SPEKTAKLYJE „X TAVYJE“ ASMENINES PATIRTIS ŽADINS GONGŲ MUZIKA
2017-11-24

Gruodžio 2 d. teatro judėjimas „Bar Rabbits“ kviečia į premjerą – asmeninių patirčių spektaklį „X tavyje“ (rež. Giedrė Kriaučionytė).

 

Spektaklis kurtas remiantis Carol Piersen knygoje „Herojus tavyje“ išdėstyta archetipų teorija. Pasak autorės, žmogus cikliškai keliauja iš vieno vaidmens į kitą ir būtent tai yra jo psichologinės sveikatos požymis. Problemos iškyla tada, kai žmonės, nedrįsdami susidurti su savo baimėmis, tuose pačiuose vaidmenyse užstringa. Spektaklis  „X tavyje“ padės suvokti prisiimamus vaidmenis savo gyvenime ir įvardinti kiekvieno asmeninį  herojų, kintamąjį – X. Spektaklio žiūrovai pateks į aplinkybes, kuriose atsiskleis jų gyvenimo vaidmenys, o panirę į gongų garsus pamėgins susapnuoti savo didžiosios kelionės sapną – susidūrimą su savo baime.

„Gongų garsai ir skambesiai veda į atsipalaidavimą, o tai – ir į kitokią sąmonės būseną. Tad yra suteikiama puiki galimybė save patirti kitaip, tarsi iš šalies suvokti kylančius klausimus atsidūrus stebėtojo vaidmenyje, – sakė spektaklyje gongų muziką gyvai kursiantis Vyrenijus Andrijauskas. –  Veikia ir mistinis gongų garsų aspektas, nes pats garsas nėra įprastas – jis kitoks, įdomus ir nekontroliuojamas. Tai vėlgi veda į kitokį pasaulio ir savęs suvokimą, o gal ir naujų dalykų atradimą.“

Gongų muzika į paviršių iškelia pasąmonėje užblokuotus jausmus, taip gydydama tiek fizinį žmogaus kūną, tiek psichiką, bei leisdama atsipalaiduoti. Garso vibracijos harmonizuoja, išlaisvina iš baimių, gelbsti nuo nerimo ir išgrynina jausmus. Tai visiems be išimties tinkama terapijos forma, kurią visi priima labai skirtingai. Spektaklyje gongų muzika padės pasinerti į miego „būdravimo“ fazę, kurioje žiūrovui galvoje suksis tie vaizdiniai, kuriuos galima atliepti, ir kurie turi sprendimo būdus.

„Spektaklio žiūrovai bus maloniai nustebinti garso efektu, kuris paveiks vidinę būseną. Tai arba labai patiks, arba sukels papildomų klausimų, kodėl aš taip jaučiuosi? Abu atvejai yra geri, nes kiekviena patirtis veda į platesnį pasaulio ir savęs suvokimą“, – sakė V. Andrijauskas.

Pasak spektaklio režisierės Giedrės Kriaučionytės, spektaklyje naudoti gongų muziką ją paskatino asmeninė patirtis, kai po emocinio sukrėtimo nuėjus į „Gongų nakties“ renginį, gongų muzika jai išprovokavo vaizdinius, leidusius išgyventi sukrėtimus. „Gongų muzika nepadės išspręsti konkrečios problemos, tačiau jų keliamos pasąmonės vibracijos gali padėti įveikti nerimą, - sakė G. Kriaučionytė.

 

Spektaklio „X tavyje“ premjera - gruodžio 2 d. 16 val. Vilniaus universiteto planetariume (Konstitucijos pr. 12A, Vilnius).

Režisierė - Giedrė Kriaučionytė.

Gongų meistras - Vyrenijus Andrijauskas.

Vaidina: Arnas Danusas, Gelminė Glemžaitė, Eglė Grigaliūnaitė, Denisas Kolomyckis, Kamilė Petruškevičiūtė, Gabrielius Zapalskis.

Projekto partneriai: Meno ir mokslo laboratorija, Vilniaus universiteto planetariumas, gongai.eu.

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.