logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu
Paieška žemėlapyje
Pasirinkite periodą

BROLIAI LIŪTAŠIRDŽIAI. Rež. Kirsten Dehlholm

Š 2023-10-28 12:00
Valstybinis jaunimo teatras, Vilnius
9.79 - 15.99
Pagal Astridos Lindgren romaną
 
Režisierė, scenografė, inscenizacijos autorė: Kirsten Dehlholm
Meninė bendraautorė: Anne Mette Fisker Langkjer
Kompozitorius: Kristian Hverring
Vaidina: Ignas Ciplijauskas, Matas Dirginčius, Nerijus Gadliauskas, Sergejus Ivanovas, Karolis Kasperavičius, Viktorija Kuodytė, Saulius Sipaitis, Gediminas Storpirštis
 
Danų režisierės Kirsten Dehlholm spektaklyje pagal Astridos Lindgren knygą „Broliai Liūtaširdžiai“ istorijos pasakotoju tampa Karlas Leonas, arba kitaip – Skrebutis Liūtaširdis. Pasitelkiant jo vidinį pasaulį – ligos, mirties, išdavystės, tironijos, broliškos meilės, ištikimybės, drąsos ir kitus išgyvenimus, siekiama perteikti emocinį ryšį bei atskleisti įvairius istorijos sluoksnius.

Tai nėra tradicinė romano inscenizacija. Kūrėjai darbą pavadino vizualine garso drama, kurioje „Brolių Liūtaširdžių“ istorija pasakojama garsais, vaizdais ir balsais, pasitelkiant įvairias audiovizualines technologijas. Spektaklio kūrėjų siekis – sužadinti žiūrovo vaizduotę ir pojūčius, todėl vienu svarbiausių spektaklio akcentų tampa visą žiūrovų salę apgaubiantis garsas, kuris, kūrėjų manymu, žmogaus pasąmonę pasiekia kur kas greičiau ir giliau, nei vaizdas.

Kaip šiandien vaikui būtų galima papasakoti apie karą ir mirtį? Niekada nestačiau spektaklių, skirtų kažkuriai amžiaus grupei. Man svarbu, kad spektaklį suprastų tiek mažas, tiek suaugęs. Mėgstu apjungti auditoriją ir nepalikti tarp jos atotrūkio. Man atrodė, kad apie karą neįmanoma kalbėti, neįmanoma to papasakoti scenoje. Bet kuo daugiau galvojau vaiko ir karo tema, tuo dažniau prisimindavau švedų rašytojos Astridos Lindgren knygą „Broliai Liūtaširdžiai“. Nors knyga parašyta jaunesnei auditorijai, man ji – nuostabi knyga, savyje talpinanti daug svarbių temų. Sužavėjo ir pats knygos tekstas, kuris, mano manymu, labai geras, stiprus ir prasmingas. Todėl jį norėjome palikti autentišką. Spektaklyje mums pasirodė svarbu papasakoti pagrindinę istoriją. Tekstą išgryninome atsisakydami daug šalutinių istorijų, – pasakoja spektaklio režisierė Kirsten Dehlholm.

 

Premjera: 2018 sausio 20 d.

Daugiau apie spektaklį

Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
BROLIAI LIŪTAŠIRDŽIAI. Rež. Kirsten Dehlholm Š 2023-10-28 12:00 Valstybinis jaunimo teatras, Vilnius 9.79 - 15.99
Renginys BROLIAI LIŪTAŠIRDŽIAI. Rež. Kirsten Dehlholm
Data / Laikas Š 2023-10-28 12:00
Renginio vieta Valstybinis jaunimo teatras, Vilnius
Kaina 9.79 - 15.99
Svarbi informacija

DĖMESIO. Vėluojantys žiūrovai į spektaklį neįleidžiami.

Durys atidaromos: 1 val. iki spektaklio pradžios
(Vėluojantys žiūrovai į spektaklį neįleidžiami)
Renginio trukmė: 1 val. 40 min.
Pertraukos: nėra
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 3 m. (jei vaikas neužima atskiros sėdimos vietos)
Amžiaus cenzas: Spektaklis rekomenduojamas žiūrovams nuo 7 metų.
Nuolaidos:
- 30 proc. nuolaida studentams, moksleiviams
- 20 proc. nuolaida senjorams, neįgaliesiems
- 30 proc. nuolaida grupėms nuo 10 asm. (nuolaida netaikoma premjeroms ir gastrolių spektakliams)

Nuolaidos netaikomos bilietams į premjeras, edukacijas ir į Jaunimo teatre vykstančius kitų organizatorių spektaklius bei renginius. Studentai, moksleiviai ir senjorai prie įėjimo į Jaunimo teatrą kartu su bilietu turi pateikti atitinkamą dokumentą – studento, moksleivio ar pensininko pažymėjimą. Nepateikusieji pažymėjimų, patvirtinančių teisę į nuolaidą, į teatrą neįleidžiami, o pinigai už bilietus negrąžinami.


Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Bilietai nekeičiami ir pinigai už juos negrąžinami (įskaitant atvejį, kai neapsilankoma renginyje). Renginį atšaukus ar nukėlus, dėl bilietų ir pinigų grąžinimo sprendimą priima ir už pinigų gražinimą, nuostolių atlyginimą atsako organizatorius. Bilietų platintojas veikia tik kaip atsiskleidęs tarpininkas, todėl neatsako už pinigų grąžinimą, nuostolių atlyginimą. Dėl pinigų gražinimo kreiptis reikia į renginio organizatorių. Daugiau informaciją apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.

Renginio vieta
Valstybinis jaunimo teatras
Arklių g. 5 Vilnius Lietuva
Organizatorius
Valstybinis jaunimo teatras
Arklių g. 5, Vilnius
gerda@jaunimoteatras.lt / +370 678 05864
Įmonės kodas: 190754079
Renginys BROLIAI LIŪTAŠIRDŽIAI. Rež. Kirsten Dehlholm
Data / Laikas Š 2023-10-28 12:00
Renginio vieta Valstybinis jaunimo teatras, Vilnius
Kaina 9.79 - 15.99
Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą EDŽIO PABAIGA. Rež. Naubertas Jasinskas EDŽIO PABAIGA. Rež. Naubertas Jasinskas Valstybinis jaunimo teatras, Vilnius
Pirkti bilietą PUIKUS NAUJAS PASAULIS. Rež. Gintaras Varnas PUIKUS NAUJAS PASAULIS. Rež. Gintaras Varnas Valstybinis jaunimo teatras, Vilnius
Pirkti bilietą DULKĖS. Rež. Justinas Vinciūnas DULKĖS. Rež. Justinas Vinciūnas Valstybinis jaunimo teatras, Vilnius
Pirkti bilietą GUAŠAS. Rež. Adomas Juška GUAŠAS. Rež. Adomas Juška Valstybinis jaunimo teatras, Vilnius
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti