Klaipėdos lėlių teatras
  • Pavadinimas: Klaipėdos lėlių teatras
  • Adresas: Vežėjų g. 4, Klaipėda
  • Vadovas: -
  • Aktoriai: -

Apie mus

2000 m. įkurtas Klaipėdos lėlių teatras įkurtas grupės bendraminčių. Nuo 2004 m. Klaipėdos lėlių teatro vizijos įgyvendinimu rūpinasi lyderėmis tapusios jaunosios lėlininkės Aušra Daukantaitė ir Gintarė Radvilavičiūtė. Šiandieninis teatro kolektyvas rūpinasi labai įvairia, žiūrovų lūkesčius atitinkančia veikla: nauji projektai įsitvirtinant savoje erdvėje, repertuaro atnaujinimas, reguliarus spektaklių rodymas ir rėmėjų paieškos, stengiantis išgyventi ir būti reikalingiems Klaipėdos miestui. Klaipėdos lėlių teatras – tai nuolat atsinaujinanti lėlininkų trupė. Teatro kolektyvą sudaro kelių kartų žmonės, įvairiu metu baigę aukštąją mokyklą, kuri dabar vadinasi Klaipėdos universitetu. Teatro žmonės stengiasi, kad jame statomi lėlių spektakliai būtų įdomūs ne tik vaikams, bet ir jaunimui, suaugusiesiems. Klaipėdos lėlių teatras - tai teatras vaikams ir jaunimui organizuojantis profesionalią lėlių scenos meno veiklą, edukacines programas, festivalius ne tik gimtajame mieste, bet ir Lietuvoje, užsienyje. Teatras išsiskiria tuom, kad jame kuriama aktyvi kultūrinė erdvė, kurioje menininkai eksperimentuoja bei kuria kokybiškus projektus vaikams ir jaunimui, ieško naujų groteskiškų lėlių teatro meno formų, apjungdami lėlių, kaukių bei žmogaus plastikos elementus. Klaipėdos lėlių teatro misija – supažindinti Klaipėdos bei Klaipėdos krašto vaikus ir jaunimą su tradiciniu ir netradiciniu lėlių teatro menu, ugdyti jų intelektualines, kultūrines žinias bei formuoti vaiko ir jaunuolio vertybinę sistemą. Klaipėdos lėlių teatro pagrindinis tikslas – kurti ir plėtoti kokybiškas kultūrines paslaugas vaikams ir jaunimui Klaipėdos mieste ir Klaipėdos krašte. Klaipėdos lėlių teatro veikla: •Lėlių spektaklių statymas ir rodymas. •Respublikinių ir tarptautinių lėlių festivalių organizavimas bei dalyvavimas juose. •Vizualinių meno projektų organizavimas ir dalyvavimas. •Edukacinių projektų organizavimas.

