Kvietimas kūrėjams dalyvauti Tarptautiniame lėlių teatro festivalyje MATERIA MAGICA
2021-01-17

Klaipėdos lėlių teatro organizuojamas Tarptautinis lėlių teatro festivalis „Materia Magica“ kviečia visus profesionalius lėlių ir objektų teatro bei tarpdisciplininio meno kūrėjus, trupes teikti siūlymus į 2021 m. vyksiantį festivalį „Materia Magica“.

A š  k v ė p u o j u  

Kvėpavimas – pagrindinė žmogaus teisė ir būties sąlyga. Kvėpuojame mes ir kvėpuoja visa mus supanti aplinka. Lėlių teatre aktoriaus rankose kvėpuoja lėlė. Su jos pirmu diafragminiu krustelėjimu prasideda lėlių teatro magija. Be kvėpavimo viskas sustoja, baigiasi, miršta. Tad kokios menininko galimybės kvėpuoti šiandieniniame pasaulyje? Kas tas deguonis, kas tas įkvėpimas ir iškvėpimas? Ar už durų pasilikęs teatras paliko plyšelį orui? Taip, kaip lėlininkas įgalina lėlę kvėpuoti, kalbėti tam tikromis temomis, taip šis festivalis siekia pristatyti lėlininkus, kurie šiomis kvėpavimą stabdančiomis sąlygomis rado būdų įkvėpti.    

K v i e t i m o  t e m a  

Festivalio rengėjai skatina kūrėjus reflektuoti laisvo kvėpavimo, įkvėpimo tema: gal tai bus istorija apie kanarėlę, kuri visą gyvenimą svajojo pamatyti Ameriką, tačiau negalėjo, nes buvo auginama narvelyje. O gal tai bus įkvepianti istorija apie kurmį, kuris iš stiklų pasigamino akinius ir pirmą kartą išvydo saulę. O gal norėsite mums papasakoti apie žmones, kurie nebegalėjo laisvai kvėpuoti, nes buvo užgniaužti ligos, sistemos, laiko, negalios, liūdesio, rasizmo, tačiau išliko? Arba taip ir liko suvaržymų įkaitais? Gal tai spektaklis apie mūsų vis sunkiau kvėpuojančią žemę arba į naftą įplaukusią žuvelę? Kalbėkime apie kvėpavimą – visomis formomis, visais tūriais, visais lygmenimis. Ir apie nuostabų, visa keičiantį oro gurkšnį.    

T e i k i m o  i n f o r m a c i j a  

Festivaliui siūlomų spektaklių aprašymus ir vaizdo įrašus kviečiame siųsti iki 2021 m. sausio 18 d. Paraiškas svarstys festivalio „Materia Magica“ meno taryba ir kūrybinė komanda. Apie atrinktus spektaklius bus informuojama 2021 m. sausio 30 d.    

 

Registracija čia: https://forms.gle/Kp3nTUs8ya12Bdeb7 Daugiau informacijos: puppetfestivalklaipeda@gmail.com ir www.materiamagica.lt Festivalio data: 2021 m. gegužės 13–16 d.  

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.