logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu
Paieška žemėlapyje
Pasirinkite periodą
„Sapnai ir kaktusai“: premjerą Klaipėdoje pasitiks ir pasaulinė žvaigždė Alexanderis Ekmanas
Skaityti daugiau

Netikėtos šokio draugystės: Lukas Karvelis ir Dovydas Strimaitis

Paskutiniosiomis kovo dienomis du buvę Nyderlandų CODARTS mokyklos kursiokai Lukas Karvelis ir Dovydas Strimaitis pristatys savo darbus publikai. Luko, vos prieš kelias dienas laimėjusio prizą Štutgarte už darbą „She Dreamt of Being Washed Away To the Coast“, choreografinį debiutą „Yet Another Day in Paradise“ kovo 24 d. Menų Spaustuvėje galės išvysti Vilniaus žiūrovai. Dovydo premjera „A Duet“ bus rodoma kovo 30d. Vanves teatre, ArtDanThé festivalyje Paryžiuje. Štai taip, kažkada džiaugęsi, kad galime kalbėti apie pirmąją Lietuvos šiuolaikinio šokio kartą, vėliau – pirmuosius lietuvių užaugintus šokėjus, šiandien turime jauną tarptautinę lietuvių kūrėjų kartą, kurią pristato jauna ir nepriklausoma šokio organizacija „Be Kompanijos“.

„Sapnai ir kaktusai“: premjera Klaipėdoje gėrėjosi ir pasaulyje žinomi šiuolaikinio šokio kūrėjai

Tik likus pusantros valandos iki premjeros Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre Palangoje nusileido lėktuvas pirmą kartą į Lietuvą atskraidinęs baleto pasaulio įžymybę, choreografą Alexanderį Ekmaną. Kūrėjas nusprendė kartu su publika ir kolega choreografu Robertu Bondara pasimėgauti pirmą kartą Baltijos šalyse pastatytu savo kūriniu „Cacti“ (Kaktusai).

Donatas Bielkauskas: pri(si)minti praeitį, pažinti dabartį, kurti ateitį

„Istorijų opera „Klaipėda“, kuri rugpjūčio 4-ąją bus pristatyta Klaipėdos elinge, viena iš gražių istorinių iniciatyvų. Norėtųsi, kad ši istorijų opera klausytojus paakintų pasidomėti mūsų krašto išskirtinumu ne vien minint reikšmingą visai Lietuvai įvykį, bet ir suvokiant daugiasluoksnę čia gyvenusių žmonių kasdienybės patirtį, jų viltis“,- pasakoja Donatas Bielkauskas (Donis).

Tarptautinį pripažinimą ir visus įmanomus apdovanojimus Lietuvoje pelniusi „Eglė žalčių karalienė“ atvyksta į Kauną

Gegužės 17 dieną Kauno publikos laukia pažintis su Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro šokio spektakliu „Eglė žalčių karalienė“ sukurtu choreografo Martyno Rimeikio. „Auksiniais scenos kryžiais“ ir „Padėkos kauke“ apdovanotas, LRT įrašytas ir transliuotas bei prancūzų kultūros kanale „Mezzo TV“ rodytas Eduardo Balsio šokio spektaklis „Eglė žalčių karalienė“ buvo gastrolėse Lenkijoje, o dabar ruošiasi susitikimui su Kauno publika.

Pasaulinio lygio žvaigždė Džonas Malkovičius atvyksta į Lietuvą

2023 m. balandį į Lietuvą atvyks pasaulinio lygio žvaigždė Džonas Malkovičius. Jis kartu su lietuvių aktore Ingeborga Dapkūnaite atliks pagrindinius vaidmenis spektaklyje „Medvilnės laukų vienatvėje“. Režisieriaus Timofėjaus Kulabino spektaklį pagal prancūzų dramaturgo Bernardo-Marie Koltèso pjesę žiūrovai galės išvysti balandžio 26-27 d. Vilniuje.

Klaipėdos muzikinis teatras - tarptautiniame baleto pasaulio žemėlapyje: čia šiuo metu gimsta Alexanderio Ekmano „Kaktusai“!

