16 dėmesio vertų renginių, į kuriuos bilietus knygų mugėje įsigysite pigiau
2020-02-20

Vilniaus knygų mugė vilioja ne tik naujienomis, bet ir nuolaidomis. Visą savaitgalį parodų centre „Litexpo“ šurmuliuosianti knygų mugė gera vieta ne tik papildyti knygų lentynas, bet ir renginių kalendorių. Šiemet jau penktus metus Vilniaus knygų mugėje dalyvausianti bilietų platintoja „Tiketa“ Muzikos salėje įsikūrusiame stende siūlys pigiau įsigyti bilietų į daugiau kaip 140 renginių. Šiemet lankytojai bilietus pigiau galės įsigyti net į A lygio renginius, tokius kaip „Cirque du Soleil“ šou „Corteo“, Jameso Blunto, „G&G Sindikato“, Lino Adomaičio, Vaido Baumilos ir „Beissoul & Einius“ koncertus, „Comic Con Baltics“ festivalį ir kt.

 

„Tiketa“ pristato 16 svarbių šių metų renginių, į kuriuos bilietus reikėtų pirkti Vilniaus knygų mugėje.

Jameso Blunto koncertas „Once Upon A Mind“. Tai britų atlikėjo pasaulinio turo dalis. Nors šis turas skirtas pristatyti naujausiam to paties pavadinimo atlikėjo albumui, koncerto metu skambės ir ryškiausi J. Blunto kūriniai: „Simona“, „You’re Beutiful“, „Goodbye My Lover“, „1973“. Romantiškas vakaras su širdį ir sielą paliesiančiomis melodijomis garantuotas.

Gintaro Varno spektaklis „Sombras“. Pagal Federico Garcia Lorcos ir Luigi Pirandello kūrinius trimis Auksiniais scenos kryžiais apdovanotas režisierius G. Varnas pastatė spektaklį apie... teatrą, jo prasmę ir vertę. Spektaklyje persipynė realybė ir fikcijos, tikrumas ir falšas, tiesos ir melo opozicijos. Tai režisieriaus kvietimas diskusijai apie teatro meną ir menininką, siekiantį nepasiekiamos tiesos. Intriguoja?

„Cirque du Soleil“ šou „Corteo“. Tai vienas labiausiai įtraukiančių ir akrobatinių numerių gausiausių „Cirque du Soleil“ areninių pasirodymų. „Corteo“ tarsi sujungia visus iki šiol Lietuvoje matytus „Cirque du Soleil“ šou. Jis gražus kaip „Toruk – the First Flight“, jo metu skamba gyvai atliekama jaudinanti muzika kaip „Alegria“, jis spalvingas kaip „Quidam“, dramatiškas kaip „Varekai“, o akrobatinių numerių sudėtingumu yra artimas „Saltimbanco“.  Tai tarsi penki šou viename.

Baletas „Carmina Burana ir Don Juan“. Įspūdingą dviejų dalių šiuolaikinį baletą Lietuvos žiūrovams pristatys Vengrijos valstybinis teatras. Visame pasaulyje pripažinta baleto trupė vertinama dėl unikalių pasirodymų. Baleto spektakliuose akrobatika, modernaus šokio judesiai, teatro elementai, drama susilieja su šokėjų meistriškumu, galinga muzika ir itin aukšta menine pasirodymų kokybe.

Bohemiečių opera „Faustas“. Nuo gyvenimo ieškojimų pavargęs Faustas svarsto apie savižudybę. Mefistofelis pažada patenkinti jo pačius ekstravagantiškiausius hedonistinius norus ir slapčiausias svajones, jeigu tik Faustas parduos jam savo sielą… Visiems pažįstamas siužetas, tačiau prie šio kūrinio dirbo stipriausios „Vilnius city opera“  meninės pajėgos (režisierė Dalia Ibelhauptaitė, dirigentas Gintaras Rinkevičius), tad rezultatas pranoko net ir išrankiausių žiūrovų lūkesčius.

„Beissoul & Einius“ koncertas. Nors metai tik prasidėjo, elektroninės muzikos, meno ir alternatyvios mados kūrėjų duetas „Beissoul & Einius“ jau nusikėlė į ateitį: 2021 m. sausį Kauno „Žalgirio“ arenoje surengs koncertą, kuris vainikuos dueto kūrybos dešimtmetį. Kūrėjai žada priblokšti netikėtais muzikiniais bei vizualiniais sprendimais. Kol kas atskleista tiek – juk netikėtumų laukimas toks jaudinantis.

Spektaklis vaikams „Augintinių istorijos“. Nuotaikingas ir pamokantis spektaklis apie gyvūnus, kuriuos auginame ar svajojame auginti namuose, tad jeigu norite prasmingai praleisti laiką su vaiku ir išmokyti jį šio to naujo apie gyvūnus, šis spektaklis kaip tik jums. Tai istorija apie tris nepaprastus augintinius, kuriuos suvienija tas pats likimas.

Lino Adomaičio turo „Saulės pėdomis“ koncertai. Į didžiąsias šalies arenas L. Adomaitis kartu su naujų idėjų kameriniu orkestru NIKO grįš gruodį ir žiūrovams pristatys šviesų, muzikalų, jaukų ir tuo pačiu galingą koncertinį turą „Saulės pėdomis“. „Žmonės po koncerto jausis kaip po geros kelionės!“ – apie būsimus pasirodymus sako L. Adomaitis.

