienos.

Vaikų rašytojo Tomo Dirgėlos sukurti personažai Domas ir Tomas debiutuos miuziklo scenoje

Vieno populiariausių mūsų šalies vaikų rašytojų Tomo Dirgėlos sukurti personažai – Domas ir Tomas – išlipa iš knygų puslapių ir kviečia vaikus bei jų tėvelius susitikti miuzikle „Domas ir Tomas: dingusių veikėjų byla“. Susitikimai su vaikų mylimais herojais įvyks net devyniuose Lietuvos miestuose.

VILNIAUS MAŽAJAME TEATRE ĮVYKO KOMPOZITORIAUS GIEDRIAUS PUSKUNIGIO ALBUMO „LAIKO TILTAI“ PRISTATYMAS

Gegužės 28 d. Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre įvyko kompozitoriaus Giedriaus Puskunigio kompaktinės plokštelės „Laiko tiltai“ pristatymas, į kurį susirinko gausus būrys kultūrininkų, menininkų, artimiausi kompozitoriaus kūrybos bendraminčiai, kolegos, bičiuliai.

LNDT KAMPANIJA „NEIK Į TEATRĄ“ PRIPAŽINTA GERIAUSIA ĮVAIZDINE KAMPANIJA

84-ąjį Lietuvos nacionalinio dramos teatro sezoną pristačiusi reklaminė kampanija „Neik į teatrą“, kurią sukūrė reklamos agentūra TRUTH, gegužės 7 d. „Verslo žinių“ organizuojamuose „Password“ apdovanojimuose pelnė prizą kaip efektyviausia mažo biudžeto įvaizdinė rinkodaros kampanija.

Populiariausio spektaklio Lietuvoje režisierius – apie sėkmės paslaptį

Daugiausiai bilietų Lietuvoje pardavusiu praėjusių metų teatro spektakliu tapo „Nuostabūs dalykai“, kuriame vaidina vos vienas aktorius, o spektaklio režisierius Kirilas Glušajevas pasidalino mintimis apie sėkmės paslaptį bei iššūkius, kuriuos reikia įveikti norint sudominti žiūrovus.

Atskleisti teatro lankytojų įpročiai ir populiariausi 2023 m. spektakliai

2023 metais Lietuvos teatro rinka išlaikė stabilią paklausą. Tarptautinės teatro dienos proga, didžiausias Lietuvos bilietų platinimo tinklas „Bilietai.lt“ ir jų teatro bilietų platinimo platforma „Teatrai.lt“ atskleidė, kad praėjusiais metais šiuos portalus aplankė virš 1 mln. lankytojų, o populiariausiu metų spektakliu tapo „Nuostabūs dalykai“.

Tenusišypso Jums Viešpats, Maestro Rimai Tuminai

Eidamas 73-iuosius metus, kovo 6 d. mirė Valstybinio Vilniaus mažojo teatro įkūrėjas, ilgametis šio teatro meno vadovas režisierius Rimas Tuminas. Simboliška, kad vos prieš keletą dienų, kovo 2-ąją, paminėję Valstybinio Vilniaus mažojo teatro 34-ąjį gimtadienį, dabar atsisveikiname su jo pradininku Maestro Rimu Tuminu, kurio spektakliai jau daugelį metų jaudina žiūrovų širdis ir rodomi pilnose teatrų salėse ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Reiškiame nuoširdžią užuojautą Maestro Rimo Tumino šeimai, bičiuliams, artimiesiems, bendražygiams ir visai teatro bendruomenei.

Slaptus laimės ir šventinio stalo ingredientus atskleidžia Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro darbuotojai

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro menininkams svarbi šeima ir bendrystė. „Žmogiškos laimės ir stiprios sveikatos. Jei būsite sveiki – viskas pavyks, pildysis visos svajonės“,- sako solistas Mindaugas Rojus. To visiems ir linkime artėjančių švenčių proga.

Bilietų platinimo paslauga su „Bilietai.lt“

Planuojate koncertą, spektaklį, sporto varžybas ar kitą renginį ir ieškote patikimo partnerio bilietų platinimui? Rinkitės „Bilietai.lt“ renginių bilietų platinimo paslaugas!

Zigmars Liepiņš jubiliejui – jo sukurta opera „Paryžiaus katedra“ ir keturi debiutai

Lapkričio 4 dieną 18.30 valandą Žvejų rūmuose rodoma Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro opera „Paryžiaus katedra“ skiriama kompozitoriaus Zigmars Liepiņš 70 metų jubiliejui. Publikos laukia net keturi naujus vaidmenis pristatančių solistų debiutai.

Jaunimui pagalbos ranką tiesia projektas „Meilės eliksyras“

Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre prasidėjo netikėto G. Donizetti komiškos operos „Meilės eliksyras“ pastatymo kūrybinis procesas. Netikėto, nes šį projektą teatras įgyvendina kartu su Klaipėdos pedagogine psichologine tarnyba. Spektaklių metu jaunuoliai ne tik bus supažindinami su klasikinės operos specifika, bet ir kviečiami aktyviai įsijungti į spektaklį, drauge ieškant spektaklio herojus kankinančių bėdų sprendimo būdų.

