logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu
Paieška žemėlapyje
Pasirinkite periodą
Skaityti daugiau

Šiuolaikinio šokio asociacija mini jubiliejų: 15 metų šokio ir judesio

2007 metais įsikūrė Šiuolaikinio šokio asociacija (ŠŠA) – tada, kai ši šokio kryptis dar tik skynėsi kelią Lietuvoje ir neramiai ieškojo savo vietos. Tuo metu šalyje vyravo klasikinės šokio formos, o šiuolaikinio šokio kūrėjai dažnai buvo laikomi neprofesionaliais.

Dramaturgas Rimantas Ribačiauskas antikos mitą atrakina laiko temos raktu

Dramaturgas, „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas Rimantas Ribačiauskas šiuolaikinio baleto „Orfėjas, Euridikė“ premjeros, kuri lapkričio paskutinę dieną vyks „Dūmų fabrike“, su kūrybine komanda nešvęs. Tuo metu Italijoje dramaturgas gilinsis į socialinį teatrą – iš 11 šalių į Neapolį suvažiavę kūrėjai dirba su įvairiomis šio miesto socialinėmis grupėmis ir pagarsėjusių rajonų gyventojais.

Miuziklo „Čikaga“ herojės nepripažįsta žodžių „vėliau“ ar „palauk“!

Kultinio Brodvėjaus miuziklo „Čikaga“ žaviosios nusikaltėlės Velma Keli ir Roxie Hart jau netrukus stos prieš prisiekusiųjų arba žiūrovų teismą didžiosiose Lietuvos arenose: gruodžio 15 d. Klaipėdos „Švyturio“, o gruodžio 20 d. Kauno „Žalgirio“. Neabejojama, kad žaviosioms solistėms ir jų advokatui vėl pavyks pavergti publikos širdis!

Ukmergėje vyks muzikinis performansas – „30 metų šviesos“

Lapkričio 25 d.18.00 val., Ukmergės kultūros centre vyks koncertas „30 metų šviesos“, kuris yra tarptautinio XXXIX festivalio RESURREXIT dalis.

Klaipėdos publikai pristatytas su didele meile „išskaptuotas“ „Buratinas“

Savaitgalį pajūrio publika audringomis ovacijomis pasitiko Jurgio Gaižausko edukacinės operos vaikams „Buratinas“ premjerą. Klaipėdos valstybiniam muzikiniam teatrui teko ieškoti didesnės salės, bet ir tai nepadėjo patenkinti visų mažų ir didelių žiūrovų noro pamatyti „Buratiną".

Marijonas Mikutavičius ir Aistė Smilgevičiūtė: legendinis „Meilės duetas“ atgimsta vaizdo klipe

Marijono Mikutavičiaus ir Aistės Smilgevičiūtės atliekamas „Meilės duetas“ – viena tų dainų, kurias pelnytai gali vadinti legendinėmis. Sukurtas prieš du dešimtmečius roko operai „Jūratė ir Kastytis“, šiandien kūrinys atgimsta naujai perrašytas ir pirmą kartą istorijoje – su vaizdo klipu.

Zigmars Liepiņš jubiliejui – jo sukurta opera „Paryžiaus katedra“ ir keturi debiutai

Lapkričio 4 dieną 18.30 valandą Žvejų rūmuose rodoma Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro opera „Paryžiaus katedra“ skiriama kompozitoriaus Zigmars Liepiņš 70 metų jubiliejui. Publikos laukia net keturi naujus vaidmenis pristatančių solistų debiutai.

Marijonas Mikutavičius grįžta į legendinę roko operą „Jūratė ir Kastytis“

Marijonas Mikutavičius lygiai po dvidešimties metų grįžta į roko operą „Jūratė ir Kastytis“. Drauge su Aiste Smilgevičiūte pagrindiniuose vaidmenyse jis pasirodys trijuose išskirtiniuose arenų parodymuose gruodžio mėnesį – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

Giedrius Savickas: visiems įdomu slapta pažiūrėti, kaip gyvena kiti

„Gera komanda, gera pjesė ir geras pastatymas“, – paklaustas, kaip trumpai apibūdintų naujausią spektaklį „Gal nedarom tragedijos“, sako Giedrius Savickas. Komedija „Gal nedarom tragedijos“  pradeda turą po Lietuvos sales ir, nors kol kas buvo rodyta tik du kartus Palangoje, garsas apie ją pasklido plačiai – žiūrovai išgraibstė beveik visus bilietus, kai kuriuose miestuose prireikė ir papildomo parodymo.

