Stalo teatras kviečia susitikti ir vasarą
2020-06-27

Kiekvieną antradienį 16 val. iki pat vasaros pabaigos Stalo teatras kviečia pasiklausyti Saulės Degutytės tiesiogiai internetu sekamų pasakų. Jau nuo balandžio mėnesio, prisijungus per ZOOM programėlę, kurios nuorodą rasite svetainėje www.staloteatras.lt, galima išgirsti lietuvių liaudies, prancūzų ir japonų pasakų, įvairiausių mitų bei originalių, pačios atlikėjos išgalvotų istorijų. Kaip Stalo teatrui ir priklauso, šių popiečių metu galite pasisemti idėjų savo pačių namų teatrui: mat pasakos yra sekamos teatralizuotai, pasitelkiant įvairiausius, kas dieną matomus objektus - kempines, puodus, šaukštus ir kt.

 

Pasak Stalo teatro įkūrėjos, aktorės S. Degutytės: „Pavasarį, prasidėjus karantinui, man, kaip, veikiausiai ir visiems menininkams, teko permąstyti savo darbo reikalingumą, vertę ir panašiai. Kilo įvairiausių minčių... Esu dėkinga kompanijai HUMANAID, remiančiai pabėgėlius Lietuvoje ir organizavusiai įvairiausius kursus online. Jie mane ir pakvietė sekti pasakas vaikams internetu. Sutarėm, kad viskas vyks lietuvių kalba ir jie, tuo pačiu, lietuviškai galės mokytis... Jų dėka karantino metu man pavyko nušauti kelis zuikius: palaikyti Stalo teatro pulsą, susitikti su Pabėgėlių centro, Lietuvos darželių ir tiesiog Stalo teatro gerbėjų vaikais. Negana to, prie šių popiečių prisijungė ir lietuvių šeimos iš Italijus, Liuksemburgo bei Briuselio... Vaikai siųsdavo man savo pačių sukurtus dirbinius bei filmukus, tad supratau, kad tai, nors ir negali atstoti gyvo kontakto, yra reikalinga ir nusprendžiau tęsti. Taigi dabar, Kultūros tarybai šią mintį parėmus, visą vasarą seksiu pasakas online įvairiausiose pasaulio vietose esantiems vaikams.“

O pavargusiems nuo kompiuterių ir pasiilgusiems gyvų susitikimų, Stalo teatras taip pat turi ką pasiūlyti. Po gastrolių į Klaipėdą ir Kelmę, sudalyvavus keliose stovyklose vaikams, šis teatras pasirodys naujojoje „Menų spaustuvės“ scenoje Numeris 6, esančioje kiemelyje. Liepos 25 d. 18 val. žiūrovai kviečiami į interaktyvų spektaklį „Kas pasauly garažiausia“, kurio metu vaikai, su tinkamomis apsaugos priemonėmis, galės ir pjauti, ir kalti, ir gręžti... O rugpjūčio 22 d. žiūrovų lauks Auksinį scenos kryžių pelnęs spektaklis „Gandro dovana“, vyksiantis praktiškai gandrų išskridimo proga: jau nuo seno sakoma, kad Šv. Baltramiejaus dieną, rugpjūčio 24 d., išskrenda gandrai. Šiame spektaklyje Vyras ir Moteris (Tėvas ir Motina, Dievas ir Deivė...), skambant gyvai atliekamai muzikai, pasitelkę įvairius senoviškus rakandus kuria pasaulį pagal senovės lietuvių ,,gyvybės medžio“ modelį.

 

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.