Klaipėdoje – XX tarptautinis gatvės teatrų festivalis „Šermukšnis“
2019-06-30

„Klaipėda pagaliau pradėjo priminti Vakarų Europos miestą (...) Tokio festivalio miestas dar nematė (...) Tai buvo dienos ir ilgi vakarai, kurių metu vaikai suprato svetimšalius suaugusiuosius, o brandūs žmonės virto vaikais. Šviesos, formos, neįtikėtini garsai, ugnis ir fejerverkai bylojo apie tą patį, ką nuo antikos laikų kalba teatro žmonės, – meilę, draugystę, aistras (...) Žiūrovų gausa parodė, jog klaipėdiečiai ilgisi įdomių, išradingų, turiningų renginių“ (Daiva Janauskaitė, „Klaipėda“ 2017.07.11).

 

Tai tik kelios citatos žiniasklaidoje apie jau istorinį 19-tąjį tarptautinį gatvės teatrų festivalį „Šermukšnis“, vykusį 2017-ųjų vasarą. Nors festivalis vyksta net nuo 1985 m., paskutinysis daug kam buvo visiška naujiena, o žinovus nustebino savo užmoju ir puikia programa. Galima drąsiai teigti, kad tai buvo didžiulis kokybinis šuolis festivalio istorijoje.

Liepos 5-7 d. „Šermukšnis“ sugrįš jau dvidešimtą kartą. Kas du metus Klaipėdos Žvejų rūmų rengiamas reprezentacinis miesto festivalis vėl stebins išskirtiniais pasirodymais. Per tris ilgas dienas ir vakarus festivalio žiūrovai pamatys (simboliška!) dvi dešimtis vaidinimų.

Margaspalvėje jubiliejinio „Šermukšnio“ programoje klaipėdiečiams ir miesto svečiams savo vaidinimus pristatys užsienio kolektyvai, dėl kurių varžosi garsiausi pasaulio tarptautiniai menų festivaliai. Jau pirmąjį vakarą Teatro aikštėje tiesiogine prasme „degs“ dvi trupės iš Prancūzijos – Argentinos tango ritmu kurianti ir jausmingumu alsuojanti „Compagnie Bilbobasso“ bei  perkusininkų šou trupė  „Les Commandos Percu“, dovanosianti „Ugnies koncertą“. Legendinio režisieriaus F. Felinio personažai atgis grandioziniame italų gatvės teatro „Ondadurto Teatro“ spektaklyje „Felliniana“. Net du skirtingus vaidinimus atveža teatras „Mimo“ iš Varšuvos (Lenkija). Lyriškai linksmą gatvės klounados spektaklį „Nublokštieji“ parodys ispanai „La Industrial Teatrera“ iš Barselonos (Ispanija), o jų tautiečio Adrian‘o Schvarzstein‘o asmenyje publiką linksmins „žaliaspalvis“ ateivis. Iš Nyderlandų atvyksta „virtuvės princas“ Bram‘as Graafland‘as. Vienintelis kolektyvas net trečią kartą iš eilės pakviestas į „Šermukšnį“ – tai gatvės teatras iš Sankt Peterburgo „Mr. Pejo‘s Wandering Dolls“, sulaukęs ypatingų publikos simpatijų praėjusiuose festivaliuose.

Lietuvą atstovaus bene vienintelė tokia pas mus Renesanso laikų teatro tradicijas puoselėjanti internacionalinė „Šv. Genezijaus trupė“ (Ispanija – Lietuva – Meksika). Specialią programą „Kauksmai ir kaukai“ festivaliui ruošia  intriguojanti muzikų-šamanų kompanija Šarka-Mockūnas-Milašius-Naujokaitis. Jauniesiems žiūrovams turėtų patikti jiems skirtos edukacinės teatro kaukių bei klounados dirbtuvėlės

Vakariniai „Šermukšnio“ renginiai vyks Teatro aikštėje, dienomis – Karlskronos skvere. Kadangi Teatro aikštėje nebeįmanoma sutalpinti ir tinkamai atlikti  techniškai sudėtingų vaidinimų, vienas festivalio renginys (italų „Felliniana“) bus rodomas Klaipėdos piliavietėje.

