logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu
Paieška žemėlapyje
Pasirinkite periodą

Šokio spektaklis-ritualas SU(si)TIKIMAS

Š 2022-12-03 19:00
MENŲ SPAUSTUVĖ, Vilnius
13.10 - 18.20

„Iš šiuolaikinio šokio projektų vis dar nepaleidžia „Low Air“ spektaklis „Su(si)tikimas“ – žiūrint jį (ar dalyvaujant jame) atrodė, jog esi erdvėje, kurioje eksponuojami spektaklio kūrėjų kompleksai, manipuliuojama atviromis šiuolaikinio teatro bei šokio formomis ir žiūrovais, kurie lyg Hamelno miesto vaikai paskui žiurkininką eina ratu drauge su margais chalatais vilkinčiais sektantais, o paskui paklusniai aplink iš savo pačių būrio išrinktą raganą sukrauna bausmės laužą.“ [Helmutas Šabasevičius, 7md.lt, Nr. 42 (1279), 2018]

 

Surasti raganą.

Regėti ir praregėti iki pabaigos.

SU(SI)TIKIMAS – tai uždaros bendruomenės ritualas, kviečiantis žiūrovus tapti ne tik stebėtojais, bet ir dalyviais. Kartu užkutenti negyvai, sūpuoti lėlę lyg moterį, skandinti laivus žvilgsniu, tyru šaltinio vandeniu gydyti, pasileidus plaukus – paleisti ir velnią, o tarp bjauriausių moterų pamatyti tris svarbiausias jų ydas: netikėjimą, savimeilę ir beprotišką potraukį kūniškiems malonumams.

Spektaklio SU(SI)TIKIMAS dramaturgija remiasi trimis šaltiniais. Pirmasis jų – lyties, kaip seksualinės tapatybės ir stereotipų analizė, vyriškumo ir moteriškumo apraiškos šiuolaikinėje visuomenėje. Spektaklio kūrėjai taip pat remiasi archyvinėmis ir mažai analizuotomis raganų teismų Lietuvoje istorijomis, kurių aidas atliepia ir papildo šiuolaikines realijas. Trečias šaltinis – tai SEKTOS veikimo skerspjūvis, atskleidžiant žmonių bendruomenės manipuliacijos, valdžios, tikėjimo įtakos ir veikimo būdus.

SEKTA (lot. secta – mokykla, mokymaslot. sequor – seku) – kontroversiškas terminas, taikomas tam tikro pobūdžio religinėms organizacijoms arba grupėms vadinti.

Ribinės istorijos ir žmogiškosios patirties būsenos verčia kūrėjų komandą permąstyti istoriją, jos pasikartojimo galimybes, prigimtinį norą burtis į bendruomenes ir to pasekmes bei įtaką, taip pat lytiškumo arba balansavimo būsenas tarp lyties svarbos ir jos ambivalentiškumo. Šis spektaklis kuriamas pasitelkiant tam tikrą visuomenės kritiką, o gal tiesiog kūrėjų komandos norą patenkinti savo žmogiškąjį smalsumą, siekiant atskleisti opiausias visuomenės ir santykių joje problemas. Žiūrovai čia tampa SEKTOS nariais ir taip gali mėgautis visais jos SU(SI)TIKIMO siūlomais malonumais.

 

Idėja, režisūra: Lauryna Liepaitė

Dramaturgija: Kristina Savickienė

Choreografija, šokis: Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius

Vaidyba: Gediminas Rimeika

Kompozitioriai, gyvas muzikos atlikimas: Agnė Matulevičiūtė (elektronika), Laura Budreckytė (vokalas), Vytis Nivinskas (kontrabosas), Dominykas Norkūnas (gitara).

Šviesų dailininkas: Eugenijus Sabaliauskas

Šviesų operatorius: Povilas Laurinaitis, Julius Kuršis

Ritualas: šokėjos savanorės

-- visi bilietai į pasirodymą stovimi --
-- įspėjame, kad spektaklio metu naudajamas stroboskopas --

Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Šokio spektaklis-ritualas SU(si)TIKIMAS Š 2022-12-03 19:00 MENŲ SPAUSTUVĖ, Vilnius 13.10 - 18.20
Renginys Šokio spektaklis-ritualas SU(si)TIKIMAS
Data / Laikas Š 2022-12-03 19:00
Renginio vieta MENŲ SPAUSTUVĖ, Vilnius
Kaina 13.10 - 18.20
Svarbi informacija

 Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: vipklientai@bilietai.lt

 

Durys atidaromos: 18:30
Renginio trukmė:  70 min.
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: N16
Nuolaidos:
Moksleiviams, studentams
 
*Tik lapkričio 25 d. - Juodojo penktadienio nuolaida* (galioja pasirinkus Black Friday kaina)

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Renginio vieta
MENŲ SPAUSTUVĖ
Šiltadaržio g. 6 Vilnius Lietuva
Organizatorius
Všį Urbanistinio šokio teatras ''Low Air''
Všį Urbanistinio šokio teatras ''Low Air''
Kaukysos g. 18-608 LT-11342 Vilnius
868430191/ info@lowair.lt
Įmonės kodas: 302888894
Renginys Šokio spektaklis-ritualas SU(si)TIKIMAS
Data / Laikas Š 2022-12-03 19:00
Renginio vieta MENŲ SPAUSTUVĖ, Vilnius
Kaina 13.10 - 18.20
Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą Šiuolaikinio cirko spektaklis 107 BŪDAI KAIP ĮVEIKTI SPAUDIMĄ Šiuolaikinio cirko spektaklis 107 BŪDAI KAIP ĮVEIKTI SPAUDIMĄ MENŲ SPAUSTUVĖ, Vilnius 6.80 - 8.20
Pirkti bilietą Komedija ''SoDra, Mon Amour'' Komedija ''SoDra, Mon Amour'' MENŲ SPAUSTUVĖ, Vilnius 19.20 - 21.20
Pirkti bilietą Dansema / Interaktyvus šokio spektaklis 6-36 mėn. mažyliams ''Spalvoti žaidimai'' Dansema / Interaktyvus šokio spektaklis 6-36 mėn. mažyliams ''Spalvoti žaidimai'' MENŲ SPAUSTUVĖ, Vilnius 8.00
Pirkti bilietą Šeiko šokio teatro spektaklis La CALASH La Latin-LT Šeiko šokio teatro spektaklis La CALASH La Latin-LT MENŲ SPAUSTUVĖ, Vilnius 10.20 - 19.20
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti