Tinklalaidė su teatro dailininku Jonu Arčikausku
2019-10-26

Lietuvos nacionalinio dramos teatro 80 sezono pokalbių cikle, skirtame laisvės 30-mečiui Daiva Šabasevičienė kalbina teatro dailininką Joną Arčikauską, kuris kadaise buvo Lietuvos akademinio dramos teatro vyriausiuoju dailininku.

 

Prieš 30 metų, Atgimimo laikotarpiu, jis prisidėjo prie etapinių spektaklių – „Pabudimo“ ir „Vėlinių“ – kūrimo. Jonas Arčikauskas kuria ir scenografiją, ir kostiumus, bendradarbiauja su įvairiais režisieriais, bet daugiausiai – su Jonu Vaitkumi. Kaip 1989 metais per naktį jis sukūrė „Pabudimo“ scenografijos maketą, kokie spektakliai jam artimiausi, kur pirkdavo medžiagas ir kokių kostiumų labiausiai nori aktoriai – jis pasakoja pokalbyje.

„Dabar įsigalėjęs godumas. Anksčiau niekas negalvojo apie pinigus, tačiau buvo svarbu profesinė garbė“, – lygindamas teatro žmones prieš 30 metų ir dabar sako Jonas Arčikauskas.

Pokalbį rasite čia: https://lndt.podbean.com/e/pokalbis-su-jonu-arcikausku-apie-scenografija-ir-spektaklius/ 

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.