„Dramokratija“ pradeda aktorių ir režisierių registraciją
2018-03-02

Jau ketvirtą kartą susipažinti su naująja Lietuvos dramaturgija kviesiantis pjesių skaitymų festivalis „Dramokratija“ skelbia aktorių ir režisierių registracijos pradžią. Kaip ir kasmet,  profesionalūs bei pradedantys aktoriai bei režisieriai gali registruotis pasirinkdami pjesės aprašymą, bet nežinodami pjesės autoriaus. Taip festivalis siekia teatro bendruomenėje paskatinti atviros atrankos principų diegimą.

 

Šiais metais „Dramokratijoje“ bus pristatyta dešimt pjesių propagandos tema.  Dvi iš jų parašytos jaunų užsienio dramaturgų. Aštuonias iš jų parašė rugsėjo – gruodžio mėnesiais kūrybinėse dirbtuvėse su dramaturgais Theresia Walser, Michailu Durnenkovu ir Gabriele Labanauskaite dalyvavę pradedantys dramaturgai. Penkios iš jų atrinktos pagrindinei festivalio programai. Likusių trijų pjesių ištraukas bus galima išgirsti paskutinę festivalio dieną geriausio „Dramokratijos“ draugo kultūros baro „Kablys“ bruncho metu.

 

Atrankos komisiją sudarė teatro kritikė Milda Brukštutė, eseistas, rašytojas ir dramaturgas Sigitas Parulskis ir žurnalistas bei rašytojas Dovydas Pancerovas.

 

„Parašytos pjesės labai skirtingų lygių. Matyti, kad vieni su dramaturgija susiduria pirmą kartą, o kiti ją rašo seniai. Tuo „Dramokratijos“ festivalis ir žavi, kad suteikia galimybę jėgas išbandyti ir visiškai „žaliems“”,  nuo pat pirmosios „Dramokratijos“ festivalio renginius lankanti Milda Brukštutė džiaugėsi, jog į skaitymus bus įtraukti visi kūriniai ir laukia kaip kūrinius papildys darbas su aktoriais ir režisieriais.

 

„Gerai, kad jaunieji dramaturgai renkasi aktualias, publicistines, socialiai jautrias temas, kad moka keiktis ir nuolat mėgdžioja asocialius asmenis,” komentavo S. Parulskis, kuris jauniesiems dramaturgams buvo griežtesnis ir palinkėjo jiems kritiškiau vertinti savo personažus.

 

„Įdomi patirtis visomis prasmėmis. Vieną vertus, turėjau įvertinti pjeses. Kitą vertus, buvo labai įdomu pajusti ir naudinga suprasti, kaip mus supantį pasaulį vertina jauni menininkai,“ įspūdžiais dalinosi D. Pancerovas.

 

Su pjesėmis visi norintieji galės susipažinti festivalio metu, balandžio 16-22 dienomis vyksiančiuose nemokamuose skaitymuose.

 

Aktorius ir režisierius, kviečiame susipažinti su būsimosiosmis pjesėmis ir registruotis čia: http://www.dramokratija.lt/lt/registracija/ Registracija vyksta iki kovo 12 d. Su atrinktais į komandas kūrėjais, dramaturgai susisieks asmeniškai.

 

Festivalio remėjai - Vokietijos ambasada, Geothe institutas.

Festivalio partneriai - LMTA, LMTA SA, Teatro sąjunga.

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.