Šeštadienį Vilniuje įvyks progresyvios muzikos festivalis
2018-02-02

Tradicija tampantis progresyvios muzikos festivalis „Progday.lt“ šį šeštadienį grįžta į gyvos muzikos klubą „Tamsta“. Vieno vakaro metu pasirodys net trys grupės, kurias vienija progresyvi muzikinė kūryba, tarp kurių – legendiniai „gražuoliai“ „Ir visa tai kas yra gražu yra gražu“. 

 

Trečią kartą įvyksiantis festivalis, pasak renginio organizatoriaus bei grupės „Saulės laikrodis“ nario Gintauto Rakausko, yra duoklė septintajame dešimtmetyje ypač populiariai progresyvaus roko muzikai bei autorinei kūrybai. Vasario 3 dieną savo kūryba „Tamstoje“ dalinsis kelios skirtingos kartos, kurias vienija panašus žanras. Jaunosios kartos atstovai, jaunų grupių konkurso „Garažas 2016“ laimėtojai „Abii“, vos šiemet susikūrę „Particle Sense“ bei alternatyvios scenos veteranai „Ir visa tai kas yra gražu yra gražu“. 

Nors ir skiriasi pasiekimais ar gyvavimo trukme, visos šios grupės savo muzikoje stilingai atskleidžia ne tik instrumentų ar vokalų sukuriamus garsus. „Particle Sense“ savo muzikoje išreiškia mokslines idėjas, „Abii“ išsiskiria savo sąstatu, kurį sudaro du asmenys ir trečiuoju grupės nariu tituluojamas kompiuteris, o „Ir visa tai kas yra gražu yra gražu“ jau daugiau nei tris dešimtmečius yra pats ryškiausias taiklios ironijos roko muzikoje pavyzdys. Ankstesniuose „Progday.lt“ renginiuose, vykusiuose 2011 ir 2017 metais, pasirodė tokios grupės kaip „Insomnia Vera“, „Stiffer“, „SLP“, „The Skys“ ir „Saulės laikrodis“. Šių metų progresyvios muzikos festivalis „Progday.lt“ vasario 3 dieną gyvos muzikos klubo „Tamsta“ sceną atiduos „Particle Sense“, „Abii“ bei „Ir visa tai kas yra gražu yra gražu“.

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.