Toks fenomenalus populiarumas nulemtas ir išties vykusio aktorių pasirinkimo. Giedrius Savickas – vienas iš „Gal nedarom tragedijos“ fantastinio ketverto. Jis pasirodo scenoje drauge su Mantu Stonkumi, Gelmine Glemžaite ir Milda Noreikaite.

Didžiulę scenos patirtį turintis aktorius savo personažą sukūrė taip tikroviškai, kad žiūrovas supranta – tokį žmogų jis tikrai pažįsta ir realybėje.

Interviu su Giedrium Savicku žiūrėkite čia: 


Giedriau, papasakok, koks yra tavo personažas spektaklyje „Gal nedarom tragedijos“?

Paprastas žmogus vardu Valentinas. Ji myli žmoną, bet labiau myli gyvenimą. Iš visų keturių personažų Valentinas pirmasis nebijo pasirodyti toks, koks yra. Aš sakyčiau, kad jis – geras, nuoširdus ir darbštus žmogus, kuris tiesiog pakliuvo į netikėtą ir nemalonią situaciją. (Būtent Valentino sūnus yra tas berniukas, kuris išmušė dantis kitam vaikui ir nuo to pjesėje prasidėjo dviejų šeimų konfliktas - aut.past.)

O kiek Valentine yra tavęs?

Yra šiek tiek. Vis gi aš vaidinu, tai tikrai įdedu dalį savo asmenybės. Nelabai noriu išduoti konkrečių spektaklio scenų, bet jose panašumas tikrai yra. Manau, žiūrovai, supras. Mes abu mėgstam smagiai leisti laiką ir abiem norisi pabūti su draugais (juokiasi)...

Kai tavęs paklausia, apie ką spektaklis, kaip atsakai?

Labai trumpai: spektaklis apie tai, kad mes esam ne tokie, kokie esam. Ne... mes esam ne tokie... truputį tokie, kokie nesame, bet mes nesam, kokie esam. Na... mes nesam tokie kokie esam, bet esam tokie, kokie nesam. Nieko nesupratau, ką dabar pasakiau, bet žiūrovas tikiuosi supras.

Tai yra pats painiausias paaiškinimas, kokį tik teko girdėti, bet pats siužetas gi aiškesnis?

Oi, siužetas labai aiškus ir kiekvienam suprantamas. Jums visą siužetą papasakoti?

Tikrai nereikia, bus žmonėms nebeįdomu žiūrėti. Bet gal bendrais bruožais galėtum apibūdinti, kuo spektaklis įdomus žiūrovui?

Tuo, kad gali pažiūrėti pro rakto skylutę, kaip gyvena kiti žmonės. Jei jie gyvena pykdamiesi, mums tik dar įdomiau, nes tada atrodo, kad mes geresni, pas mus to tikrai nėra. Bet jei kiti žiūrėtų į mus pro rakto skylutę, pamatytų tą patį.

Suprantu, kad žmonės personažuose lengvai atpažins save, savo artimuosius, kaimynus?

Tikrai, šis spektaklis labai atpažįstamas. Pamatysite tas kaukes, kurias dažnai užsidedame. Pavyzdžiui, kai ateina svečiai. Juk būna sakome, kad nesiautų, nes netvarkyta. Nors ką tik susitvarkėm... Mes visada bandom parodyti kitiems, kad esame geresni. Vyras ir žmona stengiasi pademonstruoti, kad jų santykiai – tvarkingi, bet gi nebūtinai taip yra. Kai įvyksta konfliktas, kaukės ima kristi.

Ar tau pačiam spektaklis juokingas?

Labai. Pirmiausia todėl, kad labai juokingi aktoriai: Gelminė Glemžaitė, Milda Noreikaitė, Mantas Stonkus. Man jie patys juokingiausi aktoriai Lietuvoje.