„Rudenį visų laukia net man pačiai netikėta G. Donizetti operos „Meilės eliksyras“ versija – sumažinta, kamerinė, edukacinė ir, žinoma, tinkanti gastrolėms. Režisierė Karina Novikova ją perskaitė naujai ir labai įdomiai. Ir operos pristatymas bus netradicinis: esame įpratę, kad pirmiausia pristatoma premjera, o tada vykstama gastrolių. Tačiau šįkart viskas vyks atvirkščiai. „Meilės eliksyras“ savo sceninį gyvenimą pradės nuo pažinties su bendruomenėmis, aptarimų, o pristatymas publikai kamerinėje scenoje numatytas 2023 m. lapkričio mėnesį. Suplanuota daug naujosios operos gastrolių po tolimiausius Lietuvos kampelius, festivalius. Klajonės po šalį – „namų neturinčio“ Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro kasdienybė, natūrali būsena, o rudenį tam skirsime dar daugiau dėmesio ir laiko“,- pasakoja Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovė Laima Vilimienė.

„Nauja G. Donizetti komiška opera „Meilės eliksyras“ bus kamerinis arba „kondensuotas“ pastatymas, skirtas rodymui nedidelėse salėse bei nuolatinėms gastrolėms. Viskas vyks arčiau publikos ar net intymiau. Labai laukiu repeticijų, nes „Meilės eliksyre“ dainuos daug naujų Muzikinio teatro solistų, galėsime susiburti ir publiką sužavėti jaunystės energija bei noru kurti. Pastatymo dirigentas – iš Italijos kilęs Carmelo Giuseppe Longo, kuriam ši Gaetano Donizetti parašyta muzika kone kraujyje. Viskas skamba lengvai, saulėtai, bet intensyviai. Tikri Pietų Italijos išgyvenimai ir žmonių tarpusavio santykių aistros! Spektaklio komandoje ir kostiumų dailininkė Augustė Zukaitė, ir choreografė Daria Verovka. Atrodo, kad jaunosios kūrėjos pajautė kūrinio stilistiką ir mano humoro jausmą, tad mūsų laukia estetiškai malonus, bet tuo pačiu ir pasiutęs pasiruošimas komiškos operos premjerai.

Man labai patinka G. Donizetti komiškos operos „Meilės eliksyras“ nagrinėjama tematika. Tai jaunų žmonių meilės istorija, o tiksliau dviejų požiūrių į santykius susikirtimas kaip skausmingas variklis stumiantis visą siužetą į priekį bei rutuliojantis netikėta linkme. 1832 metais sukurta opera skamba taip, lyg būtų paimta iš mūsų laikų psichoterapeuto užrašų ar „Netflix“ serialo. Tuo pat metu muzikoje gausu vaizduotę išlaisvinančios, prie realizmo ir buities nepririšančios medžiagos. O tai labai išlaisvina fantaziją. Tad tikiuosi pakviesti žiūrovus į „stogą nuraunantį“ vakarą su gruziniškomis vestuvėmis, ryškiomis spalvomis bei jautria meilės istorija“,- sako režisierė Karina Novikova.

Atsakymų į sudėtingus klausimus ieškoti kartu
Lietuva vis dar pirmauja pagal savižudybių skaičių Europoje, todėl stengiamasi atkreipti visuomenės dėmesį į psichikos sveikatos stiprinimą, priklausomybių nuo psichotropinių medžiagų prevenciją, sugebėjimą išgyventi kritines situacijas ir priimti adekvačius sprendimus. Psichikos sveikatos raštingumo svarbos jaunimui tyrime sakoma, kad naudingiausia psichinės sveikatos problemas spręsti mokykliniame amžiuje, pasitelkiant neformalius formatus ir erdves bei kuriant socialinius ryšius. Tyrime akcentuojama jaunimo savipagalbos grupių nauda: pagalbos sau ir kitiems ugdymas, emocinės kalbos supratimo ugdymas, socialinio kontakto stiprinimas, aplinkos žaismingumas bei lengvumas, taip pat streso mažinimas.

