Atgaivintas Vyčio Jankausko šokio spektaklis „Liepsnos virš šaltojo kalno“ atkeliauja į Kauną
2018-04-18

Vyčio Jankausko šokio teatras, neseniai atšventęs kūrybinės veiklos 20-ąjį jubiliejų atgaivino ir į teatro repertuarą sugrąžino 2010 metais sukurtą ir Auksiniam scenos kryžiui nominuotą spektaklį  „Liepsnos virš šaltojo kalno“. Tai nauja šokio spektaklio redakcija/versija su nauja atlikėjų sudėtimi – spektaklyje šoka Marius Pinigis, Lina Puodžiukaitė ir Giedrė Kirkilytė. Atgaivintas spektaklis atkeliauja į Kauną ir balandžio 27 d. 19 val. Kauno kultūros centre „Tautos namai“ bus pristatytas kauniečiams ir miesto svečiams.

 

„Liepsnos virš šaltojo kalno“ -  tai spektaklis apie sienas, išorines ir vidines, tikras ir menamas. Apie sienas, kurios teikia atramą ir saugų prieglobstį, sienas, kurios riboja mūsų siekius ir skatina nusivylimą bei kapituliaciją ir tuo pačiu apie sienas, kurios gali tapti mums atspirtimi judėjimui į nepažintus horizontus.

Naujoje spektaklio redakcijoje/versijoje šoka gerai žinomi Lietuvos šiuolaikinio  šokio atlikėjai Lina Puodžiukaitė, Marius Pinigis ir Giedrė Kirkilytė. Spektaklio idėjos, choreografijos ir scenografijos autorius Vytis Jankauskas, kostiumų dailininkė Jolanda Imbrasienė, šviesų dailininkas Aurelijus Davidavičius. Spektaklyje skamba grupių  Mono, Juozo Milašiaus ir Set Fire to Flames muzika.

Spektaklio autorius choreografas Vytis Jankauskas džiaugiasi, galėdamas atkurti šį savo spektaklį ir viliasi, kad nauja bei puiki spektaklio atlikėjų sudėtis prikels spektaklį naujam gyvenimui ir leis jam vėl suskambėti savitai ir aktualiai.

Vyčio Jankausko šokio trupė įkurta 1997 m., o 2004 m. trupei suteiktas profesionalaus šokio teatro statusas. Per 20 metų šis teatras įsitvirtino kaip savitas Lietuvos šiuolaikinio šokio fenomenas, nuosekliai einantis savo keliu. Trupė ne kartą savo kūrybą yra pristačiusi įvairiuose Lietuvos ir užsienio šokio bei teatro festivaliuose. Choreografo ir jo trupės kūrybinę brandą vainikavo du „Auksiniai scenos kryžiai“: šokio spektaklis „Nuskendęs slėnis“ pelnė apdovanojimus už geriausią 2003–2004 m. choreografiją ir muziką, o antrąjį aukščiausią teatralų apdovanojimą V. Jankauskas gavo kaip geriausias choreografas už spektaklį „Budėjimai“ (2008–2009 m.).

Bilietai į spektaklį platinami TIKETA kasose, knygynuose VAGA, internetu – TIKETA ir Teatrai.lt tinklalapiuose. Bilietų kaina – 6.20 - 7.20  eur, taikomos nuolaidos.

 

Daugiau informacijos: vytisdc.lt

 

 

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.