Istorija

Klaipėdos lėlių teatras tęsia Klaipėdos universiteto lėlių teatro „KU-KŪ“ veiklą. Jo istorija pasidėjo 1992 m. Jo įkūrėja – režisierė, dailininkė ir dramaturgė Jūratė Januškevičiūtė. Iš pradžių trupę sudarė Jūratės bendražygiai Linas Zubė, Salomėja Burneikaitė ir Liuda Vismantaitė. Vėliau prisijungė ir kolegomis tapę studentai lėlininkai Vidmantas Beržinis, Andžela Vitauskaitė, Lina Beržinienė, Živilė Dargytė. “KU -KŪ” teatro repertuarą papildė ir būsimieji lėlininkai, studijuojantys lėlių teatro režisūrą ir eksperimentuojantys kartu. Per savo gyvavimo laikotarpį teatras “KU -KŪ” sukūrė trylika spektaklių ir dalyvavo vienuolikoje tarptautinių lėlių teatrų festivalių Lietuvoje ir užsienyje. ”KU - KŪ” lėlių teatras rodė savo spektaklius Mokomajame teatre, nemažai vaidino mokyklose, darželiuose.”KU - KŪ” spektaklius yra matę Klaipėdos miesto ir rajono, Vilniaus, Kauno, Utenos, Plungės, Kretingos, Telšių, Tauragės, Neringos, Palangos, Šilutės mažieji žiūrovai. Dauguma lėlių teatro “KU - KŪ” spektaklių buvo kameriniai. Juose užimti 1 ar 2 aktoriai, valdantys po keletą lėlių. Didžiąją teatro “KU - KŪ” repertuaro dalį sudarė J. Januškevičiūtės pjesės lėlių teatrui. Jūratė Januškevičiūtė visada eksperimentavo, ieškojo naujų lėlių teatro išraiškos priemonių. Jos studentai mokėsi kurti teatrą iš daiktų, objektų, plėsdami tradicinio lėlių teatro ribas. Režisierei Jūratei Januškevičiūtei 2000-aisiais metais už spektaklį „Aukso kiaušinis“, pastatytą Kauno lėlių teatre, įteiktas nacionalinis apdovanojimas „Kristoforas“.

Kita

Festivaliai ir prizai: 1993 m. - Tarptautinis lėlių festivalis “Lagaminas” Panevėžyje. 1995 m. - Tarptautinis lėlių festivalis “Lagaminas” Panevėžyje. 1993 m. - Tarptautinis lėlių teatrų festivalis “Kaukučio šventė” - Kretingoje. 1993 m. – „KU-KŪ“ meno vadovei Jūratei Januškevičiūtei paskirta respublikinė Boriso Dauguviečio vardo I laipsnio premija už dramaturgiją. 1995 m. - Tarptautinis lėlių teatrų festivalis “Kaukučio šventė” - Kretingoje. 1994 – 2000 m .– Nuolatiniai Profesionalių lėlių teatrų šventės “Šypsos lėlės ir vaikai” dalyviai. Kaunas 1994 m. - Tarptautinis teatrinių mokyklų festivalis “Baltijos skrydis” - Klaipėdoje. 1995 m. - Tarptautinis teatrinių mokyklų festivalis “Baltijos skrydis” - Klaipėdoje. 1997 m. – Kamerinių lėlių teatrų festivalis “Karakumų asilėlis” - Klaipėdoje. 1997 m. - Tarptautinis Baltijos šalių lėlių teatrų festivalis - Vilniuje. 1998 m. -Tarptautinis lėlių teatrų festivalis “Banaanikala-98″ Taline. Aktoriai Linas Zubė ir Vidmantas Beržinis gavo geriausių lėlininkų apdovanojimą spektaklyje „Atostogos pas dėdę Titą“ 1999 m. – Tarptautinis lėlių teatrų festivalis “Banaanikala-99″ Taline. Estija 1999 m.- Tarptautinis lėlių teatrų festivalis “Aitvaras” - Alytuje. Prizas už geriausią festivalio spektaklį ( „Maciukas baubas ir kiti“). 2000 m. – “KU-KŪ” meno vadovė, režisierė ir dailininkė Jūratė Januškevičiūtė pelnė KRISTOFORĄ, už spektaklį „Aukso kiaušinis“ Kauno lėlių teatre. 2000 m. – “KU-KŪ” meno vadovė, režisierė ir dailininkė Jūratė Januškevičiūtė pelnė Kauno miesto prizą FORTŪNA, už geriausią metų spektaklį vaikams „Aukso kiaušinis“ Kauno lėlių teatre. 2002 m. – Vaikų teatrų festivalis, skirtas Liepojos miesto jubiliejui. Latvija 2003 m. – Kamerinių lėlių teatrų festivalis “Karakumų asilėlis” - Klaipėdoje. 2004 m. – Tarptautinis lėlininkų mokyklų festivalis Bialystoke (Lenkija). Spektaklis “Vienintelė”.