Dirbtuvės, festivalis ir propaganda – „Dramokratija“ kviečia registruotis
2017-08-19

Jau ketvirtus metus „Dramokratija“ organizatoriai ir iniciatoriai, kurių pagrindą sudaro LMTA kino dramaturgijos absolventai, laiką skaičiuoja nuo ir iki festivalio pradžios. Prasidėjęs kaip pirmą kartą į lietuvių kalbą verstų pjesių skaitymai, festivalis išaugo ir šiemet dalyviams organizuojamos net trijų dėstytojų iš skirtingų šalių kūrybinės dirbtuvės. Pjesių skaitymai planuojami kitų metų pavasarį.  Registracija į ketvirtąjį šiuolaikinės dramaturgijos festivalį „Dramokratija“prasideda rugpjūčio 17 d. ir trunka iki rugsėjo 1-osios.

 

Festivalis „Dramokratija“kiekvienais metais žiūrovus kviečia išklausyti specialiai festivaliui parašytų pjesių ir padiskutuoti aktualiomis temomis neįprastose vietose. Šių metų tema – propaganda. „Tokie žodžiai kaip laisvė, tiesa ir teisybė yra labai sunkiai apibūdinami. Laisvoje šalyje kiekvienas pilietis turi teisę reikšti savo nuomonę, dalyvauti diskusijose, kalbėti. Vis dėlto, ar mes sugebame nubrėžti ryškią liniją tarp nuomonės ir propagandos, tarp interpretacijos ir melo, tarp kritikos ir šmeižto? Esame apsupti begaliniu informacijos srautu, kuris nevaržomai įsiveržia į mūsų asmeninius gyvenimus.“ – teigia festivalio koorrdinatorė Indrė Bručkutė.  „Šių metų festivalyje norėtume pakalbėti, padiskutuoti apie tai, kaip mūsų kalba, komunikacija, informacija bei požiūriai keičia tiek menkiausius kasdieninius įpročius, tiek nesuvaldomus reiškinius.“

Dramaturgai, norintys dalyvauti šių metų festivalyje ir rašyti pjeses, kviečiami registruotis adresu registracija@dramokratija.lt iki rugsėjo 1d. Laiške reikia nurodyti vardą, pavardę, kontaktinį telefono numerį ir amžių bei pridėti motyvacinį laišką, kodėl nori dalyvauti festivalyje. Dalyvių laukia trejos kūrybinės dirbtuvės – rugsėjo 25-29 dienomis su vokiečių dramaturge Theresia Walser (dirbtuvės vyks anglų kalba), spalio 20-24 dienomis su rusų scenaristu Mikhailu Ugarovu (dirbtuvės vyks rusų kalba su vertimu) ir gruodžio 4-8 dienomis su lietuvių poete, prozininke, dramaturge bei „Dramokratijos“ festivalio idėjine lydere Gabriele Labanauskaite.

Festivalio organizatoriai, kūrybines dirbtuves vesti pakvietę skirtingus lektorius, tikisi, kad tai padės autoriams dirbti su tekstais platesniame kontekste ir pasiekti geriausių idėjų realizavimo būdų. Pirmąsias dirbtuves vesianti Theresia Walser – vokiečių dramaturgė, kurios darbai pasižymi realizmu bei diskusijas keliančiomis temomis. Jos pjesės išverstos į ispanų, prancūzų, graikų ir lenkų kalbas, o autorė teatrų kultūrai skirto žurnalo „Theater heute“ žiuri komisijos 1998m. buvo įvertinta „Jaunojo metų mokslininko“ prizu.

Antrąsias dirbtuves vesiantis lektorius – rusų rašytojas, režisierius ir aktorius Mikhailas Ugarovas. Autoriaus žinomiausi darbai: televizijos serialai „Sankt Peterburgo paslaptys“, „Meilė kaimynystėje“, filmas „Ragin“.M. Ugarovas net du kartus yra laimėjęs nacionalinio teatro apdovanojimus „Auksinė kaukė“.

Gruodį vyksiančias kūrybines dirbtuves ves poetė, prozininkė ir dramaturgė Gabrielė Labanauskaitė. Autorės kūryba publikuojama nuo 1992 m. Jos pjesės statytos Suomijoje, Švedijoje ir Anglijoje. 2012m. G. Labanauskaitė laimėjo nacionalinės dramaturgijos konkursą „Versmės“.

Festivalio organizatoriai kviečia autorius, norinčius dalyvauti festivalyje, registruotis ir išdrįsti kalbėti bei patirti. Taip pat kviečiami savanoriai, galintys ir norintys aktyviai prisidėti pasiruošimo, kūrybinių dirbtuvių bei renginių metu. Savanorius taip pat kviečiame registruotis adresu registracija@dramokratija.lt nurodant, kaip norėtumėte prisidėti prie festivalio rengimo. Festivalio naujienas sekite „Dramokratijos“ „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose.

Projektą remia Vokietijos federacinės respublikos ambasada.

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.