Festivalį „Šermukšnis“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Klaipėdos miesto savivaldybė.

Visi renginiai nemokami.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=H9KsrTCBg_0&t=3s

 

https://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/menas-ir-pramogos/festivalyje-sermuksnis-italiskos-vasaros-nakties-sapnas-

https://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/menas-ir-pramogos/lenku-teatro-mimo-spektakliuose-isnykusio-pasaulio-ilgesys-

https://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/menas-ir-pramogos/jubiliejiniame-sermuksnyje-intriguojantys-artistu-pasirodymai-918143

https://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/menas-ir-pramogos/gatves-teatru-festivalyje-ugningas-prancuziskas-desantas-

 

 

 

XX TARPTAUTINIS GATVĖS TEATRŲ FESTIVALIS „ŠERMUKŠNIS 2019“

 

Liepos 5 d.

Teatro aikštėje

19.00 FESTIVALIO ATIDARYMAS

19.30  TEATRAS MIMO (LENKIJA) – „KOMEDIANTAI“

20.30 LA INDUSTRIAL TEATRERA (ISPANIJA) – „NUBLOKŠTIEJI“

21.30 ADRIAN SCHVARZSTEIN (ISPANIJA) – „ŽALIASIS ŽMOGUS“

22.00 COMPAGNIE BILBOBASSO (PRANCŪZIJA) – „POLAR“

23.00 LES COMMANDOS PERCU (PRANCŪZIJA) – „UGNIES KONCERTAS“

 

Liepos 6 d.

Karlskronos skvere

11.00–13.00 KLOUNŲ TEATRO STUDIJA „DULIDU“ (LIETUVA). EDUKACINĖS KLOUNADOS DIRBTUVĖLĖS

 

Teatro aikštėje

13.00 BRAM GRAAFLAND (NYDERLANDAI) – „VIRTUVĖS PRINCAS“

16.00 ŠV. GENEZIJAUS TRUPĖ (LIETUVA) – „KELIONĖ PER EUROPĄ Į KLAIPĖDĄ“

17.00 LA INDUSTRIAL TEATRERA (ISPANIJA) – „NUBLOKŠTIEJI“

18.00 BRAM GRAAFLAND (NYDERLANDAI) – „VIRTUVĖS PRINCAS“

18.30 ŠARKA- MOCKŪNAS-MILAŠIUS-NAUJOKAITIS (LIETUVA) – „KAUKSMAI IR KAUKAI“

 

Klaipėdos piliavietėje

22.30 ONDADURTO TEATRO (ITALIJA) – „FELLINIANA“

 

Liepos 7 d.

Karlskronos skvere

13.00–15.00 DAILĖS STUDIJA „GUBOJA“. EDUKACINĖS TEATRO KAUKIŲ DIRBTUVĖLĖS

15.00 PANTOMIMOS TEATRAS „A“ (LIETUVA). IMPROVIZACIJOS SU VAIKAIS „SPALVOTI AKMENUKAI“

 

Teatro aikštėje

19.00 BRAM GRAAFLAND (NYDERLANDAI) – „VIRTUVĖS PRINCAS“

19.30 ADRIAN SCHVARZSTEIN (ISPANIJA) – „ŽALIASIS ŽMOGUS“

20.00 TEATRAS MIMO (LENKIJA) – „NEBYLIAME KINE“

21.00 MR. PEJO‘S WANDERING DOLLS (RUSIJOS FEDERACIJA) – „BESTIARIUMAS“

22.00 COMPAGNIE BILBOBASSO (PRANCŪZIJA) – „POLAR“

 

Liepos 8 d.

Bare „Senamiestis“

11.00 TEATROLOGŲ IR ŽURNALISTŲ KONFERENCIJA „GATVĖS TEATRO ŽANRAI“

 

 

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.