Kauno miesto kamerinis teatras
  • Pavadinimas: Kauno miesto kamerinis teatras
  • Adresas: Kęstučio g. 74A, 44297, Kaunas
  • Vadovas: Jurga Knyvienė
  • Aktoriai: Alma Masiulionytė , Edita Niciūtė, Kristina Kazakevičiūtė , Jonas Baranauskas , Simona Bladženauskaitė , Vytautas Gasiliūnas

Apie mus

KAUNO MIESTO KAMERINIS TEATRAS

„Kamerinio miesto kamerinis teatras“

Įsivaizduoju šiame teatre nuolat zujančius ir mintimis besidalijančius žmones - be titulų, kvalifikacinių etikečių - visus, kuriems bet kokia teatrinė raiška svarbi kaip komunikacijos, kalbos, bendravimo priemonė. Norisi teatro (o ir apskritai visos kultūros) ne dėl jo statuso visuomenėje, o dėl poreikio bendrauti ir kartu kurti. Teatro kaip susibūrimo.

Jurga Knyvienė, teatro direktorė

Teatro tikslas

Puoselėti, kurti, saugoti ir plėtoti profesionaliojo dramos teatro tradicijas, kūrybiškai ieškoti naujų formų, skatinant teatro meno plėtrą – suponuoja tradicijų tęstinumo ir inovacijų sinergiją.

Teatras vakar „Nuo studijos iki profesionalaus teatro“

Ilgamečio teatro meno vadovo Stanislovo Rubinovo iniciatyva 1976 metais Kaune buvo įkurta Jaunimo muzikinė studija, vėliau Jaunimo teatras – studija. 1986 metais suteikus profesionalaus teatro statusą, ji tapo Kauno jaunimo kameriniu teatru. 1991 metais prasidėjo kokybiškai naujas teatro istorijos etapas – teatrui buvo suteiktos patalpos, kurių didelę dalį rekonstravo ir įrengė patys aktoriai. 1993 metais jaukiose nedidelėse erdvėse gimė pirmieji kameriniai spektakliai Leonido Andrejevo „Judas Iskarijotas“ bei Fransua Rablė „Gargantiua ir Pantagriuelis“.

Teatras šiandien „Tradicijų ir inovacijų sūkuryje“

Atsinaujinęs, o tuo pačiu ir 40-ies metų istoriją nešantis teatras, turi progą deklaruoti savo naująją tapatybę, konceptualiai susiedamas teatro tradicijas su naujausiomis scenos meno „madomis“, reflektuodamas praeitį dabartiniu žvilgsniu, išeksponuodamas paveldą moderniausiomis priemonėmis, taip atidarydamas kelius naujiems atradimams. Kūrybinė bendruomenė stengiasi suvokti savo, kaip miesto teatro, paskirtį, kartu su publika ieškoti kelio, kuriuo verta eiti.

 

 

Istorija

Tuometinis teatro eksperimentų bumas Sovietų Sąjungoje ir Rytų Europos šalyse, o taip pat kultūrinis vakuumas, susidaręs Kaune po Modrio Tenisono teatro likvidavimo, lėmė, kad galėjau įgyvendinti seną svajonę - sukurti savo teatro studiją\", - pasakojo Kauno kamerinio teatro įkūrėjas bei ilgametis teatro meno vadovas režisierius Stanislovas Rubinovas (1930 - 2013). Jaunimo muzikinė studija Jo iniciatyva 1976 m. Kaune buvo įkurta Jaunimo muzikinė studija, vėliau Jaunimo teatras - studija. 1986 m., suteikus profesionalaus teatro statusą, ji tapo Kauno jaunimo kameriniu teatru. 1977 m. pasirodė pirmasis studijos spektaklis - Giedriaus Kuprevičiaus specialiai šiam kolektyvui parašyta opera „Ten, viduje\" (pagal vienaveiksmę Moriso Meterlinko pjesę). Tai buvo turiniu ir forma novatoriškas spektaklis, sukėlęs didžiulį jaunimo susidomėjimą ir tuo papiktinęs tuometę valdžią. „Jei šitaip plūsta jaunimas, vadinasi, ten kažkas negerai\", - savo nepasitenkinimą reiškė miesto partiniai vadovai. Gandas, kad opera po vienintelio pristatymo gali būti uždrausta, dar labiau kurstė žiūrovų smalsumą. Kauniečiai prie bilietų kasos stovėdavo per naktis. 1976 - 1986 m. - vienas reikšmingiausių laikotarpių studijos istorijoje. Per dešimtmetį susiformavo darbo principai, buvo išugdyta aktorių trupė, išleistos 29 premjeros. Svarbiausiais spektakliais, kūrusiais teatro meninį veidą, tapo Ernesto Hemingvėjaus „Atsisveikinimas su ginklais\", „Vade mecum\" pagal Justino Marcinkevičiaus kūrinius, Aleksandro Bloko „Nepažįstamoji\", pristačiusi publikai tuo metu nerekomenduojamą autorių ir nustebinusi nauja forma (pirmą kartą Lietuvoje spektaklis vyko prie staliukų), taip pat du spektakliai - tyrimai: dokumentinė apysaka „Nr. 246\" ir kriminalinė istorija „Killer kommando\". Profesionalaus teatro statusas 1986 m. studijai buvo suteiktas profesionalaus teatro statusas. Savo patalpų jis neturėjo, todėl spektakliai buvo vaidinami „Girstupio\" (dabar „Girstučio\") kultūros ir sporto centre, trupė daug gastroliavo. 1986 - 1991-ieji buvo kelionių metai. Teatras aplankė ne tik daugybę Lietuvos miestų ir miestelių, bet ir atokias Sovietų Sąjungos vietas. 1986 m. po Černobylio atominės elektrinės avarijos trupė vaidino katastrofos „likvidatoriams\", 1987 -aisiais koncertavo Kazachstano stepėse, vėliau gastroliavo Tbilisyje, Leningrade, Maskvoje. Vienas svarbiausių kolektyvo darbų - 1987 metais Kaune suorganizuotas tarptautinis festivalis „Jaunasis teatras 87\". Teatro patalpos Kęstučio g. 74A 1991 m. prasidėjo kokybiškai naujas teatro istorijos etapas - jam buvo suteiktos patalpos, kurių didelę dalį rekonstravo ir įrengė patys aktoriai. 1993 m. jaukiose nedidelėse erdvėse buvo pristatyti pirmieji kameriniai spektakliai: Leonido Andrejevo „Judas Iskarijotas\" bei Fransua Rablė „Gargantiua ir Pantagriuelis\". Jaukiose kamerinėse patalpose gimė nauji spektakliai.

Kita

Kiti teatro kanalai:

https://www.facebook.com/kaunokamerinisteatras?ref=hl

https://www.youtube.com/user/Kamerinisteatras

https://instagram.com/kaunokamerinisteatras/