logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu
Paieška žemėlapyje
Pasirinkite periodą
Skaityti daugiau

Šiuolaikinio šokio asociacija mini jubiliejų: 15 metų šokio ir judesio

2007 metais įsikūrė Šiuolaikinio šokio asociacija (ŠŠA) – tada, kai ši šokio kryptis dar tik skynėsi kelią Lietuvoje ir neramiai ieškojo savo vietos. Tuo metu šalyje vyravo klasikinės šokio formos, o šiuolaikinio šokio kūrėjai dažnai buvo laikomi neprofesionaliais.

Dramaturgas Rimantas Ribačiauskas antikos mitą atrakina laiko temos raktu

Dramaturgas, „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas Rimantas Ribačiauskas šiuolaikinio baleto „Orfėjas, Euridikė“ premjeros, kuri lapkričio paskutinę dieną vyks „Dūmų fabrike“, su kūrybine komanda nešvęs. Tuo metu Italijoje dramaturgas gilinsis į socialinį teatrą – iš 11 šalių į Neapolį suvažiavę kūrėjai dirba su įvairiomis šio miesto socialinėmis grupėmis ir pagarsėjusių rajonų gyventojais.

Miuziklo „Čikaga“ herojės nepripažįsta žodžių „vėliau“ ar „palauk“!

Kultinio Brodvėjaus miuziklo „Čikaga“ žaviosios nusikaltėlės Velma Keli ir Roxie Hart jau netrukus stos prieš prisiekusiųjų arba žiūrovų teismą didžiosiose Lietuvos arenose: gruodžio 15 d. Klaipėdos „Švyturio“, o gruodžio 20 d. Kauno „Žalgirio“. Neabejojama, kad žaviosioms solistėms ir jų advokatui vėl pavyks pavergti publikos širdis!

Ukmergėje vyks muzikinis performansas – „30 metų šviesos“

Lapkričio 25 d.18.00 val., Ukmergės kultūros centre vyks koncertas „30 metų šviesos“, kuris yra tarptautinio XXXIX festivalio RESURREXIT dalis.

Klaipėdos publikai pristatytas su didele meile „išskaptuotas“ „Buratinas“

Savaitgalį pajūrio publika audringomis ovacijomis pasitiko Jurgio Gaižausko edukacinės operos vaikams „Buratinas“ premjerą. Klaipėdos valstybiniam muzikiniam teatrui teko ieškoti didesnės salės, bet ir tai nepadėjo patenkinti visų mažų ir didelių žiūrovų noro pamatyti „Buratiną".

Marijonas Mikutavičius ir Aistė Smilgevičiūtė: legendinis „Meilės duetas“ atgimsta vaizdo klipe

Marijono Mikutavičiaus ir Aistės Smilgevičiūtės atliekamas „Meilės duetas“ – viena tų dainų, kurias pelnytai gali vadinti legendinėmis. Sukurtas prieš du dešimtmečius roko operai „Jūratė ir Kastytis“, šiandien kūrinys atgimsta naujai perrašytas ir pirmą kartą istorijoje – su vaizdo klipu.

Zigmars Liepiņš jubiliejui – jo sukurta opera „Paryžiaus katedra“ ir keturi debiutai

Lapkričio 4 dieną 18.30 valandą Žvejų rūmuose rodoma Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro opera „Paryžiaus katedra“ skiriama kompozitoriaus Zigmars Liepiņš 70 metų jubiliejui. Publikos laukia net keturi naujus vaidmenis pristatančių solistų debiutai.

Giedrius Savickas: visiems įdomu slapta pažiūrėti, kaip gyvena kiti

„Gera komanda, gera pjesė ir geras pastatymas“, – paklaustas, kaip trumpai apibūdintų naujausią spektaklį „Gal nedarom tragedijos“, sako Giedrius Savickas. Komedija „Gal nedarom tragedijos“ pradeda turą po Lietuvos sales ir, nors kol kas buvo rodyta tik du kartus Palangoje, garsas apie ją pasklido plačiai – žiūrovai išgraibstė beveik visus bilietus, kai kuriuose miestuose prireikė ir papildomo parodymo.

Marijonas Mikutavičius grįžta į legendinę roko operą „Jūratė ir Kastytis“

Marijonas Mikutavičius lygiai po dvidešimties metų grįžta į roko operą „Jūratė ir Kastytis“. Drauge su Aiste Smilgevičiūte pagrindiniuose vaidmenyse jis pasirodys trijuose išskirtiniuose arenų parodymuose gruodžio mėnesį – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

Scenoje taip pat išvysite: Kostą Smoriginą (Kopų senis), Kariną Krysko (mama), Tadą Juodsnukį (Perkūnas), Jeronimą Milių/Povilą Meškėlą (Neptūnas). Naujausio ir didžiausio roko operos pastatymo režisierius – Kostas Smoriginas. Choreografas – Gytis Ivanauskas.

„Kompanija – nuostabi. Tai – viena pagrindinių priežasčių, kodėl aš vėl dainuoju Kastytį. Su Aiste Smilgevičiūte visada jaučiau labai artimą ryšį. Ji sugebėjo išsaugoti švelnų ir šiltą požiūrį į pasaulį. Ji į mano gyvenimą visada įneša mažiau rokenrolo ir daugiau prasmės“, – sako Marijonas.

