Filmo „Beatričės bučinys“ premjeroje „Kine po žvaigždėmis“ – įsimintinas prancūziško kino ikonos C.Deneuve pasirodymas
2017-07-09

Liepos 12 d. „Kino po žvaigždėmis“ žiūrovų laukia išankstinė filmo „Beatričės bučinys“ (Sage femme, 2017)  peržiūra. Šeimyninė drama pasakoja apie netikėtą draugystę, atleidimą, gyvenimo džiaugsmo ir savęs atradimą bei dovanoja įsimintiną prancūziško kino ikonos – Catherine Deneuve – vaidmenį. Rugpjūtį kino teatrų ekranus pasieksiančio filmo seansą pristato žurnalas „Laima“.

 

Klerė (Catherine Frot) – link penkiasdešimtmečio artėjanti moteris. Ji išmintinga, rami, jautri, atsakinga. Šios savybės idealiai tinka jos pasirinktai profesija – nedidelėje klinikoje pribuvėja dirbanti Klerė padeda į pasaulį ateiti naujoms gyvybėms. Mediciną studijuojantis jau suaugęs sūnus ir sodas su nameliu prie Paryžiaus – jos pagrindiniai džiaugsmai. 

 

Tačiau į nusistovėjusį moters gyvenimą įsiveržia permainų vėjas. Ką čia vėjas – tikras uraganas.  Ir, pagal geriausias meteorologų tradicijas, šis uraganas turi moterišką, Beatričės, vardą. Beatričė (Catherine Deneuve) – pamotė, prieš 30 metų palikusi Klerę ir jos tėvą. Temperamentinga, besimėgaujanti gyvenimu ir dėl to nieko neatsiprašinėjanti Beatričė padeda Klerei išsilaisvinti iš rutinos ir atrasti naują gyvenimo skonį.

 

„Beatričės bučinyje“ dvi prancūzų kino žvaigždės sužiba netikėtuose amplua. C.Frot prancūziško kino mylėtojams labiausiai žinoma savo komiškais vaidmenimis. Tuo tarpu C.Deneuve paprastai niekaip nepavyksta atsikratyti savo įgimtos aristokratiškos laikysenos. Tačiau šioje šiltoje, žmogiškoje dramoje aktorės drąsiai žengia už savo įprastų charakterių ribų – C.Frot turi progą atskleisti subtilią, melancholišką savo veikėjos pusę, o C.Deneuve stačia galva neria į ekscentriškos, vyno taurės į pusryčių meniu nevengiančios įtraukti, damos vaidmenį.

 

Ryškus Beatričės charakteris sutartinai vadinamas vienu stipriausių pastarųjų metų Catherine Deneuve pasirodymų. „Šis vaidmuo – desperatiškas, stiprus, juokingas, apnuoginantis – yra sukurtas iš stebėjimo ir patyrimo. Jauti, kad Deneuve pažįsta šią moterį ir jos dėka ją pažinti imame ir mes,“ – rašo „Variety“. „Jos gyva, įelektrinta vaidyba verčia sėdėti palinkus į priekį“, – komplimentų aktorei negaili ir „The Telegraph“.

 

Visą gyvenimą lengvu šokio žingsneliu prabėgusios ir iki pat pabaigos sustoti neketinančios Beatričės pavyzdys ne tik įkvėps, prajuokins, bet ir privers stabtelėjus įvertinti tai, ką turime šalia savęs.

Portale Teatrai.lt esančią informaciją kopijuoti, dauginti, platinti bei publikuoti be raštiško Teatrai.lt redakcijos leidimo draudžiama. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Teatrai.lt kaip šaltinį.