MENO IR MOKSLO LABORATORIJA IEŠKO KLAIDŲ: ARTĖJA „ERRORAI“
2018-10-04

Rudenį „Meno ir mokslo laboratorija“ (toliau – MMLAB) pradėjo trečiąjį savo veiklos sezoną. Jo akcentu taps spalio 26 d. teatre „Meno fortas“ įvyksianti spektaklio „ERRORAI“ (režisierius – Paulius Markevičius) premjera.

 

Šio rudens premjera – tai paskutinė MMLAB meno ir mokslo spektaklių trilogijos dalis. „DALYKAI“ gilinosi į mus supančio pasaulio dėsnius, „REIKALUOSE“ analizuota mokslininko atsakomybė visuomenei. Premjeroje „ERRORAI“, remiantis mokslo pavyzdžiais, kalbama apie žmonių požiūrio taškus priimant neišvengiamybę klysti. „Dažnai pajunti, jog baimės suklysti jausmas yra šalia ir jis yra neišvengiamas siekiant užsibrėžtų tikslų ir svajonių. Būtent tai idėjiškai jungia šių trijų spektaklių ciklą – klaidos vyksta moksle, kūryboje, gyvenime. Klaida – natūrali žmogaus prigimties savybė. Svarbiausias klausimas: kaip mes reaguojame į klaidą? Paprastai visuomenėje klaidos vertinamos neigiamai, tačiau ar tikrai jos tokios yra?“ – klausia trilogijos režisierius Paulius Markevičius.

 „ERRORAI“ – pirmasis „Meno ir mokslo laboratorijos“ projektas, prie kurio prisijungė dramaturgas Justas Tertelis, praėjusių metų liepą laimėjęs MMLAB rengtą meno ir mokslo pjesių idėjų konkursą.  „Prieš pradedant studijuoti ir gilintis į teatrą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, man teko ketverius metus studijuoti technikos mokslus – fiziką, chemiją, matematiką – Vilniaus Gedimino technikos universitete.  Kai išgirdau, kad MMLAB planuoja kurti spektaklius, kurie jungtų mokslą ir teatrą, jaučiau, kad tikrai noriu prie to prisidėti, – sakė J. Tertelis. –  Manau, kad meną ir mokslą  vienija esminis dalykas – kūrybos procesas. Jis būdingas tiek menui, tiek mokslui.“

MMLAB pasirinkus J. Tertelio pjesės idėją, spektaklio statymui besiruošiančios kūrybinės komandos laukė dr. Vytenio Pranculio paskaitų sesija, kurios metu aiškintasi apie įvairias klaidas, jos nagrinėtos skirtingomis perspektyvomis, nemažai kalbėta apie išradimus, gimusius „per klaidą“. Paskaitų ir diskusijų metu kilusios idėjos nugulė J. Tertelio pjesėje „ERRORAI“.

Spalį įvyksiančioje spektaklio premjeroje vaidmenis atliks aktoriai: Simonas Dovidauskas, Gediminas Rimeika, Laurynas Jurgelis, Marija Petravičiūtė, Milda Noreikaitė. Kompozitorius – Andrius Šiurys, scenografė – Barbora Šulniūtė, kostiumų dailininkė – Sandra Vasilevskaitė.

 

 

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.