Paaiškėjo, koks filmas uždarys „Kino po žvaigždėmis“ vasaros sezoną
2017-07-17

Rugpjūčio 31 d. „Kinas po žvaigždėmis“ aštuntąjį sezoną uždarys išankstine komedijos „Kartą Rytų Europoje“ (Afacerea Est, 2016) peržiūra. Bendras rumunų, moldavų ir lietuvių kūrėjų darbas pakvies susipažinti su Rytų Europos verslo ypatumais ir leistis į ypač smagią kelionę drauge su spalvingais filmo herojais. Pagrindinis „Kino po žvaigždėmis“ rėmėjas – „Samsung“, projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

 

Moldavų kilmės režisieriaus Igor Cobileanski juodoji komedija tarptautiniame Talino kino festivalyje „Black nights“ buvo apdovanota už geriausią scenarijų ir vyro vaidmenį. Igor Cobileanski yra vienas žinomiausių šiandien kuriančių Moldovos režisierių ir vienas stipriausių regiono komedijos žanro meistrų.

 

Filmą kuriant prisidėjo ir lietuvių profesionalai, o filmo operatorius Feliksas Abrukauskas, Lietuvos publikai geriausiai pažįstamas iš tokių darbų kaip „Zero 3“, „Redirected“, „Aurora“, „Kolekcionierė“, pelnė šių metų „Sidabrinės gervės“ nominaciją už geriausią metų operatoriaus darbą.

 

„Kartą Rytų Europoje“ pasakoja apie Marianą (akt. Constantin Puscasu) – sąžiningą, intelektualų choristą, įsimylėjusį mažo Moldavijos miestelio gražuolę Veroniką. Tam, kad svajonės apie šeimyninę laimę virstų realybe Marianui reikia „atsistoti ant kojų“. Originalių verslo idėjų nestokojantis vyriškis ketina nupirkt 50 tūkstančių pasagų ir jas pelningai perparduoti. Tačiau planai susijaukia įsivėlus į konfliktą su smulkiu sukčiumi Petro (akt. Ion Sapdaru).

 

Pagrindinių filmo herojų Mariano ir Petro charakteriai bei siekiai skirtingi: vienas – jautrus inteligentas, kitas – buvęs keliamojo krano vairuotojas, vienas nori vesti, kitas – smagiai ir nerūpestingai gyventi. Tačiau juos abu suveda siekis užsidirbti pinigų. Sudarę netikėtą aljansą vyrai leidžiasi į kelią per skurdo ir korupcijos kamuojamą šalį, kurioje visi bijo būti apgauti, bet tuo pačiu niekada nepraleidžia progos pasipelnyti iš kito naivumo.

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.