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupė šiuo metu repetuoja pasaulinio garso choreografo Alexanderio Ekmano choreografinę kompoziciją „Kaktusai“. Kovo 17, 18 ir 31 dienomis teatras pakvies į išskirtinę premjerą. Tai vienas populiariausių choreografo kūrinių, sulaukiantis didžiulio publikos susidomėjimo bei nuolat statomas garsiausiuose pasaulio teatruose. Vien šiuo metu „Kaktusų“ premjeros ruošiamos net penkiose šalyse!

Zigmars Liepiņš jubiliejui – jo sukurta opera „Paryžiaus katedra“ ir keturi debiutai

Lapkričio 4 dieną 18.30 valandą Žvejų rūmuose rodoma Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro opera „Paryžiaus katedra“ skiriama kompozitoriaus Zigmars Liepiņš 70 metų jubiliejui. Publikos laukia net keturi naujus vaidmenis pristatančių solistų debiutai.

„Sapnai ir kaktusai“: premjerą Klaipėdoje pasitiks ir pasaulinė žvaigždė Alexanderis Ekmanas

Ypatingas įvykis: pristatyti Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre užgimusios premjeros atvyksta žinomas kūrėjas – baleto pasaulio įžymybė, choreografas Alexanderis Ekmanas, kuris pajūryje viešės tik vieną dieną. Prieš premjerą publikos laukia staigmena – susitikimas su choreografu. 
 
Kovo 17, 18 ir 31 dienomis į pajūrį plūstels šokio gerbėjai ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio. Čia  laukiama išskirtinės Klaipėdos valstybino muzikinio teatro šokio spektaklio „Sapnai ir kaktusai” premjeros, kurioje greta Alexanderio Ekmano (Švedija) „Cacti“ (Kaktusai) bus pristatytos ir Roberto Bondaros (Lenkija) choreografinės kompozicijos „Žagsulys“ (Hiccup) bei „8m68“.  
 
Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras geba didžiausias svajones paversti tikrove: ankstyvą pavasarį vėjuotame šalies pajūryje „išaugo“ visose pasaulio scenose laukiami „Cacti“ (Kaktusai). Pasaulinio garso choreografo Alexanderio Ekmano choreografinė kompozicija „Cacti“ (Kaktusai) – dar vienas reikšmingas laiptelis aukštyn besistiebiančiai jaunai ir ambicingai Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupei. „Cacti“ (Kaktusai) premjeros vien šiuo metu ruošiamos net penkiose šalyse, o Klaipėdos publika bus pamaloninta greičiau nei vokiečių. Berlyne „Cacti“ (Kaktusai) pristatomi kovo 27 dieną, tad siūlome A.Ekmano pažinimui rinktis Klaipėdą, nes tai pirmas jo kūrinys statomas Baltijos šalyse! 
 
„Laukiame ypatingo įvykio! „Sapnai ir kaktusai“ tarsi apvainikuoja KVMT baleto trupės penkių metų veiklą bei pabrėžia kiek daug pasiekta, jei Klaipėdoje savo kūrinius pristato pasaulyje žinomi jaunosios kartos choreografų atstovai – A.Ekmanas ir R.Bondara. Dar pandemijos metu kilusi vizija atrodė sunkiai įgyvendinama, bet kaip parodė ateitis – svajoti būtina drąsiai ir tuomet viskas pavyksta. Muzikinio teatro komanda dar pandemijos metu kartu su choreografu R.Bondara pristatė „Faustą“, 2022 m. rudenį pabuvojo gastrolėse Poznanėje, o penktadienį pakvies į ypatingą premjerą“,- akcentavo Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovė Laima Vilimienė.  
 
Talentai „dygsta“ Klaipėdoje 
Anot Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vyriausiojo choreografo Aurelijaus Liškausko, šokio spektaklis „Sapnai ir kaktusai“ apjungs visą baleto trupę. „A. Ekmano pastatyme dalyvauja šešiolika baleto artistų, R. Bondaros choreografinėse kompozicijose išvysite du-penkis baleto artistus. Kiekviena choreografinė kompozicija turi po tris solo šokėjų sudėtis. Ir visi jie mūsų baleto trupės nariai. Jaunai, bet labai ambicingai baleto trupei – tai didelis pasiekimas. Dar visai neseniai premjeroms susikviesdavom daugybę kviestinių baleto artistų iš Lietuvos, nes savų trūkdavo. O šiuo metu į Klaipėdą sugebame ne tik pritraukti žinomos pasaulyje choreografus, bet ir ugdome savo jaunuosius talentus. Kasmetinis projektas „Dėmesio!Baletas“ mums padėjo atskleisti ir savo kūrėjų, baleto artistų Darijos Verovkos ir Yan Malaki kūrybinį potencialą“,- didžiuojasi A.Liškauskas. 