„G&G Sindikato“ koncertas „Visos kaukolės šypsosi“. Iš pirmo žvilgsnio mįslingas ir dviprasmiškas koncerto pavadinimas iš tiesų turi labai šviesią prasmę. „Visos kaukolės šypsosi“ – tai metafora, kad viskas bus gerai ir, kad pati tamsiausia valanda yra prieš aušrą“, – kalba grupės vokalistas Gabrielius Liaudanskas-Svaras. „Laukia besišypsančių kaukolių vakarėlis. Mes priversim jus nusišypsoti“, – žada Donatas Juršėnas-Donciavas.

„Eurobasket 2021“ atrankos rungtynės tarp Lietuvos ir Čekijos rinktinių. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pradeda atranką į 2021-ųjų metų FIBA Europos vyrų krepšinio čempionatą. Pirmasis varžovas namuose – Čekijos nacionalinė rinktinė. Su čekais paskutinį kartą Lietuva žaidė pasiruošime į 2019 metų Pasaulio vyrų krepšinio čempionatą, tuomet po atkaklios kovos čekai buvo įveikti rezultatu 82:79. Tačiau dabar viskas prasidės iš pradžių, o naujojo rinktinės trenerio Dariaus Maskoliūno kariaunos laukia nuožmus mačas.

Populiariosios kultūros festivalis „Comic Con Baltics“. Nukeliaukite į Holivudą neišvykdami iš Vilniaus ir praleiskite nepamirštamą savaitgalį su 20 tūkst. bendraminčių. Po vienu stogu išvysite ekranuose matytų projektų aktorius, jų kūrėjus, šiuolaikinius menininkus, komiksų bei originalių kostiumų kūrėjus, fotografijų erdves iš kino studijų, naujausius kompiuterinius žaidimus ir technologijas. Tai ne renginys, tai – potyris.

Max Barskih koncertas „Nežemiškoji“. Pasirodymas Vilniuje – pasaulinių atlikėjo gastrolių dalis. Bet kuris M. Barskih šou netrunka sulaukti palankių žiūrovų vertinimų, o Lietuvoje startuosiantis turas „Nežemiškoji“ dar nė neprasidėjęs vadinamas muzikos pasaulio bomba.

Festivalis „Naujasis Baltijos šokis ‘20“. Tarptautinio šiuolaikinio šokio festivalis, beje, didžiausias tokio pobūdžio renginys Baltijos šalyse, ruošiasi naujam startui. Per dvidešimt gyvavimo metų, jis tapo neatsiejama Vilniaus kultūrinio gyvenimo dalimi ir kasmet Lietuvos visuomenei suteikia galimybę pažinti pasaulines šokio tendencijas. Šiemet be Lietuvos kūrėjų bus pristatyti ir trupių iš Kanados, Australijos, Vokietijos, Graikijos, Liuksemburgo darbai.

Tarptautinio teatro festivalio „TheAtrium“ spektakliai. Šiemet jau ketvirtus metus Klaipėdoje rengiamas teatro festivalis žinomas ir vertinamas ne tik Lietuvoje. Festivalis kasmet žiūrovus sukviečia į gurmanišką teatro šventę, kurioje rodomi spektakliai iš visos Europos. Šių metų programoje rikiuojasi ne tik 13 Lietuvos, bet ir itin stiprūs kūrėjų iš Italijos, Japonijos, Lenkijos, Rusijos, Čekijos darbai.

Monique koncertas „Virš vandens“. Popmuzikos princese tituluojama atlikėja Monika Pundziūtė-Monique užaugo ir imasi vis ambicingesnių projektų. Praėjusių metų vasarą galingu koncertu su specialiai pasirodymui suburtu orkestru atlikėja sudrebino LDK Valdovų rūmų kiemą. Šiemet su iki šiol geriausia savo programa ji žengia į scenos grandų teritoriją ir surengs savo pirmąjį bei vienintelį koncertą arenoje.

Vaido Baumilos albumo „Milijonai“ pristatymas. Vienas ryškiausių šalies atlikėjų kviečia į gyvo garso pasirodymus didžiuosiuose šalies miestuose. „Šiame koncertiniame ture bus tiek lyrinių baladžių, tiek dainų, kurios ragins kilti iš vietų ir šokti. Jeigu kam dar neteko būti mano koncerte, galiu „išduoti“, kad tai būna šilti draugų susitikimai – kartu juokaujame, bendraujame ir dainuojame ”, – sako V. Baumila.

Knygų mugės metu, vasario 20–23 d., bilietams į šiuos renginius bus taikoma 20-30 proc. nuolaida. Visiems renginių lankytojams nuolaida bilietams bus taikoma tik „Tiketa“ stende, įsikūrusiame Muzikos salėje. „Tiketa klubo“ nariai  bilietus su nuolaida galės įsigyti ir internetu.

Negana to, Knygų mugės metu „Tiketa“ stende lankysis šalies pramogų pasaulio žvaigždės, tarp kurių Vaidas Baumila, Monique, Monika Marija, „G&G Sindikatas“, Dominykas Vaitiekūnas, Dalia Ibelhauptaitė, Monika Liu, Arūnas Valinskas ir kt. „Tiketa“ kviečia atvykti pabendrauti su atlikėjais, nusifotografuoti ir gauti jų autografų. Informaciją apie tikslius šalies žvaigždžių viešnagės vizito laikus rasite „Tiketa“ feisbuko paskyroje.

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.