Startuoja šokio informacijos centro rezidencijos: ieškome tų, kam iki pilnos laimės trūksta tik rankos piršto galiuko
2020-05-05

Lietuvos šokio informacijos centras (LŠIC) neseniai paskelbė apie pandemijos padiktuotus veiklos pokyčius – nusprendė mažinti tarptautinių projektų apimtis ir perskirstytas lėšas skirti Lietuvos šokio ir cirko bendruomenei. Šiandien skelbiami pirmieji vienos naujųjų veiklų rezultatai – atrinkti rezidencijose namuose dalyvausiantys kūrėjai. Dalis jų siūlo žiūrovams ir kolegoms prisijungti prie proceso ir tapti kūrybinių projektų dalimi jau dabar – kviečia atsiliepti pirmos nepriklausomos Lietuvos šokėjų kartos atstovus ar net pasidalinti istorijomis tuos, kas yra netekę rankos piršto galiuko.

 

Galimybė stiprinti šokio bendruomenę

LŠIC šiuolaikinio šokio ir cirko lauko atstovus pakvietė teikti pasiūlymus kūrybinei trijų mėnesių trukmės rezidencijai, kuri vyks paties kūrėjo namuose arba kitose erdvėse laikantis visų saugumo reikalavimų. Įdomiausias  kūrybines idėjas bus kviečiama pristatyti metų pabaigoje vyksiančio tarptautinio šiuolaikinio šokio festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ arba, esant galimybei, integruoti jas į kitus LŠIC vykdomus projektus.

Anot LŠIC vadovės Gintarės Masteikaitės, šios rezidencijos – ne tik galimybė lauko atstovams darbuotis prie savo kūrybinių projektų, bet ir erdvė stiprėti kaip bendruomenei. „Esame be galo dėkingi Lietuvos kultūros tarybai už tai, kad greitai ir lengvai leido perdėlioti veiklos prioritetus ir, atsižvelgiant į dabartinę situaciją, perskirstyti LŠIC biudžetą. Atrenkant programos dalyvius pirmiausia kreipėme dėmesį į siūlomų veiklų aktualumą, taip pat ieškojome projektų, kuriuos atrinkti rezidentai galėtų padėti vieni kitiems vystyti. Norime, kad ši rezidencija, būtų ne tik individualių idėjų vystymas, bet ir komandinis kūrybinis procesas. Visos rezidencijos laikotarpiu palaikysime nuolatinį ryšį su dalyviais bei organizuosime visos atrinktos grupės susitikimus ir proceso aptarimus.“ – apie naująjį projektą pasakoja Gintarė Masteikaitė.

 

Rezidencijose – kūrybiniai ir tiriamieji procesai

Iš trisdešimt vieno rezidencijoms paraiškas teikusio kūrėjo atrinkta trylika, kurie vystys savo projektus ir bendradarbiaus tarpusavyje. Dalis rezidentų – šokio srities atstovai. Choreografijos, judesio meninius tyrimus vykdys Agnė Auželytė, Agnietė Lisičkinaitė, Aistė Kriukelytė, Goda Žukauskaitė, Grėtė Šmitaitė, Ieva Navickaitė, Lukas Karvelis, prie šokio filmų kūrimo darbuosis Austėja Vilkaitytė, Erika Vizbaraitė ir Marius Paplauskas. LŠIC rezidentais taip pat tapo trys šiuolaikinio cirko atstovai. Spektaklių eskizų kūrimo ir savo kūrinių vystymo rezidencijoje imsis Džiugas Kunsmanas ir Marija Baranauskaitė, o Gildas Aleksa rengs jaunimo cirko mokyklos programą bei strategiją. Visų LŠIC rezidentų projektų pristatymus galima rasti dance.lt puslapyje.

 

Prisijungti prie kūrėjų projektų kviečia jau dabar

Visi atrinkti rezidentai jau kibo į pirmuosius kūrybinius darbus, ėmė gryninti savo idėjas, tačiau keletas jau  dabar siūlo prisijungti prie savo meninių tyrimų ir tapti rezidencijų dalimi. Choreografės ir atlikėjos Agnė Auželytė ir Ūla Liagaitė kreipiasi į jaunąją šokio bendruomenę – kviečia dalintis savo istorijomis ir žada tirti pastarojo dešimtmečio Lietuvos šokio raidą. Pasitelkdamos skirtingas šokio kūrėjų istorijas, menininkės sieks sukurti dokumentinį šokio spektaklį, atskleidžiantį pirmosios nepriklausomos Lietuvos šokėjų kartos portretą.

Choreografė, šokėja, somatinio judesio edukatorė Aistė Kriukelytė  planuoja kviesti žiūrovus, kurie norėtų virtualiu būdu gauti dovanų asmeninį šokį. Individualaus šokio žiūrėjimas ir atsiliepimai taps meninio tyrimo apie ryšį tarp dviejų žmonių ir iš to ryšio gimstantį autentišką judėjimą dalimi. Jo rezultatai suguls į būsimą knygą apie somatinio judesio taikymą.

Šokėjas ir choreografas Lukas Karvelis suklusti kviečia tuos, kuriems teko patirti specifinę traumą – netekti rankos piršto galiuko. Vienišumo, priklausomybių ir nepakankamumo jausmo temas jungiantis meninis tyrimas – naujo spektaklio dalis. Jame autorius atsispiria nuo savo paties tragikomiškos istorijos – paauglystėje prarasto piršto galiuko.

Norinčius ateityje prisijungti prie vieno ar kelių iš šių LŠIC rezidentų kūrybinių projektų kviečiami rašyti į info@dance.lt.

 

Išsamius visų rezidentų projektų pristatymus ir naujienas apie rezidencijų eigą galima sekti LŠIC „Facebook“ paskyroje ir www.dance.lt

LŠIC veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Vilniaus miesto savivaldybė.

 

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.