Kultūros Naktis – butō šokio teatro OKARUKAS kviečia į du skirtingus šokio nuotykius Mažvydo bibliotekoje ir Užupio meno inkubatoriuje
2018-06-12

Butō šokio teatras OKARUKAS pristato net du pasirodymus Kultūros naktis festivalio metu: 19 val.  teatralizuota ekskursija „Dolls 2.0“ Mažvydo  bibliotekoje ir 23.30 šokio-spektaklis “Nowhere” Užupio meno inkubatoriuje.

Po įvairias  erdves Maažvydo bibliotekoje Jus lydės jaunos ir žavios gidės, puikiai išmanančios ne tik architektūrą, meno istoriją ir šiuolaikinį meną, bet ir meno politikos peripetijas. Tačiau gidžių tapatybės nėra visai aiškios, todėl įprasta ekskursija virsta siurrealia situacija su netikėta dirbtinio intelekto mokslininko paveikta atomazga.

„Dolls 2.0“  yra vizualiųjų menų, performanso, teatro, japonų šokio butō ir dirbtinio intelekto tyrimų simbiozė. Spektaklis kelia klausimus apie žmogaus prigimtį, moters vaidmenį vartotojiškoje visuomenėje, šiuolaikinio meno kontekstą ir negaili kritikos kultūros institucijoms. Pagrindinis kūrinio tikslas – sukurti situaciją, kuri netikėtai įtrauktų renginio svečius į nuotykį, kviečiantį permąstyti visuomenės aktualijas ir žmogaus padėtį dievo ir meno mirtį išgyvenusiame pasaulyje. Ką šiandien reiškia būti žmogumi? Kuo skiriasi žmogus ir dirbtinio intelekto bioandroidas? Kaip mus programuoja šeima, švietimo įstaigos, socialinis, kultūrinis, religinis ir geopolitinis kontekstas? Kokius vaidmenis nevalingai atliekame kasdieniniame gyvenime?

Užupio meno inkubatoriuje 23.30 val. Okarukas pristato šokio spektaklį “Nowhere” pasakojantį saujelės žmonių istoriją, kurie lyg pabundę iš gilaus sapno atsiranda čia ir dabar. Jie nieko neprisimena, kas jie, kas atsitiko, kodėl jie nieko neprisimena, o svarbiausia kas bus toliau...  Nusimetę viską, kas buvo sociumo ir kultūros primesta, jie bando išsiaiškinti kas slypi už viso to, atsidurdami niekur ir tuo pačiu čia ir dabar. 

Spektaklių choreografija:  Sakurako, muzika: Phil Von, šoka OKARUKAS ir LMTA I kurso aktoriai.

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.