Jus jau vadina „fantastiškuoju ketvertu“, sako, kad retai būna, jog taip sėkmingai susirinktų vienas kitą papildančių aktorių komanda. Kaip tau sekėsi įsilieti į ketvertuką?

Kompanija tikrai nuostabi. Kai gavau pasiūlymą vaidinti, nemaniau, kad bus taip lengva sutarti, bendrauti, kad taip gerai praleisim laiką. Mes kartais net pamiršdavome repetuoti. Tik nesupraskit, kad labai jau lengva ranka spektaklis susikūrė. Buvo ir sunkių momentų, bet jie atsirado, nes norėjome viską padaryti labai gerai. Nebuvo dar pasaulyje spektaklio, kurio aktoriai pasakytų: be problemų iškart viskas pavyko. Būta sunkių dienų, kažkokių konfliktų, nesutarimų... Jie reikalingi, jei nori rezultato.

Ir kaip vertini rezultatą, ar gerai pavyko?

Niekada apie jokį spektaklį negalima daryti išvadų, kol jo nepamato žiūrovas. Repetuodamas negali žinoti, ar gerai padarei. Tik iš žiūrovo reakcijos galima spręsti, kaip tau pavyko. Tai iš šio spektaklio pirmųjų žiūrovų sprendžiant, rezultatas tikrai geras. Jautėsi, kad salėje žmonės gerai leido laiką, daug juokėsi. Po spektaklio išėjo besišypsantys ir atrodė laimingi. Tai, vadinasi, nenuvylėm.

Ar turi nuojautą, kad komedija „Gal nedarom tragedijos“ gyvuos ilgai?

Taip, tikrai taip. Bet gal dešimt metų ir nereikia rodyti. Po dvejų ar trejų galima su ta pačia kompanija kažką ir naujo sukurti.

Ar turite tikslą, kurį norite pasiekti šiuo spektakliu?

Norime, kad žmonės gerai praleistų laiką. Tikrai nesakome, kad pamatęs pasikeisi. (Juokiasi) Nesprendžiame problemų, nesiekiame, kad šeimose nebebūtų konfliktų. Ateikit ir gerai praleiskit tą valandą keturiasdešimt minučių. Labai tikiuosi, kad per ją negalvosit apie savo problemas, nebejusit gyvenimo nerimo. Valanda keturiasdešimt gero laiko šių dienų pasaulyje – labai daug.

„Gal nedarom tragedijos“ – visoje Lietuvoje: spalio 18 d. – Radviliškyje, 19 d. – Marijampolėje, 20 d. – Panevėžyje, 22 d. – Mažeikiuose, 23 d. – Šiauliuose, 25 d. – Vilniuje, 26 d. – Kaune, 27 d. – Alytuje, 29 d. – Birštone, 30 d. – Klaipėdoje, lapkričio 13 d. ir 20 d. – Kaune (papildomi), 15 d. – Plungėje, 16 d. – Vilniuje (papildomas), 17 d. – Panevėžyje (papildomas), 19 d. – Tauragėje,  22 d. – Marijampolėje (papildomas),  24 d. – Utenoje, 26 d. – Šiauliuose (papildomas) ,  27 d. – Klaipėdoje (papildomas), gruodžio 17 d. – Palangoje.
 