Roko opera „Jūratė ir Kastytis“ pasakoja mums gerai žinomos istorijos apie žveją Kastytį ir deivę Jūratę tęsinį. Kastytis klūpi ant jūros kranto apraudodamas Perkūno nukirstą savo mylimąją Jūratę. Staiga ji atgyja ir istorija „po istorijos“ prasideda... Jūratė ir Kastytis patirs rimtų išbandymų, dievų ir stichijų rūstybę, tačiau tikra meilė nugalės viską.

Roko operos „Jūratė ir Kastytis“ istorija prasidėjo lygiai prieš du dešimtmečius – 2002-aisiais. Kompozitorius Rokas Radzevičius tuomet sulaukė pasiūlymo sukurti didelį scenos veikalą Klaipėdos Jūros šventei.

„Iškart supratau, kad tai bus roko opera, o Klaipėda ir jūra padiktavo jos temą“, – prisimena jis. Tai buvo didžiausias ir sudėtingiausias projektas, kokį jam tik buvo tekę kurti.

Pas poetą Rimvydą Stankevičių su pasiūlymu parašyti libretą atvykęs kompozitorius jau žinojo, kad Jūratės vaidmuo bus skirtas jo mylimajai Aistei Smilgevičiūtei. „Jūratė tada buvo labai įsimylėjusi, tokia pat liko iki šių dienų“, – sako ji.

Kas galėtų dainuoti Kastytį, nebuvo aišku. „Marijono tuomet asmeniškai nepažinojau, bet iš šalies atrodė, kad jis labai tiktų“, – pasakoja Rokas.

2002-aisiais Marijonas jau buvo sukūręs „Tris milijonus“, todėl jo numerį telefone surinkęs R. Radzevičius toli gražu nebuvo tikras, kad roko žvaigždė priims pasiūlymą. „Iki šiol nesuprantu, kodėl jis taip lengvai sutiko“, – prisiminęs šypteli Rokas.

„Sąžiningai? Nelabai prisimenu, kaip ten atsidūriau. Turbūt, man buvo gera nuotaika ir trūko veiklos, o Rokas pataikė laiku paskambinti“, – sako Marijonas. Jis pasakoja, kad prieš pirmą pasirodymą Klaipėdoje buvo šiek tiek baimės. „Susirinko daug žmonių, bet visiems labai patiko“, – prisimena jis.

Po Jūros šventės įvyko dar keliolika sėkmingų roko operos parodymų Lietuvos miestuose. Žmonės labai pamėgo jos dainas, ypač Marijono ir Aistės atliekamą „Meilės duetą“. Vėliau originali roko opera natūraliai nebebuvo rodoma, jos dalyvius įsuko kita veikla.

Nedaugelis žino, bet tarp pirmos roko operos šokėjų buvo ir Karina Krysko, kuri anuomet net nebuvo pradėjusi dainininkės karjeros. Simboliška, kad po dvidešimties metų ji grįžta jau kaip vokalistė.

Pirmoje roko operos sudėtyje dainavo ir gruodžio parodymuose dalyvaus šiuo metu itin retai scenoje matomas  Kostas Smoriginas. Jis ne tik legendinis Kopų senis, bet ir naujo roko operos pastatymo režisierius.

Roko opera „Jūratė ir Kastytis“: gruodžio 17 d. Kaune, „Žalgirio“ arenoje, 28 d. – Vilniuje, „Compensa“ koncertų salėje, 29 d. – Klaipėdoje, „Švyturio“ arenoje.
 
Pirkti bilietą Roko opera ''JŪRATĖ ir KASTYTIS'' po 20 metų / Kaunas PopuliarusPopuliarusRoko opera ''JŪRATĖ ir KASTYTIS'' po 20 metų / Kaunas Kauno Žalgirio arena, Kaunas 39.00 - 59.00
Išparduota PAPILDOMAS. Roko opera ''JŪRATĖ ir KASTYTIS'' po 20 metų / Vilnius IšparduotaIšparduotaPAPILDOMAS. Roko opera ''JŪRATĖ ir KASTYTIS'' po 20 metų / Vilnius COMPENSA koncertų salė, Vilnius
Išparduota Roko opera ''JŪRATĖ ir KASTYTIS'' po 20 metų / Vilnius IšparduotaIšparduotaRoko opera ''JŪRATĖ ir KASTYTIS'' po 20 metų / Vilnius COMPENSA koncertų salė, Vilnius
Pirkti bilietą Roko opera ''JŪRATĖ ir KASTYTIS'' po 20 metų / Klaipėda PopuliarusPopuliarusRoko opera ''JŪRATĖ ir KASTYTIS'' po 20 metų / Klaipėda Klaipėdos Švyturio arena, Klaipėda 39.90 - 55.90
Pirkti bilietą PAPILDOMAS. Roko opera ''JŪRATĖ ir KASTYTIS'' po 20 metų / Vilnius PopuliarusPopuliarusPAPILDOMAS. Roko opera ''JŪRATĖ ir KASTYTIS'' po 20 metų / Vilnius COMPENSA koncertų salė, Vilnius 45.00 - 75.00
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti