Vyčio Jankausko šokio spektaklis „Liepsnos virš šaltojo kalno“ grįžta į teatro repertuarą su nauja atlikėjų sudėtimi
2018-03-06

Vyčio Jankausko šokio teatras, neseniai atšventęs kūrybinės veiklos 20-ąjį jubiliejų, ir toliau nestokoja staigmenų šiuolaikinio šokio gerbėjams. Viena jų bus parodyta kovo 13 d. 19 val. Vilniaus Menų spaustuvėje, tai - 2010 metais Auksiniam scenos kryžiui nominuoto spektaklio  „Liepsnos virš šaltojo kalno“ nauja redakcija/versija su nauja atlikėjų sudėtimi.

 

„Liepsnos virš šaltojo kalno“ -  tai spektaklis apie sienas, išorines ir vidines, tikras ir menamas. Apie sienas, kurios teikia atramą ir saugų prieglobstį, sienas, kurios riboja mūsų siekius ir skatina nusivylimą bei kapituliaciją ir tuo pačiu apie sienas, kurios gali tapti mums atspirtimi judėjimui į nepažintus horizontus.

 

Naujoje spektaklio redakcijoje/versijoje šoka gerai žinomi Lietuvos šiuolaikinio  šokio atlikėjai Lina Puodžiukaitė, Marius Pinigis ir Giedrė Kirkilytė. Spektaklio idėjos, choreografijos ir scenografijos autorius Vytis Jankauskas, kostiumų dailininkė Jolanda Imbrasienė, šviesų dailininkas Aurelijus Davidavičius. Spektaklyje skamba grupių  Mono, Juozo Milašiaus ir Set Fire to Flames muzika.

 

Spektaklio autorius choreografas Vytis Jankauskas džiaugiasi, galėdamas atkurti šį savo spektaklį ir viliasi, kad nauja bei puiki spektaklio atlikėjų sudėtis prikels spektaklį naujam gyvenimui ir leis jam vėl suskambėti savitai ir aktualiai.

 

Vyčio Jankausko šokio trupė įkurta 1997 m., o 2004 m. trupei suteiktas profesionalaus šokio teatro statusas. Per 20 metų šis teatras įsitvirtino kaip savitas Lietuvos šiuolaikinio šokio fenomenas, nuosekliai einantis savo keliu. Trupė ne kartą savo kūrybą yra pristačiusi įvairiuose Lietuvos ir užsienio šokio bei teatro festivaliuose. Choreografo ir jo trupės kūrybinę brandą vainikavo du „Auksiniai scenos kryžiai“: šokio spektaklis „Nuskendęs slėnis“ pelnė apdovanojimus už geriausią 2003–2004 m. choreografiją ir muziką, o antrąjį aukščiausią teatralų apdovanojimą V. Jankauskas gavo kaip geriausias choreografas už spektaklį „Budėjimai“ (2008–2009 m.).

 

Bilietus į spektaklį įsigysite ČIA. 

 

Daugiau informacijos: vytisdc.lt

 

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.