Išparduota PAPILDOMAS. Spektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS'' (Yasmina REZA). Premjera! / Kaunas IšparduotaIšparduotaPAPILDOMAS. Spektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS'' (Yasmina REZA). Premjera! / Kaunas VDU didžioji salė, Kaunas
Pirkti bilietą PAPILDOMAS. Spektaklis ,,GAL NEDAROM TRAGEDIJOS'' (Yasmina REZA). Premjera! / Vilnius PopuliarusPopuliarusPAPILDOMAS. Spektaklis ,,GAL NEDAROM TRAGEDIJOS'' (Yasmina REZA). Premjera! / Vilnius COMPENSA koncertų salė, Vilnius 29.00 - 39.00
Išparduota PAPILDOMAS. Spektaklis ,,GAL NEDAROM TRAGEDIJOS'' (Yasmina REZA). Premjera! / Šiauliai IšparduotaIšparduotaPAPILDOMAS. Spektaklis ,,GAL NEDAROM TRAGEDIJOS'' (Yasmina REZA). Premjera! / Šiauliai Šiaulių kultūros centras, Šiauliai
Pirkti bilietą Spektaklis ,,GAL NEDAROM TRAGEDIJOS'' (Yasmina REZA). Premjera! / Palanga PopuliarusPopuliarusSpektaklis ,,GAL NEDAROM TRAGEDIJOS'' (Yasmina REZA). Premjera! / Palanga Palangos senoji gimnazija, Palanga 39.00
Išparduota PAPILDOMAS. Spektaklis ,,GAL NEDAROM TRAGEDIJOS (Yasmina REZA)". Premjera! / Panevėžys IšparduotaIšparduotaPAPILDOMAS. Spektaklis ,,GAL NEDAROM TRAGEDIJOS (Yasmina REZA)". Premjera! / Panevėžys Panevėžio bendruomenių rūmai, Panevėžys
Pirkti bilietą Spektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS'' (Yasmina REZA) / Kaunas PopuliarusPopuliarusSpektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS'' (Yasmina REZA) / Kaunas VDU didžioji salė, Kaunas 31.20 - 46.20
Pirkti bilietą Spektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS (Yasmina REZA)'' / Klaipėda PopuliarusPopuliarusSpektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS (Yasmina REZA)'' / Klaipėda Kultūros centras Žvejų rūmai, Klaipėda 29.90 - 39.90
Pirkti bilietą Spektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS (Yasmina REZA)'' / Jonava PopuliarusPopuliarusSpektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS (Yasmina REZA)'' / Jonava Jonavos kultūros centras, Jonava 29.90 - 39.90
Pirkti bilietą Spektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS'' (Yasmina REZA) / Šiauliai PopuliarusPopuliarusSpektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS'' (Yasmina REZA) / Šiauliai Šiaulių kultūros centras, Šiauliai 29.90 - 39.90
Pirkti bilietą Spektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS (Yasmina REZA)" / Panevėžys PopuliarusPopuliarusSpektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS (Yasmina REZA)" / Panevėžys Panevėžio bendruomenių rūmai, Panevėžys 29.90 - 39.90
Pirkti bilietą Spektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS'' (Yasmina REZA) / Alytus PopuliarusPopuliarusSpektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS'' (Yasmina REZA) / Alytus Alytaus kultūros centras, Alytus 26.20 - 36.20
Pirkti bilietą Spektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS (Yasmina REZA)" / Marijampolė PopuliarusPopuliarusSpektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS (Yasmina REZA)" / Marijampolė Marijampolės kultūros centras, Marijampolė 29.90 - 41.90
Pirkti bilietą Spektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS'' (Yasmina REZA) / Palanga PopuliarusPopuliarusSpektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS'' (Yasmina REZA) / Palanga Palangos koncertų salė, Palanga 29.90 - 45.00
Išparduota PAPILDOMAS. Spektaklis ,,GAL NEDAROM TRAGEDIJOS'' (Yasmina REZA). Premjera! / Šiauliai (Perkeltas iš 2022.11.26) IšparduotaIšparduotaPAPILDOMAS. Spektaklis ,,GAL NEDAROM TRAGEDIJOS'' (Yasmina REZA). Premjera! / Šiauliai (Perkeltas iš 2022.11.26) Šiaulių kultūros centras, Šiauliai
Pirkti bilietą PAPILDOMAS. Spektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS (Yasmina REZA)''. Premjera! / Klaipėda (Perkeltas iš 2022.11.27) PopuliarusPopuliarusPAPILDOMAS. Spektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS (Yasmina REZA)''. Premjera! / Klaipėda (Perkeltas iš 2022.11.27) Kultūros centras Žvejų rūmai, Klaipėda 39.00
Pirkti bilietą Spektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS'' (Yasmina REZA) / Mažeikiai PopuliarusPopuliarusSpektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS'' (Yasmina REZA) / Mažeikiai Mažeikių kultūros centras, Mažeikiai 29.90 - 39.90
Pirkti bilietą Spektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS'' (Yasmina REZA) / Birštonas PopuliarusPopuliarusSpektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS'' (Yasmina REZA) / Birštonas Birštono kultūros centras, Birštonas 29.90 - 39.90
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti