Filmo „Močiute, Guten Tag“ režisierės apsilankys „Romuvoje“
2018-01-19

Sausio 20 (šeštadienį) 15:45 kino centre „Romuva“ turėsite galimybę susitikti su dokumentinio filmo „Močiute, Guten Tag“ režisierėmis!

Susitikti su filmo režisieriumi – tai proga įžengti už ekrano, sužinoti filmo kūrimo smulkmenas, gauti atsakymus į filmo metu kilusius klausimus bei proga pasidalinti kilusiomis mintimis.

Sidabrinės gervės savininkė Jūratė Samulionytė sugrįžta į kino ekranus kartu su savo seserimi Vilma Samulionyte.

Dvi seserys – režisierė ir fotografė – leidžiasi į savo močiutės praeitį, kupiną neatsakytų klausimų. Karas, bėgimas į Vokietiją, paslaptingas mylimasis ir lemtingi gyvenimo apsisprendimai – su kiekvienu žingsniu klausimų tik daugėja, o artimiausi šeimos nariai vienas po kito atsitveria tylos siena. Kas slepiama ir kodėl taip sunku prabilti? Laukia ilga kelionė, kur keliaujama dvejomis kryptimis: kito žmogaus ir savęs link.

J. Samulionytė apie idėjos gimimą: „Su sese pradėjome kalbėtis apie vokietę močiutę, kitus giminaičius. Suvokėme, kad mes nieko apie šią giminės dalį nežinome. Niekas nepaaiškino, kodėl močiutė neturėjo artimųjų Lietuvoje. Taip bekalbant, sakinys po sakinio, tiesiog išaugo smalsumas ir noras sužinoti tiesą apie savo šaknis, savo močiutės gyvenimą. Tuomet dar nesupratome, į kokius gyvenimo kelkraščius mūsų ieškojimai nuves ir kokias visiems aktualias temas savo filme paliesime“.

Pagrindinę filmo liniją apipina trijų kartų (dukrų, mamos bei močiutės) istorijų, skirtingų požiūrių susikirtimas. Jaunosios kartos smalsumas bei noras sužinoti tiesą piktina vyresnę kartą, kuri pasižymi nenoru kalbėti bei prisiminti skaudžius dalykus. Tačiau seserys nenustoja kėlusios daug klausimų ir pasiryžta kelionei į močiutės gimtąją Vokietiją. Nuo šiol jos tampa ne tik filmo kūrėjomis, bet ir veikėjomis.

Šį filmą dar galite pamatyti ir kitomis dienomis Kauno kino centre „Romuva“: http://kcromuva.lt/repertuaras.

 

 

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.