Rinkosi tarp Berlyno ir Klaipėdos 
Choreografo Alexanderio Ekmano asistentė-statytoja Ana Maria Lucaciu pasakojo, kad šiuo metu „Cacti“ (Kaktusai) laukiami ne tik Klaipėdoje, Berlyne, Insbruke, Lisabonoje ir dviejuose Amerikos miestuose. Turėdama galimybę rinktis tarp darbo Berlyne ir Klaipėdoje, ji pasirinko lietuvišką pajūrį. „Berlyne buvau ne kartą, o Klaipėdoje – ne. Pati esu kilusi iš Rumunijos, tad norėjau aplankyti mažiau pažįstamą šalį. Gerbiu jūsų indėlį ir norą padėti Ukrainai“,- sako Ana Maria Lucaciu.  
Paprašyta atskleisti kuo ypatingas Klaipėdoje statomas kūrinys, choreografo asistentė akcentavo, kad tai galimybė pasitikrinti kokio pajėgumo jį statanti baleto trupė. „Jūsų baleto trupės pasiruošimas puikus, nes „Cacti“ (Kaktusai) labai ritmiškas, o A. Ekmano braižas, kaip ir sukurti šokio judesiai, kelia iššūkių net pajėgiausiems baleto artistams. Tai išbandymas ir gyvai scenoje grojančiam kvartetui. Norint atlikti šią muziką reikia įdėti širdies, o kur dar orkestro muzikantų įprastas noras išlikti nematomiems (juokiasi). Šiame kūrinyje iššūkiu tampa ir tai, kad čia nereikia vaidybos. Būtina būti natūraliems ir tuo pačiu perteikti jame užkoduotą sarkazmą“,- akcentuoja Ana Maria Lucaciu. 

Draugystė tarp Poznanės ir Klaipėdos teatrų 
„Profesionali baleto trupė ir kurti trokštantys baleto artistai“,- taip savo atvykimo į Klaipėdą priežastį įvardina savo veiklą kruopščiai planuojantis žinomas lenkų choreografas, Stanislovo Moniuškos didžiojo teatro Poznanėje baleto meno vadovas Robertas Bondara. Beje, R. Bondara už choreografiją 2020 m. Klaipėdoje sukurtam šokio spektakliui „Faustas“ buvo nominuotas „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimui.  
Šokio spektaklio „Sapnai ir kaktusai“ žiūrovai išvys dvi choreografines kompozicijas. „Choreografinė kompozicija „8m68“ pasakoja apie mūsų egzistenciją, o „Žagsulys“ (Hiccup) – tarsi nėrimas į mūsų vidinio pasaulio slėpinius su daugybe skirtingų pasirinkimų galimybių“,- atskleidžia R. Bondara. 
Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vykdomas projektas „Krypčių dialogai“ 2022 m. rudenį Lenkijos kultūros visuomenę supažindino su Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro kolektyvu, baleto trupe ir E. Balsio šokio spektakliu „Eglė žalčių karalienė“ (choreografas M.Rimeikis). 2023 m.  gegužės 27 d. Klaipėdos publikai bus pristatytas  S. Moniuškos didžiojo teatro Poznanėje šiuolaikinio šokio spektaklių triptikas BER  (choreografai Robertas Bondara, Alexanderis Ekmanas, Martynas Rimeikis). Įgyvendinant šį mainų projektą Poznanės baleto trupės gastroles Klaipėdoje finansuoja Lenkijos Kultūros ir nacionalinio paveldo ministerija pagal programą "Įkvepianti kultūra". 

Nekantriai lauksime premjeroje!    


 

 
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti