„Kino po žvaigždėmis“ filmas „Liūtas“ – emocionali drama be bučinių
2017-07-06

Liepos 10 d. „Kino po žvaigždėmis“ žiūrovų laukia pagal tikrą istoriją sukurtas australų filmas, „Oskarui“ nominuotas geriausio metų darbo kategorijoje. „Liūtas“ (Lion, 2016) – įkvepiantis pasakojimas apie netektį, savęs paieškas ir begalinę šeimos svarbą. Filmas pasiūlys tikrą emocijų kokteilį, priversiantį išgyventi su herojais, kartu verkti ir juoktis. Seansą pristato draudimo bendrovė „Seesam“.

 

Dev Patel, kurio žvaigždė sužibo pasirodžius filmui „Lūšnynų milijonierius“ (Slumdog Millionaire 2008) filme „Liūtas“ dar kartą įrodė savo aktorinius gebėjimus, kaip ir Rooney Mara, tapusi Saru mergina. Duodamas interviu Dev Patel prisipažino, jog filmo kolegė jam tokia simpatiška, kad žiūrėdamas į Rooney jis net pamiršdavo savo teksto eilutes.

 

Nors chemija tarp šių dviejų aktorių aiškiai juntama, ekrane nepamatysime nė vieno jų bučinio. Dev Patel ir Rooney Mara intymus ryšys perteikiamas subtiliais apkabinimais. Bučiniai indiškame kine ilgą laiką buvo laikomi nepriimtinais ir griežtos cenzūros dėka tokios scenos beveik niekada nepasiekdavo kino ekrano. Pastaraisiais metais Bolivudo produkcijoje vis dažniau galima išvysti bučinius ir šis (vis dar laikomas provokuojančiu) gestas pasitelkiamas reklaminėse filmų kampanijose. „Liūto“ kūrėjai nutarė išlaikyti pagarbą ilgametei indiškos kino kultūros tradicijai.

 

Pagrindinis filmo veikėjas Saru (akt. Dev Patel) – penkiametis berniukas iš skurdžios šeimos. Kol mama skaldykloje nešioja akmenis, jis su vyresniu broliu iš pravažiuojančių traukinių vagia anglis tam, kad galėtų iškeisti jas į pieną. Vieną dieną Saru pasimeta traukinių stotyje ir atsiduria už pusantro tūkstančių mylių nuo namų. Nei savo pavardės, nei vietovės iš kurios atvyko pavadinimo nepamenantis berniukas, nemokėdamas kalbos kelis mėnesius bando išgyventi purvinose Kalkutos gatvėse, kol galiausiai jį įsivaikina šeima iš Australijos.

 

Nepaprasta Saru istorija tik prasideda – net užaugusio vaikino neapleidžia gimtųjų namų ilgesys. Prabėgus 25 metams jis pasiryžta rasti prarastą šeimą. Neturėdamas nieko daugiau, tik blankius vaikystės prisiminimus ir „Google Earth“ vaizdus, Saru leidžiasi į kelionę per visas Indijos traukinių stotis tol, kol atsiduria toje, kurioje kadaise paklydo. Atkaklios Saru paieškos trunka net šešetą desperacijos ir vilties kupinų metų.

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.