LRDT „Rusiškas romanas“ rodomas teatro festivalyje Sankt Peterburge
2019-04-06

Lietuvos rusų dramos teatro (LRDT) spektaklis „Rusiškas romanas“ išvyksta gastrolių į Sankt Peterburgą. Oskaro Koršunovo režisuotas spektaklis 2019 m. balandžio 6 d. bus rodomas 21-jame tarptautiniame teatro festivalyje „Susitikimai Rusijoje“.

 

Balandžio 4 d. Sankt Peterburgo teatre „Baltijskij dom“ prasidedančiame festivalyje savo naujausius ir geriausius spektaklius rodys rusų dramos teatrai iš Estijos, Latvijos, Lietuvos, Bulgarijos, Gruzijos, Armėnijos, Azerbaidžano, Kazachstano, Baltarusijos ir Rusijos.

Į Sankt Peterburgą išvyksta spektaklyje „Rusiškas romanas“ vaidinanti beveik visa LRDT trupė ir pagrindinių vaidmenų aktoriai Nelė Savičenko, Vytautas Anužis, Inga Jankauskaitė.

2019-ieji Rusijoje paskelbti Teatro metais, o „Rusišką romaną“ festivalis Sankt Peterburge šįmet pasirinko pagrindine tema.

LRDT vadovė Olga Polevikova pabrėžia, kad šiomis gastrolėmis Sankt Peterburge grąžinama tradicija pristatyti stipriausią Lietuvos teatro tradiciją kuo platesniam, tarptautiniam teatro profesionalų ir žiūrovų laukui. „Šiais metais festivalio programa suformuota iš Estijos rusų teatro, Valstybinio Tbilisio akademinio rusų teatro, Rygos M.Čechovo vardo teatro, Kazachstano, Azerbaidžano, Armėnijos ir Baltarusijos teatrų premjerinių spektaklių. Norime atkurti profesinį ryšį su kolegomis ir išgirsti stipriausią, įtakingiausių teatro kritikų atsiliepimus apie mūsų „Rusišką romaną", – sako O. Polevikova.

LRDT spektaklis „Rusiškas romanas“ pagal Mariaus Ivaškevičiaus pjesę tapo išskirtiniu teatro kūrybinio sezono įvykiu. Pasak teatrologės Daivos Šabasevičienės, spektaklyje „Rusiškas romanas“ visko daug ir viskas veikia kaip nuoroda į begales atvirų istorijų, ir visas jas susieja aistringa aktorių vaidyba, tikėjimas kiekvienu sakomu žodžiu.

„Mariaus Ivaškevičiaus „Rusiškas romanas“, kurį Rusų dramos teatre pastatė Oskaras Koršunovas, tapo tarytum tam tikra ne surašyta, o suvaidinta rusų kultūros istorija. Nors Levas Tolstojus, kurio biografijos ir kūrybos motyvais parašyta drama, priklauso garsiajai XIX a. rusų literatūros kūrėjų plejadai, šis kūrinys „išlipa“ iš konkretaus laiko ribų: jame akivaizdus ne tik neribojamas laiko aspektas, bet ir visas spektras aplinkybių: istorinės, geopolitinės, kultūrinės, religinės, filosofinės, asmeninės. Tai polifoninis spektaklis, kuriame galima išgirsti begalę balsų ir tuo pačiu metu – pavienio personažo istoriją.“

Festivalis „Susitikimai Rusijoje“ Sankt Peterburge vyksta nuo 1998 metų. Nuo 2008 m. už geriausią festivalio spektaklį teikiama garsaus rusų aktoriaus Kirilo Lavrovo premija. Vienu iš pirmųjų šios premijos laureatų yra tapęs Lietuvos rusų dramos teatro spektaklis „Žaidėjai“ pagal Nikolajų Gogolį (rež. Michail Byčkov). Kasmet pavasarį vykstančiame festivalyje daug dėmesio skiriama ir jaunųjų aktorių meistriškumui ugdyti,, rengiami garsių scenos meistrų vedami mokymai.

 

 

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.