logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

BĖGŪNĖ. Rež. Jonas Kuprevičius. Panevėžio teatre Menas

K 2024-05-23 18:00
Panevėžio teatras MENAS, Panevėžys
10.00

Monospektaklis pagal O. Tokarczuk romaną „Bėgūnai“

Režisierius: Jonas Kuprevičius
Scenografas: Šarūnas Tadijošaitis
Kompozitorė: Gabrielė Dikčiūtė
Judesio konsultantė: Vesta Grabštaitė
Vaizdo projekcijų autorius: ​​​​​​Pijus Chraptavičius
Šviesų dailininkas: Tomas Juozapaitis
Režisieriaus asistentas: Matas Makauskas
Vaidina: Aldona Vilutytė

Nobelio premijos laureatės Olgos Tokarczuk romanas ,,Bėgūnai“ – daugiasluoksnis kūrinys, kelionė laiku, pasauliu ir sąmonės klodais. Ši kelionė yra po išorinį ir vidinį pasaulius, kurie žmogui neišvengiamai reiškiasi savo fragmentiškumu. O. Tokarczuk nardina skaitytoją į paslaptį, patį pasaulio rūką, kuriame klaidžioja žmogus. Taip daugiasluoksnis kūrinys reiškiasi kaip paslaptinga, asmenybę keičianti jėga.

Neabejotinai egzistencinis tekstas įkvėpė aktorę Aldoną Vilutytę ir režisierių Joną Kuprevičių – skirtingų teatro kartų kūrėjus – sukurti kamerinį spektaklį, kuriame romano temos būtų nagrinėjamos per intymų vienos moters buvimą su savimi. Buvimą, bandant apčiuopti mąstymą, kuris, nors ir baigtinis, iki pat pabaigos neišvengiamai kinta, niekados nenutyla ir juda iš vieno taško į kitą. Buvimą, bandant būti nematoma pasaulio ir žmonių stebėtoja, mokantis priimti savo nerimą bei bėgimą. Tai – vaizduotės kelionė per buities ir būties struktūras, stebint jas per mažą sąmonės objektyvą. Kaip rašo O. Tokarczuk, pasaulį įmanoma matyti tik fragmentiškai, kitokio nebus. Yra momentų, trupinių, laikinų konfigūracijų, kurios, vos susidariusios, bemat vėl suyra. Gyvenimas? Nieko tokio nematyti; matau linijas, plokštumas, kūnus ir kaip jie keičiasi laikui bėgant. O laikas atrodo lyg elementarus prietaisas smulkiems pokyčiams matuoti, mokyklinė liniuotė su paprastinta skale – joje viso labo trys padalos: buvo, yra ir bus.

Aldona Vilutytė nuo 1995m. kuria vaidmenis įvairiuose teatruose. Yra sukūrusi daugiau nei 70 vaidmenų Keistuolių teatre, Teatro laboratorijoje „Atviras ratas“, Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, „ OKT“, „NO THEATRE“ , „Meno ir mokslo laboratorija“ ir t. t. Taip pat filmuojasi kine bei televizijoje, yra laidų vedėja,  garsina ir dubliuoja filmus LRT, įgarsina audioknygas, vaidina radijo pjesėse, kuria poezijos vakarus. Nacionaliniame Kauno dramos teatre 2019 m. režisavo spektaklį „Bestuburiada“. Yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė. Literatūrinių vakarų ciklo „Literariumas“ idėjos autorė ir režisierė.

Jonas Kuprevičius – jauniausios kartos teatro režisierius, 2023 metais baigė teatro režisūrą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (kurso vadovas – Gintaras Varnas). Dar besimokydamas ketvirtame kurse, debiutavo su spektakliais „Baseinas. Be vandens“ (Kauno kamerinis teatras) ir „Camino Real“ (Juozo Miltinio dramos teatras). Šiuo metu jaunasis kūrėjas yra Jaunimo teatro programos „Black Box“ dalyvis, teatre reziduojantis režisierius.

Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
BĖGŪNĖ. Rež. Jonas Kuprevičius. Panevėžio teatre Menas K 2024-05-23 18:00 Panevėžio teatras MENAS, Panevėžys 10.00
Renginys BĖGŪNĖ. Rež. Jonas Kuprevičius. Panevėžio teatre Menas
Data / Laikas K 2024-05-23 18:00
Renginio vieta Panevėžio teatras MENAS, Panevėžys
Kaina 10.00
Svarbi informacija
DĖMESIO. Vėluojantys žiūrovai į spektaklį neįleidžiami.

Durys atidaromos: 30 min. iki spektaklio pradžios
(Vėluojantys žiūrovai į spektaklį neįleidžiami)
Pertraukos: nėra
Trukmė: 1 val.
Vaikai nemokamai neįleidžiami
Amžiaus cenzas: Žiūrovai į spektaklį įleidžiami nuo 16 metų.
Nuolaidos: netaikomos


Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Bilietai nekeičiami ir pinigai už juos negrąžinami (įskaitant atvejį, kai neapsilankoma renginyje). Renginį atšaukus ar nukėlus, dėl bilietų ir pinigų grąžinimo sprendimą priima ir už pinigų gražinimą, nuostolių atlyginimą atsako organizatorius. Bilietų platintojas veikia tik kaip atsiskleidęs tarpininkas, todėl neatsako už pinigų grąžinimą, nuostolių atlyginimą. Dėl pinigų gražinimo kreiptis reikia į renginio organizatorių. Daugiau informacijos apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.

Renginio vieta
Panevėžio teatras MENAS
Vasario 16 – osios g. 19 Panevėžys Lietuva
Organizatorius
Valstybinis jaunimo teatras
Arklių g. 5, Vilnius
gerda@jaunimoteatras.lt / +370 678 05864
Įmonės kodas: 190754079
PVM kodas ND
Renginys BĖGŪNĖ. Rež. Jonas Kuprevičius. Panevėžio teatre Menas
Data / Laikas K 2024-05-23 18:00
Renginio vieta Panevėžio teatras MENAS, Panevėžys
Kaina 10.00
Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą AUSTERLICAS. Rež. Krystian Lupa AUSTERLICAS. Rež. Krystian Lupa Valstybinis jaunimo teatras, Vilnius
Pirkti bilietą RAUDONA. Rež. Valentinas Masalskis RAUDONA. Rež. Valentinas Masalskis Valstybinis jaunimo teatras, Vilnius
Pirkti bilietą ARKLIO DOMINYKO MEILĖ. Rež. Albertas Vidžiūnas ARKLIO DOMINYKO MEILĖ. Rež. Albertas Vidžiūnas Valstybinis jaunimo teatras, Vilnius
Pirkti bilietą VIENOS MIŠKO PASAKOS. Rež. Yana Ross VIENOS MIŠKO PASAKOS. Rež. Yana Ross Valstybinis jaunimo teatras, Vilnius
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti