logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu
Paieška žemėlapyje
Pasirinkite periodą

SNIEGO KARALIENĖ (vietoje PRINCESĖ IR KIAULIAGANYS)

Š 2023-03-18 12:00
Vilniaus teatras LĖLĖ, Vilnius
Informuojame, kad kovo 18 d.  12:00  spektaklis ''Princesė ir kiauliaganys'' keičiamas kitu spektakliu "Sniego karalienė".
 
Bilietai galios ir jų keisti nereikia.
 
Jei pakeistas spektaklis netinka, bilietus galite grąžinti iki kovo 29 d. užpildę prašymą čia: https://www.bilietai.lt/lit/ticket-refund-application, arba teatro kasoje.
 
Organizatoriai atsiprašo už nepatogumus.

 

Šešėlių pasaka vaikams „Sniego karalienė“

Hanso Christiano Anderseno pasaka „Sniego karalienė“ - vienas žymiausių danų pasakininko kūrinių, tapęs pasauline vaikų literatūros klasika. Pasaka apie mergaitės Gerdos kelionę ieškant brolio Kajaus ne kartą statyta įvairiuose teatruose, ekranizuota kine. Nors Vilniaus teatre „Lėlė“ H. Ch. Anderseno pasaka „Sniego karalienė“ buvo statyta 1993 m. (rež. ir dail. Vitalijus Mazūras), dar kartą grįžti prie minėto kūrinio skatina originalūs spektaklio kūrėjų sumanymai.

Pasak spektaklio režisierės Nijolės Indriūnaitės, Anderseno pasakoje slypi bet kuriai jaunųjų žiūrovų kartai aktualūs klausimai: kas sudaro tarpusavio santykių pagrindą; kaip reikia vertinti Gyvybės ir Mirties sandūrą; kur slypi viltis, tokia reikalinga siekiant sukurti naują bendravimo kokybę? Pagrindinių pasakos veikėjų - sesers Gerdos ir brolio Kajaus - istorijoje minėti klausimai iškyla, kai vaikai netenka gebėjimo nuoširdžiai išklausyti vienas kitą, praranda dėmesingumą artimo abejonėms ir skausmui. Gerdos kelionė į Laplandiją - Sniego karalienės šalį, siekiant rasti ten savo brolį ir sugrąžinti jį namo - tai, anot Nijolės Indriūnaitės, „tikėjimo, meilės puoselėjimo vidiniame vaiko pasaulyje“ kelionė.

„Žodyje „tikėjimas“ matome užkoduotą nuorodą konkrečiam veiksmui, kurio pagalba įmanoma sugrąžinti dvasinę ramybę: „tik - ėjimas" - Gerdą į priekį stumiantis veiksmas, neleidžiantis jai prarasti vilties“ - svarsto N. Indriūnaitė, pabrėždama, kad vaidinime daug kūrybinės erdvės suteikta šešėlių, vizualinio teatro raiškos formoms, leidžiančiomis plėtoti asociatyvų, nevienareikšmį spektaklio reikšmių lauką.

Spektaklyje aktoriai vaidina šešėlių teatro principu, veikia įvairių dydžių ekranai, eksponuojamos projekcijos, skirtingų formų bei technologijų lėlės (popieriaus karpiniai, raižyti faktūriniai šešėliai), kaukės bei popieriaus plastikos objektai. Scenovaizdis formuojamas pasitelkiant kinematografo estetikai būdingus principus - skirtingų planų ir vaizdų montažą, ekspresyvią objektų judesių dinamiką. „Norime, kad mažieji žiūrovai pasinertų į savitą vizualinį pasaulį, kupiną sapnų bei vizijų įvaizdžių, išsiskleidžiantį tarsi prisiminimas“ - teigia spektaklio dalininkė Aušra Bagočiūnaitė Paukštienė.

 

Adaptacijos autorė, režisierė: Nijolė Indriūnaitė
Dailininkė: Aušra Bagočiūnaitė Paukštienė
Kompozitorius: Vidmantas Bartulis

Vaidina:
Šarūnas Datenis / Raimondas Klezys
Sigita Mikalauskaitė
Elvyra Piškinaitė
Eliza Bondarenko

 

Trukmė: 40 min.

Premjera – 2013 m. lapkričio 29 d.

Renginys Data / Laikas Renginio vieta  
SNIEGO KARALIENĖ (vietoje PRINCESĖ IR KIAULIAGANYS) Š 2023-03-18 12:00 Vilniaus teatras LĖLĖ, Vilnius
Renginys SNIEGO KARALIENĖ (vietoje PRINCESĖ IR KIAULIAGANYS)
Data / Laikas Š 2023-03-18 12:00
Renginio vieta Vilniaus teatras LĖLĖ, Vilnius
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: vipklientai@bilietai.lt

 

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio pradžios
Renginio trukmė: 40 min.
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Nuolaidos: netaikomos

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Renginio vieta
Vilniaus teatras LĖLĖ
Arklių gatvė 5 Vilnius Lietuva
Organizatorius
Vilniaus teatras LĖLĖ
Arklių g. 5, Vilnius
info@teatraslele.lt / 8 5 262 81 59
Įmonės kodas: 190754264
Renginys SNIEGO KARALIENĖ (vietoje PRINCESĖ IR KIAULIAGANYS)
Data / Laikas Š 2023-03-18 12:00
Renginio vieta Vilniaus teatras LĖLĖ, Vilnius
Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą ONLINE: Virtualus spektaklis ''Čipolinas'' ONLINE: Virtualus spektaklis ''Čipolinas'' Transliacija,
Pirkti bilietą PRINCESĖ IR KIAULIAGANYS || Muzikinis spektaklis vaikams PRINCESĖ IR KIAULIAGANYS || Muzikinis spektaklis vaikams Vilniaus teatras LĖLĖ, Vilnius
Pirkti bilietą SNIEGUOLĖ IR SEPTYNI NYŠTUKAI SNIEGUOLĖ IR SEPTYNI NYŠTUKAI Vilniaus teatras Lėlė, Vilnius
Pirkti bilietą PASAKA APIE VĖŽLIUKĄ || Muzikinė pasaka vaikams PASAKA APIE VĖŽLIUKĄ || Muzikinė pasaka vaikams Vilniaus teatras LĖLĖ, Vilnius
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti