Guy Ritchie grįžta su juosta „Džentelmenai“: joje – paslėptos detalės ir tik po premjeros susipažinę ryškiausios žvaigždės
2020-01-24

Jau šiandien kino teatruose pasirodo juosta „Džentelmenai“, kurios gerbėjai laukė ne tik dėl meilės garsiam režisieriui bei jo išskirtiniam braižui, bet ir dėl filme sutikusių vaidinti žvaigždžių būrio  – Matthew McConaughey, Colino Farrello, Hugho Granto , kitų puikiai žinomų veidų.  Tačiau G. Ritchie filmų verta laukti ir dėl dar vienos priežasties – ne mažiau už ekrane rodomą veiksmą įntriguojančių užkulisinių istorijų. Pavyzdžiui, apie tai, kaip režisierius vos po dviejų dienų filmavimų sumanė atsisakyti garsios aktorės Kate Beckinsale paslaugų ir pakeisti ją kita aktore – Michelle Dockery arba padaryti taip, kad dvi pagrindinės „Džentelmenų“ žvaigždės M. McConaughey bei H. Grantas susitiktų ir susipažintų tik po premjeros…

 

Britų režisierius Guy‘us Ritchie‘is į kino pasaulį su trenksmu įsiveržė 1998-aisiais, debiutavęs pašėlusia kriminaline komedija „Lok, stok arba šauk“. Po 2 metų įtvirtino savo, kaip kultinio kino kūrėjo statusą, dar labiau „nurauta“ juosta „Vagišiai“. Vėlesni jo filmai „Nublokšti“ (kuriame pagrindinį vaidmenį atliko tuometinė režisieriaus žmona Madona), „Revolveris“ ir „Rokenrola“ žiūrovus šiek tiek nuvylė, tačiau G. Ritchie‘io akcijos vėl pakilo po novatoriškos „Šerloko Holmso“ versijos su Robert‘u Downey Jr. ir Jude‘u Law. Dabar režisierius vėl grįžta prie savo šaknų – kriminalinės komedijos žanro, atnešusio jam pasaulinį pripažinimą.

„Net ir nepasidomėjus, kas režisavo juostą, bet kuris žiūrovas per pirmąsias minutes lengvai atskirs G. Ritchie braižą, jis su niekuo nesupainiojamas. Ir taip, režisierius grįžta su savo stiliaus istoriją, kuri jo gerbėjų nenuvils, tik padidins jų būrį“, – tokių ir panašių recenzijų galima rasti po premjeros.

O tie, kurie žino G. Rithie, puikiai nutuokia, jog žiūrint filmą, jame galima rasti ir daug įdomių užslėptų detalių. Pavyzdžiui,  pačiam režisieriui priklausančios kompanijos „Gritchie Brewing“ užslėptos reklamos, o vienoje scenoje H. Grantas stovi prie plakato filmo, kuriame prieš tai pats vaidino. Tačiau įdomiausią istoriją apie filmą premjeros metu papasakojo pagrindinės žvaigždės.

„Per visus filmavimus su kai kuriais kolegomis aktoriais matėmės vos akimirką, o, pavyzdžiui, su M. McConaughey susipažinau tik po premjeros, TV laidoje, kur reklamavome „Džentelmenus“. Sutikite, reto režisieriaus filme aktoriai susipažįsta tik pasibaigus filmavimams“, – juokėsi H. Grantas.

„Džentelmenai“ pasakos istoriją apie Londone gyvenantį amerikietį Mikį Pirsoną (aktorius M. McConaughey), Britanijos sostinėje sukūrusį tikrą marihuanos imperiją. Natūralu, kad jo verslas gundo daugybę tiek menkesnių, tiek stambesnių kriminalinio pasaulio veikėjų. Tačiau jo verslą užsimoja nupirkti paslaptingi Oklahomos nusikaltėliai, vadovaujami žiauriojo „Sausaakio“ (akt. Henry‘is Goldingas). Apdairusis Mikis verslą parduoti atsisako. Sausaakis jam pasiunčia žinutę, užpuldamas vieną itin slaptą marihuanos auginimo tašką. Apstulbęs dėl tokio priešininkų informuotumo, Mikis paveda situaciją išsiaiškinti geriausiam savo parankiniui Reimondui (akt. Charlie‘is Hunnamas).

Tuo tarpu, pajutę kraują, į ringą žengia ir kiti nusikalstamo pasaulio veikėjai. Žingsnis po žingsnio, veiksmas po veiksmo, Londone užverda tikras nesusipratimų, smurto, apgavysčių bei absurdo pragaras.

Be jau minėtų aktorių juostoje nusifilmavo ir tokios žvaigždės kaip Eddie‘is Marsanas („Šerlokas Holmsas“) bei Colinas Farrellas.

Nauja veiksmo ir netikėtų siužeto posūkių kupina G. Ritchie‘io kriminalinė komedija „Džentelmenai“ Lietuvoje pradedama rodyti  jau šiandien, sausio 24 dieną.

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.