Lietuvoje dainuosiančiam sopranui Julijai Novikovai pagyrų negaili ir pats Placido Domingo
2017-08-24

Vilniaus kongresų rūmų scenoje šį rudenį bus neeilinė proga išgirsti ypatingą viešnią. Maestro Gintaro Rinkevičiaus kvietimu lapkričio 23 d. Kauno valstybinėje filharmonijoje ir lapkričio 24 d. Vilniaus kongresų rūmuose koncertuos pasaulinio garso sopranas Julija Novikova. Įspūdingame koncerte „Julija Novikova: operų brangakmeniai“ ji pasirodys kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu meno vadovo ir vyr. dirigento G. Rinkevičiaus.

 

„Julija yra švytinti žvaigždė – puikus sopranas spindinčiu balsu. Dirbti su ja yra tikras malonumas, nes ji dar būdama jauna dainuoja ir vaidina taip, kaip kiti solistai po daugelio metų patirties“, – taip apie talentingąją rusų operos solistę Juliją Novikovą kalba pasaulinio garso tenoras Placido Domingo, kuris kartu su ja yra atlikęs pagrindinį vaidmenį televiziniame G. Verdi operos „Rigoletas“ pastatyme (transliuojamas 138 pasaulio šalyse).

 

Po studijų N. Rimskio-Korsakovo konservatorijoje savo gimtajame Sankt Peterburge J. Novikova greitai įsitvirtino pasaulyje kaip vienas iš geriausių savo kartos sopranų. Būdama vos 23-ejų solistė debiutavo Sankt Peterburgo Marinskio teatre, o vėliau – ir kitose prestižinėse pasaulio scenose, tokiose kaip Paryžiaus Eliziejaus laukų teatras, Niujorko „Carnegie Hall“ koncertų salė, Londono karališkoji opera ir kt. 2012 m. ji tapo kviestine soliste tradiciniame iškilmingame Vienos filharmonijos kalėdiniame koncerte.

 

„Pasaulyje, kuriame viskas sukasi taip greitai, tam, kad nepasimestume, labai svarbu kartais sustoti, įsiklausyti ir pažvelgti į savo vidų. Aš tikiu, kad muzika padeda tai padaryti. Ir viliuosi, jog žmonės, besiklausydami operos, per patiriamas emocijas ir grožį galės suprasti save geriau“, – sako J. Novikova.

 

Šį lapkritį vyksiančiuose koncertuose Kauno valstybinės filharmonijos ir Vilniaus kongresų rūmų scenose solistė atliks žymiausias arijas iš G. Donizetti, G. Verdi, Ch. Gounodo, J. Massenet ir G. Puccini operų. Antrojoje koncerto dalyje skambės išraiškinga ir užburianti R. Strausso „Alpių simfonija“, op. 64, parašyta kompozitoriui gyvenant Bavarijoje, vienos aukščiausių Alpių viršukalnių papėdėje. Nors R. Straussas kūrinį pavadino simfonija, joje muzika liejasi be pertrūkių, garsais tapydama vientisą kerintį pasivaikščiojimo Alpėse paveikslą, kuriame muzikaliai vaizduojami miškai su paukščiais ir žvėrimis, upokšniais ir kriokliais, pievomis ir piemenimis, čia ganančiais gyvulius... Kartu tai – aliuzija į žmogaus gyvenimą nuo saulėtekio iki saulėlydžio, su savo gyvybingumu, didybe, baimėmis ir audromis.

 

Operos gurmanams skirtus vakarus Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui diriguos jo įkūrėjas, meno vadovas ir vyr. dirigentas, Nacionalinės premijos laureatas maestro G. Rinkevičius.

 

Julijos Novikovos ir Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro simfoninis koncertas „Julija Novikova: operų brangakmeniai“ įvyks lapkričio 23 d. 18 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje ir lapkričio 24 d. 19 val. Vilniaus kongresų rūmuose. Dirigentas Gintaras Rinkevičius. Bilietus galite įsigyti „Tiketoje“, Kauno valstybinės filharmonijos ir Vilniaus kongresų rūmų kasose.

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.