„Meilė ir mirtis Veronoje“ režisierius Ramūnas Cicėnas: „Pasistengsime iš žiūrovų ašarą išspausti, tačiau netrūks ir linksmų momentų“
2018-11-25

Sparčiai artėjant naujo pastatymo roko operos „Meilė ir mirtis Veronoje“ premjerai net tik intensyvėja joje pasirodysiančių artistų repeticijų tvarkaraščiai, bet ir ryškėja bendras kūrinio vaizdas. Roko operos režisierius Ramūnas Cicėnas prie kūrinio vizijos, atskirų scenų pradėjo dirbti dar vasaros pradžioje, tačiau į galutinį vaizdą, kurį maždaug po mėnesio išvys žiūrovai, savo vizijas įneša ir aktoriai, ir scenografai, ir kostiumų dailininkai.

 

„Kai susitikome su Ramūnu, jis galvoje jau turėjo aiškią savo viziją. Jis jau buvo išsprendęs, kaip nori matyti tam tikras scenas, kokį nori matyti vaizdą, buvo susikūręs tam tikrą struktūrą. Toks pasiruošimas mane inspiravo. Aišku, pirmines vizijas mes, aktoriai, šiek tiek pakeitėme“, – šypsosi Merkucijų vaidinsiantis aktorius Kęstutis Cicėnas.

„Pasistengsime iš žiūrovų ašarą išspausti, – intriguoja režisierius R. Cicėnas. – Kolegė kartą pasakė, kad net jei statyčiau Bergmaną, turbūt vis tiek gautųsi komedija. Tad galiu išduoti, jog nors šiek tiek bijau roko operoje „Meilė ir mirtis Veronoje“ perlenkti su linksmais momentais, jų tikrai bus nemažai. Net ir rimčiausiose scenose aš visada randu, iš ko pasijuokti. Nors šį kartą tikriausiai reikės tiek daug nejuokauti...“

Šiuo metu „Meilė ir mirtis Veronoje“ artistai, kaip patys sako, dirba trimis frontais. Su režisieriumi R. Cicėnu jie repetuoja atskiras scenas, su roko operos dainavimo mokytoju Povilu Meškėla gludina dainavimo įgūdžius, o neseniai su Pauliumi Šinkūnu pradėjo dėlioti ir choreografiją.

„Nuo pradžių reikalavau, kad visos masinės scenos būtų atliekamos labai tiksliai, sinchronu – taip, kaip įsivaizduoju, Šiaurės Korėjoje vyksta paradai. Kol kas viskas vyksta labai sėkmingai. Tai bus nuostabi meilės istorija su labai gerais kūrėjais, – įsitikinęs režisierius, kuris pats visuomet svajojo atlikti Merkucijaus vaidmenį. – Man Merkucijaus vaidmuo yra pats geriausias. Nuo studijų pabaigos galvojau, kad tik Cicėnas gali suvaidinti Merkucijų. Vėliau teatro pasaulyje atsirado Kęstutis ir supratau, kad reikia užleisti vietą jaunesniems. Tuo labiau, kad jis gražiau dainuoja.“

Naujajame kūrinio pastatyme scenoje susitiks dvi kūrėjų kartos – jaunieji talentai ir didžiulę patirtį sukaupę scenos vilkai. Pagrindinius – Romeo ir Džuljetos – vaidmenis atliks Ieva Zasimauskaitė ir Justinas Jarutis, scenoje taip pat pasirodys Inga Valinskienė, Giedrius Arbačiauskas, Andrius Bialobžeskis, Justinas Lapatinskas, Vidas Bareikis, Kęstutis Cicėnas, Mindaugas Papinigis ir kiti. Žvaigždžių komandai scenoje talkins mišrus choras „Vilnius“ (vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas).

„Įprasta, kad choras scenoje juda mažai – tiesiog dainuoja. Mūsų roko operoje choristai ne tik dainuos, bet ir mušis, ir šoks. Šiuo metu jie kaip tik intensyviai dirba su choreografu. Apskritai, buvo pageidavimas, kad choreografija būtų svarbi roko operos dalis. Manau, kad taip ir bus“, – daugiau detalių atskleidžia R. Cicėnas ir dėkoja komandai, su kuria dirba.

Roko opera „Meilė ir mirtis Veronoje“ gruodžio 28 d. debiutuos Vilniaus „Siemens“ arenoje. Diena vėliau, gruodžio 29-ąją, arijos skambės Klaipėdos „Švyturio“ arenoje. Bilietai ČIA.

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.