Į šiuos tikslus orientuotas projektas, kurio metu bus rengiama G. Donizetti operos „Meilės eliksyras“ premjera bei vykdoma spektaklio sklaida. Drauge su psichikos sveikatos specialistais bus lankomos Klaipėdos miesto bendrojo lavinimo ir meno mokyklos, o spektaklio atlikimas derinamas su pokalbiais apie jaunimo problemų sprendimo būdus bei priklausomybių prevenciją.
Perimant gerąją užsienio šalių muzikinių teatrų patirtį, šis pastatymas orientuotas į paauglius ir mokyklinio amžiaus jaunimą, skatinant juos nagrinėti konkrečias jaunimui aktualias problemas. Opera sutrumpinta bei adaptuota jaunimo auditorijai. Rengiantis pastatymui, konsultuojamasi su Klaipėdos pedagoginės psichologinės tarnybos specialistais apie aktualiausias miesto mokyklinio amžiaus jaunimo problemas, spektaklį lydinčias diskusijas orientuojant į šių problemų sprendimo būdų paieškas. Pastatymu tikimasi ištrinti ribą tarp operos atlikėjų ir žiūrovų ir pasitelkus muzikos kalbą ieškoti atsakymų į rūpimus klausimus.

Pamokanti meno galia
Operos „Meilės eliksyras“ siužetas nukreiptas į jaunimui aktualias socialinės atskirties, negebėjimo tinkamai komunikuoti, priklausomybių problemas. Šiuolaikinis jaunas žmogus, vis daugiau laiko praleidžiantis virtualioje realybėje, patiria psichosocialinę krizę, norėdamas būti suprastas ir priimtas ne tik virtualiame, bet ir realiame pasaulyje. Gyvo žmogiško bendravimo, asmens tapatumo paieškos, noras būti suprastam ir mylimam dažnai atveda prie įvairiausių priklausomybių nuo psichotropinių medžiagų kaip būdo išsilaisvinti iš baimių, peržengti savo ribas ir būti priimtam. Projektas kelia tikslą drauge ieškoti išeičių iš susidariusių situacijų, vedančių į gyvą žmogišką santykį, asmenybės vientisumą, skatins susitaikyti su savimi ir pažinti buvimą savimi kaip kelią būti mylimam.

Pastatyme bus naudojama adaptuota klasikinės G. Donizetti operos „Meilės eliksyras“ partitūra, sutrumpinta ir pritaikyta aktualiam XXI a. jaunimo kontekstui. Spektaklis bus atliekamas sumažinta atlikėjų sudėtimi, taip suteikiant galimybę jaunajam klausytojui jam priimtinoje aplinkoje susipažinti su klasikinės operos žanru, mokant klausyti ir suprasti muzikos kalba perteikiamas jiems aktualias problemas. Techninės spektaklio galimybės bus pritaikytos interaktyviam rodymui mokyklų salėse bei kitose tinkamose erdvėse.
Solinius vaidmenis atliks penki profesionalūs jaunieji KVMT solistai – dainininkai ir šešios choro artistės. Priklausomai nuo spektaklio erdvės suteikiamų galimybių, vaidmenų atlikėjams pritars KVMT simfoninio orkestro grupė – vienuolika orkestro muzikantų, arba opera bus atliekama su fortepijono pritarimu. Intarpuose tarp atskirų scenų vyks trumpos intermedijos klausimų – atsakymų forma. Po G. Donizetti operos „Meilės eliksyras“ pristatymo mokiniai, pedagogai ir psichologai diskutuos apie jaunimui aktualias socialinės integracijos, psichologinės sveikatos, tarpusavio bendravimo temas. Prie šios diskusijos prisijungs ir operos atlikėjai, prisistatantys žiūrovams ir trumpai paaiškinantys savo vaidmenį operoje „Meilės eleksyras“, bus skiriama laiko klausimams ir atsakymams apie operoje sumodeliuotas situacijas, perkeliant jas į jaunimo aktualijas. Interaktyvaus G. Donizetti operos „Meilės eliksyras“ pastatymas, adaptuotas Muzikinio teatro scenai bus įtrauktas ir į KVMT repertuarą, o taip pat vyks gastrolių po Vakarų Lietuvos regionus.

Gaetano Donizetti komiška opera „Meilės eliksyras“ (L’elisir d’amore) nuo pat savo sukūrimo dienos (operos premjera įvyko 1832 m. Milane) patenka į 13 populiariausių pasaulio operų sąrašą. Ir tai – ne atsitiktinumas: operos aukštą meninę vertę sukuria romantizuotas, nesudėtingas siužetas, melodingos ir lengvai įsimenamos muzikinės temos, reikalingos tinkamo atlikėjų profesinio pasirengimo. Iš gausaus būrio kitų to meto romantinių komedijų, sukurtų panašiais siužetais, ją išskiria ne tik ypatinga melodine išmone pasižyminčios arijos ir ansambliai, bet ir nuosekli viso muzikinio audinio plėtotė. Ši opera atstovauja geriausioms bel canto stiliaus tradicijoms, susiformavusioms XIX a. pradžios italų kompozitorių Vincenzo Bellini, Gioachino Rossini ir paties Donizetti operose, pasižyminčiose įspūdingomis koloratūromis, greitakalbėmis dainelėmis ir jausmingomis arijų melodijomis, iš atlikėjų reikalaujančiomis vadinamojo gražaus, visuose registruose lygaus dainavimo.

KVMT inf.
 
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti