Šokio teatras AURA: „Ten, kur DU – trečiam vietos nėra. Nebent... tai būtų šokis“
2018-02-13

Vasario 14-ąją, tarptautinę Meilės dieną, sostinės Menų spaustuvės scenoje šiuolaikinio šokio kalba liesis meilės istorijos. Romantiško vakaro programoje – naujausi Kauno šokio teatro „Aura” choreografės Birutės Letukaitės ir šokėjų sukurti duetai.

 

Jausminga Fridos Kahlo ir Diego Riveros meilės istorija, iš tolimosios Japonijos sugrįžęs „ABU2“ duetas, rytais alsuojantis šokėjų iš Azijos dialogas. Istorijomis dalinsis tarptautinės Kauno šokio teatro „Aura" trupės šokėjai iš Kinijos, Filipinų, Italijos, Prancūzijos, JAV, Lietuvos.

 

Apie meilę – iš skirtingų žiūros taškų

 

„Šokėjams nereikia kartu atlikti choreografijos, nes vien būnant kartu scenoje atsiranda santykis. Net ir stovint skirtinguose scenos kraštuose, neturint fizinio kontakto, tu daliniesi erdve, kartu kuri istoriją. Šį sykį –  ai meilė. Kiekvienas esame patyrę ją. Kiekvienas kitaip, asmeniškai. Mes atsinešime į sceną savo suvokimą apie meilę ir pasidaliname“, – sako Ema Senkuvienė, šokanti duete „ABU2“. Dviejų dalių vakare žiūrovų laukia keturi duetai. Pirmieji scenoje pasirodys Mei Chen (Kinija) ir Jaspera Narvaezas (Filipinai) su šokio kompozicija  „To-Get-Her“( chor. Christine Gouzelis/Paul Blackman).

Pirmą sykį šios kompozicijos eskizas buvo pristatytas Honkonge 2015 metais. Šokis įkvėptas graikų mito apie Ariadnę, Kretos valdovo dukrą, davusią Tesėjui siūlų kamuolį, kad šis, užmušęs Minotaurą, sekdamas siūlu, galėtų išeiti iš Labirinto.

“Pati meilės sąvoka gali būti aiškinama, interpretuojama, dekonstruojama, vertinamai labai skirtingai. Esant tokiai daugybei skirtingų žiūros taškų, nusakyti, ką reiškia šokti meilę – itin sudėtinga. Tačiau žodžių meilei žodžių ir nereikia, žiūrovai ją tiesiog jaus”, – sakė Jasperas Narvaezas.

 

Šokti meilę nėra lengva

 

„Viskas, ką sakome, yra netiesa“, teigia italų šokėjai Chiara Corbetta ir Erikas Zarcone.

Kurdami duetą šokėjai atsispyrė nuo idėjos, kad judesys yra kažkas, kas iš tiesų realiai neegzistuoja, nes jis nuolatos keičiasi ir transformuojasi. Taigi, jis yra tarsi neapčiuopiamas. Šią idėją šokėjai perkėlė ir į meilės sritį.

Pasak Chiaros, meilė taip pat sunkiai pamatuojama ir suvokiama. Jos dueto partneris Ericas Zarcone atviravo, kad šokti meilę nėra lengva. Tačiau šokis suteikia galimybę būti su scenos partneriu taip, kaip gyvenime nėra įmanoma.

Šokdamas turi labai stipriai susikoncentruoti į partnerį, atgaivinti atmintį, kokį malonumą sukelia tavo mylimojo švelnumas, prisilietimas, šypsena ar dėmesys. Turi būti subtilus, bet tuo pat metu aistringas“, – sakė Ericas Zarcone.

 

Scenoje – garsiosios Fridos Kahlo „antrininkė“

Claros Giambino (Prancūzija) ir Blake'o Seidelio(JAV) duetas „Žiedas“ – Fridos Kahlo gyvenimo įkvėpta istorija. Pamatę prancūzaitę Clarą, daugelis išsyk pastebi jos stulbinamą panašumą į legendinę moterį. Apie meilę duetas kalba per Fridos ir jos mylimojo Diego istoriją.

„Mūsų dueto pasirodymas talpina daug spalvų: aistra, moteriškumas, jausmingumas, jėga ir silpnumas, palaikymas, gylis, osmosis. Išreiškiame ryšį tarp dviejų mylinčių žmonių, kuriems reikia vienas kito paramos ir dėmesio“, – sakė Clara

Nors scenos partneris Blake Seidelis yra labai vyriškas, mylimasis, padedanti savo silpnai moteriai, teikiantis jai fizinę ir intelektualinę pagalbą, padedantis atsistoti ant kojų ir toliau gyventi, šokti, patirti, pora neapsiriboja siauru santykiu vyras – moteris. Duete kalbama apie apie du, kaip apie vienį.  

Duete – Auksinių scenos kryžių nominantė

 

Antroje dalyje žiūrovų laukia jaudinantis Auksiniams scenos kryžiams nominuotos šokėja Emos Senkuvienės ir Blake Seidel (JAV) dueto pasirodymas „ABU2“. Pora šį duetą vasarą pristatė Japonijoje, festivalyje „International Dance Bridge“. „Duetas yra visai kita šokio forma. Būdamas scenoje vienas, tu susikoncentruoji į save, santykį su erdve ir žiūrovu. Šokant dviese atsiranda daugiau iššūkių. Turi įsiklausyti į šalia esantį, savitai judantį kūną. Tai reikalauja didelio susikaupimo bei atidumo.

Turi suvokti, kokius judesiu atlieki tu, kontroliuoti save, bet tuo pačiu atidžiai stebėti bei sekti savo partnerį. Visa turi būti atliekama darnoje. Lyg pokalbis. Kalbant, turi įsiklausyti į kitą, o atėjus laikui, išsakyti savas mintis. Tai gali būti pokalbis su draugu ar nepažįstamuoju; gali kilti kivirčas, o galbūt - kažkas privataus, ypatingo.

Visa tai išreikšti per šokį - sudėtinga, tačiau kai tai įvyksta, jausmas tiek šokėjams, tiek žiūrovams yra neapsakomas“, – mintimis dalijosi dueto „ABU2“ šokėja Ema Senkuvienė.

 

 

ABU2: Valentino diena su AURA

Kada: Vasario 14 d. 20 val.

Kur: Menų spaustuvės Juodoji salė (Šiltadaržio g. 6, Vilnius)

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.