Šokio spektaklis „State of flow: Identity“ – kvietimas ieškoti savęs
2017-09-18

Gyventi visuomenės diktuojamu ritmu. Paklusti taisyklėms, kurias nustatei ne tu. Mokytis, dirbti, ilsėtis taip, kaip tą daro visi. Pažįstama? Jei jaučiatės įstrigę rutinoje ir spaudžiami standartų, turbūt ir jus kartas nuo karto persmelkia mintis: „Kodėl aš visa tai darau?“

 

Šis klausimas ir buvo pagrindinis įkvėpimas režisierės Agatos Pečiul eksperimental šokio spektakliui „State of flow: Identity“.  2015 m. Nacionalinio dramos teatro scenoje pristačiusi pirmąjį savo gatvės šokių spektaklį „Thin(g)k“, šįkart po ilgų ieškojimų Agata kartu su „Freedom of movement“ šokėjomis pristato eksperimental stiliaus šokio spektaklį „State of flow: Identity“.

 

Tai eksperimentas, kurio esmė yra judesio ir muzikos ryšys bei šokėjų ir jų skirtingų technikų tarpusavio sąveika – šiuolaikinio šokio, hiphop’o, poppingo ir vogue stilių metamorfozė. Šiame spektaklyje kiekvienas judesys yra apgalvotas, išieškotas, turintis savo vietą, laiką bei prasmę. Kiekviename žingsnyje slypi vis kitas spektaklio istorijos vingis.  Kūno kalba perteiktas jausmas ir muzika, kuriai išgirsti užteks žvilgsnio, papasakos istoriją apie tikrą žmogų ir ir jo asmenybės augimo kelionę. Jokios perdėtos vaidybos ir dirbtino jausmo – svarbiausia buvimas čia ir dabar.

 

Spektaklio tema yra paremta psichologo Mihaly Csikszentmihalyi tyrimais ir moksliniais straipsniais apie gyvenimo tėkmę (state of flow) ir jos etapus: struggle stage, release stage, state of flow ir recovery stage.

 

Flow procesas pasižymi tam tikru nuoseklumu: visų pirma, žmogus mąsto, planuoja, jaučiasi nepatogiai susidūręs su iššūkiu (struggle etapas). Kitas žingsnis vadinamas išsilaisvinimu (release) – kai nustoji perdėtai analizuoti ir tiesiog nusprendi veikti. Trečiojoje – tėkmės (state of flow) – stadijoje aplanko įkvėpimas, jautiesi galintis nuversti kalnus ir be galo produktyvus. Ciklą uždaro paskutinis etapas – atsigavimas (recovery). Smegenys apdoroja viską, kas įvyko, ir pradeda planuoti naujas galimybes.

 

Anot režisierės, flow akimirkų esame išgyvenęs kiekvienas iš mūsų: šioje būsenoje esi taip įsitraukęs į savo veiklą, kad aplinkinis pasaulis tarsi nustoja egzistuoti, lieki tik tu, tavo tikslas ir judėjimas pirmyn. Valandos prabėga kaip viena akimirka, o tu tampi viena su viskuo aplink. Tiesiog leidi tėkmei (flow) tave vesti. Ir laimingas tas žmogus, kuris šioje būsenoje sugeba išlikti ilgesnį laiką.

 

„State of flow: Identity“ papasakos istoriją apie žmogų, kuris pavargo nuo nuolatinio skubėjimo ir streso. Jis nebenori gyventi visuomenės diktuojamu ritmu: atrodyti ir veikti pagal standartus, mokytis, dirbti ir ilsėtis pagal nustatytas taisykles. Tai žmogus, kuris nuolat ieško. Kuris save pameta, tikėdamasis atrasti. Pasiruoškite nustebti: gali būti, kad jis neįtikėtinai panašus į jus.

Režisierė atvira: „Daugelis mano, kad yra labai svarbu surasti sau tinkamą vietą ir žmogų, bet tik nedaugelis pagalvoja, kad daug svarbiau yra surasti save.“

 

Eksperimental šokio krypties bendruomenės, „Freedom of movement“ spektaklis „State of flow: Identity“ – spalio 10 d. 19 val. Menų spaustuvėje Vilniuje.

 

 

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.